0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #380 -: Октомври 26, 2011, 22:52:18 pm »
Малко късно, но да се отчета и аз как мина моя преглед днес. Хубавата новина е, че теста за преждевременно раждане е отрицателен - две седмици ще дишам по-спокойно.  :dance2:Серклажа ми е добре, док не ми каза колко ми е шийката, но каза че конеца държи, дори мога да се обеся на него  :lol: взе и МБ, но резултата след 3 дни. Бебетата са добре, растат - 676 и 720 г. - яки момчета  :wink:, водите са ок - щяла съм да разбера ако изтичат и ми се накара, че изпадам в паника.

Естествено има и лоша новина - тапата ми изпада. Каза, че ще изтича още, но това не било проблем, нали имам серклаж.....  :balk_80:

Гале, хубаво е че ще си там до 28г.с. поне да минеш критичната седмица. Но иначе аз ти пожелавам да стискаш кълки до термин :)



Re: Тема на бременните №78
« Отговор #381 -: Октомври 26, 2011, 23:01:32 pm »
Трънка,дай Боже всеки му да я докара до твойте седмици.Мен от това най ме е страх-да не подраня.Моля се всеки ден,да устискам поне до твойто положение и всичко да е ок.
« Последна редакция: Октомври 26, 2011, 23:05:44 pm от niki75 »
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #382 -: Октомври 26, 2011, 23:39:13 pm »
Трънка,дай Боже всеки му да я докара до твойте седмици.Мен от това най ме е страх-да не подраня.Моля се всеки ден,да устискам поне до твойто положение и всичко да е ок.
Дано, дано. :crossfingers: И мен ме беше много страх, особено като четех момичетата как при 3 см шийка им правят серклаж, а моята никога не е била повече... :? Направо побърквах лекарите с безкрайните ми въпроси на тема скъсена шийка. :oops:

bebs_y лекаря ли ти каза че ти пада тапата? Ако е така наистина, пускай редовно микробиологии, защото тапата е един вид бариера срещу инфекции. Пази се. yahoo_17
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #383 -: Октомври 26, 2011, 23:57:18 pm »

bebs_y лекаря ли ти каза че ти пада тапата? Ако е така наистина, пускай редовно микробиологии, защото тапата е един вид бариера срещу инфекции. Пази се. yahoo_17

Да, лекаря потвърди. Ще пускам МБ на 2-3 седмици при всеки преглед, да ми е спокойно. Надявам се да се опазя от инфекции.


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #384 -: Октомври 27, 2011, 08:52:40 am »
Малко извън темата, знаете ли добър педиатър в района на Мотописта, Иван Вазов или Бъкстон. За проблемът с избор педиатър се сблъсках наскоро и доста се затрудних.
Най-близо до мен е 29-то ДКЦ, където работи д-р Гочева препоръчано име, но връзката с нея е невъзможна.
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #385 -: Октомври 27, 2011, 09:33:02 am »
Момичета гледам , че коментирате скъсяването на шийката.Аз също съм с контракции от 14 г.с. и лежа, но до сега нищо не са ми споменавали за шийката.Как ви я мерят- с вагинален ехограф или при гинеколог. преглед?
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #386 -: Октомври 27, 2011, 11:52:27 am »
Момичета гледам , че коментирате скъсяването на шийката.Аз също съм с контракции от 14 г.с. и лежа, но до сега нищо не са ми споменавали за шийката.Как ви я мерят- с вагинален ехограф или при гинеколог. преглед?

При мен първо се следеше само през корема, но след това с вагиналния трансдюсер - така е по-точно. Но задължително се следи, особено при контракции, кървене и индикации от предишни бременности.


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #387 -: Октомври 27, 2011, 13:22:02 pm »
Малко извън темата, знаете ли добър педиатър в района на Мотописта, Иван Вазов или Бъкстон. За проблемът с избор педиатър се сблъсках наскоро и доста се затрудних.
Най-близо до мен е 29-то ДКЦ, където работи д-р Гочева препоръчано име, но връзката с нея е невъзможна.

Къди, и аз съм горе-долу в този район и съм се ориентирала към д-р Сашка Йорданова, работи със ЗК, но не в поликлиника, има си кабинет в Бели брези, тя е GP , но е със специалност педиатрия, имам много познати доволни от нея,надявам се да съм била полезна

Относно шийката при мен я мерят с вагинален ехограф в момента, в по-ранна бременност док я виждаше и с коремния
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 13:23:45 pm от krisi1812 »
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #388 -: Октомври 27, 2011, 13:26:59 pm »
Малко извън темата, знаете ли добър педиатър в района на Мотописта, Иван Вазов или Бъкстон. За проблемът с избор педиатър се сблъсках наскоро и доста се затрудних.
Най-близо до мен е 29-то ДКЦ, където работи д-р Гочева препоръчано име, но връзката с нея е невъзможна.

Къди, и аз съм горе-долу в този район и съм се ориентирала към д-р Сашка Йорданова, работи със ЗК, но не в поликлиника, има си кабинет в Бели брези, тя е GP , но е със специалност педиатрия, имам много познати доволни от нея,надявам се да съм била полезна

Относно шийката при мен я мерят с вагинален ехограф в момента, в по-ранна бременност док я виждаше и с коремния

Можеш ли да ми дадеш координати на лична? Благодаря.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #389 -: Октомври 27, 2011, 15:04:03 pm »
Момичета, имам 1 въпрос. Днес си пусках изследвания, но не са ми назначили микробиология и аз си пуснах на своя глава CRP. Резултатът е 0.6 при реф.стойност <0.8. Това, че е отрицателен означава ли 100%, че няма никакви инфекции, протичащи в момента или е необходимо все пак да направя и микробиология :ask:
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #390 -: Октомври 27, 2011, 15:28:09 pm »
Момичета, имам 1 въпрос. Днес си пусках изследвания, но не са ми назначили микробиология и аз си пуснах на своя глава CRP. Резултатът е 0.6 при реф.стойност <0.8. Това, че е отрицателен означава ли 100%, че няма никакви инфекции, протичащи в момента или е необходимо все пак да направя и микробиология :ask:

А защо ти беше да го пускаш?
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #391 -: Октомври 27, 2011, 15:43:45 pm »
Нали уж показвал дали има някаква инфекция?
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #392 -: Октомври 27, 2011, 16:01:14 pm »
Нали уж показвал дали има някаква инфекция?

И сега нови филми, а? :D
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #393 -: Октомври 27, 2011, 16:04:17 pm »
А, сега не, но ако беше положителен, ехее :lol:.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #394 -: Октомври 27, 2011, 16:10:28 pm »
Гери, МБ си е отделно от ЦРП, така че редовното й следене няма да ти попречи. Аз не съм съгласна, че 2 МБ са достатъчни за цялата бременност (както било по ЗК), но това е мое мнение разбира се. :)


*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #395 -: Октомври 27, 2011, 16:20:50 pm »
Гери, МБ си е отделно от ЦРП, така че редовното й следене няма да ти попречи. Аз не съм съгласна, че 2 МБ са достатъчни за цялата бременност (както било по ЗК), но това е мое мнение разбира се. :)

По тази логика, да си назначаваме всякакви тестове и прегледи на своя глава - защо са ни лекарите ;)

МБ се назначава (извън стандартните 2-3-4 колкото се полагат), ако има някакви симптоми. Това е ролята на лекуващия лекар - да следи за такива. Има и определени седмици в които е важно да се следи/направи МБ, като например 35-37 за стрептококи.
Иначе с рутинни изследвания и какво ли не, наистина може да си вкараш филми в главата...


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #396 -: Октомври 27, 2011, 16:31:47 pm »
Нямам симптоми никакви, но нямах такива и миналия път когато се оказа, че имам стафилококи. А, иначе съм пускала само 1 единствена микробиология досега и то явно защото не ми се полагат повече :?. Както и да е, ще питам на следващия преглед.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #397 -: Октомври 27, 2011, 16:33:59 pm »
Не съм казала/писала, че трябва да си назначаваме на своя глава каквото и да е. И подчертах, че въпросът за следенето на МБ е мое мнение! Щом момичето е притеснено за това, вероятно има причина, тя си знае. А за ролята на лекарите не ми се говори, защото ако разчитах на полагащите ми се прегледи по ЗК, нямаше да стигна до тук. Но това е друга тема, която не искам да повдигам.

Съжалявам ако мнението ми не ви допада, не задължавам никой да се съобразява с него, нито се опитвам да го налагам.


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #398 -: Октомври 27, 2011, 16:41:05 pm »
Аз не разчитам на ЖК-то, но използвам всички полагащи се направления. Същинското проследяване го правя в клиниката, в която забременях. До момента имам само една МБ и на въпроса ми дали е необходима още една ми отговориха, че ще направя такава в последните седмици, защото ако има някаква инфекция да може да се излекува преди раждането.
Напълно подкрепям Васи, че не бива да си самоназначаваме изследвания, защото филмите са наистина страшни после. Макар, че аз винаги проверявам и второ мнение то се отнася само до ехографията и ФМ-то.
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #399 -: Октомври 27, 2011, 16:52:15 pm »
bebs_y, никой не казва че не трябва да си информирана и да се интересуваш - ако те съмнява нещо, винаги можеш да поискаш второ мнение, както прави Къди. Аз също се информирам и на прегледите си задавам всичките въпроси които са ми в главата, за да не се тормозя след това.
Също така се очаква редовните уринни тестове (които са задължителни) да хванат наченки на инфекции.