0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #780 -: Ноември 23, 2011, 17:50:44 pm »

Аз си се подстригвам и боядисвам, като фризьорката ми в България ми разказа че много често в третия и седмия месец боите не хващали, може би е свързано с промени в хормоналните нива в тези месеци.


Въпреки че родих преди 6 месеца, все още имам проблем с боите за коса, ако изобщо "хванат", не се задържат на главата ми задълго.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #781 -: Ноември 23, 2011, 18:21:34 pm »
Момичета много ме озадачихте с отговорите си  :lol: Даже не го знаех това за пола на бебето и постригването, за 1ви път от вас чувам. Аз много си исках момиченце от самото начало. Аз знам за постригването, един вид да не махнеш нещо от себе си докато си бременна...
Ама и аз не съм много суеверна и за това вече обмислям срещата с фризьора.
Аз пък толкова много исках момиченце, че се остригах гола глава  :lol:... Я стига се занимавайте с глупости  :D
Хах аз не заради пола на бебето, то и аз не съм суеверна, ама майка ми е загубила едно бебе в 9ти месец преди мене и за това е много наплашена и суеверна.
ra4ko75 явно ще се ходи, записах се вече за петък :( Аз иначе не се осигурявам тук, за това си плащам като поп за абсолютно всичко, за това явно и за пломби ще плащам - избор нямам :(

Мерси много за отговорите момичета, а нали няма проблем да се прави упойка, че ако сега се окаже че и без упойка ще трябва да търпя  osi_12 osi_12 osi_12


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #782 -: Ноември 23, 2011, 19:13:31 pm »
Аз не съм толкова суеверна. Не мисля да се занимарявам, защото съм бременна, дори и сега ми е малко по-трудно, защото лежа по препоръка на лекаря,... но и без това мъжа ми е на сухо, не искам и да го плаша с външния си вид :lol:
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #783 -: Ноември 23, 2011, 20:23:27 pm »
Е аз определено не плаша ако не си оправя косата на фризьор, за това нямам притеснения  :lol:

Моля ви ако някой знае за упойката да ми каже каква е ситуацията :) Приятна вечер от мен  :wink:


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #784 -: Ноември 23, 2011, 20:25:21 pm »
Аз също наскоро бях питала тук за упойка, правят, не се притеснявай. Моята зъболекарка примерно искаше само писмено потвърждение от лекарката ми, че е съгласна да ми сложат, искаше да се застрахова нещо жената, сложи ми и свършихме човешки работата ;)

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #785 -: Ноември 23, 2011, 20:27:36 pm »
Мерси много Мишле82 сега ще спя спокойно  :wink:


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #786 -: Ноември 23, 2011, 22:22:35 pm »
Гальонди,много се радвам че сте добре.А работата не я мисли сега ,по важни са бебчетата да са добре.Когато му дойде времето и работа ще си намериш. :bighug: :bighug:
Аничка,не се вкарвай във всякви филми.Мисли положително ,че всичко ще е наред и на следващия преглед плацентата ще се е вдигнала и шийката ще е добре.А д-р Сигридов изписа ли ти утрогестан да слагаш? Когато едната плацента при мен беше ниска ми изписа да си слагам утрогестан 2*2.На 29.10 когато бях на преглед плацентата се беше вдигнала и го спряхме .
Вчера беше последният ни преглед при д-р Сигридов ,ехххх кога мина това време ,но няма как ,можеше да имам примерно още един преглед но и според док. няма нужда от повече ,а и за мен пътуването вчера беше един малък кошмар с тоз голям корем ,а и децата много риткат,особенно момиченцето ,младежа е по-кротък.
Пораснали сме доста -момиченцето 1921 гр.,момченцето 1804 гр.,и от вчера влезнахме в 8 -ми месец.Днес за първи път ходихме и на запис на тонове в МБАЛ Бургас.
 :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: от нас
Аз от началото на бременността не бях се постригвала но към края на октомври не издържах и се постригах ,много се беше изтощила косата ми и започна да капе ,сега е добре а и се харесвам с новата си прическа  :wink:
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #787 -: Ноември 24, 2011, 01:04:50 am »
Аз се постригвах през Май, като си бяхме в БГ( тъкмо бяхме разбрали, че чакаме близнаци) После като се почна едно падане на коса.... мале, мислех, че ще оплешивея  8O Врънках до онзи ден за пострижка, че косата ми като каза ще расте.. беше стигнала почти до кръста..И хем изтъняла, хем почнала да цъфти.. Ужас! Не ме заведе на фризьор моя мъж и това си е.. Доктора бил казал в леглото и не можел да ме води никъде той..Та позната на свекърва ми, фризьорка, дойде да ме постриже у нас!! И слава Богу, защото вече бях готова да се карам много!!  :x
Боядисвах се 2 пъти досега.. Пак да не види мъжа ми, че е като дърта свекърва, надува ми главата повече от майка ми! (която е малко суеверна и все ми дава едни акъли... дето влизат през едното ми ухо и излизат през другото) Ние и бейби шауър правихме, и каквото ми дойде наум си правя.. Вярвам, че бебоците са добре и ще бъдат здрави, не позволявам на суеверия да ми управляват живота!
malkave6tiza , браво мила! Растат малчуганите, много се радвам  :) И ние бяхме пораснали доста предния път, единия юнак 1670гр, а другия 1580гр. Сега ще се мерим чааак на 14ти Декември, дано да растат добре, че много се опасявам, че няма да изкарам до Януари.. :oops:

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #788 -: Ноември 24, 2011, 13:33:41 pm »
Сега ще се мерим чааак на 14ти Декември, дано да растат добре, че много се опасявам, че няма да изкарам до Януари.. :oops:
Ще искараш, спокойно :) Виж колко бързо минава времето, кога чакаше да станеш 28ма седмица и да те изпишат от болницата, а вече си 31ва :) Още малко ще устискаш до 38ма поне :)


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #789 -: Ноември 24, 2011, 13:43:26 pm »
Гальонди, както казва  Krisi88 още малко  :crossfingers:

аз онзи ден имах зацапване и преди него много силни болки все пак -
страх лозе пази - и ходих до клиниката макар и при друг лекар.
Всичко е ок, но от вчера следобяд така ме е стегнал корема все едно  
е от камък и няма отпускане освен само като легна, но в работата няма как да лежа
имам чувството , че ще се пръсна ... :(
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #790 -: Ноември 24, 2011, 15:30:56 pm »
Гальонди ,ще устискаме къде ще ходим.Ще си лежим в къщи и ще ходим само за записи на тоновете.
Бургаският д-р към който се ориентирах за секцио ,май ще иска да е преди празниците,поне аз с такова впечатление останах .Ще видим следващата седмица ,какво ще ни каже ,но е по-добре да стане в 37 или 38 г.с.,а той май иска още в 36 г.с.
Д-р Сигридов ми каза че има още място накъде да растат бебчетата и че ако устискаме до 38 г.с. ще са по 3000-3200гр. според него ,което за близнаци е чудесно тегло.
Като най-ранна дата за секцио съм си харесала 28.12 ,следващата дата която също ми допада е 03.01.2012г.
Дано бебчетата си кротуват и не бързат . :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #791 -: Ноември 24, 2011, 15:49:33 pm »
Анук, нещо май съм изтървала. Има ли радост при теб?
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #792 -: Ноември 24, 2011, 15:54:54 pm »
katrin_sl ,  preggo днес влизам в 9г.с  
върнаха ми 3 и едно успя да се пребори :)
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #793 -: Ноември 24, 2011, 20:02:58 pm »
katrin_sl ,  preggo днес влизам в 9г.с  
върнаха ми 3 и едно успя да се пребори :)
Май и аз съм пропуснала :) Честито! Много се радвам за теб, айде давай дата на термин да те сложи vaci в списачето :) Лека и безпроблемна бременност от мене :)


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #794 -: Ноември 24, 2011, 22:43:17 pm »
Анук, браво! Много се радвам за теб! Хайде добре си дошла при нас. Ей и да не се похвалиш досега. Целувам те!
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #795 -: Ноември 25, 2011, 09:18:42 am »
Честито, Анук :)
Добре дошла при нас и лека бременност до термин!!
Мамите с котета в къщи, кажете вашите котки лежат ли ви по коремчетата??
Оле, аз имам една 7 килограмова котарана, дето само се чуди как да ми се докопа до корема и като легне отгоре ми, и като почне едно ритане отвътре...и тя не мърррррдддаааааа :) Като квачка седи и не я притеснява, че юнаците ще ме оставят без въздух :)
Сега ще се мерим чааак на 14ти Декември, дано да растат добре, че много се опасявам, че няма да изкарам до Януари.. :oops:
Ще искараш, спокойно :) Виж колко бързо минава времето, кога чакаше да станеш 28ма седмица и да те изпишат от болницата, а вече си 31ва :) Още малко ще устискаш до 38ма поне :)
Мале до 38ма седмица направо ми се вижда след 38 години  :wink: Едва дишам, едва се нося.. Аз се моля да устискам поне до 35та..а останалото оттам нататък ще е направо бонус :)

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #796 -: Ноември 25, 2011, 09:55:02 am »
Напълно психясах след масираната медиина атака след втория случай в АГ Шейново.
Раждането при мен наближава и съм се насочила именно към тази болница и съответно това хич не ми помага.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #797 -: Ноември 25, 2011, 10:22:04 am »
Гале, и аз имам един такъв 6 килограмов хубавец, но изобщо не ме отразява - сеща се че съществувам само когато трябва да му напълня чинията :lol:.
И аз съм си поставила за цел да изкарам минимум до 35г.с., пък оттам нататък...колкото дойде. Моят доктор мисли, че трябва да раждам нормално и не знам и аз да настоявам ли за секцио...
КЪДИ, много начесто взеха да се случват подобни неща там, аз направо съм потресена! Ако си се колебаела между Шейново и другаде още можеш да се преориентираш...
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #798 -: Ноември 25, 2011, 10:57:16 am »
Напълно психясах след масираната медиина атака след втория случай в АГ Шейново.
Раждането при мен наближава и съм се насочила именно към тази болница и съответно това хич не ми помага.
Аз също се наплаших, въпреки че съм се насочила към МД :(
Не ми се иска да вярвам, че ще те оставят ей така, ако не си избрал екип. Ако разбира се това е причината за немърливото отношение.

*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #799 -: Ноември 25, 2011, 11:10:10 am »
Ох това БТВ тази сутрин направо ме изнерви!  :x Как само лоши новини бе, как нещо хубаво не казаха, то където на хората им е труден живота, и те само с тези лоши новини толкова ли няма нещо хубаво и положително да кажат. Вярно много лошо се е случило, да ни дава Господ на никой, ама сега се чудят с какво да си запълват емисиите и само това дъвчат, направо ужас, човек да го е страх да гледа ТВ.
Гале един въпрос към теб- колко кг качи досега? Че аз май малко се поулях :oops: :oops: ама какво да се прави да са добре бебчетата пък аз ще се търкалям хихи :P

Нашите съкровища Васил и Виктория