0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #180 -: Октомври 27, 2011, 11:01:25 am »
Здравейте, момичета! Аз в момента не правя никакви процедури, 2-3 месеца вече въм в почивка, затова не пиша.
Но влизам специално да честитя на Жоли. Не можеш да си представиш колко ме зарадва! :D Честито сърчице!!! Разкажи после как мина прегледът, вкл. и при Начев.
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #181 -: Октомври 27, 2011, 14:13:15 pm »
Ехоо бременелките Коала, Катрин, Йоли съсвем ни забравихте.Наминавайте да кажете как сте?  :balk_56:


Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #182 -: Октомври 27, 2011, 17:54:21 pm »
този месец приключихме. резултат от кръвния тест-3.евентуално следващия-пак.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #183 -: Октомври 27, 2011, 20:45:29 pm »
Имел, не се отчайвай! И аз съм на кота нула отново този месец, но нов цикъл - нов късмет :)

Вестичка, а ти как си?
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #184 -: Октомври 27, 2011, 20:50:32 pm »
при нормални референтни стойност 0-1, това 3 не е ли обезпокоително? ясно, че няма бременност, но пък е по-високо от нормалното.да не се окаже, че имам нещо, което съм "пропуснала" в десетките изследвания до моменента.
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #185 -: Октомври 27, 2011, 21:18:02 pm »
Аз съм тук, Веста :) Чета ви всеки ден! Опитвам се вече да поработвам след всички неприятности. Но е важно, че бебка е добре. Расте си. Решила съм да поработя до края на ноември. За сега сме се разбрали за секцио за 23.12. Ще видим на следващите прегледи дали няма да е и по-рано.
А ти как си, Веста? До къде са нещата при теб?
Имел, нали ще ходиш при доки при новия цикъл? Едва ли тази стойност е проблем. Но какви са тези стойности 0-1? Аз до сега съм виждала референтни само <5 при липса на бременност. Ако не се лъжа де.
Марилена, ти кога започваш отново?
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #186 -: Октомври 28, 2011, 09:01:27 am »
И аз съм тук милички,просто ми е малко напрегнато...оказа се,че и ТСХ не е добре и трябва да пия и Л-тироксин..едва ли не имам Хашимото,ама може и да нямам,а повишението на TSH да е вследствие на бременността и хормона,който прозивеждам е малко за бременна.Та ще пия Л-Тироксин, по 1 таблетка, 50 мг.
За аденома и пролактина - няма да пия нищо,което доста ме учуди.Имало 10 % шанс аденома да нарастне при бременност и да имам проблеми със зрението,но това било малко вероятно.Всички бременни с аденом пият бромокрипитин,но аз явно трябва да бъда изключение..на работа много ядове и т.н
Но ще се оправя,засега съм ок и аз също ви чета всеки ден :)

Имел,много съжалявам..
Мариленка,Веста чакам новини и от вас..

Много момичета не са влизали отдавна,дано имат добри новини.
Дидони,Деничка?

Апр - липсваше ми,отказа ли се от инсе-тата миличка?
« Последна редакция: Октомври 28, 2011, 09:06:19 am от jolie16 »


Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #187 -: Октомври 28, 2011, 09:11:55 am »
Имел, този резултат означава, че е имало бременност, но не са се получили нещата. Не се отчайвай. Другия месец ще се получи.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #188 -: Октомври 28, 2011, 10:02:39 am »
Здравейте  :), Жоли как си миличка  :bighug:, точицата расте ли?
Аз не съм влизала скоро, защото не знам към коя тема да се запиша, в момента се намираме в едно такова състояние.... Ходихме миналата седмица до Селена с идеята, че от там ще пускаме документи за фонда с мъжки фактор. Трябваше ни още една спермограма от тази година и я направихме там. Само, че изненада-новата спермограма ни излезе със заключение само Астеноспермия, предишните две са с Олиготератоастенозооспермия. Сега ще се наложи да направим още една в друга клиника, защото нещата са противоречиви и може да ни върнат от фонда. И така всичко отначало osi_13 Аз влязох да се консултирам с д-р Ставрев, който ми изкара акъла и ми разби всички надежди за инсеминации, общо взето. Имала съм седловидна матка, ясно се виждало на цветните снимки. Трябвало да се направи хистероскопия и пластика на матката. Аз отказах. И така и още има ама много дълъг ми стана поста osi_15 Вместо нещата да се нареждат постепенно, постоянно някакви спънки изкачат.
Извинявам се за спама, но вече не зная къде да пиша :oops:
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #189 -: Октомври 28, 2011, 10:08:11 am »
Момичета, болките ниско долу ме съсипват. Даже нямам сили да се разплача при този негативен резултат на теста, защото физическата болкда надделява над емоционалната. Болката слиза към бедрата и имам спомена, че така се чуствах преди раждането на сина ми преди 7 години, но тогава бяха контракции, а сега един Господ знае какво е това. Андреева каза да си пия нош-па-то, но при отрицателния резултат на теста, вече си взех аулин. Стискайте ми палци да ми дойде по-скоро и това да се свършва, защото ако всяка следваща инсеминация ще е така, просто не знам.утрогестана слагах вчера сутринта, дано утре има цикъл.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #190 -: Октомври 28, 2011, 10:15:05 am »
koala, референтните стойносто за този тест, които дава Кандиларов са 0-1.явно не го рагзлжедат само в аспекта "бременност". иначе да, и аз знам, че за бремнност трябва да е над 5.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #191 -: Октомври 28, 2011, 10:36:44 am »
Здравейте момичета!
Идвам само да ви кажа, че аз бях до тук. Вчера започнахме стимулация за инвитро. Край с инсеминациите. Желая успех на всички!
На мен ми предстои и подаване на документите по фонда, но докато чакам ще пробвам поне веднъж. :) Повече парички едва ли ще имаме, така че дано да успея сега, ако ли не ще се надявам на ФАР.
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #192 -: Октомври 28, 2011, 11:28:57 am »
Стел, много късмет ти пожелавам! Дано не се налага нито да търсиш повече пари, нито да чакаш нещо от Фонда! Дано това е твоят успешен опит!
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #193 -: Октомври 28, 2011, 18:37:53 pm »
Здравейте момичета!
Идвам само да ви кажа, че аз бях до тук. Вчера започнахме стимулация за инвитро. Край с инсеминациите. Желая успех на всички!
На мен ми предстои и подаване на документите по фонда, но докато чакам ще пробвам поне веднъж. :) Повече парички едва ли ще имаме, така че дано да успея сега, ако ли не ще се надявам на ФАР.
Късмет миличка,дано да успеете този път  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:    Момичета пуснах си изследване на ТСХ-резултата бе 2.70    Това дали е фатално,знам,че трябва да е до 2.00,когато се правят тези процедури.Все нещо не ми е както трябва  :balk_133:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #194 -: Октомври 28, 2011, 19:09:31 pm »
sugari75, моето ТСХ беше 2.5, когато започнах инсе-то, по принцио го контролирам с Л-Тороскин вече втора година и в началото ми бяха казали, че стойността трябва да е 1.5, за да започнем процедура, но при 2.5 д-р Андреева каза, че е ОК, също и Персенска. Твоят резултат е сходен на моя, но ако искаш говори с твоя ендокринолог.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #195 -: Октомври 28, 2011, 19:12:02 pm »
stelxen, пожелавам ти успех!
днес ми се обадиха да си взема заповедта от Фонда, на фона на последните три пълни с физическа болка дни и кофти мисли, това ми се струва като знак, че борбата продължава:)
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #196 -: Октомври 28, 2011, 19:20:59 pm »
Твоят резултат е сходен на моя, но ако искаш говори с твоя ендокринолог.
Ох,Имел май трябва да си търся друг ендокринолог.Още като ходих и казах за процедурите,но тя ми каза че съм в границите и нямало проблем.От друга страна нито един лекар не ме е карал да си правя това изследване.Правя си го на своя глава .
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #197 -: Октомври 28, 2011, 19:28:38 pm »
Мога да ти дам координатите на Начев.Аз съм доволна от него и по телефон ми е отговарял да ми разчита резултатите и да ми променя дозата. Иначе съм ходила три пъти при него до сега.
ТСХ ми пуснаха още при първия преглед в Щерев и веднага излезе проблем. Аз смъквам от 5 и нещо, едва сега, след 2 години успях да го задържа, иначе варираше от много високо до много ниско. Твоето ми се струва сравнително ОК, най-малкото защото е в референтните стойности.
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #198 -: Октомври 28, 2011, 19:30:40 pm »
Момичета,знам че е извън темата , но какви дози Л-Тироксин приемате?

Стел - късмет миличка!!!!!!!!!


Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #199 -: Октомври 28, 2011, 19:34:41 pm »
Имел,ако можеш прати координатите на д-р  Начев на лични.Благодаря ти ,пък като се видим с доки ще видя какво ще каже.
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю