0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #900 -: Ноември 30, 2011, 21:33:31 pm »
Криси88- моя хемоглобин беше паднал миналия месец до 99 и д-р Сигридов ми изписа освен желязото и Б12 инжекции и фолиевата 3 на ден за усвояване на желязото. За 25 дни го бяхме вдигнали до 106. Май ще трябва да вземеш по-крупни мерки с тоя нисък хемоглобин, да не стигнеш до кръвопреливане. Обади се спешно на доктора си.
На мен желязото ми е 77, не хемоглобина. Хемоглобина ми е 110 за сега, но преди месец беше 120, за това започвам само препарат желязо. Дано не стигам до нищо по-сериозно.
gergana:) за сега ми изписа само желязо лекаря, та да видим какво ще стане....Дано не става по-зле  :(

Аз сама си я направих тази глупост, защото той още при хемоглобин 120 миналия месец ми изписа лекарствата, за да не стигам до това положение, ама аз ги купих и ги заврях в шкафа  osi_13 Още беше в норма и реших че ако ям повече спанак и червени меса ще закрепя положението  :(
« Последна редакция: Ноември 30, 2011, 21:37:32 pm от Krisi88 »


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #901 -: Ноември 30, 2011, 22:46:20 pm »
Понеже виждам, че продуктите за къпане са с трици, това триците, които ние сме свикнали да има в различните scrub-ове ли са, или далеч по-нежни? Притеснявам се да не драскат бебешката кожа. Каква е консистенцията на тези гелове?
Няма никакви частици в него. Ухае прекрасно и кожата става много нежна и мека.
Сравнение с Мустела можем ли да правим?
Бива ли я или е малко прехвалена марка?

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #902 -: Ноември 30, 2011, 23:01:51 pm »

gergana:) за сега ми изписа само желязо лекаря, та да видим какво ще стане....Дано не става по-зле  :(

Всъщност сега видях листовката, не е само желязо, има и фолиева киселина и витамин В9 което съвпада с това което вие сте ми писали. Препарат срещу анемия е, явно те всички са еднкви


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #903 -: Ноември 30, 2011, 23:57:15 pm »
Понеже виждам, че продуктите за къпане са с трици, това триците, които ние сме свикнали да има в различните scrub-ове ли са, или далеч по-нежни? Притеснявам се да не драскат бебешката кожа. Каква е консистенцията на тези гелове?
Няма никакви частици в него. Ухае прекрасно и кожата става много нежна и мека.
Сравнение с Мустела можем ли да правим?
Бива ли я или е малко прехвалена марка?

Мишле, Мустелата, която ние ползваме, няма мирис, ни боя, не се пени много... Аз това търсех като ефект. Не че някакви чудеса прави. То бебето си мирише достатъчно хубаво, а кожата няма с какво да сравня на света  :D...
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #904 -: Декември 01, 2011, 00:12:48 am »
Току що си поръчах продукти на Мустела, заедно с оставащите неща за мен и бебето, това беше  :D Стига чудене, готови сме за големия ден!  :P

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #905 -: Декември 01, 2011, 10:33:49 am »
Криси88 магнезий пиеш ли? Защото той много пречи на усвояването на желязото от организма. Ако пиеш магнезиев препарат гледай между неговия прием и приема на желязото да има поне 3 часа. Някой ти беше казал за витамин Ц и червено месо, на мен лекаря ми каза същото така че повече цитруси (например портокали в тях и желязо има доста) и немазно червено месце похапвай :)

*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #906 -: Декември 01, 2011, 11:19:17 am »
Току що си поръчах продукти на Мустела, заедно с оставащите неща за мен и бебето, това беше  :D Стига чудене, готови сме за големия ден!  :P
Мишле направо настръхнах от думите ти "готови сми за големия ден"! Наистина е голям, повярвай, несравнимо чувство! :D Стискам палци! С теб съм! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bighug: :bighug:
« Последна редакция: Декември 01, 2011, 11:24:09 am от ysmivkata »

Нашите съкровища Васил и Виктория
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #907 -: Декември 01, 2011, 14:10:02 pm »
И ние започнахме на се оглеждаме за креватчета и гардероб за мъничетата, но все още не сме ги поръчали.
Вчера бяхме на консултация. Потвърдиха се различните гащи, дори видях момиченцето на 4Д за малко по-дълго време. Момченцето не успяхме, защото ни беше обърнало гръб. Вече сме около 800 гр и се развиваме добре.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #908 -: Декември 01, 2011, 14:15:48 pm »
Криси88 магнезий пиеш ли? Защото той много пречи на усвояването на желязото от организма. Ако пиеш магнезиев препарат гледай между неговия прием и приема на желязото да има поне 3 часа. Някой ти беше казал за витамин Ц и червено месо, на мен лекаря ми каза същото така че повече цитруси (например портокали в тях и желязо има доста) и немазно червено месце похапвай :)
Ох мила май само това не пия :) От вчерашна дата вече пия лекарството срещу анемия, спасфон ( тип нош-па) и витамините за бременни. Иначе аз даже прекалявам със цитрусовите, даже ми се карат че ако продължавам така, бебето ще се изрива на цитрусови плодове после  :oops: За това гледам да намалям, че под килограм мандарини на ден не падам, та сега започнах нарове да ям вместо мандарини и портокали :)
Благодаря ви много за съветите н всички, дано с това да се приключат проблемите ми.

Мишле82 честити ти покупки :) Като гледам тази Коледа май всички ще ти носят подаръци за бебо вече :)


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #909 -: Декември 01, 2011, 15:02:03 pm »
здравейте момичета, в коя седмица се чува сърчицето на бебето и се вижда сакче? Аз утре съм на преглед дали е рано да се види нещо?
« Последна редакция: Декември 01, 2011, 15:03:41 pm от tina799 »
 
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #910 -: Декември 01, 2011, 15:03:53 pm »
и нашите коледни подаръци тази година ще са за бебетата, пари за нас няма  :D Сега кошарки и матрачета, после количка и аксесоари (столче за кола и т.н.) и преди раждането останалите по-дребни неща в списъка.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #911 -: Декември 01, 2011, 15:28:42 pm »
здравейте момичета, в коя седмица се чува сърчицето на бебето и се вижда сакче? Аз утре съм на преглед дали е рано да се види нещо?
Здравей Тина, при мен сакчета се видяха в 4седмица и 6 дни, а сърчицата чухме в 6седмица и 1 ден. Дано съм била полезна!  :)
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #912 -: Декември 01, 2011, 15:32:03 pm »
здравейте момичета, в коя седмица се чува сърчицето на бебето и се вижда сакче? Аз утре съм на преглед дали е рано да се види нещо?
Тина аз видях сакчето в 5 г.с и 6 дни (12мм), но нищо друго не се видя. В 7 г.с и 3 дена се видя ембриончето и пулсиращото сърчице :)
anichka.bs така е от сега започваме с лишенията за дечицата ни :) Аз да ви кажа като се мотая по бебешките магазини и на мен ми се иска за Коледа да ми подаряват бебешки неща, вместо подаръци за мене :)
« Последна редакция: Декември 01, 2011, 15:33:58 pm от Krisi88 »


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #913 -: Декември 01, 2011, 15:40:18 pm »
в 6г.с. ходихме на преглед и се видяха плодните сакчета, а в началото на 8г.с. (7г.с. и 3 дни) чух сърчицата.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #914 -: Декември 01, 2011, 17:11:18 pm »
Здравей tina799  добре дошла и лека и безпроблемна бременност ти пожелавам preggo .Аз бях за първи път на преглед в 8 седмица и се видя сърцицето на мъничето ,според мен може и да не се види сърдечна дейност още ,много е  мъничко :D .А за витамините в началото се пие фолиева киселина до 4 месец поне на мен така ми каза моя доктор в БГ и после вече витамини  :)

Аз да се похваля днес бяхме на фетална морфология всичко си ни е наред, с главичката надолу е вече бебчо и тежи цели 1693 г маничето и ако все така си е с главичката надолу ще раждам нормално :D

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #915 -: Декември 01, 2011, 18:26:33 pm »
tina799 Добре дошла и успех! При мен в 4 седмица и няколко дни лекаря каза "има нещо", в 6та седмица се видя плоден сак, а в 8ма се видя пулса :)
Криси88 Сигурно ще помогнат хапченцата , които са ти изписали- разбирам те много добре , че не искаш да се тъпчеш постоянно с разни хапове.И аз пия по една шепа- уж само добавки ама пак ми е гадно.Но понякога не може без тях...

*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #916 -: Декември 01, 2011, 20:33:24 pm »
tina799 Добре си ни дошла! Към 6-тата седмица ми потвърдиха бременност,сърчицето чух към 9-тата някъде...много драматично ...след преглед с болки и кървене.След това престой в болницата..и т.н.Всъщност ,като се замисля най хубавите думи които съм чувала по време на бременнаста са били:"Има сърдечна дейност"!!!


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #917 -: Декември 01, 2011, 21:59:34 pm »
Здравейте,момичета въпреки,че малко ме е страх,защото съм в самото начало,се записвам при вас,изчетох цялата тема и съм запозната с вълненията ви:))
Много се моля всичко да е наред с бебчо и да остана при вас още поне 9 месеца:))
Аз ще бъда на преглед едва в 8 седмца и се надявам тогава да чуем сърчице.
На мамчетата близо до термин благополучно раждане,а на останалите лека и спокойна бременност!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #918 -: Декември 01, 2011, 23:01:06 pm »
Аз бях в 6-та когато Александров чу сърчицето на София :D


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #919 -: Декември 02, 2011, 08:04:14 am »
Момичета тази сутрин си направих тест 14 ден от трансфера  :D и видях  :bfp: исках да споделя с вас  :oops:  :) :D