0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #620 -: Ноември 08, 2011, 21:18:45 pm »
и аз от както влязох в 4-тия спя по - малко, лягам си към 1ч и ставам към 7-8ч като слетобед спя към 2ч.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #621 -: Ноември 08, 2011, 22:44:14 pm »
Аничка и аз съм така, ставам в 7-8 и се чудя какво да правя. А съня след обед нещо не ми се получава засега :( Ние с теб вървим горе долу заедно, ти си 1 месец преди мене за това ще ми е много интересно да ми се похвалиш когато усетиш бебешоците за 1ви път :) Аз вече нямам търпение, но като гледам ще е някъде около Коледа живот и здраве ;)


*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #622 -: Ноември 09, 2011, 07:59:12 am »
Криси, не помага нищо :( ТВ, книги.. Ще си огърмя цяла нощ да чета и няма да заспя! Доспива ми се, сърцето ми спи и няма спане. В болницата една вечер ми дадоха хапче за сън, безопасно за бременни... Изпих го и 4 часа по-късно се бях ококорила! Много ме болят и костите, та и през 20-30мин се въртя от една страна на друга! Ужас!
Днес бях на преглед и шийката ми е 1.3 см. Утре ще правим тест, да видим дали има вероятност да родя в следващите 2 седмици. Доки каза, че може да ме върнат в болницата...
На единия бебок главата е точно от другата страна на сервикса. Преди беше малко по-нагоре. Днес ми е ужас дори да стана до WC,  боли ме много отвътре..  Доки каза, че е нормално. Боже, дано удържим фронта поне още 5 седмици!

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #623 -: Ноември 09, 2011, 08:21:20 am »
Гале, дано резултатите от теста са хубави! Пиши после да кажеш :wink:.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #624 -: Ноември 09, 2011, 10:46:26 am »
Относно витамините за бременни имайте предвид, че някои лекари взимат комисионни за предписване, както и за други лекарства -така действат фармацевтичните компании. Аз със сигурност съм чувала от водещи АГ (доколкото знам и Сигридов е на това мнение) че ако няма нужда и се храните разнообразно и здравословно, витамини не се пият много-много, а пък за без прекъсване мисля че пише и на упътването че не трябва. Това не се отнася за фолиева киселина все пак.
Лека бременност и здрави бебчета на всички бременелки  :D
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #625 -: Ноември 09, 2011, 11:13:42 am »
Аз си усещам бебетата от началото на 4-тия месец (14-та седмица). Тогава на 2-3 дни, а сега по няколко пъти на ден, много ме гъделичкат, но е приятно усещането. Даже сега момченцето се размърда, сестричката му още спи  :lol:
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #626 -: Ноември 09, 2011, 12:05:14 pm »
Аз моята госпожица я усетих към 20-21-ва седмица.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #627 -: Ноември 09, 2011, 12:16:49 pm »
Оф , аз пак проблеми . Наближава време да ми идва и доста ме прерязват яйчниците . Знам,че е нормално . Де що има изчетох всичко .Паникьосвам се обаче , защото миналия месец точно на датата ми прокърви и така две седмици . Кажете ми ,че е нормално и няма нищо сериозно . :oops: Не ми се иска да звъня на спешния .
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #628 -: Ноември 09, 2011, 12:30:11 pm »
на мен пък ми се появи течение на цвят от жълто до кафеникаво след спиране на кръвотечението преди няколко дни, преди това нямах проблеми. Днес пусках изследвания. Нямам кръв в урината, сега чакам резултата и от урокултурата дали не са някакви гъбички ...
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #629 -: Ноември 09, 2011, 12:58:09 pm »
Дидомира, нормално е няма смисъл да се звъни на спешните телефони.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #630 -: Ноември 09, 2011, 13:27:33 pm »
Дидомира   аз съм на мнението на КЪДИ не изпадай в излишна паника нормално е да ти зацапа на тази дата  :),но в следващите по късни месеци това ще спре  :D

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #631 -: Ноември 09, 2011, 13:38:20 pm »
Аз да се похваля  :) вчера бях на женска консултация изследванията са ми хубави нямам захар нито албумин , хемоглобина ми е в граници  :D надала съм до сега  плус 11 кг.,само кръвното ми налягане е пак ниско 90 на 60 но ми казаха , че по добре ниско отколкото високо  :).Видяхме и малкия бебчо всичко е наред вече е застанал с главичката надолу и непрекъснато си смуче пръстчето на ръчичката извади го прозя се и пак в устата  :D,от сега си мисля че ще имаме нужда от залагалка иначе ще си изсмуче пръстчето :D.
Дано всяка от вас се похвали с добри новини  :bighug:

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #632 -: Ноември 09, 2011, 15:04:18 pm »
За витамините няма да коментирам, мисля че вече беше обсъждано няколко пъти и е ясно че всеки си има различно мнение за и против витамините. В крайна сметка всеки си преценява кое е най-добро за нейното здраве и това на бебчето и :)
Гальонди напълно те разбирам, знам какво е да се въртиш по цяла вечер в леглото и да гледаш тавана. В момента и проблемите ти с бременността допринасят също до това да не спиш  :( Искренно се надявам всичко да се нареди и малките бебчовци да си седят вътре още поне 7-8 седмици. Стискам силно палци всичко да е наред с теб и малките ти слънчица! Поне съм сигурна, че си в сигурни ръце и има достатъчно компетентни хора около теб които знаят как да реагират във всяка ситуация!
Аничка това е страхотно! Сигурно при близнашките мами е различно. И аз като Къди предполагам ,че живот и здраве към 20та ще почна да я усещам моята госпожица
цигу на малкото слънчице май много му харесва да си седи вътре :) Айде чакаме да се похвалиш с хубавата новина съвсем скоро :)
« Последна редакция: Ноември 09, 2011, 15:07:29 pm от Krisi88 »


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #633 -: Ноември 09, 2011, 16:13:48 pm »
Гале, стискам палци резултата от теста да е отрицателен и да си седвт кротко мъжагите още поне няколко седмици
Аз моята бебка я усетих като пърхане към 18-та седмица, но истински движения към 20- 21 седмица, док. каза, че при предна плацента с каквато съм аз е необходимо плода да достигне около 400 гр. за да се усещат осезателно движенията. Сега е такава фурия понякога, ама й поотеснява квартирката като че ли.
Аз витамини пия от началото на октомври, цяло лято наблягах на плодовете и зеленчуците, така ме съветваше и док.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #634 -: Ноември 09, 2011, 22:16:28 pm »
Аз моята госпожица я усетих към 20-21-ва седмица.
И аз тогава усетих моите бебоци. Плацентата ми е към гърба, но явно е трябвало малко да пораснат, за да ги усетя. Преди това от 18 г.с някъде започнах да усещам едно странно бълбукане, все едно корема ми е пълен с балончета.
След малко ще тръгваме към кабинета на док. Да видим теста какво ще покаже...

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #635 -: Ноември 09, 2011, 23:00:39 pm »
Гальонди Успех от мен! Стискам палци всичко да е ок!


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #636 -: Ноември 10, 2011, 06:34:06 am »
Момичета, цигу вече гушка своето момченце  :D!
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47049.new#new
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #637 -: Ноември 10, 2011, 09:29:52 am »
Това е1удесно,едно голямо честито на Цигу!!!!!!!И успех на всички останали!!! :ballons:
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #638 -: Ноември 10, 2011, 10:52:50 am »
Чудесни новини за Цигу! Честито! И късмет на останалите ноемврийки!
Аз днес бях на преглед по ЖК.Отказа да ми пусне микробиология.Нямало смисъл да ме "бърка" /както се изрази тя/ Само при обилно течение с неприятна миризма се пускало микробиол. изследване... Не знам - кът са й направленията ли , що ли, но явно трябва да отида на частно за този преглед.
Както и да , важното е , че бебчо е добре.На 100 % е момче.Върви една седмица напред.За контракциите каза- да почивам повече :)
Лек ден на всички!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #639 -: Ноември 10, 2011, 11:22:17 am »
Привет на всички. Вече се престраших и аз да се прехвърля в тази темичка. По въпроса за ЖК, аз пък днес отказах да ме бъркат и да ми вземат вагинален секрет и цитонамазка. Даже звънях на спешния в Малинов, за да има кажа че не искам тука( в Стара Загора) да ми вземат тези изследвания и че предпочитам в Малинов да ми ги направят. Нямам доверие  на ЖК, ползвам ги само за болнични,кръв и урина. Незнам вие какво мислите, но аз така реших за себе си.
Цигу честита ти рожбичка! :bori_002:
Няма значение колко бавно вървиш, стига да не се отказваш от пътя си!