0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #820 -: Ноември 26, 2011, 13:14:38 pm »
Здравейте момичета!Искам да ви питам нещо-в коя седмица ви предложиха да поставят тези инжекции дето са за дробчетата на бебетата и как се казват тези инжекции.Четох из форума,но срещнах само един вид.Но за в коя седмица не разбрах,или е индивидуално.На мен лекаря не ми е предлагал до сега и се чудя да го питам ли или е рано,понеже сега като излязат в  предпразничните си отпуски и искам да съм спокойна
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #821 -: Ноември 26, 2011, 16:50:08 pm »
Ники,незнам в коя клиника си ,може би си писала но ...
Аз още в твоите седмици питах д-р Сигридов за инжекциите за дробчетата,той ми каза че има тест който като се направи ще даде информация дали има риск от преждевременно раждане .Понеже тогава не бях подготвена го оставихме за след 2 седмици.
Тогава в 28-29 г.с. направихме теста и беше отрицателен - док. каза за следващите 2 седмици да съм спокойна и че няма да родя .
Сега на последния преглед бях първи ден от 32 г.с . и отново попитах за инжекциите ,понеже ми беше и последния преглед при д-р Сигридов.Та той ми обясни следното - дори  през следващите дни да сложим инжекциите действието им отминава доста бързо и че ако тръгна да раждам в 34-35 г.с ,това не означава че всичко ще е наред ,т.е. действието им ще е отминало.Затова ми написа рецепта и ми каза на мен и мъжа ми ако тръгне раждане преди 36г.с веднага да ми се постави първата инжекция ,още преди да сме отишли в болницата,и да настояваме да ми направят и останалите три и тогава да раждам.Т.е. ако примерно в понеделник рано сутринта ми изтекат водите ,мъжът ми или някой близък ми поставя първата инжекция,бегом в болницата и там след 12 часа трабва да ми поставят втората ,след още 12 часа третата ,след още 12 часа и последната .И както той каза понеделник и вторник инжекции и в сряда мога да родя спокойно .
Незнам дали го обясних добре ,дано си ме разбрала.Най-добре на следващия преглед питай д-ра си да ти обясни има си фактори от които зависи дали и кога да се поставят инжекциите за дробчетата,но това твоят д-р ще ти каже най-добре. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: всичко да е наред .
Аз сега съм в голяма чуденка от коя седмица се влиза в 9-ти месец от 36г.с. или от 37 г.с. ,така и не мога да разбера :ask:
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #822 -: Ноември 26, 2011, 16:55:01 pm »
Аз сега съм в голяма чуденка от коя седмица се влиза в 9-ти месец от 36г.с. или от 37 г.с. ,така и не мога да разбера :ask:

От 36г.с.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #823 -: Ноември 26, 2011, 17:35:46 pm »
Къди,благодаря !
Значи 35w1d е началото на 9-ти месец или 36w0d е начало.
Извинявам се че така питам ,но не ми стана ясно и след последния преглед съм доста объркана.
Д-р Сигридов ми каза че термина ми е 23.01., а аз още при установяването на бременността д-р Персенска ми каза 20.01.12г. и така си смятах че от 20.12. влизам в 9-месец.И в овул.календар е така 20.12.-35w1d.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #824 -: Ноември 26, 2011, 17:58:16 pm »
Къди,благодаря !
Значи 35w1d е началото на 9-ти месец или 36w0d е начало.
Извинявам се че така питам ,но не ми стана ясно и след последния преглед съм доста объркана.
Д-р Сигридов ми каза че термина ми е 23.01., а аз още при установяването на бременността д-р Персенска ми каза 20.01.12г. и така си смятах че от 20.12. влизам в 9-месец.И в овул.календар е така 20.12.-35w1d.
35 и 1 ден мисля, че е началото на 9-ти. Аз го смятам така, при термин 27-ми декември, 27-ми ноември е първи ден на 9м. :D
Та по моите сметки от утре съм на финалната права  :wink:
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #825 -: Ноември 26, 2011, 18:50:35 pm »
Да, 35седмици навършени и 1 ден от 36-та седмица ;)
И аз вече с нетърпение очаквам тези седмици, че с тези болки и т.н. понякога много бавно минава времето.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #826 -: Ноември 26, 2011, 19:02:50 pm »
35 и 1 ден мисля, че е началото на 9-ти. Аз го смятам така, при термин 27-ми декември, 27-ми ноември е първи ден на 9м. :D
Та по моите сметки от утре съм на финалната права  :wink:
И аз така го смятам, ако термина ми е 12ти май, значи на всяко 12то число влизам в следващия месец. Иначе много объркващо :)
Иначе в понеделник ще отидем да видим колко е порастнала малката :) Дано всичко да е наред  :babyflips:
« Последна редакция: Ноември 26, 2011, 19:09:56 pm от Krisi88 »


*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #827 -: Ноември 26, 2011, 20:18:38 pm »
Zai поздравления отново!За теб и семейството ти вече е Коледа!! :occasion10:
Еlymausii Привет!!Добре дошла !
danielska_81 панделки ще връзваш значи, ще се киприте... :bori_016:
malkave6tiza може ли малко пояснения относно тия инжекцийл за дробчетата на бебето,за пръв път чувам за такива?!Нужно ли е?!? :?Няма ли риск?!...Не става ли и без инжекций...
« Последна редакция: Ноември 26, 2011, 20:20:15 pm от Misty »


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #828 -: Ноември 26, 2011, 20:19:49 pm »
Къди,значи от утре започва обратното броене. :)Сигурно си си харесала и датичка за секцио .Бързо ще минат дните а си и на финала  :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
Аз също нямам търпение да гушна моите бебчета ,дори днес им говорих че още 30 -тина дни и ще се гушкаме .Дано Бог да е с нас и да ни закриля.
Аничка,няма да усетиш как е минал декември с толкова много празници,а и януари също .Всичко ще бъде наред ,не спирай да си го повтаряш . :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bighug:
Криси ,разбира се че ще е пораснала ,сякаш вчера беше когато се записа в темата а виж как е напреднала лентичката ти.Ще чакаме да се оттчетеш след прегледа.
Даниелка, :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: за добри резултати.
 :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #829 -: Ноември 26, 2011, 20:39:12 pm »
Мисти,тези инжекции се отнасят по скоро за многоплодните бременности и такива с голям риск от преждевременно раждане.
При едноплодна беменност незнам да се прилага.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #830 -: Ноември 26, 2011, 20:55:10 pm »
При едноплодни бременностти тези инжекции се прилагат много рядко и то само, ако има риск от преждевременно раждане. Те са кортикостероидни и са 4 на брой мисля.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #831 -: Ноември 26, 2011, 21:49:57 pm »
А,хубаво!аз нещо не съм доразбрала...Благадаря ви момичета!!Нещо много се панирам колкото по наближава...


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #832 -: Ноември 27, 2011, 00:33:52 am »
КЪДИ, как се чувстваш? Хващали те шубето? Аз от няколко дни съм се побъркала, направо не знам къде се намирам от притеснение. Всичко си беше наред, бях спокойна, сега се започна всичко отначало- коя болница, лекар, нормално ли, колко точно ще боли, ще е наред ли всичко... :(

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #833 -: Ноември 27, 2011, 09:26:30 am »
На мен ми биха 2 от инжекциите за дробчетата в 26г.с ФФН теста ми беше отрицателен. Беше предимно заради късата шийка и риска от преждевременно раждане. Тук ми ги удряха през 24 часа. Бият се в дупето и болят  :?
Не се наложи 2ра сесия, тъй като шийката спря да се скъсява и дори и малко си навакса (приеха ме с 1,4см дължина на шийката, а ме изписаха с 2см дължина)
malkave6tiza, как така действието на инжекциите отминавало бързо? Те са за ускоряване на развитието на белите дробове при бебетата.. Малко се обърках от обяснението на твоя док...
Важното е да изкараме поне до 35г.с!!! Аз само това се моля!  :crossfingers: :crossfingers:
Къди, Мишле, всичко ще бъде наред! представям си напрежението и страха от неизвестното, през което минавате! Кураж, мили момичета, ще се справите отлично!  :)

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #834 -: Ноември 27, 2011, 09:53:04 am »
КЪДИ, как се чувстваш? Хващали те шубето? Аз от няколко дни съм се побъркала, направо не знам къде се намирам от притеснение. Всичко си беше наред, бях спокойна, сега се започна всичко отначало- коя болница, лекар, нормално ли, колко точно ще боли, ще е наред ли всичко... :(

Мишле, същата работа е и при мен, макар че съм избрала и доктора и болницата и начина на раждане. Въпреки това не мога да спя спокойно, вълнувам се, притеснявам се и въобще всички екстри. Отделно приготовленията за беба са ми доста непривични и съм малко като в небрано лозе.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #835 -: Ноември 27, 2011, 10:28:11 am »
Момичета, извинете ме, че така нахлувам в темата ви. Чета ви и следя емоциите около вас.  :D

Желая на всички леко и безпроблемно раждане и прекрасни първи срещи с бебчо. :)

КЪДИ, сякаш вчера беше, когато се похвали с положително тестче, кога минаха девет месеца... :) Малко остана и ще получиш най-хубавия Коледен подарък. :)

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #836 -: Ноември 27, 2011, 10:59:52 am »
Serendipity, дано скоро се запишеш и официално тук :wink:! Беше изчезнала напоследък...
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #837 -: Ноември 27, 2011, 11:27:45 am »
Serendipity, дано скоро се запишеш и официално тук :wink:! Беше изчезнала напоследък...

Дано, Гери :) Лятото ме нямаше наистина, иначе ви чета всеки ден, просто няма с какво ново да се похваля и не пиша често. Чакам си номерчето от Фонда и се радвам на вашите емоции и трепети. :)
Но стига съм спамила темата, отново безпроблемна бременност на всички желая и много целувки ви изпращам!  :balk_111:
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #838 -: Ноември 27, 2011, 13:21:16 pm »
Благодаря на всички за отговорите- и аз не знаех,че инжекциите си имат време за действие и ,че после пак трябва да се поставят.Аз ще питам пак Док,пък дано ми отговори,понеже като взема преднина с някой въпрос и той все се смее и казва,че ще ми спре интернета.При последния ми преглед шийката беше 2.5см.Не ми е казвал,че има риски от преждавременно раждане за сега,но понеже имам доста контракции и пия една шепа хапчета,всеки път казва,че трябва да устискам поне до 1-вата седмица да вляза в 9-тия месец и вади бебетата.След следващия преглед пак ще пиша какво е станало :bighug: :bighug: :bighug:от нас
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #839 -: Ноември 27, 2011, 14:28:14 pm »
Ники,да най-добре е отново да говориш с д-ра си .Ако прави и този тест ,по добре го направи  и поне в следващите две седмици ще си спокойна .После пак може да направиш теста и така.
Ооооо, аз от две седмици си имам от тези подготвителните контракции .Но си пия хапчетата ,полягвам си и сме ок.
Гальонди ,ето тук прочетох доста неща .http://spisaniemd.bg/md/2005/04/perinatalni-problemi-pri-prezhdevremenno-razhdane ,
http://premature-bg.com/nedonoseni/nedonoseni-polezna-informacia/itemlist/tag/undefined.html 
http://premature-bg.com/nedonoseni/nedonoseni-lichni-istorii/itemlist/tag/%D0%BA%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0%20%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B0.html 
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=436677.0 


Гальонди,на мен това ми каза доки и аз му вярвам ,каза че действието на тези инжекции намалява във времето .Ти не се притеснявай,щом теста е отрицателен .Предполагам след две седмици пак ще го направите .Ще устискаме ,сигурна съм  :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: