0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #720 -: Ноември 17, 2011, 20:21:49 pm »
danielska_81....ние с теб сме "наборчета"...по седмици сега видях!
за кашлицата какво : чайчета, медец и има едни лукчета- бонбони против кашлица...Медеца на гладно по лъжичка мисля, че ще помогне....


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #721 -: Ноември 17, 2011, 20:31:41 pm »
danielska_81....ние с теб сме "наборчета"...по седмици сега видях!
за кашлицата какво : чайчета, медец и има едни лукчета- бонбони против кашлица...Медеца на гладно по лъжичка мисля, че ще помогне....
Да мила наборчета ще са мъниците като се появят на бял свят.Все пак звъннах на доки имах флавамед сироп и каза да пия от него.Дано се оправя бързо.Благодаря ти за съветите ще си взема утре и мед,че нямам в къщи :bighug: :bighug: :bighug:

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #722 -: Ноември 17, 2011, 20:48:11 pm »
Милички имам едно питане.Хвана ме една суха кашлица и незнам какво мога да пия а не ми се иска да звъня на доки да я притеснявам.Дайте съвет :)
Аз лично цял живот съм си лекува кашлица по един и същ начин ( от настинка до бронхоплвмония) със сироп от лук и захар. Страшно много помага и можеш да пиеш колкото искаш от него. Взимаш глава бял лук и я срязваш няколко пъти, но не докрай, за да не се разпадне. Главата трябва да си остане цяла. Дефакто правиш като процепи за да влезе захарта вътре. И след това поръсваш със захар. Аз обикновенно го слагам в дълбока чиния за супа и отгоре го запечатвам със фолио, за да не влизат микроби. След 2 часа някъде ще е пуснал към 1-2 лъжички сироп и го пиеш. И така всеки път като минеш покрай него си пийвай по една чаена лъжица. Не е страхотно на вкус, но до 2 дена няма и помен да има от кашлицата :)
Успех!


*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #723 -: Ноември 17, 2011, 21:25:29 pm »
Не е страхотно на вкус, но до 2 дена няма и помен да има от кашлицата :)
И от моята половинка  :D Добре че за повечето бременни двойки сексът не е много на дневен ред  :lol:


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #724 -: Ноември 17, 2011, 21:38:16 pm »
Хайде момичета, списъчето ни се дръпна нагоре с още едно бебе.
Днес мама Зай роди дъщеря си Ева.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47114.0
Което напомня, че скоро идва ред и на декемврийското списъче. :D
Лелее, не мога да повярвам колко бързо мина това време  8O кога се чудех дали да си дам датичката за термина, дали не е още рано, а скоро ще се гушкаме с бебка....  :P
В този ред на мисли - аз чакам момиченце, "пуловера", обаче, е налице. Така че явно си е до хормони.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #725 -: Ноември 17, 2011, 23:01:36 pm »
И аз съм с мома, линия нямам , ама ми е излезнал тъмен мъх по корема и това се шегуваме с мъжа ми ,че имам "линеа косматка"
Честито на Зай, чакаме и Транка да се отчете, наистина как си лети времето , скоро идва ред и на януарската група  8O.
Ние с бебка бяхме при доки днес, още е финна нашата мадама, пак е няколко дни назад, ама вече спрях да се притеснявам за мерки и теглилки, иначе всичко си е наред, записа на тоновете също. Разбрахме се с док. за нормално раждане за сега , да видим какво ще излезе на финала.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #726 -: Ноември 17, 2011, 23:38:59 pm »
Момичета, с мед на гладно можете да си докарате киселини и клечане в тоалетната, та нека не е на гладно. :D
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #727 -: Ноември 18, 2011, 10:16:29 am »
Опалянка, привет и от нас ;)
Аз съм си у нас, размина ми се болницата и трябваше да вляза да се отчета  :lol:
Тази моя шийка явно ще варира до края! Вчера беше между 1,40см и 1,55см Доки каза, лежи си спокойно у вас! И аз това и правя  :lol:
Гледахме и бебоците и ги премерихме  :) Вече сме (бебе А) 1,670кг и (бебе В) 1,580кг! Докато ги гледа на ехографа, доки каза, че и двамата упражняват дишане. Вижда се как им мърдат диафрагмите! Боже, дано всичко е наред до края!!! :)
Относно " пуловерите"  :lol: аз на корема си имам 2 косъма, дето станаха и дълги! Ама на дупето да не говорим за какво става дума... На самите бузи на д-то, момичета, дето по принцип има малки мъхчета!! Моя мъж само се кокори и се чуди как е възможно! Аз направо си припадам от ужас да не вземат да останат и след раждането  :o ще има за пуловери на всички ни  :wink: На ръцете ми също ми прави впечатление, че има доста косми... Сега мъжа ми ме бръсне, аз не мога да се наведа, камо ли да се коламаскирам.. Та д-то и ръцете не пипам, ама всичко друго що е косморляк-под бръснача!!  :x

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #728 -: Ноември 18, 2011, 11:34:40 am »
Честито зайче на мама Заи. Да са живи и здрави!
Списъчета малко по малко се изкачва. Моето секцио също се измести за края на февруари, но още нямам точна дата. И като се замислих, остават 3 месеца. Така лети времето.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #729 -: Ноември 18, 2011, 13:56:02 pm »
Не е страхотно на вкус, но до 2 дена няма и помен да има от кашлицата :)
И от моята половинка  :D Добре че за повечето бременни двойки сексът не е много на дневен ред  :lol:
Много ми стана смешно  :lol: :lol: Вярно е, аз не се бях замисляла защото всъщност е много сладко на вкус и се убива вкуса на лука малко или много ама миналата седмица пак като боледувах го пих и като си легнах милото едвам ме издържа  :lol: Ама какво да се прави :)

Да и е живо и здраво бебенцето на Зай чакаме и  Транка да се похвали.
Момичета времето като е минало и като поглендеш назад ти изглежда че е минало много бързо :) Ама като чакаш всеедно едвам минава :)


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #730 -: Ноември 18, 2011, 14:19:15 pm »

[/quote]
Момичета времето като е минало и като поглендеш назад ти изглежда че е минало много бързо :) Ама като чакаш всеедно едвам минава :)
[/quote]
Като наближи раждането ми се струва, че времето направо лети (и вече за никъде не бързам май :wink:).
Аз все още не съм се сдобила с мохерен пуловер. Дано поне с тази екстра се размина :lol:.
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #731 -: Ноември 18, 2011, 15:01:43 pm »
Здравейте, току що намерих един документален фил за развитието на бебето и самото раждане, вижте го много ще ви хареса :D Аз го изгледах с голямо удоволствие. Хубав ден на всички вас!http://kolibka.com/download.php?mid=1765 :P

Нашите съкровища Васил и Виктория
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #732 -: Ноември 18, 2011, 17:52:58 pm »
Честито зайче на мама Заи. Да са живи и здрави!
Списъчета малко по малко се изкачва. Моето секцио също се измести за края на февруари, но още нямам точна дата. И като се замислих, остават 3 месеца. Така лети времето.

Хм, е как така остават три месеца, а насрочвате дата за секцио?!
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #733 -: Ноември 18, 2011, 18:45:38 pm »
Здравейте и от мен! :bighug: Искам да ви попитам някоя мама правила ли е БХС и ФМ в Малинов и знаете ли какви са цените там,че май сме позакъсали напоследък , а това са важни изследвания.Другият ми въпрос е днес си взех изследванията от цитонамазката и са ме писали втора група ,това дали е опасно,много ми е притеснено .Предварително благодаря за отговорите!
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #734 -: Ноември 18, 2011, 18:53:07 pm »
Другият ми въпрос е днес си взех изследванията от цитонамазката и са ме писали втора група ,това дали е опасно,много ми е притеснено
2ра група е идеална, няма от какво да се притесняваш :) 1ва и 2ра група са нормалните, 3та е опасната.

Мислите ли че трябва да се притесянвам за тези контркции? Аз наистина едва ги усещам, а и от както пия това дето ми изписа почти спряха (в 7 г.с ме боля много повече и много по-силно)...даже на лекар отидох ей така, повече с мерак да видя бебето и покрай това и да питам за лекото придърпване долу...Просто нали с моя лекар "едвам" се разбираме на френски  :oops:, ама какво да се прави - милото тука ни изхранва :) Като четох предишните ви постове, виждам че повечето от вас са ги изпитвали и че не било страшно...ама пак да си питам, че за всичко се притеснявам
« Последна редакция: Ноември 18, 2011, 19:01:45 pm от Krisi88 »


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #735 -: Ноември 18, 2011, 19:05:58 pm »
Здравейте и от мен! :bighug: Искам да ви попитам някоя мама правила ли е БХС и ФМ в Малинов и знаете ли какви са цените там,че май сме позакъсали напоследък , а това са важни изследвания.Другият ми въпрос е днес си взех изследванията от цитонамазката и са ме писали втора група ,това дали е опасно,много ми е притеснено .Предварително благодаря за отговорите!

БХС се прави м/у 11-13г.с. в МД на ет.14. От Малинов ти дават "поръчка" за там със съответните данни на нозалната костица и нухалната транслуценция. Имай предвид, че МД приемат поръчки до 14ч., така че ако прегледа в Малинов е след обяд БХС ще се пусне на следващият ден.
Резултатите излизат след 2-3 дни и са качени на сайта на Катедра генетика. Цената на БХС е 43лв., макар че щели да го направят безплатен, но вероятно е в проекто бюджета.
В общи линии е това.
« Последна редакция: Ноември 18, 2011, 19:12:56 pm от КЪДИ »
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #736 -: Ноември 18, 2011, 19:09:36 pm »
Искам да ви попитам някоя мама правила ли е БХС и ФМ в Малинов и знаете ли какви са цените там,че май сме позакъсали напоследък , а това са важни изследвания.

Ще допълня Къди - цената на прегледа в клиника Малинов, без значение дали е ФМ или не, е 30 лв.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #737 -: Ноември 18, 2011, 19:21:40 pm »
Благодаря ви много за бързите отговори , момичета!!! :youwoman:
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #738 -: Ноември 19, 2011, 09:33:57 am »
Момичета, много ми се исам да изкажете мнение по моя проблем.От 3 дни имам съвсем леко светло кафеникаво зацапване. Още първия ден отидох на лекар, той погледна бебетата (бременна съм с близнаци) каза че всичко е наред, но ако искам можел да ме приеме в болница, но било за мое успокоение.Аз отказах...щом не е наложително, но днес сутринта пак имах мъничко. По принцип съм на задържаща терапия с Прогесерон Депо заради близнаците! Някоя от вас имала ли е такъв проблем и кога отшумя зацапването.? Не усещам болка, но от време на време имам придърпвания в матката! Моля изкажете мнение!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #739 -: Ноември 19, 2011, 10:49:30 am »
Честито зайче на мама Заи. Да са живи и здрави!
Списъчета малко по малко се изкачва. Моето секцио също се измести за края на февруари, но още нямам точна дата. И като се замислих, остават 3 месеца. Така лети времето.

Хм, е как така остават три месеца, а насрочвате дата за секцио?!

Къди, терминът ми е края на март по принцип, но секциото ще бъде края на февруари. Нямам точна дата. Затова казвам 3 месеца, че остават.

Дари, аз имах такова зацапване. Беше съвсем оскъдно, но веднага ме приеха за 3 дни в болница за задържане. По-добре да си под наблюдение, а не да се чудиш какво става.
« Последна редакция: Ноември 19, 2011, 10:53:41 am от katrin_sl »