0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #740 -: Ноември 19, 2011, 12:53:20 pm »
Някоя от вас имала ли е такъв проблем и кога отшумя зацапването.? Не усещам болка, но от време на време имам придърпвания в матката! Моля изкажете мнение!
Здравей Дари :) Аз съм с едно бебче и от както разбрах че съм бременна в 5г.с до началото на 7г.с имах долу ниско болки, които много момичета имат точно тогава. Някъде към края на 7 г.с прокървях една капка розова кръв. Веднага отидох на лекар, предписа ми прогестеронов препарат и още един ден ми мажеше кафяво. След това да чукна на дърво не съм имала нищо. Лекаря ми каза само да лежа и да почивам вкъщи. Тъй като бременността с близнаци се води вече рискова бременност, може да е различно, за това аз също бих те посъветвала като Катрин по-добре да отидеш 3 дена в болница и да те наблюдават, защото нито едно кръвотечение по време на бременност не е нормално!


*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #741 -: Ноември 19, 2011, 13:10:21 pm »
Много ви благодаря момичета, ще бъда благодарна ако още някой се включи. Сега почивните дни ще полежа в къщи и от понеделник ако пак е така ще звъня на доктора да ме взимат в болница! Още не съм се притеснила защото е съвсееем малко дори по бельото не ми остава петна, а само върху хартията след пишкане. Уффф дано се размина с проблемите!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #742 -: Ноември 19, 2011, 13:54:11 pm »
здравей DariD, аз имах малко кафеникаво зацапване в началото на 5г.с , тогава лекаря каза, че няма проблем. После се появи в 7г.с. беше по-малко като зацапване, но се оказа, че имам леко отлепване и си полежах в болница.
Иначе аз си пия лекарства още от началото на бременноста, защото имам един мисед и се водя рискова бременност.
И аз бих те посъветвала като другите момичета по-добре да идеш да те неблюдават няколко дни, нищо страшно няма.
аз също имам придърпване и леки болки, но са тъприми, но ги имам още от самото начало и все още продължават въпреки, че вече съм в 10 г.с. това не знам на какво се дължи точно.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #743 -: Ноември 19, 2011, 14:55:17 pm »
Дари, недей да чакаш, а заминавай в болницата. Там ще те прегледа дежурен лекар, приемат те по спешност и това е. Достатъчно дълго си чакала според мен. Върви, за да не стане някоя беля.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #744 -: Ноември 19, 2011, 16:51:57 pm »
Много ви благодаря момичета, ще бъда благодарна ако още някой се включи. Сега почивните дни ще полежа в къщи и от понеделник ако пак е така ще звъня на доктора да ме взимат в болница! Още не съм се притеснила защото е съвсееем малко дори по бельото не ми остава петна, а само върху хартията след пишкане. Уффф дано се размина с проблемите!

Имах зацапване м/у 7-8г.с., поседях си два дена в къщи и това беше. Зацапването съвпадна и с датата на цикъла ми, което също имало значение казаха лекарите. До колкото си спомням ти си от Малинов, така че избягвай дежурни кабинети или редови гинеколози понякога могат повече да ти навредят отколкото да ти помогнат. Ако имаш някакви по-силни притеснения просто звънни на спешния телефон.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #745 -: Ноември 19, 2011, 17:28:18 pm »
Благодаря ви! Къди, не съм вече в Малинов ...забременях от инвитро в Германия! Доктора при който ходя тук каза да не се притеснявам, но аз не мога...В понеделник ще реша какво да правя! Сега два дни лежане в къщи!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #746 -: Ноември 19, 2011, 18:26:11 pm »
Благодаря ви! Къди, не съм вече в Малинов ...забременях от инвитро в Германия! Доктора при който ходя тук каза да не се притеснявам, но аз не мога...В понеделник ще реша какво да правя! Сега два дни лежане в къщи!

Довери се на проследяващият те, вярвам, че е добър.
Успех и лека бременност.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #747 -: Ноември 20, 2011, 01:49:45 am »
Момичета, много ми се исам да изкажете мнение по моя проблем.От 3 дни имам съвсем леко светло кафеникаво зацапване. Още първия ден отидох на лекар, той погледна бебетата (бременна съм с близнаци) каза че всичко е наред, но ако искам можел да ме приеме в болница, но било за мое успокоение.Аз отказах...щом не е наложително, но днес сутринта пак имах мъничко. По принцип съм на задържаща терапия с Прогесерон Депо заради близнаците! Някоя от вас имала ли е такъв проблем и кога отшумя зацапването.? Не усещам болка, но от време на време имам придърпвания в матката! Моля изкажете мнение!
Дари, аз имах доста продължително зацапване в началото, няколко седмици беше и се бях спекла от ужас! Всички медицински лица, до които се допитах бяха категорични, че зацапването ( особено при бременност с близнаци) е напълно нормално! За всеки случай отидох на преглед, много се бях притеснила.
Довери се на лекаря си, ако на теб ще ти е по-спокойно, иди в болницата за няколко дена! Дано междувременно зацапването спре!!!  :)

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #748 -: Ноември 20, 2011, 09:23:33 am »
Много благодаря Гальонди, внесе леко успокоение в разтревоженото ми съзнание! :bighug:
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #749 -: Ноември 20, 2011, 15:23:43 pm »
Здравейте момичета :)

Не съм писала отдавна, но си ви следя :)

Ходих на лекар и засега термина ми е на 23.06.2012г. :) , а на преглед съм чаааааааааааак на 12.12.2011г. Две седмици минаха от прегледа ми и остават 3 седмици, а на мен ми се вижда все едно цяла вечност ще мине до тогава.

Желая ви прекрасен ден и много усмивки :)
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #750 -: Ноември 20, 2011, 16:43:02 pm »
DariD това с зацапването се случи и на мен в началото .Аз лично пих Dufaston 3x1, Nos pa 3x1, i Магнерич3x1, докато влязох в петия месец...И много "кътане" лежачка и почивка...Ще отмине.Само мисли позитивно.Когато престана при мен бях много щастлива,лекарите казат ,че в началото на бременноста се наблюдава зацапване около датата на някогашният цикъл...Всичко ще е ОК!!
Katrin_sl вероятно планираш секцио заради, това че чакаш близнаци?!защото иначе гледам ,че си с нас с Danielska_81 през Март...да идва Декември, че да свършва....празници, бързо ще мине....Да идва Новата година и Март да дойде най сетне!!! :bori_002:


*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #751 -: Ноември 20, 2011, 17:13:25 pm »
Момичета, има ли някоя от вас която да е с отрицателен резус фактор и 2ра бременност? Аз съм така и сега края на месеца ще ми правят 1вите изследвания за антитела :( Аз не съм много наясно с целия проблем около отр. резус фактор, но доколкото четох не било чак толкова страшно...


*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #752 -: Ноември 21, 2011, 09:57:02 am »
Криси, важно е в случая мъжът ти резус фактор + ли е?
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #753 -: Ноември 21, 2011, 11:53:44 am »
Момичета, има ли някоя от вас която да е с отрицателен резус фактор и 2ра бременност? Аз съм така и сега края на месеца ще ми правят 1вите изследвания за антитела :( Аз не съм много наясно с целия проблем около отр. резус фактор, но доколкото четох не било чак толкова страшно...
Ако си с отрицателен резус фактор, би трябвало да ти предложат Rh имуноглубинова инжекция в 28 седмица, и след това съшата тази инжекция в рамките на 72 часа след раждане, ако бебето е с положителен резус фактор. Не е нищо страшно - стандартна практика е - затова и проверяват кръвната ти група.


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #754 -: Ноември 21, 2011, 13:22:42 pm »

Krisi88  не е страшно  :) Обикновено Rh имуноглубинова инжекция се бие след първата бременност, за да се предотврати появата на въпросните антитела (те се появяват ако ти си с "-" резус фактор, а плода е с "+" резус фактор и по някакъв начин негова кръв или от плацентата или пъпната връв попадне в твоето кръвообръщение.Появяват се в рамките на 72 часа след раждането.) Ако въпросните антитела вече са се появили след първата бременност тогава въпросната инжекция няма никакъв ефект-нейната цел е да предотврати появата на антитела, а не да ги унищожи :) Аз също съм с отрицателен резус фактор,а приятеля ми е с положителен и имах причини да се психирам здравата, че може да съм образувала антитела, но всичко беше наред, така че не се притеснявай излишно:)

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #755 -: Ноември 21, 2011, 15:10:00 pm »
DariD това с зацапването се случи и на мен в началото .Аз лично пих Dufaston 3x1, Nos pa 3x1, i Магнерич3x1, докато влязох в петия месец...И много "кътане" лежачка и почивка...Ще отмине.Само мисли позитивно.Когато престана при мен бях много щастлива,лекарите казат ,че в началото на бременноста се наблюдава зацапване около датата на някогашният цикъл...Всичко ще е ОК!!
Katrin_sl вероятно планираш секцио заради, това че чакаш близнаци?!защото иначе гледам ,че си с нас с Danielska_81 през Март...да идва Декември, че да свършва....празници, бързо ще мине....Да идва Новата година и Март да дойде най сетне!!! :bori_002:
Misty така бързо ще дойде март,че свят ще ни се завие.Като се появят малките слънца да ни вземат акъла :)
Така както се очертава според доки  май ще съм секцио и аз.А хич не ми се иска.Но няма как  трябва да съм послушна :)

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #756 -: Ноември 21, 2011, 15:16:57 pm »
Момичета , имам нужда от малко помощ . osi_1
Ако някоя от вас знае, къде, в кой магазин в София може да се види на живо количка за близнаци на Пег Перего- Ариа туин ,ще се радвам да споделите .
Иначе знаем с мъжа ми в Пловдив ,къде е представителствения магазин на Пег Перего ,но последния път като бяхме там беше събота и вече беше затворил .
Утре ще ни е последният преглед (най-вероятно) при д-р Сигридов и така и така ще сме в София да съчетаем и огледа на количката.Няма да купуваме сега ,а след раждането ,но ни се иска да сме я видели на живо,да придобием представа.
Гальонди ,как си мила ?
Бебс,ако четеш драсни два реда ,моля те че те мисля.Дано да сте добре и ти и бебчетата. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Аничка,къде се изгуби ,и ти не пишеш .Надявам се да си добре.
ДариД,аз също имах зацапване но в 9 г.с .за два дни ,повечко си почивай ,нормално е около датата на МЦ да се получи такова .
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #757 -: Ноември 21, 2011, 19:41:22 pm »
Криси, важно е в случая мъжът ти резус фактор + ли е?
Да мъжът ми е с положителен резус фактор. Иначе аз имам една неуспешна бременност преди 4 години, тогава добре че в последния момент разбрахме и я купих тази ваксина и ми я биха след аборта (Аз бях в безсъзнание де, те твърдят че са ми я били  :? , дано...вече нищо няма да ме учуди... )
Сега, с тази бременност, като прокървях в 7г.с лекаря тук ме накара да я купувам пак и спешно да идвам с нея за да ми я бие до 72 от както съм прокървяла  (въпреки че не ме изследва за анти-тела, явно превантилно ми я е бил).

Мерси на всички за отговорите, аз следващата семица ще давам кръв за анти-тела. Дано с 2 ваксини да съм ги разкарала  :) Ама сега и за това ми е притеснено...Проста работа  :oops:
« Последна редакция: Ноември 21, 2011, 19:44:05 pm от Krisi88 »


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #758 -: Ноември 21, 2011, 20:18:59 pm »
Криси, важно е в случая мъжът ти резус фактор + ли е?
Да мъжът ми е с положителен резус фактор.
Пак има шанс бебето да е с отрицателен и тогава няма да направиш никакви. За съжаление няма как да се тества в момента ( поне аз не знам да има), та най-сигyрното е да си биеш инжекцията. Ние и двамата с мъжа ми сме с положителен, а Андреа е с отицателен. За Ивана не знам, не сме я тествали нея.
« Последна редакция: Ноември 21, 2011, 20:42:44 pm от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #759 -: Ноември 21, 2011, 20:27:40 pm »
Здравейте, бременни момичета. Минавам, за да споделя, че имах предизвикано раждане седем дни след термина - за около 12 часа вагинално приложено лекарство за омекване на шийката, а след това оксоитоцин за предизвикване на контракции. Получих разкритие от 1 до 10 см за около 6 часа, като издаяних само два без обезболяващи и ревнах за епидурална упойка. Даже съжалих, че изчаках; след две безсънни нощи бях изтощена и заспивах права в минутите между контракциите. За зла врага анестезиологът забрави да ме включи към системата и два часа изкарах само на първоначалната доза обезболяващо; после се оказа, че само лявата ми половина е безчувствена, отдясно всичко си усещах. Нейсе, след 12 часа контракции се пооплетоха нещата - аз вдигнах температура, пулсът на бебето се учести, околоплодните води потъмняха заради мекониум... Дадоха ми команда да напъвам, но ме предупредиха, че имам само един час, за да изкарам бебето, иначе ще ме режат. Бебето Марко се роди час и десет минути по-късно, получи отлични оценки на първата и петата минута и засука успешно половин час по-късно.

Хрумва ми да дам само един съвет: половин час преди напъните, ударете няколко чаши плодов сок (ябълков, портокалов). За мен това беше добре дошъл приток на енергия в най-критичния момент.

На всички пожелавам успешен завършек на бременността, леко раждане и здрави бебета!  :)
« Последна редакция: Ноември 21, 2011, 20:32:57 pm от цигу »