0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #480 -: Октомври 30, 2011, 18:32:48 pm »
Аничка, не знам дали съвсем адекватно се намесвам, но ако поставяш клексан или фраскипарин може да се получи такова кървене.
Но наистина лежи и си взимай утрогестана
Всичко ще е наред
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #481 -: Октомври 30, 2011, 19:47:11 pm »
anichka.bs дано всичко е наред, стискам палци  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

« Последна редакция: Октомври 30, 2011, 19:53:06 pm от Krisi88 »


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #482 -: Октомври 30, 2011, 21:10:05 pm »
Аничка,стискам силно палци кървенето да спре и всичко да е наред. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Добре ти е казал Сигридов -в Дева Мария да отидеш ,много -много доверие на бургаската болница им нямам вяра.
Когато аз имах зацапване Стаменов ми каза Утрогестана да го приемам перорално .
 :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: те и те чакаме с добри новини.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #483 -: Октомври 30, 2011, 21:17:01 pm »
Вече съм си у дома. Отидохме до едната болница в Бургас (Дева Мария). Прегледа ме дежурната докторка със спекулум - шийката е добре, и на видиозона не се видя отлепване или друг проблем. Даже едното бебе ми махаше с ръчичка. Каза, че сигурно съм имала контракции, които са предизвикали кървенето. Няколко дни ще съм  на утрогестан, и при болка магнезий, тази вечер ще взема още една таблетка магнерич.
Утре се разбрахме сутринта да се обадя на д-р Сигридов, за да му кажа как е минало.
Иначе кървенето почти е спряло, много е слабо.

Благодаря на всички за подкрепата!
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #484 -: Октомври 30, 2011, 21:38:27 pm »
Аничка, много се радвам, че всичко е наред. Сега си взимай лекарствата и си почивай. Пази се :bighug:


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #485 -: Октомври 31, 2011, 00:30:15 am »
Аничка,много се радвам че всичко е наред .Сега се пази повече и си почивай повече. :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #486 -: Октомври 31, 2011, 10:21:01 am »
anichka.bs Почивай и остави някой друг да се занимава с дограмата  :wink:

Момичета, някой знае ли дали мога да си похапна тарама хайвер? Че снощи ми донесоха много вкусничък домашен ама не смея и чак го сънувах :(

*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #487 -: Октомври 31, 2011, 10:51:31 am »
Ох,Аничка, Слава Богу всичко е минало добре. Сега почивай. Дано няма такива неща докрая
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #488 -: Октомври 31, 2011, 11:48:06 am »
Brainbug мисля че нямаш никакъв проблем. Не е забранено изцяло яденето на морски продукти, само не трябва да е повече от 200-300гр на седмица. Аз ям веднъж в седмицата скариди или калмари :) много обичам ;)


*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #489 -: Октомври 31, 2011, 13:14:41 pm »
По принцип е забранено яденето на сурови морски продукти и риба по време на бременност. Трябва много да се внимава и с океанските риби и продукти от къде са уловени, защото някои от тях имат много високо съдържание на живак.


*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #490 -: Октомври 31, 2011, 13:28:15 pm »
anichka.bs радвам се, че всичко е ок при теб  :lol:
Аз непрекъснато се моля да не ми се случва нещо подобно, че и аз съм от Бургас и нямам идея къде да отида и кого да търся, ако нещо такова ми се случи........ :?
След 2 седмици ми предстои ранен биохимич1ен скрининг ио ще ходя да го правя във Варна.Мислех си дори до София да отида, защото всички приятелки ми казват, че в Бургас няма при кого :(
Пожелавам ти една хубава и дълга почивка , пази се  :wink:

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #491 -: Октомври 31, 2011, 13:37:45 pm »
sunnynevi Ако правиш ранен БХС тук във Варна, най-добре го направи в Терапията(Света Марина) :) Всеки ден от 8 до 13 мисля може да отидеш да ти вземат кръв :) Може да питаш на телефон 052 302 851.И ако искаш погледни тук http://www.svetamarina.com/article2.php
Krisi88 Мен не ме притеснява, че е морски продукт, а че е суров преди да се разбие- не е подлаган на термична обработка...Ама като гледам никъде не пише , че не може.

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #492 -: Октомври 31, 2011, 14:19:33 pm »
Аз знам че не трябва да се ядът само бели риби и риба тон от консерва, естествено както месото, трябва да не са сурови. brainbug няма ли някаква инфо онлайн? Може би питай лекаря си дали може, щом не е минавал през топлинна обработка   :?

anichka.bs радвам се че всичко е наред, дано да продължава така до края на бременността.  :wink:
« Последна редакция: Октомври 31, 2011, 14:28:56 pm от Krisi88 »


*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #493 -: Октомври 31, 2011, 14:56:08 pm »
Минавам да споделя как мина раждането на малкия сладур Георги - нашия дългоочакван син.
Родих с планирано секцио на 24.10.2011 в Майчин дом при д-р Дяволов. Много се колебаех дали той е правилният избор за раждане, но останах доволна, идваше да ме види в реанимация и след това в отделението. При операцията като бонус ми е отстранил и миомен възел, а по-късно разбрах, че и няма нужда да ми се махат конци - модерна работа.
След раждането бях един ден в реанимация, където бях приятно изненадана от отношението и грижите на персонала и наистина след ремонта е с доста модерна техника и база.
След това по мое желание бях настанена в платена стая на 12 етаж с още едно момиче, където се плаща 40лв на нощ. Е, там има какво да се желае - прозореца ни беше с развален механизъм и се отваряше трудно дори и от мъжа ми, камо ли от жена, оперирана предния ден, щорите не се пускаха и беше ужасна жега през деня, когато печеше слънце. В стаята имаше мравки и лично убих две хлебарки, едната от които се разхождаше по нощното ми шкафче, в банята душа беше развален... изобщо плащаш си като за хотел, а получаваш мизерни условия. Казаха, че на 7-я етаж било още по-зле и да сме благодарни, че по-големите хлебарки не можели да се качат до 12 етаж. Но всичко това няма значение и се забравя като погледна малкия спящ човек в креватчето.
Желая на всички приятна бременност, леко раждане и незабравими срещи с малките ви съкровища.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #494 -: Октомври 31, 2011, 15:08:36 pm »
misi честито, да ви е жив и здрав малкия Георги и много да ви радва.
Тъкмо се чудих за МД и кой д-р да избера :)


*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #495 -: Октомври 31, 2011, 16:22:19 pm »
Тъкмо се чудих за МД и кой д-р да избера :)
Родих при Дяволов и съм малко пристрастна :oops:
А и доста близнаци и тризнаци са поети за първи път от неговите ръце :wink:

*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #496 -: Октомври 31, 2011, 17:37:53 pm »
brainbug вече се записах в Майчин дом Варна при Д-р Максим Яков  :wink:
misi Честита ти рожба, да ти е жив и здрав сина, и много да те радва  :lol:

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #497 -: Октомври 31, 2011, 20:23:29 pm »
misi Честито от мен! Да ти е живо и здраво бебчето :)

Момичета туко що се връщам от лекаря, всичко мина много добре - чувството е невероятно да видиш всеки един детайл на малкия дребосък :) Също така съм много щастлива да ви споделя, че при мен явно стария мит работи - ще си имам една прекрасна принцеса живот и здраве :)  :bori_015:
Поздрави от мен и много прегръдки
 :bighug:


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #498 -: Октомври 31, 2011, 20:41:06 pm »
Много хубави новини днес :D!
Миси, да ви е живо и здраво бебчето и само хубави мигове оттук нататък!
Криси88, честита ви мома! Наистина всеки преглед е много вълнуващ. Аз след 2 седмици ще правя третата фетална морфология и вече чакам с нетърпение.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #499 -: Октомври 31, 2011, 21:39:41 pm »
Мерси Гери много съм щастлива :) Ох, да ти кажа аз имам чуството че има 100 години докато сигна и аз до 3тата морфология  :wink: Иска ми се времето да мине колкото се може по-бързо  :wink: