0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #280 -: Ноември 16, 2011, 22:22:49 pm »
При всяко едно отваряне на корема води до сраствания едно може да не представлява проблем но  при3  срастванията са много което води до трудно забременяване но не и невъзможно не се притесняваи всеки случай е индивидуален
Красиfile:///
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #281 -: Ноември 18, 2011, 10:59:35 am »
Здравейте момичета. Къде се изгубихте?!
Шугъри хайде зарадвай ни  :crossfingers:
А аз - аз се изправям и продължавам напред. Да видим този месец какво ще стане - все пак по Коледа стават чудеса, нали  :) santa2  :bori_023:
Успех на всички чакащи мами  :bighug:


Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #282 -: Ноември 18, 2011, 11:06:44 am »
Вестичка....нищо....за пореден път  :( .В понеделник отивам при док да подготвяме документите по фонда.Ще следя с умиление всички вас,които остават(поне за сега) в тази темичка,а аз определено се местя при тежката артилерия ин витро.Пожелавам ви на всички да не изпитвате моята мъка и скоро да се сбъднат мечтите ви  :bighug: :bighug: :bighug:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #283 -: Ноември 18, 2011, 11:19:30 am »
Шугъри съжалявам много миличка наистина съжалявам  :bighug:  :(


Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #284 -: Ноември 18, 2011, 12:27:05 pm »
шугъри, може докато чакаш заповедта, да се получи и бебето. :D
аз ще взимам моята заповед на 23.11 и ако знаеш какъв страх ме тресе от ин витрото. напра'ооо :? :)
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #285 -: Ноември 18, 2011, 12:34:20 pm »
шугъри, може докато чакаш заповедта, да се получи и бебето. :D
аз ще взимам моята заповед на 23.11 и ако знаеш какъв страх ме тресе от ин витрото. напра'ооо :? :)
:bighug: :bighug: Страх те било  osi_6,  да си ги нямаме такива,че и мен шашкаш допълнително .Хайде късмет от мен и скоро да се похвалиш...ще те следя  :balk_69:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #286 -: Ноември 18, 2011, 20:16:51 pm »
Момичета, моля ви кажете ми как се правят инсеминациите при вас - на легло, на гинекологичния стол или?!
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #287 -: Ноември 18, 2011, 20:33:14 pm »
На гинекологичен стол / магаре :)


Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #288 -: Ноември 18, 2011, 20:41:27 pm »
Миналият месец правихме първата инсеминация на естествен цикъл, беше неуспешна. Инсеминацията ми я направиха на легло с възглавничка под дупето и после лежах 1 час. Мислите ли, че е нормално?!
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #289 -: Ноември 18, 2011, 22:21:56 pm »
Руми и моите инсеминации бяха на гинекологичния стол и лежа не повече от 30мин. Интересно на това легло доктора къде стоеше и как ти сложи катетърчето. А спекулум имаше ли? Стана ми интересно.Руми ти в коя клиника си?


*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #290 -: Ноември 19, 2011, 09:35:22 am »
Аз максимум съм лежала 20-тина минути и май защото ме позабравиха  :lol:, иначе 10 мин. и съм на крак ;)
Руми още едно въпросче - преди тов обработват ли материала на мъжа ти?


Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #291 -: Ноември 19, 2011, 10:44:43 am »
Ха, това с възглавницата ме уби. Ами то, ако става така, да започнат с домашни инсеминации. Аз съм лежала най-много 45 минути.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #292 -: Ноември 19, 2011, 12:48:22 pm »
Ходя при д-р Методий Генов в МЦ Вяра. След преглед на ултразвук правим самата инсеминация на легло с възглавничка за повдигане. Естествено използва спекулум за разтваряне на влагалището, прави почистване на шийката на матката и след това с катетъра се инжектира обработената сперма вътре в матката. Винаги преди инсеминацията приятелят ми ходи по-рано за даване на материал, който след това се обработва по метода swim up и чак тогава ходя и аз.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #293 -: Ноември 19, 2011, 12:51:16 pm »
момичета на мен са ми правили такава инсеминация на легло с възглавница в Тина Киркова-София. Лежах 1 час но беше неуспешна. Нещата тогава ми се сториха много странни-нямаше стерилност на обстановката, лекарката носеше инструментите в кърпа, нямаше ръкавици. Аз оттам да ви кажа хванах страшни гъбички, едва се излекувах.  :x
 
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #294 -: Ноември 19, 2011, 13:57:38 pm »
Материалът преди вътрематочна инсеминация винаги трябва да е обработен. Ако ви правят такива инсета без обработка на материала, въобще не се занимавайте с такива "специалисти"! Ето ви повече информация защо (в частта "Обработка и приготвяне на спермата"): http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=671&Itemid=32

Успех на всички!  :)

Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #295 -: Ноември 19, 2011, 16:04:42 pm »
Реално нито една от нас не вижда и не е сигурна дали се обработва спермата, доверява се на това, което й се казва.
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #296 -: Ноември 19, 2011, 20:55:15 pm »
Така е. То и аз не съм виждала дали са ми иксирали яйцеклетките и дали това са били наистина моите. Сперматозоидът със сигурност не е объркан. Синът ми направо е одрал кожата на мъжа ми. В тази връзка си правим майтапи, че яйцеклетката е била подменена.  :lol:

Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #297 -: Ноември 19, 2011, 21:23:24 pm »
Блу скай,  кога се прави ИКСИ - след неуспешни инсеминации и преди ин-витро? От какво се определя дали да се направи тази процедура?
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #298 -: Ноември 19, 2011, 21:57:19 pm »
Руми, по принцип се преценява от лекаря. Аз имам една инсеминация без стимулация (по настояване на мъжа ми, за мен абсолютно безсмислена), както и едно икси и един замразен трансфер, от който се роди синът ми. При нас спермограмата е много лоша, затова икси-то беше наложително. Друг показател за икси е малък брой яйцеклетки. По принцип се започва с инсеминации, ако лекарят го препоръчва и ако определени изисквания са налице. При неизяснен стерилитет също се започва с инсеминации. Ин витро и икси са тежката артилерия. Ето ти малко повече информация: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=514&Itemid=21

При вас как стоят нещата? Имате ли установен проблем и какви изследвания са ви направени?

Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #299 -: Ноември 20, 2011, 11:52:35 am »
Блу скай, ние се борим вече над 4 години.......ходихме при различни лекари за различни мнения. Започнахме при Владимиров, там правихме хиляди изследвания и според него нямаше причина да не се получава. Директно ни каза инсеминации, ние обаче решихме да опитваме по естествен път, тъй като всички изследвания бяха ОК. Тук виждам, че всички много хвалят д-р Владимиров, но аз не съм очарована. Там чакаме като на конвейр, без много-много обяснения ти назначава това и онова, а дори не ни насочи за цветна снимка за проходимост на тръбите при положение,че препоръчва инсеминации. Цветната снимка я направихме по препоръка на друг, не така известен лекар.
Междувременно правихме консултации и с други лекари. И така август месец тази година д-р Катя Тодорова ме насочи да изследвам НК клетките. Оказа се, че са високи (17%) и започнахме да правим вливания на Интралипид. От миналия месец започнахме инсеминации при д-р Методий Генов, МЦ Вяра. 1-та беше без стимулация,от този месец стимулираме яйчниците и тази седмица съм на преглед да видим кога ще правим втората инсеминация.