0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #80 -: Октомври 07, 2011, 17:42:20 pm »
*Надежда*, когато аз отидох в клиниката за първа среща / юни 2007г./ момичетата също приемаха преднизолон, но когато започнах опита през октомври док. вече го беше махнал и като питах каза, че няма полза от него, а само води до силно напълняване.
**слънце** док. ще прецени кога можеш да почнеш пак, мен ме накара да чакам 6 мес. от предишната стимулация / в друга клиника/ заради ПКЯ, но имаше и момичета дето почваха много по рано.
Относно вливанията, да има клиники, които преекспонират проблема, но нямя доказана полза от тях, вижте, че в чужбина мнооого рядко се впечатляват от тях, само прост пример, четете сигурно за Истамбулските клиники и там също не ги отразяват пък имат големи успехи.
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #81 -: Октомври 07, 2011, 19:03:09 pm »
Привет на всички и честита нова темичка!Днес най-после се завърнах у дома след почти 3 седмичен престой във Варна.Имам си две хубави ембриончета на пети ден,дано да излязат борбени,че доста време ги друсахме по пътя..Идваше ми да сляза от  колата по едно време..Сега вече ще почивам и ще си чакам дата за теста osi_16
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #82 -: Октомври 07, 2011, 19:30:38 pm »
Привет на всички и честита нова темичка!Днес най-после се завърнах у дома след почти 3 седмичен престой във Варна.Имам си две хубави ембриончета на пети ден,дано да излязат борбени,че доста време ги друсахме по пътя..Идваше ми да сляза от  колата по едно време..Сега вече ще почивам и ще си чакам дата за теста osi_16
[/quote
Алана,чудесни резултати имаш!Сега си почивай много и пийни днес и утре но шпа превантивно,за да се успокои  матката.Пожелавам ти спокойни и изпълнени с приятни емоции дни до теста,когато ще ни зарадваш с хубави новини.Длъжна си,за да ни дадеш кураж за новия старт:))Стискам ти силно палци и :bighug:
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #83 -: Октомври 07, 2011, 21:38:02 pm »
Момичета, здравейте ;) отново ще ви занимавам с въпроси, относно щитовидната жлеза.Както вече споменах предстои ми инвитро следващия месец,и започнах от два дни да пия ел-тироксин, поради високо TSH (3.8), по съвет на моята ендокриноложка. Но понеже пия противозачатъчни в момента (т.е в цикъла преди инвитро), дали е проблем да ги пия заедно т.е противозачатъчни с ел-тироксин. Според ендокриноложката-няма проблем, но в листовката пише, че не е добре да се съчетават с противозачатъчни... :ask: Някоя от вас  знае ли нещо по въпроса...Ще ви бъда много благодарна, че вече се раздвоих ужасноооо  osi_1 Лека вечер на всички!!!
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #84 -: Октомври 08, 2011, 09:39:09 am »
alana,
успех osi_9
nikol82,
защо не питаш в АГ за всеки случай? Ендокриноложката би трябвало да знае по-добре от листовката, но все пак...
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #85 -: Октомври 08, 2011, 10:33:09 am »
Алана, стискам палци всичко да се случи, както го искаш, дай Боже да повлечеш крак и тук да се напълни с бременни мами! Успех мила, всички заедно ще чакаме хубава новина от теста! Да пишеш! Трябва нещо да стане, че да скършим каръка  :wink:!
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #86 -: Октомври 08, 2011, 11:07:41 am »
Алана,поздравления за добрия резултата!!! :D Пожелавам ти най-добър резултата - 2=2 и най спокойната бременност!!! :D :D
Никол, нали 25 дена ще го пиеш този Тироксин??? Едва ли така сте изчислили  цикъла,че да пиеш и противозачатъчните успоредно с него и да съвпадне с МЦ?? Смисъл ,не се ли разминават по време и противозачатъчните не ги оставите за следващия цикъл? А и така ще си сигурна ,че ТХС то  ще е в норми,след изследване?? Мнението си е само мое и не ангажирам никой с него!! :wink: Просто съвет от опит? не си струва да рискувате опита заради тъпото ТСХ,което може никога повече в живота ти да не се повиши ,но точно сега по някаква причина да е така!! :lol: :lol:никой не може да ги разбере тия "луди" хормони!!! :wink: Особено женските! :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #87 -: Октомври 08, 2011, 11:34:03 am »
Аз съм пила противозачатъчни/линденет/ и Л-тироксин- и нищо не ми стана  :wink: слава богу, а и не съм прочела даже,че не бива да се смесват двете лекарства. Ако бях прочела със сигурност щях да имам симптоми .. :lol:Не се притеснявай, но за твое успокоение можеш да звъннеш на ендикринолога си и все пак да попиташ.Успех!!!


Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #88 -: Октомври 08, 2011, 13:00:54 pm »
Алана, успех! Дано счупиш каръка в темата...
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #89 -: Октомври 08, 2011, 13:13:16 pm »
Привет на всички и честита нова темичка!Днес най-после се завърнах у дома след почти 3 седмичен престой във Варна.Имам си две хубави ембриончета на пети ден,дано да излязат борбени,че доста време ги друсахме по пътя..Идваше ми да сляза от  колата по едно време..Сега вече ще почивам и ще си чакам дата за теста osi_16
това с друсането ми е до болка познато, и ние тръгнахме на следващия ден след ЕТ на път 600 км, а аз много оперена ще карам, защото когато ме возят ми става лошо - е издържах до Разград и се сменихме, а за мой "късмет" нататък пътя беше в ремонт и се побърках от друсане, исках да ходя пеша - 9 часа до София и още 1,5 нататък...кошмар. На другия ден не издържах и измих всички подове - тайно обаче, без да ме види мъжа ми, е казах си след 1 мес. - та с всички тези преживявания дъщеря ни е на 3 год. и ни слага всички в "шише".
Успех момичета.
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #90 -: Октомври 08, 2011, 23:05:09 pm »
Здравейте, аз съм нова във форума. И ние ще стартираме ин витро по дълъг протокол при д-р Александров. Имам един неуспешен опит през март, не се стигна до трансфер нямаше оплодена яйцеклетка - извадиха само две (по къс протоол беше тогава). Сега в петък бяхме, стартирахме с Декапептил 0.1 на 21 ден, но ме притеснява че ме викат на 17.10. за мерене на естрадиол и евентуално започване на Гонал. А цикъла ще ми дойде някъде на 13.10. Не би ли стедвало естрадиол да се мери началото на цикъла и няма ли да е прекалено късно 17.10. Страх ме е да не изтърва момента. Пожелавам успех на всички :)
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #91 -: Октомври 09, 2011, 13:06:09 pm »
здравейте на всички,несьм писала мноооого отдавна  ноооо....не сьм ви забравила. МОите двама сладури са вече на 3 месеца и половина и покрай тях не ми остава никакво време дори и да ви следя какви ги вьршите. Стискам палци на всички нови попьлнения и на тези които заедно по едно и сьщо време бяхме в процедура. Виждам че Алана е писала че има вече вьрнати ембриоми,за което много се радвам,тя толкова отдавна го чака този момент. Хайде целувки и искам като влизам да проверявам нашата хубава темичка да чета само положителни резултати:)))
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #92 -: Октомври 09, 2011, 13:14:30 pm »
Много благодаря за подкрепата,момичета!Дай боже да го счупим тоя карък и от сега нататък само хубави новини да се публикуват!Fifonqk, много целувки на бебешоците  :)
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #93 -: Октомври 10, 2011, 11:09:05 am »
Здравейте момичета,имам нужда от телефона на Малена,някой ако го има ще съм благодарна да ми го даде :)

Намерих го,благодаря на писалите ми :)
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 12:29:44 pm от Мonkey :) »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #94 -: Октомври 10, 2011, 12:32:59 pm »
Monkey, изтривам номерата на Малена, щом вече си ги намерила
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 12:37:04 pm от Uporita »
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #95 -: Октомври 10, 2011, 15:24:36 pm »
Здравейте, аз съм нова във форума. И ние ще стартираме ин витро по дълъг протокол при д-р Александров. Имам един неуспешен опит през март, не се стигна до трансфер нямаше оплодена яйцеклетка - извадиха само две (по къс протоол беше тогава). Сега в петък бяхме, стартирахме с Декапептил 0.1 на 21 ден, но ме притеснява че ме викат на 17.10. за мерене на естрадиол и евентуално започване на Гонал. А цикъла ще ми дойде някъде на 13.10. Не би ли стедвало естрадиол да се мери началото на цикъла и няма ли да е прекалено късно 17.10. Страх ме е да не изтърва момента. Пожелавам успех на всички :)

Пак съм аз, ето днес ми дойде, 4-ти ден след Декапептил-а , а ме викат на 17.10. за евентуален старт на стимулация. Ми то аз ще съм вече 7-ми ден от цикъла, за каква стимлуция  става въпрос? Моля, ако някой е бил по дълъг протокол да ми пише как точно преминава стимулацията.
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #96 -: Октомври 10, 2011, 15:49:28 pm »
a.zlateva, обади се веднага на Ани или Малена, те ще ти кажат как ще процедирате нататък.

Успех на процедурата! :D
Щастлива мама на трима :)
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #97 -: Октомври 10, 2011, 15:59:55 pm »
a.zlateva, обади се веднага на Ани или Малена, те ще ти кажат как ще процедирате нататък.

Успех на процедурата! :D

Мерси, звъннах, говорих с Ани - тя каза, че нямало проблем оставало си като дата 17.10.-пак ми е странно, но каквото са ми казали това е. :)
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #98 -: Октомври 10, 2011, 16:12:20 pm »
При дълъг протокол стимулацията се почва доста по-късно, затова и се бие тази блокираща инжекция, за да блокира яйчниците да произвеждат яйцеклетки докато не си сложите първата стимулираща инжекция. И цикълът ви ще е по-дълъг и ще се отича съвсем слабо до началото на стимулацията. Не ви ли го обясниха това, когато ви сложиха блокажа?


Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #99 -: Октомври 10, 2011, 16:17:21 pm »
При дълъг протокол стимулацията се почва доста по-късно, затова и се бие тази блокираща инжекция, за да блокира яйчниците да произвеждат яйцеклетки докато не си сложите първата стимулираща инжекция. И цикълът ви ще е по-дълъг и ще се отича съвсем слабо до началото на стимулацията. Не ви ли го обясниха това, когато ви сложиха блокажа?
Ами честно казано нищо не ми обясниха, казах че ще си слагам тези блокиращи инжекции и ще се видим на преглед еди си кога и толкова. И аз затова имам хиляди въпроси сега. Като съм там и си забравям граматиката..честно, имам толкова въпроси, а не се сещам какво ще питам. Просто не съм била досега по дълъг протокол и ме е страх да не се иътрве момента с този подранил цикъл.:)