0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #580 -: Ноември 05, 2011, 23:12:58 pm »
Здравейте момичета!Мога ли и аз да се включа в темичката, а и за напред...Аз съм в края на 20 гс.Оприделени сме за 21-22.03.2012.Чакаме мъж-за сега няма име-милия...Второ детенце ми е,имам момиченце на 11 години.Много съм щастлива.надявам се да има местенце между вас и за мен....Относно темата за витамините от този месец съм на Прегнакеър и нямам оплаквания...


*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #581 -: Ноември 05, 2011, 23:25:54 pm »
alana Misty здравейте и добре дошли от мен :) Пожелавам ви една лека и прекрасна бременност и само положителни емоции :)
Иначе и аз пия Pregnacare Plus Omega 3 и съм доволна, за съжаление ми свършват скоро и преминавам на някакви други, че тук няма такива :( Момичета моята лекарка ми каза след края на 4тия месец да пия витамините 20 дена и 10 дена да почивам, за да не стане предозировка. И вие ли така ги пиете или не правите почивка? Чудя се понеже на листовките пише да почнеш 3 месеца преди да забременееш и можело да продължиш през цялото кърмене без почивки  osi_10


*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #582 -: Ноември 06, 2011, 01:02:39 am »
alana Misty здравейте и добре дошли от мен :) Пожелавам ви една лека и прекрасна бременност и само положителни емоции :)
Иначе и аз пия Pregnacare Plus Omega 3 и съм доволна, за съжаление ми свършват скоро и преминавам на някакви други, че тук няма такива :( Момичета моята лекарка ми каза след края на 4тия месец да пия витамините 20 дена и 10 дена да почивам, за да не стане предозировка. И вие ли така ги пиете или не правите почивка? Чудя се понеже на листовките пише да почнеш 3 месеца преди да забременееш и можело да продължиш през цялото кърмене без почивки  osi_10

До колкото знам Прегнакеър могат да се пият още преди забременяването и след това да продължиш с тях дори докато кърмиш :)

Можеш да си ги поръчаш от тук , имат доставка до Франция и България !
http://www.amazon.co.uk/Vitabiotics-Pregnacare-Dietary-Supplement-Tablets/dp/B000UX89AA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1320533457&sr=8-1
« Последна редакция: Ноември 06, 2011, 01:08:14 am от siena »
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #583 -: Ноември 06, 2011, 12:13:49 pm »
alana Misty Добре дошли!!!
Krisi88 Аз също пия Прегнакеър и отделно си купувам Омега 3. До сега акушерката не ми е казвала да си правя почивки :) Пия ги от първата седмица като разбрах , че съм бременна :)

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #584 -: Ноември 06, 2011, 14:29:49 pm »
Мерси момичета, и аз така ще направя, няма да ги спирам :)
Приятна и спокойна неделя от мен :)


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #585 -: Ноември 06, 2011, 20:11:43 pm »
Здравейте и добре дошли  :) alana Misty !

alana честито за бебчетата и дано само с хубави новини да се хвалиш  :D . Искам да ти кажа че аз също като теб не живея в България ,но за сега слава на бога не съм срещнала трудности дано и с теб всичко е наред :)

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #586 -: Ноември 07, 2011, 06:56:40 am »
Честито на Alana и Misty , лека бременност  :cloud9:
Много двойни мами преобладаваме  :lol:
Ние сме си вече у нас...Аз онзи ден що писане изписах и не ми се е запазил поста  :ask: Та у нас сме си, ама аз нямам мирка! Няма спане, по цяла вечер се въртя, боли ме навсякъде! Снощи се кокорих цяла нощ, защото не ми достигаше въздух.. После сутринта вече като ми се приспиваше, костите ме боляха и нямаше наместване..
Бебетата поне са спокойни вечер. Въртя се като шиле, но те си мируват.. Сутрин докато се разприказвам и се почва с ритането :) Душички мамини сладки, нямам търпение да отидем на лекар тази седмица и да ги видим колко са пораснали :)
Някой по-назад беше писал за "брадавици" по тялото от бременността..Не знам това същото като моето чудо ли е, ама аз имам бенки, изпъкнали като брадавици и се увеличават с всеки изминал ден!!!!Оплаках се на доки, тя каза, че ще ги махнем като родя... демек да разбирам, че няма да си паднат сами.. 

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #587 -: Ноември 07, 2011, 08:31:55 am »
Някой по-назад беше писал за "брадавици" по тялото от бременността..Не знам това същото като моето чудо ли е, ама аз имам бенки, изпъкнали като брадавици и се увеличават с всеки изминал ден!!!!Оплаках се на доки, тя каза, че ще ги махнем като родя... демек да разбирам, че няма да си паднат сами.. 

аз имах една такава бенка на корема, с напредване на бременността все повече се увеличаваше и изпъкваше, накрая започна да се изронва. Отидох на дерматолог и ми казаха, че е нормално и мажейки се с крем ще се изрони цялата, което и стана.
Мен започна да се тресе предродилна треска. В събота гледах Венета Райкова и предаването за младото момиче починало наскоро след раждане. Косата ми се изправи, да ни пази Господ само!
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #588 -: Ноември 07, 2011, 09:36:16 am »
Добро утро момичета, бременна съм почти в 6г.с. днес ме налегна някакъв вирус, боли ме гърло, носа ми тече и ми е лошо. Може ли да пия някакви лекарства или да чакам да мине?
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #589 -: Ноември 07, 2011, 10:04:07 am »
Гале, пази се и си почивай за да бъде всичко наред :wink:!
И аз гледах предаването на Венета и беше ужасно. В София уж са най-добрите лекари, а какви неща се случват...Според роднините само защото не са искали избор на екип. Аз пък взех, че изгледах 1 видео с нормално раждане и 1 със секцио и...направо не ми се ражда никак вече :lol:. На следващия преглед ще си говорим за раждането и 100% докторът ще иска да е нормално.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #590 -: Ноември 07, 2011, 10:05:08 am »
Добро утро момичета, бременна съм почти в 6г.с. днес ме налегна някакъв вирус, боли ме гърло, носа ми тече и ми е лошо. Може ли да пия някакви лекарства или да чакам да мине?

Дари , честито , миличка .

Ни е с теб сме почти заедно .Аз съм в 9 г.с , ако не се лъжа , но днес ще ми кажат с точност .Аз се разболях веднага след положителния си тест и док. ми каза , че мога да взимам парацетомол и прахчета.За носа си купи от тия дето се впръскват и са на билкова основа. Аз с тях се оправих .Пий чай с мед многоооо течности . И бързо оздравяване от мен
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #591 -: Ноември 07, 2011, 10:25:21 am »
Много ти благодаря Дидка!!! Дано се съвзема бързо!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #592 -: Ноември 07, 2011, 10:32:56 am »
DariD и мен така ме налегна вирус още в началото към 6та-7ма седмица, че бях и на почивка :) Освен парацетамола взимах и Инфлуцид и смуках прополки за гърлото- за 3 дни се оправих  :)

*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #593 -: Ноември 07, 2011, 11:23:22 am »
Добро утро! Добре дошли на новите мами, пожелавам ви една много лека и безпроблемна бременност. Радвам се, че двойните мами се увеличаваме, страхотно. Гале радвам се за вас , че вече всичко е наред, ох как чакам с нетърпение и аз да започна да усещам бебчетата вече по- силно. Засега ги усещам, но по слабичко и предимно вечер когато се отпусна на леглото. Искам да питам бременните мами с близнаци как ги усещат, от двете страни ли ритат, странното при мен е че усещам все от една и съща страна така по осезаемо? Или едното е по шавливо, а другото по-кротко? В сряда съм на преглед чакам с нетърпение да ги видя вече, а пък за пола ако доктора каже добре ще е.От мен много  :bighug: :bighug: :bighug:

Нашите съкровища Васил и Виктория
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #594 -: Ноември 07, 2011, 11:43:51 am »
При мен бременността започна с пролетен вирус и явно ще завърши с есенен такъв.
Днес съм без глас, запушен нос и кофти тонус. Медикаментите, които могат да се приемат са всички с локално действие - прополки, стрепсилс, биопарокс, хомеожен, капки за нос Виброцил или Ксилометазолин и парацетамол, но само в чист вид.
Аз правя и инхалации с лайка, до момента ефекта е нулев.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #595 -: Ноември 07, 2011, 12:22:59 pm »
Мерси момичета, и аз така ще направя, няма да ги спирам :)
Приятна и спокойна неделя от мен :)

Момичета, витамини не се пият без прекъсване цялата бременност, дори някои лекари са против пиене изобщо. посъвествайте се с наблюдващия ви лекар, това не е толкова несъществено. Аз също съм пила Прегнакеър +омега НО само една опаковка за цялата бременност и както писах наскоро нямах никакви оплаквания, не съм боледувала и се лекувах от хреми и профилактично почти само с чайове. Спомням си също, че в края на бременността лекарят ме питаше изрично пия ли витамини и ако пия да спра, защото бебо беше доста големичък. Понякога от предозиране, плода се охранва излишно и естествено раждане е доста трудно..
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #596 -: Ноември 07, 2011, 12:33:08 pm »
Относно витамините моят доктор ги предписва след 4-ия месец.
КЪДИ, стрепсилса не става за бременни. На мен ми помогнаха прополките + доста чаши чай. От хомеожена не видях файда.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #597 -: Ноември 07, 2011, 12:38:54 pm »
Относно витамините моят доктор ги предписва след 4-ия месец.
КЪДИ, стрепсилса не става за бременни. На мен ми помогнаха прополките + доста чаши чай. От хомеожена не видях файда.

Специално за стрепсилса питах и отговорът беше - може! Това е мнение на лекаря, който ме следи в клиниката, в която забременях.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #598 -: Ноември 07, 2011, 12:43:53 pm »
Хм, а на мен ми казаха точно обратното и аз се тъпках двойно повече време с прополки :?.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #599 -: Ноември 07, 2011, 14:02:47 pm »
Сами, пък на мен лекарят ми даде витамини за бременни след четвъртия месец и ме караше да ги пия, чак докато спрях да кърмя. Бебето ми се роди преносено с няколко дена с тегло 3750 гр - нормално за момче.

Гери, на тези клипчета вероятно изглежда по-страшно и по-трудно отколкото е всъщност. Недей да съдиш от тях! А и при всяка жена е различно.

Лека бременност на всички!