0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #160 -: Октомври 22, 2011, 13:03:12 pm »
Момичета, в четвъртък съм на ултразвук и ще видим дали ще започнем инсеминация от този месец - ще ми бъде първа. Доколкото съм чела инсеминациите не могат да се правят до безкрай, в различни източници срещам,че максимума им е 4 или 6. Дали е така?!
Кога най-често настъпва бременност?

Повечето бременности настъпват между 1-ви и 4-ти опит при съпружеските инсеминации. Шансът за забременяване след този брой намалява, затова се препоръчват максимум 6 цикъла на инсеминация. Ако причината за безплодието е само липса на овулация (ановулация), тогава е оправдано да се правят между 6 и 12 цикъла, ако не са налице други фактори (мъжки фактор, имунологичен и т.н.) или комплекс от тях.
Кога трябва да се премине към ин витро оплождане?
Важен въпрос, който вълнува пациентите, които се лекуват от безплодие е, до кога и при какви условия може да се прилага вътрематочна инсеминация и кога трябва да се премине към ин витро оплождане - метод за лечение на безплодието, но едновременно с това представлява един много сигурен тест за качеството на двата вида полови клетки – яйцеклетки и сперматозоиди. Този метод дава много полезна информация за оплодителната способност на сперматозоидите, морфологията на яйцеклетките, както и за качеството на по-късно развилите се от тях ембриони. В някой от случаите при IVF / ICSI процедурата става ясно защо бременност не е настъпила в предишни опити или след няколко поредни инсеминации (напр. яйцеклетките имат лоша морфология, проблем в процеса на зреене, неправилно оплождане или разделяне и т.н.).
   И мноооого силно стиснати палчета от мен-късмет  :D
« Последна редакция: Октомври 22, 2011, 13:05:14 pm от sugari75 »
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #161 -: Октомври 22, 2011, 17:53:10 pm »
Sugari, благодаря за инфото :D опитвам се да не залгам големи надежди, ноооооооо толкова се надявам да имаме късмет :oops:
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #162 -: Октомври 24, 2011, 10:30:43 am »
Моята инсеминация също беше в Щерев. Самата инсеминация е 450лв, заедно с лекарствата, които купуваш, микробиология и СПИН, Хепатит и още два теста, (забравих ги), както и два хормона ми тества, общата сума стана 700 лв.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #163 -: Октомври 24, 2011, 10:58:00 am »
В крайна сметка ако преживяемостта на сперматозидите е до 5 часа, реално защо се прави на неспукан фоликул, като преживяемостта на яйцеклетката е по-голяма?
Някъде прочетох, че яйцеклетката е годна за оплождане 5-6 часа след като влезе в тръбите, това не намалява ли значително шанса за оплождане, при преживяемост на сперматозоидите от порядъка на няколко часа?
При мен фоликулът се спука в хода на самата инсеминация, това ли е най-добрата опция или е по-голям шанса с реинсеминация?
Прочетох, че при инжекция с Прегнил тестът за бременност може да даде фалшив положителен резултат. Не искам да се вкарвам във филми, на кой ден мога да направя достоверен кръвен тест-на 8 ден след процедура рано ли е и какво трябва да покаже този тест за положителен/отрицателен резултат.
Малко много станаха въпросите.
Благодаря ви.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #164 -: Октомври 24, 2011, 11:40:43 am »
Имел, незнам от къде си черпила информация, но според мен е изключително невярна.
Първо, преживяемостта на сперматозоидите е много по-голяма от 5 часа, понеже се обработват, а след това се държат в инкубатор до самата инсеминация. След като навлязат в организма на жената, живеят до 2-3 дни, в които се случва оплождането.
Второ, яйцеклетката е годна за оплождане от 12 до 24 часа след пукането на фоликула.
Трето, наистина Прегнила дава лъжлив резултат на теста за бременност, понеже съдържа хормона, който отчитат тестовете. Затова тест се прави най-рано на 14 ти ден след слагането на Прегнила, когато вече се е разградил в организма ни.
Надявам се да съм била полезна.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #165 -: Октомври 24, 2011, 15:28:09 pm »
Здравейте и от мен и аз се включвам във вашата групичка. Ще правим инсеминация в АГ Варна, днес ми е 5 ден и започваме с фостимон за четири дни и после преглед. Утре ще си правим изследванията за СПИН, Васерман и Хепатит и микробиологиите.  Това ми е 4 инсеминация - 1 на естествен цикъл и две стимулирани, но всичките бяха в Майчин дом Варна, сега се надявам че д-р Александров ще ми е къдемчето и това ще е успешната ми инсеминация.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #166 -: Октомври 24, 2011, 16:07:36 pm »
petiavar,  :welcome_1: Пожелавам ти да не се задържаш дълго тук и и това да е последната ти инсеминация :)

Момичета, аз днес си подадох документите за фонда, но мисля да направим някоя и друга инсеминация докато чакаме...



Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #167 -: Октомври 24, 2011, 16:18:11 pm »
Добре дошла, Петя! При кой беше в Майчин дом? И аз правих моите опити там и както виждаш последния беше успешен. Пожелавам ти успех!
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #168 -: Октомври 24, 2011, 16:44:26 pm »
В майчин дом бях при Наталия Юдова. Доволна съм, но исках да пробвам и на друго място докато чакам да ми излезе номера от фонда
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #169 -: Октомври 24, 2011, 19:10:20 pm »
Момичета, да ви питам някоя от вас правила ли е две стимулирани инсеминации една след друга? Аз си записах час за този цикъл, понеже втората инсеминация е неуспешна, но се притеснявам да не ме върнат. До сега само с Меного са ме стимулирали.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #170 -: Октомври 24, 2011, 21:05:44 pm »
Стел, казват че шансът се увеличава, когато инсеминациите са една след друга. Не мисля, че ще те върнат. Моите две инсеминции бяха в два поредни месеца. Успех!



*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #171 -: Октомври 24, 2011, 23:04:30 pm »
Аз направих три поредни. Стимулацията ми беше с кломифен.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #172 -: Октомври 25, 2011, 10:19:05 am »
Аз също мисля да направя 2 стимулирани една след друга, но всъщност се надявам да не се наложи и първата да е успешната :wink: Днес направихме всички изследвания и продължавам с фостимона, а в петък съм на преглед
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #173 -: Октомври 25, 2011, 22:30:43 pm »
Хайде и аз да се отчета.Днес мина моята прословута дилатация,за чието инфо относно моите притеснения от неизвестното благодаря  специално на    sweety36  :balk_600: :bighug: .И ето ме отново на фронта в бойна готовност-за четвърти,надявам се и последен път.Започнах вече с Клостилбегит,а на 4,6,9 ден от мц и Меногон.Във вторник ще видим каква е халвата  :D .Лека вечер!
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011
« Отговор #174 -: Октомври 26, 2011, 08:38:21 am »
sugari късмет! Дано четвъртият път е твоят, както и беше на Йоли (а и моят, дай Боже).
Аз още чакам цикъл, утрогестана го спрях в събота след първия отрицателен тест. Но цикъл все още няма, а температурата плавно спада. Колко време след спиране на утрогестана трябва да се чака цикъл?
Мисля да си почина малко, после да пробваме пак инсе и ако не стане (четвъртото, трето стимулирано), тогава ще мислим за нещо по-така :D
Хубав ден на всички!
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #175 -: Октомври 26, 2011, 10:45:29 am »
Днес е десети ден след инсето и имам силни болки, тип ПМС, ниско долу, прострелва ме в кръста и в яйчниците. Мога ли да пия нош-па или да си трая? Мисля го вече няколко дни, но сигурно няма да направя кръвен тест, защото много лошо реагирам на взимането на кръв, уринарен тест кога най-рано мога да направя, за да даде достоверен резултат? от биенето на прегнила са минали 12 дни.
Опасявам се, че в мен стана голяма хормонална каша от всички лекарства,може за това да са тези болки, но да не мрънкам:)
Успех на момичетата, които започват процедурите тези дни.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #176 -: Октомври 26, 2011, 10:48:42 am »
Имел, можеш да пиеш Но шпа до 3 х 2. Пиклив тест по - добре пусни на 14 ти ден след инсето. Успех!
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #177 -: Октомври 26, 2011, 19:35:13 pm »
Момичета, има ли някоя от вас, която да е правила преди инсеминациите стимулация с Клостилбегит 6 цикъла и след това стимулациите за инсеминация пак да са правени с него?
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #178 -: Октомври 27, 2011, 09:52:12 am »
Руми, Клостила не трябва да се пие повече от 6 пъти в живота. Пише го в листовката.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #179 -: Октомври 27, 2011, 10:11:21 am »
При мен нещата не вървят много добре. Имах цяла вечер, през нощта и сега също сравнително силни болки ниско долу, в кръста, яйчниците, не знам какво не ме боли в тая област вече. Днес е 11 ден след инсето, до вчера всичко беше много спокойно. Андреева е следобяд на работа, ще и се обадя, защото почнах да се притеснявам, след две нош-пата не виждам особен ефект. дуфастона ми свършва днес, сигурно трябва да си взема нов, тя каза да го пия, заедно с естрофема до цикъл. много ми е криво и уплашено.