0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #360 -: Октомври 24, 2011, 17:58:43 pm »
Гале  :bighug: ще чакам да пишеш как са бебчовците


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #361 -: Октомври 24, 2011, 18:04:49 pm »
А така -стискай и не пускай.То след толкова борба-никакво пускане,щом до тук я докара,ще я докараш и до край.
Оле Гери ,как така се наслаждаваш бе,само аз ли не мога да се отпусна.Не знам защо,но все още ми е стегнато и притеснено.Все нещо ме боли и дърпа,на разходка по голяма от 15-20 мин. не мога да изляза и гледам да е някъде около нас.Моля се да дочакам февруари без проблем и всичко да е ок.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #362 -: Октомври 24, 2011, 18:31:39 pm »
Е, Ники, аз малко казах, че се поуспокоих, не напълно :wink:. На последните 2 прегледа най-накрая всичко беше наред та затова. Дано до термина е така. За разходките - аз цяло лято не се спрях, ходех с часове по улиците и най-вероятно затова не качих много килограми. Сега ще си наваксам 100%. А пък сега като ми и пролича коремчето вече съм като някой нарцис - по цял ден се любувам на образа си в огледалото :lol:.
Гале, чакаме новини!
« Последна редакция: Октомври 24, 2011, 18:33:39 pm от gergana :-) »
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #363 -: Октомври 24, 2011, 18:36:15 pm »
Здравейте момичета, някоя от вас имала ли е удоволствието да й вадят мъдрец? Защото ми се появи оток, който започва от ухото и продължава към гърлото и подозирам че е мъдрец (поне не знам какво друго може да е). Самия зъб не ме боли изобщо, няма следи от възпаление по венеца. През живота си не съм стъпвала в зъболекарски кабинет много ме е страх. Че и както съм бременна- чудничко... :( :(

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #364 -: Октомври 24, 2011, 18:44:28 pm »
brainbug, най-добре иди да ти направят снимка (както писа Мецани по-рано, рентгеновата снимка не е опасна след навършени 15 седмици, но можеш и да изчакаш още седмица за всеки случай). От мъдрец много може да се напати - единият ми мъдрец буквално "усмърти" здрав съседен зъб от корена - при преглед нищо не се виждаше - само снимката показа какво се случва. В резултат, извадих всичките мъдреци - с упойка.

Но този оток може и да не е от зъба, така че е снимката най-добре ще покаже.


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #365 -: Октомври 24, 2011, 18:49:27 pm »
vaci С удоволствие бих изчакала още една седмица, но се притеснявам, че до тогава главата ми може и да е двойна...  :? За сега е придобила само леееко неправилна форма от едната страна  8O Уфффф искам утре като се събудя нищо да ми няма... А тази прекрасна зъбна фиеста по време на бременността ли ти се случи?

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #366 -: Октомври 24, 2011, 18:57:12 pm »
brainbug задължително отиди на зъболекар. Точно защото си бременна не трябва да допускаш проблем със зъбите и венците. Всяко възпаление може да е с големи последици. Стискам палци


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #367 -: Октомври 24, 2011, 19:05:44 pm »
Мерси bebs_y аз пък стискам зъби и се надявам ,който трябва да си падне сам :)Ще отида утре ако не съм по-добре (в случая май няма място за оптимизъм , но все пак...)

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #368 -: Октомври 24, 2011, 19:22:19 pm »
А тази прекрасна зъбна фиеста по време на бременността ли ти се случи?

Не, преди това. Но си извадих поука - почиствам всекидневно със зъбен конец и паста Пародонтакс (за венците). В резултат не съм имала проблеми (да чукна на дърво) по време на бременността.


*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #369 -: Октомври 24, 2011, 23:23:33 pm »
Пародонтакса ме спасява и мен от кървящите венци.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #370 -: Октомври 25, 2011, 00:56:36 am »
къди, гергана, ще се справите. В началото поне аз бях като в небрано лозе, но сега най-добре знам какво иска детето ми (почти винаги успявам да разбера). И това при положение, че от година и половина почти вече не съм у дома с него.

brainbug, да препоръчваме ли зъболекар? Трябва да се отиде, че е опасно. Особено щом си подута.

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #371 -: Октомври 25, 2011, 05:35:48 am »
Гале, чакаме новини!
Еее, най-после добри новини :)
Сервикса ми от 1.4см е станал 1.8(??) Не знам как, ама толкова го измериха :) Мериха и бебоците, единия е 907грама, а другия 878грама ( това по мерките им го изчислиха) Растат, ритат.. не знам футболисти ли ще бъдат или кикбоксьори  :lol:
И теста ми (FFN)е отрицателен пак. Като ме приеха ми взеха някаква проба за инфекция (ама аз така се бях ошашкала, че не помня как се казва) Отриват една клечка от вътрешната страна на гениталите(но не навътре) и така вземат пробата... Та и този тест е отрицателен. Днес пак ми взеха кръв, ама и там не разбрах за какво.. Ще питам някоя сестра..
Сутринта пак имах контракции, та изядох една игла в дупето. Много тъпо с тези контракции, защото дори не ги усещам..
Засега съм в болницата, не са ми казвали какво и що оттук натам.. Дано ме оставят поне до 28г.с Направо ме е страх да си отида у нас!
brainbug, не бих чакала и ден с тази подута буза. Не е никак хубаво да развиеш някоя инфекция по време на бременност.. Аз скоро ходих да си чистя зъбите и спряха да ми се подуват венците. Преди това постоянно се подуваха и кървяха! Сега съм "екстра"!  :wink: Заредила съм се с конци, чистя ги, за пастата - каквато и да е, не съм имала проблеми..

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #372 -: Октомври 25, 2011, 10:03:18 am »
Браво, Гале, много се радвам за хубавите новини! Дано така да бъде поне до 35г.с. :bighug:
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #373 -: Октомври 25, 2011, 10:53:05 am »
Благодаря за съветите, момичета  :bighug: Днес май е по-добре- още ме наболява но релефа е понамалял :) Ще си запазя час днес при накой варненски зъбар. Колкото до Пародонтакса, пробвала съм я, защото на мен венците по принцип са ми леко проблемни, но от нея ме болят зъбите (нямам представа защо...), пък с тоя пусти конец ми е много трудно, защото зъбите ми са наблъскани много плътно един до друг и или се къса конеца или от усилието да го прекарам между зъбите си го забучвам във венеца и го разкървавявам  :? Изобщо- лесно няма  :D Но предполагам зъболекаря ще даде някой акъл :wink: Благодаря отново!

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #374 -: Октомври 25, 2011, 11:53:03 am »
пък с тоя пусти конец ми е много трудно, защото зъбите ми са наблъскани много плътно един до друг и или се къса конеца или от усилието да го прекарам между зъбите си го забучвам във венеца и го разкървавявам

brainbug, ако конецът ти е дебел, пробвай с лента или флос - OralB  предлагат тн dental floss и dental tape - те са тънки лентички които лесно минават между зъбите. И не са скъпи. На мен ми траят около 2 месеца и повече при всекидневно ползване.


Re: Тема на бременните №78
« Отговор #375 -: Октомври 25, 2011, 12:26:22 pm »
vaci Благодаря ти, ще опитам задължително!

*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #376 -: Октомври 25, 2011, 13:39:30 pm »
Гале, страхотни новини  :balk_47: все такива да са до края и да стискаш до 9 мес.


*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #377 -: Октомври 26, 2011, 17:52:33 pm »
Оставам в болницата докато стана на 28 седмици. Поолекна ми!  Пак ще мерим сервикса преди да си тръгна, но засега всичко изглежда наред.
Brainbug, ходи ли на зъболекар?

*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #378 -: Октомври 26, 2011, 22:12:31 pm »
гальонди,и аз лежах в болница за задьржане в 30-та седмица. изписаха ме в 32-ра,а в 34-та докато спя ми изтекоха водите. Всички бяха очудени при положение че сьм лежала за задьржане защо толкова рано трьгнах да раждам. Дано при теб не се получи така,но знай че каквото и да стане критичното раждане е до 28-ма седмица,след това не е опасно. Не сьм чела предните ти постове защото нямам време да влизам често но се надявам проблема да не е сериозен за това че си в болница.Успех:)))
*
Re: Тема на бременните №78
« Отговор #379 -: Октомври 26, 2011, 22:31:38 pm »
Гальонди Стискам палци всичко да е наред.
Ще ти разкажа и моя случай, пожелавам ти и при теб така да се случи. 8)
В 28 седмица ми измериха шиийката и казаха че не достига 2 см. Потвърдиха го двама лекари и ми препоръчаха да лежа, за да удържим колкото се може повече...Лежах със страх и при всяка болежка си казвах хайде, край, толкова беше. :lol:
Е сега можеш да видиш в коя седмица съм, шийката на последните 2 прегледа е над 3 см. 8O, контракциите ми спряха, по цял ден съм на крака, обаче на бебоците като че ли взе да им харесва на топличко и не бързат за никъде. :)