0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #800 -: Ноември 25, 2011, 11:51:28 am »
Гале един въпрос към теб- колко кг качи досега?
Усмивке, досега точно 11.5кг Тук нали все в паундове ни мерят, та веднъж какво се бях изчислила, че съм качила 14кг (4кг за една седмица 8O ) Добре, че се оказа, че ми куца математиката него ден, че се бях притеснила  :lol:
Засега и стрии нямам, дай Боже до края да не ми излязат, че все кошмари сънувам ( от различно естество, свързани с корема ми) Доки ме мери преди 2 дена с един сантиметър и каза, че матката ми отговаря на бременност в 42 седмица... Боже, как е възможно това?  8O То вярно, че аз едва си нося корема, ама направо страшно ми стана като чух...

*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #801 -: Ноември 25, 2011, 12:26:16 pm »
Гале един въпрос към теб- колко кг качи досега?
Усмивке, досега точно 11.5кг Тук нали все в паундове ни мерят, та веднъж какво се бях изчислила, че съм качила 14кг (4кг за една седмица 8O ) Добре, че се оказа, че ми куца математиката него ден, че се бях притеснила  :lol:
Засега и стрии нямам, дай Боже до края да не ми излязат, че все кошмари сънувам ( от различно естество, свързани с корема ми) Доки ме мери преди 2 дена с един сантиметър и каза, че матката ми отговаря на бременност в 42 седмица... Боже, как е възможно това?  8O То вярно, че аз едва си нося корема, ама направо страшно ми стана като чух...
Охо Гале ти направо си манекенка бе! :lol: :lol:Браво на теб. Ако знаеш аз съм качила досега 10кг а сега започвам 21г.с малиии незнам каква ще стана, абе здраве да е то всичко друго да ок. Ама аз и с първата бременност качих 35 :oops: какво ще кажеш хем бях с едно бебче а сега с две ... а бе горе долу пак ще са толкова :P
« Последна редакция: Ноември 25, 2011, 12:28:13 pm от ysmivkata »

Нашите съкровища Васил и Виктория
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #802 -: Ноември 25, 2011, 13:02:16 pm »
КЪДИ аз вече от 2 години слушам само за някакви страшни истории от Шейново, въпреки че тепърва сега медиите започнаха да ги отразяват. Аз ако бях на твое място също бих обмислила друг вариант...Стискам ти силно палци!

ysmivkata въобще не се притеснявай за килограмите - колкото толкова. Аз отначало също много го мислих, мазах се тука с някакви простотии по цял ден уж срещу стрии, ама вече се отказах и не ми пука :) Като ми се хапва си хапвам, после ще го мисля, а и с диетата на Емилова ще сваля всичко за 2 месеца. Да са ни живи и здрави дечицата само :)


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #803 -: Ноември 25, 2011, 14:21:32 pm »
Последното нещо, което искам е да сменя позицията си за раждането, още повече че имам уговорка с лекар и насрочена дата. Надявам се на това, че след сегшните случки ще бъдат доста по-внимателни. Освен всичко и медиите прекалиха, то че лошата новина продава е така, но прекалиха! Все пак ще се консултирам и с клиниката, където забременях на тях им имам 100% доверие и съм сигурна, че ако има нещо ще ме предупредят.
Абе Божа работа, дано Бог ни пази!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #804 -: Ноември 25, 2011, 14:48:16 pm »
Както казваш КЪДИ - Божа работа- и мен много ме е страх, защото в София стават такива неща какво остава за Варна...
На мен днес лекаря ми каза , че бебето било доста голямо и ако продължавало така при естествено раждане щяло да е цитирам:"Все едно лимонки са гърмяли там долу" :( Много яко ми стана- както не исках да е секцио ако наистина продължава в този дух май ще предпочета да ме клъцнат... :( Абе важното е да е живо и здраво, пък все от някъде ще го изкарат  :oops:

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #805 -: Ноември 25, 2011, 15:18:09 pm »
КЪДИ, ако имаш и най-малкото притеснение и разбира се - възможност смени доктора и болницата, ако пък им имаш доверие, не се притеснявай от разказите на другите, случки разни и хора всякакви. Аз също родих в Шейново, имах доста препятствия там, които няма да описвам тук, но ако сега ми предстои раждане , едва ли ще отида там. Имам горчив опит и от 1-ва АГ в София, така че човек никога не знае със сигурност какво го чака, трябва само да гледа на раждането на своята рожба с положителна настройка и да не се вкарва в някакви черни мисли ... и най-важното е да си търси правата и да настоява за тяхното спазване, особено пък и ако отделя допълнително средства за по-голяма сигурност.

п.п. ето едно интересно място с интересни теми http://www.rodilnitza.com/blog/ особено http://firstcontact.rodilnitza.com/
Стискам палци на всички, които чакат своето малко чудо :)

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #806 -: Ноември 25, 2011, 15:36:08 pm »
За да не бъда разбрана погрешно казвам, дистанцирам се от сайта rodilniza.com, от наемането на дули, от това да родиш в къщи.
21-ви век сме и твърдо заставам зад всички съвременни методи и добри специалисти.
Изразих просто притеснение си и негодуванието си от медиините атаки по повод случилото се в Шейново.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #807 -: Ноември 25, 2011, 15:41:43 pm »
brainbug, къде си се ориентирала да раждаш? Лошите неща се случват навсякъде, така че е по-добре да не мислим за тях. Аз твърдо се доверявам на лекарката си в Майчин дом, а и от секциото не се страхувам. Само не искам да съм будна повреме на операцията.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #808 -: Ноември 25, 2011, 15:52:48 pm »
Момичета, надявам се, че ще ме приемете при вас и ще ме включите в този толкова хубав списък, аз съм бременна в 31 седмица и чакам момиченце. Термина ми е на 02.02.2012г. Гале и аз имам котка, он тя се интересува само от хапване и да се гушка, какво да се прави тя е нашето първо момиченце и ние неможахме да се разделим с нея(мн.пъти когато ми е било тежко, това игриво същество ме е спасявало).
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #809 -: Ноември 25, 2011, 16:01:00 pm »
Наистина с тези репортажи напоследък...да ти настръхне косата...Къде родилка къде бебе...Аз си налагам да не ги гледам, че ми влияят на психиката...,решила съм по добре да не знам, за да не се вкарвам във филми.ДА НИ ПАЗИ ГОСПОД!!!Защото ако Той не опази...
brainbug не е ли малко рано да ти говорят за раждане?!Чувала съм случай,за бременни уж с големи бебета а се раждат нормални...Така,че докато не се роди...никой не може да каже...Спокойно!!
ysmivkata "любимата "ми тема за килцата...Аз лично по една табличка се равнявам...ама голяма мъка...За сега съм 7 кг.+.в 23 -та седмица.С първата бременнаст качих 30кг ама си ги свалих...Сега не искам да са толкова  много, ще видим.Колкото толкова!Да са здрави бебоците и ние... :D
« Последна редакция: Ноември 25, 2011, 16:03:07 pm от Misty »


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #810 -: Ноември 25, 2011, 17:15:36 pm »
katrin_sl Ами на консултации съм в Майчин дом Варна при Георгиев, но не знам къде ще раждам... Много ми е сложен този въпрос. Може би пак там-както казваш навякъде може да се случи нещо...Ще гледам да се заредя с позитивни мисли и така :)
Misty и на мен ми се строи раничко още, мисля че тази шеговита забележка беше по-скоро с прогнозен характер ама все пак  8O малко се поуплаших  :)

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #811 -: Ноември 25, 2011, 22:24:38 pm »
Ето ме и мен след прегледа днес.Бебка е добре расте си нормално даже малко  едричка върви  663гр.Така сладко си отваряше устата и лапаше ръчички.Не спря да се швъка през цялото време на прегледа.Доки иска да направя профил за кръвна захар да не би да развививам диабет защото баща ми е инсулино-зависим.Ще се моля всичко да е наред и да нямам и аз.
Относно раждането и мен ме е обзел един страх със случващото се.Но можем само да се Молим Бог да ни пази нас и бебетата.И да се доверим на лекарите който сме избрали :bighug: :bighug: :bighug:

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #812 -: Ноември 25, 2011, 22:34:07 pm »
brainbug, на мен ми се вижда рано да се каже колко ще порасне бебето след 4,5 месеца. А и коментарът на лекаря ми се струва меко казано отблъскващ. Струва ми се, че напира за секцио, за да ти вземе парите. При него ли ще раждаш? Извинявай, просто отвратително ми прозвуча.  :x
« Последна редакция: Ноември 25, 2011, 23:10:50 pm от blue_sky »

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #813 -: Ноември 25, 2011, 22:50:06 pm »
brainbug, на мен ми се вижда рано да се каже колко ще порасне бебето след 4,5 месеца. А и коментара на лекаря ми се струва меко казано отблъскващ. Струва ми се, че напира за секцио, за да ти вземе парите. При него ли ще раждаш? Извинявай, просто отвратително ми прозвуча.  :x

Ей това се въздържах да напиша  :).
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #814 -: Ноември 25, 2011, 23:08:50 pm »
На мен това със сдържането ми е сложно.  :oops:  :lol:

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #815 -: Ноември 25, 2011, 23:33:44 pm »
На мен това със сдържането ми е сложно.  :oops:  :lol:

Ами видях, че по - горе са й го казали, за това се въздържах  :D.

Гале, моят котарак не дава да го гушнеш, камо ли да се катери по коремите  :lol:

Разбирам ви притесненията около раждането в българските болници... Обаче съм сигурна, че след двата трагични случая никой не би си позволил небрежност. Или поне докато се забрави...
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #816 -: Ноември 25, 2011, 23:58:41 pm »
Момичета, аз минавам само да се обадя, че родих. Може да ме отпишете от списъка с чакащи. :D С Ева сме си вкъщи вече и мога спокойно да кажа, че раждането беше лесната част, след това идва големият зор.

Благодаря на Къди за поздравителната темичка! :wink:

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #817 -: Ноември 26, 2011, 05:28:15 am »
На мен днес лекаря ми каза , че бебето било доста голямо и ако продължавало така при естествено раждане щяло да е цитирам:"Все едно лимонки са гърмяли там долу"
Извинявам се, твоя си работа, но аз този бих го сменила на момента. Дори и да не беше такава велика глупост това, че „прогнозира“ от сега, само начина по който се изразява говори, че е пълен простак.


  
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #818 -: Ноември 26, 2011, 10:24:29 am »
Bobbie , blue_sky , аз към простащината съм имунизирана и наситина се надявам още да е рано за прогнози. Не мога да го сменя- вече съм си платила като поп за тези консултации :) Дали ще раждам при него не знам- много ми е трудно да реша. Цялата работа е , че искам да раждам нормално (ако може де) , но с епидурална упойка затова изобщо се насочих към тази болница-останах с впечатлението, че в нея анестезиолозите са най-добри и от най-дълго време пректикуват с тази упойка. А лекаря ми като цяло няма интерес да ме навива за секцио по парични причини- то нормалното раждане с епидурална като цена излиза колкото секциото :) Може би просто секциото е по-лесния начин за него. Абе не знам ама до 3,500-3,600 ако е бебето запъвам нокти в асфалта и ще го мъча естествено.
Извинявам се за дългия пост  :oops:

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #819 -: Ноември 26, 2011, 11:48:50 am »
Момичета, надявам се, че ще ме приемете при вас и ще ме включите в този толкова хубав списък
Elymausii, добре дошла и лека бременност до  края :)

Гале, моят котарак не дава да го гушнеш, камо ли да се катери по коремите  :lol:
Elle22, моята котарана е особен вид :) Тя не дава да я гушиш, пипаш, носиш или галиш! Обаче, когато на нея и се глези, не можеш да се отървеш  :wink:  Сега ме преследва ден и нощ, да се катери отгоре ми, а пък тежииии, бебоците почват да ритат на момента  :o
Аз съм още будна, лежа на 4 възглавници изправена в леглото и направо откачам.. Тези киселини ще ме уморят!!