0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #460 -: Октомври 29, 2011, 23:23:28 pm »
ra4ko75 леле аз сигурно вече няма да го закопчая моето зимно яке! Значи се взимам в ръце и почвам да наблягам на плодовете като ми се яде сладко

gergana:) Аз през деня не ям,защото се контролирам :) Проблема е през нощта като съм сънена и контрола е на заден план :) Аз кафе никога не съм пила, за това не съм го спирала ама за кола - лекаря ми каза че мога да пия безкофеинова, ама аз пак не я пия много! С нея си мия загорелите тигани :)

tranka ти внимавай че моята братовчедка беше така - първите 8 месеца върва супер добре и наддаваше по 1 килогам на месец. И така се успокои в 9тия, че е качила само 8, и само в 9тия качи 9 килограма  :lol: :lol: Още и се смеем и я бъзикаме какво е яла 1 месец за да качи 9 кг :))

Впрочем казват, че ако ти се яде сладко по време на бременност бебето било момиче, а ако солено - момче :) Ще видим колко е вярно при мене и дали очаквам да ми се роди шоколадова принцеска  :bori_008:
Айде лека нощ от мене :) Целувки на всички


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #461 -: Октомври 29, 2011, 23:27:05 pm »
Аз не консумирам почти сладко, и въпреки това съм качила към 3,5кг досега.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #462 -: Октомври 30, 2011, 02:33:12 am »
Аз не консумирам почти сладко, и въпреки това съм качила към 3,5кг досега.
Точно си си в нормите, то не може и без да качваме. :wink:
Ето едно калкулаторче за препоръчително наддаване
http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm

Криси88, то при мен не остана вече за кога да качвам, ама братовчедка ти добре си е наваксала накрая :P
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #463 -: Октомври 30, 2011, 08:48:12 am »
...Впрочем казват, че ако ти се яде сладко по време на бременност бебето било момиче, а ако солено - момче...

Аз по принцип умирам за сладко,но докато бях бременна не ми се ядеше сладко-еми,имам си една прекрасна дъщеричка :)
[/url]
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #464 -: Октомври 30, 2011, 09:04:09 am »
Аз в момента откъм корем съм в някакво междинно положение- моите дрехи ми стягат на корема (не е голям изобщо- все едно съм си похапнала малко повече и ми стяга само горното копче), а дрехите за бременни са ми големи :( Онзи ден ходих да пробвам ама всички ми стоят като подарени :(
Иначе за хапването се учудвам колко неща спряха да ми се ядат- сладко почти не ям, а преди много ядях, месо ям на сила веднъж в седмицата, а преди не сядах на масата без месо  :)

*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #465 -: Октомври 30, 2011, 09:39:07 am »
Бях невъобразимо лакома към сладкото и шоколадите, сега изобщо не се сещам  8O започнах да залитам по соленото  8O
От няколко дни само като си помисля за кафе и започва да ми се обърква, при положение, че съм си любител на кафето и задължително си пиех сутрин и следобед  :D
Мисля, организма ни сам ни насочва и отхвърля онези храни, и напитки, които не са подходящи за момента  :wink:
Абсолютно се старая да се храня с качествени и разнообразни храни, по принцип сме фенове на здравословното хранене  :wink:
Много плодове и зеленчуци, в момента поне има огромно разнообразие.
Аз винаги съм си била ящничка, просто досега не ми личеше  :lol: :eating:

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #466 -: Октомври 30, 2011, 11:44:26 am »
Ето ме след вчерашния преглед. :D
Новините са много добри- теста е отрицателен.Д-р Сигридов каза че няма да раждам скоро .
Децата са пораснали доста - момиченцето е 1303 гр. , а моченцето 1271 гр. :)
Момиченцето се е обърнало и сега е седалищно а момченцето е водещо и е главично разположено. Говорихме за раждането и според док. имам изключително големи шансове за нормално раждане,но друг е въпроса дали доктора който ще ме изражда дали ще се наеме .Кортикостероидната терапия няма да я правя - нямало нужда и този път се доверих на док. а и като виждам с какви темпове наддават бебчетата се успокоих допълнително.Следващият ни преглед ще е на 22.11. и може би ще е последният при д-р Сигридов.Наддала съм до сега около 12 кг.
 :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: на всички .
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #467 -: Октомври 30, 2011, 11:49:34 am »
anichka.bs Нормално е да си качила толкова, нормата е горе долу по кило на месец :) Аз съм качила 2 кг за сега, ама аз се притеснявам после какво ще ства :)

krasi(ahiito) и аз много силно се надявам да имам момиченце - от малка съм си мечтала и даже име съм и измислила още от 10 годишна. За това силно се надявам правилото да важи при мен. Иначе знам не е 100% вярно, просто вече го чух от 3ма човека и започнах да се навивам, че е момиче наистина.

sunnynevi по тази логика ти трябва да имаш момченце, щом те влече соленото :) Иначе и аз се храня здравословно, но наистина много зависи какво имаш в предвид от здравословно хранене - мисля че за всеки е различно. Аз лично не ям пържено, хляб и тестени неща. Поне 5 плода и 5 зеленчука на ден, ядки, нискомаслени млечни продукти и месо само на скара. За едни мои приятели, това което ям направо е отрова. Те вече са тотално изпекали според мене, защото ходят и събират някаква "специялна вода" от някаква планина, 100гр вълчи ягоди на ден за да са млади, и храна само от БИО магазини. Дори не ходят на гости и по ресторанти, защото ги е страх че може да не е БИО :)  Но съм съгласна с теб и също смятам, че организма сам си показва от какво има нужда и от какво не :)


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #468 -: Октомври 30, 2011, 11:58:12 am »
Krisi88, ще правиш ли ранната фетална морфология(11-13г.с.)? Ако да, значи тези дни ще разбереш пола :wink:. Дано е това, което желаеш. Аз разбрах в 13г.с.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #469 -: Октомври 30, 2011, 11:59:27 am »
brainbug Извинявай ако си споделяла преди и аз не съм разбрала, но ти знаеш ли вече пола на бебето ти ? :o

gergana:) да ще я правя утре и ми е много притеснено дали всичко е наред с органите на бебето osi_14 Иначе много се надявам утре да ми кажат пола :) Само като си мисля за това и ми се обръща корема от нетърпение :)
« Последна редакция: Октомври 30, 2011, 12:02:47 pm от Krisi88 »


*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #470 -: Октомври 30, 2011, 12:04:47 pm »
malkave6tiza чудесни новини, браво  osi_9
И бебетата са развиват много добре, а и ти също си в нормата. Много се радвам за вас  :bighug: :bighug: :bighug:

П.С. При мен предреканията за солено и сладко бяха верни - започна да ме привличат само солени неща и наистина се оказа, че чакам момчета :lol: Но сега вече залитам и по шоколадчетата :wink:
« Последна редакция: Октомври 30, 2011, 12:09:11 pm от bebs_y »


*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #471 -: Октомври 30, 2011, 12:25:13 pm »
Krisi88 Това ли е изследването, което се прави 9-12 седмица???
Аз вече съм в 9-та и зная за  ранен биохимичен скрининг, така поне ми каза моята Докторка , при която съм на консултация.Дори малко се притеснявам кога точно да го направя, понеже на назначената ми дата за консултация  вече ще съм в 12-та седмица  :?
И  толкова рано може да се види пола на бебето  8O 8O 8O Значи аз наистина много съм изостанала с информацията  :(

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #472 -: Октомври 30, 2011, 13:08:47 pm »
sunnyveni Мисля че са различни изследвания, и аз не съм много запозната. При мен има един малък проблем, тъй като между мен и лекаря ми има "лека" езикова бариера и се разбираме малко трудно  :oops:. Феталната морфология се прави между 11 г.с и 13 г.с и 6 дена, почти съм сигурна че по-рано не може. Дефакто утре отивам на 4Д ехограф през който лекаря ще прегледа как са се развили органите на бебчето и дали всичко е надер (моля се!). Би трябвало толкова рано да може да се види пола, ще ти кажа утре със сигурност :) След ехографа отивам и на кръвни изследвания (за генетични аномалии), които мисля че са въпросният Биохимичен скриининг.


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #473 -: Октомври 30, 2011, 14:37:54 pm »
brainbug Извинявай ако си споделяла преди и аз не съм разбрала, но ти знаеш ли вече пола на бебето ти ? :o

Ами като ходих на ранната фетална морфология (май в 12 седмица и малко беше) , лекаря ме пита дали искам да знам. Аз обаче отказах , защото моята половинка пътува и му обещах двамата да разберем. Та тогава лекаря ми каза, че в тези седмици могат да ти кажат с 95% сигурност какво ще е :) Иначе аз съм 99% сигурна , че ще е момиче- не че искам да е такова,но имам много силно чувство, че ще бъде :) Ще разбера чак през декември за съжаление :)

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #474 -: Октомври 30, 2011, 17:13:46 pm »
Преди час прокърших и имах заделени 3 глобули утрогестан,, ако нещо такова се случи. Не можах да се свържа с д-р Сигридов, а д-р Стамнов ми каза, че ако до сутринта не спре кървенето да отида в спешното. Много съм уплашена.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #475 -: Октомври 30, 2011, 17:25:46 pm »
Аничка, стискам палци всичко да е наред! Почивай и си слушай доктора. Успех!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #476 -: Октомври 30, 2011, 17:29:11 pm »
Аничка спокойно мила, само не се панирай , знам че е трудно в такъв момент, но опитай да запазиш максимално спокойствие :( А в крайна сметка ако наистина изглеждат много зле нещата по-добре отиди да те види някой, все ще има някой дежурен. Стискам палци всичко да се е оправило до утре!!!Много ли е обилно кървенето?

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #477 -: Октомври 30, 2011, 17:30:08 pm »
Аничка, стискам палци всичко да се оправи. Ако кървиш силно направо отивай в болница, утрогестана няма да ти спре кървенето, трябва други лекарства. А на Сигридов му пиши СМС - ще ти отговори.  :crossfingers: :bighug:


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #478 -: Октомври 30, 2011, 17:39:17 pm »
Днес на всичкото отгоре ни сменят дограмата в детската. Кървенето е средно, но ярка кръв. Може би ще изчакам да я монтират и ако до тогава поне малко не е намаляло ще отидем до спешното. На 5 мин е от апартамента.
Сега пратих съобщение на д-р Сигридов, дано той даде повече яснота.

***
Сега видях, че кървенето почти е спряло, говорих и със д-р Сигридов. Като ни сложат дограмата отиваме в Дева Мария, Бургас да ме прегледат.
« Последна редакция: Октомври 30, 2011, 17:52:16 pm от anichka.bs »
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #479 -: Октомври 30, 2011, 18:27:02 pm »
Аничка,  само не се натоварвай, трябва да си в легнало положение, майната й на дограмата. Пиши после какво е станало :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: