0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #760 -: Ноември 21, 2011, 21:55:34 pm »
Цигу,честит ти син,да е жив и здрав и много да ви радва бебенцето;-)))
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #761 -: Ноември 21, 2011, 22:40:30 pm »
Цигу честито бебенце живо и здраво да ти е! ylinfant Какво е?!Коледните "подаръци" вече започнаха да идват при някой! :bori_023:
Danielska_81  и ти лисекцио?!Защо?!Какава точно е причината ако не е тайна де...?!Не е ли много рано за  планиране,аз още не съм говорила за раждането, мисля нормално, ако всичко е ок.Да дойде януари...Иначе се надявам за около 10-17 март с бебо да се срещтнем,че нещата с апетита стават страшни.... :hungry: ЖИВОТ И ЗДРАВЕ ДА Е САМО!!!


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #762 -: Ноември 21, 2011, 23:48:51 pm »
Момичета, някоя знае ли колко струва серклажа в клиника Малинов, защото може да ми се наложи да правя другия месец и да съм подготвена със сумата.
Днес д-р Сигридов изобщо не му хареса, че шийката ми от 5см е станала 3 см за един месец, отделно едната плацента е по-ниска и от нея получих кървене преди 3 седмици... Изобщо много е весело, никак не ни е скучно.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #763 -: Ноември 22, 2011, 02:36:05 am »
Здравейте, бременни момичета.
Здравей, мамо Силве :)
Аз откога очаквам да се включиш и да разкажеш как мина това велико събитие- раждането!(което и ние тук очакваме с огромно нетърпение)
Да ти е жив и здрав малкия Марко!
Радвам се, че въпреки всичко, нещата са протекли добре и бебо и мама сте добре!

Гальонди ,как си мила ?
Ох, бутам я някак... Толкова бумащина имам да оправям, направо ми е зле вече!
По случая на моята толкова чакана бременност, която се развива добре, благодарение на това, че съм в хоризонтално положение - вече съм без работа.. Отстраниха ме, защото не мога да работя.. Ха, поредната "американска мечта"  :x
Та сега съм на някаква временна трудова неспособност, която ми плаща 60% от заплатата ми преди това, и ще ми плаща до 17ти Януари... след това ще подавам документи за безработна помощ.. и така докато си намеря работа някой ден след като ми се родят момчетата, живи и здрави да са ми!! Само това искам!!!
Иначе като изключим стреса, на който съм подложена след загубата на работата ми
(застраховки и какво ли не заедно с нея)  всичко останало е добре! Аз се опитвам да "дишам" и да не стресирам и бебетата.. Те от своя страна са добрички още отсега :) Спинкат по цяла нощ и ритат по цял ден  :)
Някой чувал ли е новини от bebs_y???

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #764 -: Ноември 22, 2011, 04:22:46 am »
Ох, пак ли бе, Гале... Дано сте здрави само ти пожелавам, работа ще намериш, няма да е за пръв път. Кой ти плаща осигуровките сега?
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #765 -: Ноември 22, 2011, 06:46:06 am »
Пак бе, elle22  :lol:
Остава ми месец докато мога да си взема FMLA, ама нейсе, не ми било писано!
Трябва да лежа, за да си износя бебетата, не мога да се върна на работа...
Засега съм осигурена до края на Ноември, а после минаваме на COBRA. Ние с този престой в болницата сме готови с максимум out of pocket, та до края на годината ще останем със същата застраховка..Само дето сега премиума ще е $450/на месец.. Голяма забава...

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #766 -: Ноември 22, 2011, 15:23:58 pm »
Гальонди съжелявам много мила, че така са се стекли нещата... Но напълно те подкрепям и смятам, че няма нищо по-важно от дечицата ти, за това майната и на работата и всичко останало. Лежи, почивай си и гледай кефа, ча тия палавници трябва да ги държиш на топло още дълго :) Успех
Аничка много съжелявам, дано не се налага серклаж  :( Стискам палци всичко да е наред. Относно цените не мога да ти помогна, може би някое момиче което е по-запознато...Успех


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #767 -: Ноември 22, 2011, 19:40:43 pm »
Момичета, някоя знае ли колко струва серклажа в клиника Малинов, защото може да ми се наложи да правя другия месец и да съм подготвена със сумата.
Днес д-р Сигридов изобщо не му хареса, че шийката ми от 5см е станала 3 см за един месец, отделно едната плацента е по-ниска и от нея получих кървене преди 3 седмици... Изобщо много е весело, никак не ни е скучно.
Преди година и половина платих 350 лв, не вярвам да има промяна в цената.
Дано не ти се налага да правиш серклажа и си износиш бебенцата и без него.
Иначе няма нищо страшно в процедурата.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #768 -: Ноември 22, 2011, 21:03:57 pm »
Засега съм осигурена до края на Ноември, а после минаваме на COBRA. Ние с този престой в болницата сме готови с максимум out of pocket, та до края на годината ще останем със същата застраховка..Само дето сега премиума ще е $450/на месец.. Голяма забава...
Гале, СОВRА-та не ти ли е за 1 година? Мъжа ми така го съкратиха преди време и беше на СОВRА поне година доколкото помня. Вярно че не са най-прекрасните условия, но поне застраховката не беше толкова зле...


*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #769 -: Ноември 22, 2011, 22:03:42 pm »
Гале, СОВRА-та не ти ли е за 1 година?

Vaci, не съм много запозната,мила, но за момента оставаме с COBRA..Дори и да можем да я задържим една година, аз мисля да я разкарам в момента, в който се родят бебетата. Много са това $450/на месец, аз както и не работя... Да не останем без дом заради едната му застраховка..
Мисля за юнаците да подам за Мedicaid, а аз ще изтрая някой и друг месец без застраховка, докато си намеря нова работа.. :?

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #770 -: Ноември 23, 2011, 10:45:00 am »
Здравейте момичета, знам че е индивидуално ама все пак има ли някакви нормални граници на мърдане на бебето. В смисъл вчера цял ден ме атакува малкото диване, не се спря- чак ми стана странно от къде толкова енергия в такова мъничко същество. Дори се притесних да не би да не му е комфортно нещо- може ли постоянното шаване да е индикация, че нещо не му е наред или просто всяко бебе си е различно в това отношние  :)
Гальонди не се ядосвай- има много по-важни неща от работата и в момента две от тях са на топличко в теб и трябва да си останат там възможно най-дълго :)
Аничка дано всичко да е наред при теб  :goodluck:

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #771 -: Ноември 23, 2011, 13:01:27 pm »
brainbug,не се притеснявай,миличка.Моята мома страшно много риташе.Просто нямам думи да опиша какво ставаше в корема ми.Даже докато раждах и по време на напъните пак риташе.Но аз така бях спокойна,че тя е добре :)
Гальонди,мила,ама колко са прости тези американци...Гледай си бебоците,пък на тях им тегли една.То не че без пари се стои,но знам че ти си оправна и пак ще си намериш работа!
[/url]
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #772 -: Ноември 23, 2011, 13:20:54 pm »
brainbug, и аз мисля, че няма нужда да се притесняваш. Мен ме "пребива" денонощно, просто не се спира нито за миг. Лекарката ми казва, че така е добре, не рита от дискомфорт. Кога спи не знам. Аз пък се чудя дали има зависимост между настоящата му активност и това до колко ще е палав и неспокоен като се роди.  :ask:

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #773 -: Ноември 23, 2011, 14:35:23 pm »
brainbug   не се притеснявай и моя палавник е така постоянно ритка някой дни по цял ден друг път пък повече си поспива и така се редува,радвай се че го усещаш мъничето много е рано още да му е тясно напротив сега играе защото все още има това пространство за игра :D

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #774 -: Ноември 23, 2011, 14:42:22 pm »
brainbug, не мисля че има за какво да се притесняваш. Някои бебета са по-активни. При нас се случва например един ден да не спира да мърда, а на следващия прави едни мързеливи движения.
Мишле82, ако има такава зависимост аз пък ще се радвам, защото нашият юнак като цяло е кротушко и ако си остане и след раждането такъв ще е цял късмет. :D


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #775 -: Ноември 23, 2011, 15:32:27 pm »
Благодаря ви за успокоението момичета  :bighug: И аз се чудя дали има зависимост между активността на бебчето в корема и извън него. Майка ми ми е казвала , че аз много съм ритала и определено не съм била от най-кротките деца :)
Иначе последните два дни имам по някоя и друга контракция (странно само когато съм на работа) ако продължи така още няколко дни ще звъня май май на лекаря да ми изпише нещо :?

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #776 -: Ноември 23, 2011, 16:03:51 pm »
Ех момичета на мен не ми се размина зъболекаря :( Нямате си представа колко мразя да ходя, даже не спа по два дена като знам, че трябва да отида :( Оказа се, че имам кариес и сега ми се налага да го оправям. След малко отивам да си запиша час, та да ви питам кога е разрешено да се ходи на зъболекар? Някъде четох че след 12та седмица можело, а другаде след 20та?
И още нещо, а с боядисването как стоят нещата, че аз от както съм забременяла не съм стъпвала във фризьорски салон и вече се изнервям с това "чудо" на главата ми...Майка ми пък е суеверна и даже не ми дава да се пострижа докато не родя, за това само боя ми е "позволено" за момента :)
Поздрави и целувки от мен


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #777 -: Ноември 23, 2011, 17:04:56 pm »
Krisi88 аз с първата бременност изобщо не се постригах защото казаха да не съм отрязла пишката на бебето и в крайна сметка имам момиченце вече на 8 години и 4 месеца ,сега съм бременна с момче и вече се постригах веднъж и мисля пак да го направя имам една приятелка тя се е постигала 3 пъти и малкия си има пишка така че според мен не се притеснявай пострижи се, косата има нужда от освежаване съжелявам че не съм се постригвала в първата бременност ,защото така ми се беше изтощила косата и то защото слушам бабите  :)

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #778 -: Ноември 23, 2011, 17:21:12 pm »
Аз пък толкова много исках момиченце, че се остригах гола глава  :lol:... Я стига се занимавайте с глупости  :D, наслаждавайте се на бременността без излишни суеверия...
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #779 -: Ноември 23, 2011, 17:36:18 pm »
Krisi88,до 12 ГС е вредно правенето на снимка до колкото знам, но иначе след това зъболекарските процедури могат да се прилагат. Само четох в моята книга за бременни че не се препоръчва да се слага амалгамна пломба. Не знам как е във Франция, но например в Австрия здравната каса поема само тези пломби безплатно, а другите вид пломби  са доста скъпички.

Аз си се подстригвам и боядисвам, като фризьорката ми в България ми разказа че много често в третия и седмия месец боите не хващали, може би е свързано с промени в хормоналните нива в тези месеци.