0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #40 -: Октомври 05, 2011, 11:15:06 am »
Момичета, искам да попитам тези, на които им предстои инвитро-иски при Александров/Варна/, дали сте пускали изследвания за щитовиднатa жлеза и дали сте пили ел-тироксин преди инвитрото??? Притеснява ме, това че, моето TSH е 3,8 /уж в границите/, но навсякъде по форумите чета, че търябва да е до 2,5... Вчера моята ендокриноложка ми изписа минималната доза от 12.5 единици ел-тироксин...да го пия 25 дена и пак да пусна TSH.... Ох, незнам какво да правя, толкова ми е объркано...
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #41 -: Октомври 05, 2011, 11:28:39 am »
Здрравей Никол,изследванията на хормоните от щитовидната жлеза за задължителни ,според мен! А колкото до ел-тироксина,трябва да уведомиш Док,мисля. Само той може да прецени при тези нива на TSH,дали няма да е напразно да се прави опит и да е по-добре да се изчака да се нормализират! Не се пшашскай! :lol:понякога се случват такива неща,макар не винаги да са хормоните причината!! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #42 -: Октомври 05, 2011, 12:45:49 pm »
nikol82, за забременяване е добре TSH да е под 2. С толкова завишено TSH каквото е твоето в момента, рисковете от липса на имплантация или спонтанен аборт са сериозни. По-добре проведи лечение за сваляне на хормона и тогава премини към инвитро/икси. Все пак ще инвестираш голяма парична сума в процедурата и е добре да увеличиш шансовете за успех.
Щастлива мама на трима :)
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #43 -: Октомври 05, 2011, 13:32:24 pm »
Здравейте :hello:.Искам да кажа,4е аз не съм правила изследване на щитовидната жлеза за което сега съжалявам,4е не направих.Бях решила каквото каже Док ,но винаги съм се 4удила и смятам преди следващия ми опит да го направя.
Успех на вси4ки и поздрави на мъжа тук :D
 :bighug:
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #44 -: Октомври 05, 2011, 14:58:47 pm »
 :green_dust_1: Привет дами, Рач! :pink_dust_1:

Влизам да ви пожелая скоро да ме накарате да изпитам пак онова опиянение от двете чертички. (Ах, какъв съм егоист)
 
 :heartbeat: Пожелавам ви го от сърце!  :heartbeat:

Меги, слънце, добре сте дошли. Не разопаковайте багажа,че няма за къде.

Меги, по твоята дилема, аз мога само да споделя, че от София дойдох във Варна точно при този доктор и направих първото си инвитро при него. Никога не съм се замисляла да кандидатствам за фонда, макар че отговарям на 100% и ще бъда финансирана. Тук съм се запознала с всички по - големи специалисти, но нито един не ме грабна. Александров е  моя доктор и аз вярвах в него от първия до последния ден. Хората ми казваха, че е лудост да давам толкова пари за самолетни билети София - Варна, само за да поговоря с него 1 час. После ми казваха, че само пилея пари, в София били големите специалисти. Обаче НЕ. Вярвах само в него и знаех, че при никой друг няма да ми се получи.

Никол, аз съм правила изследвания на щитовидната жлеза, но не по настояване на Александров.

ИЛИ, колко време ще чакаме бе момичееее, изчака ми се чакането с твоя тест за бременност.
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #45 -: Октомври 05, 2011, 15:20:43 pm »
    Аз ли :oops:
Ми то и в неделя беше + и сега си чакам датата.Душата ми изгоря да чакам.
На 10.10 съм в Варна.
  Иначе съм доста добре,даже плашещо.Много ,много симптоми не ме ловят :)
 Как да разбера ,а ? :D
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #46 -: Октомври 05, 2011, 16:18:17 pm »
Еееее,че какво има да му се разбира??? :o Всичко е ++++,сега чакаме да го чуеш!!! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #47 -: Октомври 05, 2011, 16:56:58 pm »
 Чул те ГОСПОД !!! :bighug:
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #48 -: Октомври 05, 2011, 17:41:37 pm »
Ех че хубаво когато има +++ във форума... Много искрено се радвам в такива моменти, а и след такива новини със сигурност всяка една от нас получава заряд да продължава смело напред. Радвам се за теб, Или! А относно изследванията за щитовидна жлеза и на мен не ми ги правиха, но пък днес като ходих при доц. Маркова си поговорихме относно имунологичните изследвания. Тя е на мнение, че при забременявали нормално жени и раждали особено като мен 3 пъти не се предполагат  имунологични проблеми. Все пак решихме да пуснем едни пълни имунологични и генетични изследвания, за да сме 100% наясно в каква посока да вървим. Освен това се оказва, че при силен стрес, шок за организма, имунната система реагира като бодигард, създава по лигавиците клетки като защитна преграда, за да пази всичките ни органи, и много често имунната система не може да разпознае собствените клетки и в случая приема ембриончето като неприятел и го унищожава. Това е простичкото обяснение, което мога да дам като непрофесионалист. Затова отидох в лаборатория Надежда,  там си имат талон за тези изследвания и лаборантката отбелязва какво точно да се изследва относно имунология и генетика. Ще ги пратят в Плевен и ще чакам резултати от там. Писах имейл до шефа на плевенската клиника доц. Конова с молба за мнение. Когато имам нещо конкретно, ще пиша!
Стискам палци за успех на всички!
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #49 -: Октомври 05, 2011, 20:12:28 pm »
Здравейте и от мен :)От известно време ви чета, стискам палци на всички!
Ние също сме се доверили на клиниката в АГ Варна, засега не сме на етап ин витро, но правим изследвания и консултации там. От изследванията досега кой знае какъв проблем при нас не е открит, имаме спермограма, хормони, фоликулометрия, хламидия - всичко е ок. Цветната снимка показа една може би запушена или стеснена тръба и втора нагъната, но след лапароскопия миналата седмица док Александров каза, че всичко е наред с тръбите и се надява нещата да се получат естествено. Дано. Чудим се обаче с моя мъж дали да си пуснем някакви имунологични изследвания, за всеки случай, въпреки че лекарите в АГ май не ги тачат много.
Uporita,
можеш ли да ми дадеш подробности за тези имунологични изследвания, как се пускат? Просто отиваш в Надежда и обясняваш какво да ти пуснат ли? И колко излиза като цена?
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #50 -: Октомври 05, 2011, 22:31:50 pm »
Uporita, аз също бих те помолила за подробности относно тези изследвания. Струва ми се, че са важни. osi_1
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #51 -: Октомври 06, 2011, 06:54:01 am »
това го копнах и го пускам за инфо, който ще подава документи за томбола "На Кафе" за инвитро процедура.

Скъпи приятели,

Нашата болница ще подари безплатна инвитро процедура на двойка, която се нуждае от такава. Щастливците ще бъдат избрани на лотариен принцип в предаването "На кафе" на 25 октомври (вторник). Необходимите документи за
участие са :
1. Имена на двамата партньори
... 2. Телефон за обратна връзка
3. Кратка история на проблема безплодие
4. Изследвания - спермограма, хормонални изследвания при жената, епикриза от оперативно лечение, снимка на маточните тръби.
Могат да участват двойки с репродуктивни проблеми от цялата страна. Краен срок - 20 октомври.
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #52 -: Октомври 06, 2011, 07:03:14 am »
Току-що направих Престо.    :bfn:  Мислих, че съм подготвена за този резултат, но не съм......мамка му. ..........
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #53 -: Октомври 06, 2011, 07:13:13 am »
Слънце...каквото и да кажа, знам как се чустваш..... :(
Пожелавам ти само да не губиш вяра и да вярваш, че следващия път всичко ще бъде наред..........
поплачи, отдай се на емоции и после пак смело напред  yahoo_17
прегръщам те.........
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #54 -: Октомври 06, 2011, 08:07:16 am »
 Слънце, не е ли още рано за теста? Ох мила прегръщам те! Не зная какво да кажа! Защо трябва да ни се случва изобщо всичко това? Толкова ли сме били до сега погрешни, че господ избра за нас най-лошото наказание? Каквото и да покаже теста, продължаваме! Не е честно, но понякога си миля, че по този начин господ ни кара да се осъзнаем и да се променим, за да бъдем още по-добри хора и родители! :(
 
Ще се боря до край, за да те имам!
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #55 -: Октомври 06, 2011, 08:38:19 am »
това го копнах и го пускам за инфо, който ще подава документи за томбола "На Кафе" за инвитро процедура.

Скъпи приятели,

Нашата болница ще подари безплатна инвитро процедура на двойка, която се нуждае от такава. Щастливците ще бъдат избрани на лотариен принцип в предаването "На кафе" на 25 октомври (вторник). Необходимите документи за
участие са :
1. Имена на двамата партньори
... 2. Телефон за обратна връзка
3. Кратка история на проблема безплодие
4. Изследвания - спермограма, хормонални изследвания при жената, епикриза от оперативно лечение, снимка на маточните тръби.
Могат да участват двойки с репродуктивни проблеми от цялата страна. Краен срок - 20 октомври.

Безплатната процедура, която ще бъде разиграна на томбола в "На Кафе" е подарена от клиниката на д-р Владимиров. Ето линк към предаването където обявиха това, но пък всички могат да кандидатстват :)

http://play.novatv.bg/play/254827/
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #56 -: Октомври 06, 2011, 09:03:18 am »
*Слънце* съжалявам за резултата  :( , няма ли да направиш кръвен за всеки случай?

Megi79 не съм съгласна с теб - нито сме грешни, нито това е наказание...

Силни сме, затова ни се дава това изпитание... Ако бяхме слаби нямаше да ни се даде, защото щяхме да се откажем по пътя!
« Последна редакция: Октомври 06, 2011, 10:57:02 am от Dragony :) »
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #57 -: Октомври 06, 2011, 10:00:13 am »
**слънце**, съжалявам  :(
Прегръдка от мен...
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #58 -: Октомври 06, 2011, 10:18:16 am »
Ех Слънчице,съжалявам много,едва ли има нещо което ако кажа да те изправи на крака точно сега,но ще го преодолееш и сама ще се изправиш и то още по силна от сега и по упорита и самоуверена че ще успеете.Вярвай и се бори,за миг дори не се отказвай :).
 Прегръдки.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Ин Витро АГ - Варна 9
« Отговор #59 -: Октомври 06, 2011, 11:10:24 am »
Добре,че все пак на своя глава си пуснах TSH, интересно щом е толкова важно защо не го изискват...хмммм :ask: аз ще опитам да го сваля за 25 дни с ел-тироксин....дано да успея...стискайте ми палци...Благодаря на всички за отговорите. Успех на всички бъдещи мами  :wink: