0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #400 -: Октомври 27, 2011, 20:14:59 pm »
Гери, къде изследва CRP, аз имам вече поне 5-6 пъти изследване в различни лаборатории и навсякъде референтните граници са < 5?
За МБ според мен ако имаш течение, оплакване някакво док. ще ти назначи допълнително, извън тези 2, които се полагат
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #401 -: Октомври 27, 2011, 20:26:16 pm »
Krisi, в 1 от лабораториите на болницата го изследвах. Не знам за референтните стойности другаде... Ще питам на прегледа кога ще бъде следващата микробиология, но явно както казва КЪДИ малко преди раждането.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #402 -: Октомври 27, 2011, 20:50:44 pm »
Здравейте. Аз имам въпрос към мамите, които вече са родили. Тези момичета, на които по време на бременността са им израствали брадавици по тялото (в една от предните бременни теми имаше коментари по въпроса), изчезват ли след раждане? На мен ми се появиха по гърдите, корема и под мишниците и ме притесняват ако останат и след това.

Иначе днес бях на първото замерване на тоновете. Мен от края на септемри ми правят прегледи на две седмици, защото малкия е с по-ниски стойности от тези за ГС.


*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #403 -: Октомври 27, 2011, 21:26:44 pm »
Krisi, в 1 от лабораториите на болницата го изследвах. Не знам за референтните стойности другаде... Ще питам на прегледа кога ще бъде следващата микробиология, но явно както казва КЪДИ малко преди раждането.


Гери, теста се казва Стреп-Б тест (Group B steptococcus) - и се извършва между 35-37/38 седмица - нещо като цитонамазка трябва да е - вземат секрет от вагината и ануса. АКо е положителен, ти дават антибиотици. По принцип казват че 30% от жените си носят този вид бактерии, но те са опасни само при раждане, защото има опасност да се зарази бебето.

ra4ko75, защо не зададеш този въпрос в седмичната тема - там има по-голям шанс да ти дадат съвет... или може би да говориш с дерматолог - сигурно е строго индивидуално...


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #404 -: Октомври 27, 2011, 21:43:32 pm »
Vaci, благодаря :).
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #405 -: Октомври 27, 2011, 22:05:36 pm »
Здравейте момичета.Ето ме и мен след прегледа бебка си върви добре вече е почти 300гр. и висока 14см.Според д-р Михова няма място за притеснение.Само още малко ще продължа Фраксипарина до 24 седмица за да сме спокойни на пълно
 :bighug: :bighug: :bighug:

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #406 -: Октомври 27, 2011, 22:08:48 pm »
Дани, казаха ли ти какво е бебето, пол?
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #407 -: Октомври 27, 2011, 22:13:36 pm »
брадавиците падат след раждането, аз имам няколко малки, които ми се появиха по време на бременността.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #408 -: Октомври 27, 2011, 22:23:55 pm »
брадавиците падат след раждането, аз имам няколко малки, които ми се появиха по време на бременността.
КЪДИ, благодаря ти за информацията. Те и моите са едни такива малки.


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #409 -: Октомври 27, 2011, 22:29:39 pm »
брадавиците падат след раждането, аз имам няколко малки, които ми се появиха по време на бременността.
КЪДИ, благодаря ти за информацията. Те и моите са едни такива малки.

Ще паднат. Аз друг проблем имам, винаги съм правила сама епилацията си и интим коло маска.
Сега обаче просто не знам как ще стане, а на козметик не искам да ходя......вие как се справяте?
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #410 -: Октомври 27, 2011, 22:38:14 pm »
Аз друг проблем имам, винаги съм правила сама епилацията си и интим коло маска.
Сега обаче просто не знам как ще стане, а на козметик не искам да ходя......вие как се справяте?
С огледало :wink:

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #411 -: Октомври 27, 2011, 22:49:29 pm »
Аз от както съм бременна забравих за епилатора и съм със самобръсначка. Ужасно е, но не опъвам кожата, не желая проблеми с нея. Все още нямам проблем със стигане, тъй като коремчето е много малко, после сигурно моя мъж ще помага, или огледалото, не знам ...
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #412 -: Октомври 28, 2011, 08:00:03 am »
Аз друг проблем имам, винаги съм правила сама епилацията си и интим коло маска.
Сега обаче просто не знам как ще стане, а на козметик не искам да ходя......вие как се справяте?
С огледало :wink:

Е то за огледалото ясно, ама как ще се сгъна.......мъка!
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #413 -: Октомври 28, 2011, 09:05:46 am »
Аз друг проблем имам, винаги съм правила сама епилацията си и интим коло маска.
Сега обаче просто не знам как ще стане, а на козметик не искам да ходя......вие как се справяте?
С огледало :wink:

Е то за огледалото ясно, ама как ще се сгъна.......мъка!
Права душицо, сгъването по-нататък :P

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #414 -: Октомври 28, 2011, 09:14:19 am »
Депилатоар, момичета, върши чудеса и то само за 3 минути!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #415 -: Октомври 28, 2011, 09:23:22 am »
Охх, това обезкосмяване е всеобщ проблем. Накъде ли не се усуквам и става все по-трудно. Аз мисля да използвам помощ от мъжа ми, ако съвсем не мога да се справя.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #416 -: Октомври 28, 2011, 10:55:03 am »
Хахахаха мен би ме било страх да използвам помощ от мъжа ми, току виж съм придобила характерните белези на някоя друга религия...Може би ще е добре да се запиша на йога за бременни, сигурно ще е от позла в това отношение  :wink:

Re: Тема на бременните №78
« Отговор #417 -: Октомври 28, 2011, 10:57:57 am »
хахахаа, развеселих се! Особено като се представя гола пред огледалото хахахаа.....ужасна картинка просто!  :D
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #418 -: Октомври 28, 2011, 11:36:47 am »
Е, КЪДИ, на мен всички бременни ми се виждат красиви. Ама с дрехи  :jump12:
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #419 -: Октомври 28, 2011, 11:43:26 am »
Къди, и аз съм пред тази дилема - дали с огледало или мъжа ми да ми помогне .Той още от преди това си предложи услугите ,но аз криво -ляво се справях някак си.На последния преглед ,когато д-р Сигридов ми каза за теста за преждевременното раждане ме попита дали искам веднага или за следващия път,реших да е на следващия преглед т.е. утре- щото незнаех как съм се обръснала.После показвах на мъжа ми и голям смях падаше  :oops: :D.
Днес ще се заема аз като за начало и каквото не съм успяла ще го довърши мъжа ми.
Бебс,би ли ми казала колко струва теста и за колко време излизат резултатите?
Гальонди,стискай здраво кълки .Сигурна съм че всичко ще се нареди по най-добрия начин за теб и бебчетата. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bighug: