0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #600 -: Ноември 07, 2011, 14:24:39 pm »
Аз също почнах с настинка, лекувах се със фрешове, чайове от био магазин за грип и простуда, за гърлото смучех голиа-актив с евкалипт на мен много ми помага и това е. така съм се лекувала
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #601 -: Ноември 07, 2011, 14:43:05 pm »
Аз пък взех, че изгледах 1 видео с нормално раждане и 1 със секцио и...направо не ми се ражда никак вече :lol:.
Хахаха и аз направих същата грешка  :D :D Горещо не го препоръчвам , просто няма файда   :lol: Не може ли като нормалните животни да снесем по едно маааалко яйчице и да си го мътим 9 месеца  :(  :egg: :a_hen_01:

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #602 -: Ноември 07, 2011, 18:41:31 pm »
Момичета има питане
дали някъде има таблица горе долу как се качват килограми?
знам, че за вски е ундивидулано , но нещо като пътеводител :)

аз съм в 6 г.с и съм с около +2кг без да съм си увеличила яденето
ям си както до сега
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #603 -: Ноември 07, 2011, 19:01:41 pm »
Момичета има питане
дали някъде има таблица горе долу как се качват килограми?
знам, че за вски е ундивидулано , но нещо като пътеводител :)

аз съм в 6 г.с и съм с около +2кг без да съм си увеличила яденето
ям си както до сега

Ето
http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #604 -: Ноември 07, 2011, 19:14:24 pm »
Момичета днес бяхме при доки пак да ни види :) Беше невероятно, видях я малката принцеса как се мърда и бута с ръчички и крачета..беше страхотно!!! Просто неуписуемо!!!  :D :D :D Каза ми че е към 10см от глава до пети :) Ох, Господ да е със всички нас и скоро да прегърнем здрави бебчета:)


*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #605 -: Ноември 07, 2011, 19:17:00 pm »
Мерси момичета, и аз така ще направя, няма да ги спирам :)

Момичета, витамини не се пият без прекъсване цялата бременност, дори някои лекари са против пиене изобщо. посъвествайте се с наблюдващия ви лекар, това не е толкова несъществено. Аз също съм пила Прегнакеър +омега НО само една опаковка за цялата бременност и както писах наскоро нямах никакви оплаквания, не съм боледувала и се лекувах от хреми и профилактично почти само с чайове. Спомням си също, че в края на бременността лекарят ме питаше изрично пия ли витамини и ако пия да спра, защото бебо беше доста големичък. Понякога от предозиране, плода се охранва излишно и естествено раждане е доста трудно..

И при мен петте лекарки в практиката, която следи бременността ми, изискват витамините да се пият неотклонно през цялата бременност и после по време на кърмене.

Витамините след третия месец не са за бебето и не предпазват от настинки, а за майката и нейното добро общо здраве.

За предозиране и изкуствено охранване на бебето изобщо не може да става дума. Водно-разтворимите витамини при излишък се изхвърлят с урината. Мастно-разтворимите витамини в хапчетата винаги са под ежедневния максимум и са съобразени като добавка към една нормална диета.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #606 -: Ноември 07, 2011, 20:43:34 pm »
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #607 -: Ноември 07, 2011, 21:35:13 pm »
Мерси момичета, и аз така ще направя, няма да ги спирам :)

Момичета, витамини не се пият без прекъсване цялата бременност, дори някои лекари са против пиене изобщо. посъвествайте се с наблюдващия ви лекар, това не е толкова несъществено. Аз също съм пила Прегнакеър +омега НО само една опаковка за цялата бременност и както писах наскоро нямах никакви оплаквания, не съм боледувала и се лекувах от хреми и профилактично почти само с чайове. Спомням си също, че в края на бременността лекарят ме питаше изрично пия ли витамини и ако пия да спра, защото бебо беше доста големичък. Понякога от предозиране, плода се охранва излишно и естествено раждане е доста трудно..

И при мен петте лекарки в практиката, която следи бременността ми, изискват витамините да се пият неотклонно през цялата бременност и после по време на кърмене.

Витамините след третия месец не са за бебето и не предпазват от настинки, а за майката и нейното добро общо здраве.

За предозиране и изкуствено охранване на бебето изобщо не може да става дума. Водно-разтворимите витамини при излишък се изхвърлят с урината. Мастно-разтворимите витамини в хапчетата винаги са под ежедневния максимум и са съобразени като добавка към една нормална диета.

А тук не ги смятат за особено необходими. А съм пила витамини от дъжд на вятър. Което не ми попречи да се сдобия с желязодефицитна анемия и сега папам желязо.  :?

ПС Цигу, да знаеш, че те следя и стискам палци.  :wink:

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #608 -: Ноември 07, 2011, 22:23:20 pm »
Става ли тук да си поговорим за килцата?!Много ме вълнува.Или трябва да се пусне нова тема?!Как сте с килограмите може и да ви звучи глупаво...ама...някак не ми се става кит....като първата бременност - 30 кг. 8OЕ свалих ги.Ама ми се иска и сега да съм хубава. 8)...При вас как е?!


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #609 -: Ноември 07, 2011, 22:27:47 pm »
аз съм още в ранна бременност и не знам до колко може да е показателно, но не съм мръднала - даже съм 2 кг надолу.
Но при мен може да е от целодневното гадене и повръщане.
На корем обаче почнах да поизпуквам все едно съм преяла :))))))
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #610 -: Ноември 08, 2011, 00:08:43 am »
Цигу, с теб какво става???
ysmivkata, в началото като почнах да усещам бебетата, че ритат, беше все на едно и също място, малко над пъпа по средата на корема. И аз се чудех кой рита, и двамата ли, или само единия  :P От 2-3 седмици се ориентирам кой се обажда  :D Дори и знам кога малкия от дясно се е обърнал с дупето надолу ( той още не може да избере дали да е с главата надолу или с краката :D  Постоянно се върти)
Ще започнеш да ги различаваш, само още малко да пораснат.. Аз не ти виждам лентичката, на колко седмици си??
Колкото до разболяването, ох, да чукна на дърво, не съм се разболявала откакто съм бременна.. Лятото като си бяхме в БГ и всички като се натръшкаха у нас от някаква настинка, какво кашляне и кихане беше, бях се спекла от ужас, че ще се разболея.. Размина ми се, слава Богу, с майка ми двете отървахме вируса  :wink: Аз много рядко боледувам и се надявам да не се разболявам поне докато се родят малките юнаци, че с този голям корем и при най-малкото закашляне и кихане и се стяга и боли..
Момичета, кажете някой лек за сън?? Няма спане, по цяла нощ съм като зомби ..
Мисти, за килцата.. не знам какво да кажа :) + 12-13кг съм вече, а мъжа ми се чуди къде са? Само един корем имам, ама сериозно големичък :) Майка ми все ме гледа по снимки, та вчера се изказа, че на фона на корема ми, и се струвам отслабнала  8O
Къди, моите бенки/брадавици са по врата ми, под мишницата, на мекото встрани от мишниците, дори имам една под лявата гърда?? Имах някакво подобно на тях - на корема си, беше тънко и дълго? ( малко по-дебело от косъм)но то падна, а под него остана подобие на пъпка?? И засега си стои там... Не знам просто какво ще го бъде и още колко ще ми излязат..
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 00:43:33 am от Гальонди »

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #611 -: Ноември 08, 2011, 11:49:22 am »
Галe и аз имах точно на същите места брадавици - особенно тези на врата се появиха последните месеци от бременността.
 След като родих ми ги изгориха чрез електролиза - за три седмици изчезнаха кафявите корички, които се появиха в резултат на горенето и сега нямам и помен от тях.
 Останаха ми още две на лицето и те излязоха през бременността.Тях ще махам другият месец. Не се притеснявай щом родиш ще ги махнеш.
 Просто ти трябва един преглед при дерматолог, той ще реши как да ги махнете.
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 11:51:21 am от Melody01 »
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #612 -: Ноември 08, 2011, 11:57:27 am »
Гале разсмя ме с твоите сладурски близначета как се местят :lol: :lol: Наистина ми е интересно как е , но и аз ще дойда на твойто положение дай Боже. Относно лентичката незнам как да си я сложа :oops:ако можеш да ми обясниш... В 18 г.с съм, утре съм на консултация надявам все всичко да е добре, бебоците да са здравички, и тайничко се надявам едното да е момиченце. Но каквито са такива да са живи и здрави сега пък и претенции хи хи . Аз понеже си имам едно момченце на 11 год. на мама помоща ще бъде и затова сега искам и една принцеска но това не е концерт пожелание.От мен много  :bighug: :bighug: :bighug:

Нашите съкровища Васил и Виктория
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #613 -: Ноември 08, 2011, 12:42:12 pm »
Много ми е интересно като чета как близнашките мами си разпознават кой бебок ги подритва... Аз все още не мога да се ориентирам накъде ми е бебешокът-с краче ли рита, с ръчичка ли потропва:)))
Искам да попитам относно микробиологичното изследване.Някой беше писал , че в лаборатория му взели пробата, а дори имаше една мама дето сама в къщи си взела секрат за проба.На мен досега не са ми пускали микробиология , може би сега в четвъртък на ЖК...Та се чудех не трябва ли със спекулум да се вземе пробата или само с тампон??? Понеже ме е страх да не прокървя отново, тръпки ме побиват от това "метално чудо"...
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #614 -: Ноември 08, 2011, 13:55:59 pm »
Момичета , здравейте! До сега само ви четях и не се престрашавах да пиша .Аз съм бременна в 9 г.с .Първо бях с тризнаци .Редуцираха едното по съвет на лекаря ми . Снощи бях на преглед и док. каза ,че едничкото от блзнаците вече е спряло да се развива . Успокои ме,че за мен така е даже по- добре и ще се справя по -лесно с бременността, защото съм  дребна .Чувала съм ,че понякога така се случва с единия от близнаците , но все пак ми е доста притеснено.Дали някоя от вас не е имала подобен случай .
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #615 -: Ноември 08, 2011, 14:51:26 pm »
Много ми е интересно като чета как близнашките мами си разпознават кой бебок ги подритва... Аз все още не мога да се ориентирам накъде ми е бебешокът-с краче ли рита, с ръчичка ли потропва:)))
Искам да попитам относно микробиологичното изследване.Някой беше писал , че в лаборатория му взели пробата, а дори имаше една мама дето сама в къщи си взела секрат за проба.На мен досега не са ми пускали микробиология , може би сега в четвъртък на ЖК...Та се чудех не трябва ли със спекулум да се вземе пробата или само с тампон??? Понеже ме е страх да не прокървя отново, тръпки ме побиват от това "метално чудо"...
Не се  приеснвай, то металното чудо е само да разтвори влагалишето, че да не пипнат отстрани по погрешка и после да не са ти вярни резултатите.


  
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #616 -: Ноември 08, 2011, 15:54:53 pm »
Здравейте, момичета!
17 седмица я изкарах кошмарно - лежах до днес в патологията, защото след като на 30.10 ми се появи кръвотечение и от Дева Мария в Бургас ме отпратиха, че нищо ми няма, на 1.11 се повтори в 6.30ч и този път отидохме в МБАЛ. Бях на системи, инжекции и т.н.
Сега контракциите са до 5 на ден, на магнерот съм 3х2. Доктор Сигридов ми разрешава да пътувам, но повече да си почивам. Днес имах час, но го отмених и на 21-ви съм на преглед.
Появи ми се някакво жълтеникаво течение и утре ще си направя кръвните изследвания, уринарни и микробиология, че ако има някакъв проблем с МБ д-р Сигридов да ми предпише медикаменти.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #617 -: Ноември 08, 2011, 15:56:04 pm »
Момичета , здравейте! До сега само ви четях и не се престрашавах да пиша .Аз съм бременна в 9 г.с .Първо бях с тризнаци .Редуцираха едното по съвет на лекаря ми . Снощи бях на преглед и док. каза ,че едничкото от блзнаците вече е спряло да се развива . Успокои ме,че за мен така е даже по- добре и ще се справя по -лесно с бременността, защото съм  дребна .Чувала съм ,че понякога така се случва с единия от близнаците , но все пак ми е доста притеснено.Дали някоя от вас не е имала подобен случай .

Добре дошла в темата. Това с изчезващият ембрион често се случва в първите седмици, всичко ще бъде наред и лека бременност до края ти пожелавам.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #618 -: Ноември 08, 2011, 17:47:42 pm »
Аничка, а казаха ли ти от какво е кръвотечението?
Иначе и аз съм на магнерич обаче, 3*2, на мен повече ми действа от магнерота, но за всеки  е индивидуално.Пия и но-шпа 3*2.
Контракциите ми спряха засега, Слава Богу, но кафявото зацапване още продължава.
Лежи, почивай повече, всичко ще е наред. :bighug:

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #619 -: Ноември 08, 2011, 17:59:03 pm »
Искам да попитам относно микробиологичното изследване.Някой беше писал , че в лаборатория му взели пробата, а дори имаше една мама дето сама в къщи си взела секрат за проба.
Здравей, на мен ми взимаха микробиология в лабораторията където давам кръв, но аз се намирам в чужбина. На мен тук ми я взеха само с тампонче, без нищо друго..НО в БГ ще ти я вземе гинеколога ти и най-вероятно ще ползва "металното чудо", което е нормално. Не се притеснявай, ако не кървиш след секс едва ли ще прокървиш след гинекологичен преглед :)

Аничка дано всичко се нареди и от тук нататък да нямаш никакви проблеми. Дано всичко е наред с изследванията! Аз като прокървих ми казаха само на легло и много почивка.
Гальонди тъй като съм във Франция и преди да забременея много ми помагаше по една чашка хубаво френско вино преди сън, но вече единственото което ме успива е някоя много скучна книга... :D В 1вия триместър си ми беше супер, все бях като пребита и само да подуша възглавницата и заспивах...Вече от 1 седмица усещам как имам нови сили и енергия и си отвисявам до 12- 1 през ноща.. :(