0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #420 -: Октомври 28, 2011, 11:53:04 am »
И аз тригълника го оправям по спомен, но ще пробвам с огледалце, за да не ми се смее док. на произведението, не знам дали ще събера смелост да се доверя на мъжа ми, май само в много краен случай :)
Малка вещица, дано теста е отрицателен , стискам палци
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #421 -: Октомври 28, 2011, 13:16:44 pm »
malkave6tiza цената на теста е 65 лв. и резултата е готов за 10 мин. - докато те преглежда, излиза и резултата.
Ще чакам да се похвалиш с отрицателен резултат :bighug: :bighug: :bighug:


*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #422 -: Октомври 28, 2011, 13:38:32 pm »
Момичета, за кратките си 12 седмици бременност, вчера за втори път ми излезе херпес на устата. Много рядко ми се е случва да имам херпес, пък даже два за такъв малък период. Чувала съм, че било признак за слаба имунна система? Случвало ли ви се е на вас и смятате ли че трябва да се притеснявам за нещо? Иначе като се мажа със зовиреакс те изчезват за 2-3 дена...
Иначе при мен нищо ново, в понеделник съм на 4Д за първата фетална морфология. След нея ще ходя да давам кръв и да пускам маркери за някакви синдроми..Много ми е притеснено, стискайте ми палци всичко да е наред и бебчето да ми е здравичко :)
Поздрави от мен и леко бременеене. :bighug:


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #423 -: Октомври 28, 2011, 13:51:53 pm »
Благодаря ви krisi1812 и bebs_y  :bighug:

Незнам доколко ще съм спокойна с направата на теста .Така или иначе съм решила да направя и кортикостероидната терапия за дробчетата и ще решим с док. кога да стане това дали от понеделник или по-късно ,то това зависи и от резултата де . Много хубаво това че резултата излиза за 10 мин.
Стискайте палци за "-" резултат.
 :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #424 -: Октомври 28, 2011, 14:11:18 pm »
Момичета, за кратките си 12 седмици бременност, вчера за втори път ми излезе херпес на устата. Много рядко ми се е случва да имам херпес, пък даже два за такъв малък период. Чувала съм, че било признак за слаба имунна система? Случвало ли ви се е на вас и смятате ли че трябва да се притеснявам за нещо? Иначе като се мажа със зовиреакс те изчезват за 2-3 дена...

Абе да ти кажа имам чувството , че всико към което сме предразположени избива още повече през бременността- мен ме удря във венците и в кожата (например в момента цялото ми лице е в някакъв ситен щипещ обрив), други момичета ги удря на други слаби места. Нормално е през бременността да ти е по-слаба имунната система поне според мен- не съм експерт, но така мисля. За херпес специално нищо не мога да кажа- не ми се излизал за сега  :) Но ако ще ти е по-спокойно стимулирай с нещо имунитета- и без това идват грипозни времена :)

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #425 -: Октомври 28, 2011, 14:37:33 pm »
здравейте хубави коремчета :)))
така се разсмях на описаното от вас обезкосмявване, като се сетя аз какви пози заемам :)) нямам доверие на никого и бръсначката играе от горе до долу :)))
Тъкмо да ви се похваля че мога да правя разходки, даже и за гъби ходя, та се появи друг проблем - подуване на глезените. След кратък престой в болницата, доктора предписа витамини, храна богата на белтъчини, разходки и когато съм у дома - краката вдигнати. Нещо с вените каза, че имам проблем и общия белтък е нисък и след 2 седмици пак на преглед и изследвания.
Друго какво освен че килата ми станаха над 20+ и съм ходеща мечка, а съм с термин на връх нова година, може да ме запишете :)) Излезнаха ми и бенки, от онези малките бежевите, по шията и на други места по тялото, но си мисля че няма да изчезнат.
Абе каквото и да е ще го преживеем, стига да сме живи и здрави и ние и бебетата.
Стискайте зъби и крака - броените дни бързо минават :):bighug:
П.С. по въпроса с количката - ще я купуваме последно, няма да се хукна сред зима в минусови температури навън с новороденото, а пък терасксата ни е южна и има ли слънце - ще сме там :)) това е планът засега.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #426 -: Октомври 28, 2011, 14:57:44 pm »
malkave6tiza, Krisi88, стискам палци всичко да мине по мед и масло!

titkata, на 01.01.12 ли ти е терминът?

Колкото до херпесите - нормално е да излизат по време на бременността - реакция на отслабнала имунна система - аз си ги имах преди бременността, та сега познайте с каква скорост излизат :) Но ще се преживее.


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #427 -: Октомври 28, 2011, 15:07:18 pm »
titkata, моите крака също се подуваха доста, изследванията ми бяха ок, откакто дойде есента проблемът изчезна.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #428 -: Октомври 28, 2011, 15:26:38 pm »
vaci те са 2, единия е на 30.12.2011, другия е на 01.01.2012 - така че пиши ме по средата - 31.12.2011, пък ще видим :)))

КЪДИ явно при мен е друг проблема, есента се появи, в началото малко, после повече, докато не се разбрахме да не кисна права на едно място, а да съм легнала :)) Дано да не става по-зле.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #429 -: Октомври 28, 2011, 16:34:00 pm »
хахахаа, развеселих се! Особено като се представя гола пред огледалото хахахаа.....ужасна картинка просто!  :D
Да бе!!! Много си е хубава картинката, няма по-красиво изглеждаща жена от бременната. Аз пък само ходя и се гледам на огледалото и не искам да излиза малкия  :lol:

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #430 -: Октомври 28, 2011, 16:43:05 pm »
хахахаа, развеселих се! Особено като се представя гола пред огледалото хахахаа.....ужасна картинка просто!  :D
Да бе!!! Много си е хубава картинката, няма по-красиво изглеждаща жена от бременната. Аз пък само ходя и се гледам на огледалото и не искам да излиза малкия  :lol:

Хахахаахахахах абе и аз се попоглеждам ама само отпред- отзад избягвам, че там става все по-страшно  :D
titkata блазе ти за гъбите... искам и аз ама няма ентусиасти- стискам палци да се оправят краката, че е много неприятно :?

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #431 -: Октомври 28, 2011, 18:19:52 pm »
Иначе при мен нищо ново, в понеделник съм на 4Д за първата фетална морфология. След нея ще ходя да давам кръв и да пускам маркери за някакви синдроми..Много ми е притеснено, стискайте ми палци всичко да е наред и бебчето да ми е здравичко :)
Поздрави от мен и леко бременеене. :bighug:
Момичета каква е цената на тези изследвания,че и на мен ми предстоят след няколко седмици.Предварително  ви благодаря
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #432 -: Октомври 28, 2011, 19:04:32 pm »
Дани, казаха ли ти какво е бебето, пол?
Още в 11 седмица казаха,че ще е мома.И оня ден във вторник на прегледа д-р Михова потвърди,че ще сме с розовки панталонки.Но няма значение само да се появи на бял свят живо и здраво.Пожелавам това на  всички останали мацки :bighug: :bighug: :bighug:Да си гушнем едни живи и здрави бебенца

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #433 -: Октомври 28, 2011, 19:40:16 pm »
Момичета благодаря ви много за отговорите :) Следващият път ще говоря с лекаря да ми препоръча нещо за имунната система, че аз освен херпесите вече и 2 пъти "почти" се разболях, ама закрепих ситуацията със топлене на крака и чайове.
vaci мерси много :)
sulza аз не мога да ти помогна за цените на изселдванията, защото съм в чужбина. Попринцип съм от София и знам че всякакви изследвания варират в цените от това къде ги правиш. Ти от кой град си? Имаш още доста време за да поразпиташ къде какви са цените :)

И на мен ми стана много смешно като четох за това как се епилирате и бръснете момичета, и едновремено съм леко в шок, защото дори не ми беше минавало през главата че и това ми предстои и че толкова елементарно нещо от ежедневието ще ми бъде толкова трудно след 3-4 месеца. Предполагам и колко много други неща, за които дори не съм се замисляла...Все пак всичко си заслужава :)
Спокойна вечер от мен :)
« Последна редакция: Октомври 28, 2011, 19:43:24 pm от Krisi88 »


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #434 -: Октомври 28, 2011, 19:43:19 pm »
Криси, внимавай с топленето на краката!

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #435 -: Октомври 28, 2011, 19:57:05 pm »
Мишле82 Така ли ? Аз не знаех че е опасно...Просто това само ме спасява с настинките..иначе лекарства :( Ще внимавам тогава вече и ще гледам да избягвам..
Мерси :)


*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #436 -: Октомври 28, 2011, 20:06:53 pm »
sulza аз не мога да ти помогна за цените на изселдванията, защото съм в чужбина. Попринцип съм от София и знам че всякакви изследвания варират в цените от това къде ги правиш. Ти от кой град си? Имаш още доста време за да поразпиташ къде какви са цените :)

Изследванията ще ги правя в Малинов
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #437 -: Октомври 28, 2011, 20:21:13 pm »
Мишле82 Така ли ? Аз не знаех че е опасно...Просто това само ме спасява с настинките..иначе лекарства :( Ще внимавам тогава вече и ще гледам да избягвам..
Мерси :)
Ами чувала съм, че изобщо не е препоръчително. Ако разбира се под топлене на краката имаш предвид класическото потапяне на краката в леген с гореща вода и морска сол. Това е като да си топлиш кръста с възглавничка или много горещ душ. Не се препоръчва за бременни. Пий чайове повече с мед, лимон изцеждай в хладка вода и пий (не в чая, защото убиваш Вит.С), фервекс и дебели чорапи за краката ;)

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #438 -: Октомври 28, 2011, 21:52:28 pm »
Krisi88, чела съм че по принцип горещите вани не са препоръчителни, и всичко което може да доведе до тн претопляне на тялото, тк високата температура може да доведе до падане на кръвното и оттам - или да припаднете, или просто да ви прилошее - което пак не е добре. А и повишаването на телесната температура май не е добро и за плода.

Мисля обаче, че не пречи да се топват краката в топла вода (правя го често, защото имам лошо кръвообращение и краката са ми винаги студени), просто да не се прекалява :)


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #439 -: Октомври 28, 2011, 22:39:04 pm »
И на мен последния път като бях в банката да чакам да ми дойде реда да плащам ми прилоша - такава жега беше. Казах на мъжа ми, че вече той ще плаща кредита. Все пак не е лято, там са по тънки ризки, а аз не влизам така облечена. Даже и палтото като махна пак беше много топло. Преди не ми е ставало зле, но преди ядях всичко, а сега не понасям някои храни  :lol: Бременността много ми промени живота.