0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #240 -: Октомври 08, 2011, 20:47:37 pm »
брейв, при нас не действаше панадолът и започнах да му давам нурофен. Но прочети внимателно листовката! Мисля, че не е подходящ за деца под 3 м. и 6 кг!
Тук не го дават под 6м възраст.

Боби


  
*

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #242 -: Октомври 08, 2011, 23:05:39 pm »
Благодаря Деси :bighug:
Ние сме на 2м и 13 дни, тежим 5800кг, значи на този етап немога да му давам нурофен. Вече за следващите ваксини, които са след месец тогава :wink:

Когато бебето има висока Т, да му давам ли вода?

Ние вече изцяло сме на АМ-АР заради рефлукса.
Питам, защото нашия лекар ми каза да съм му давала вода, тя също смъквала Т, и да не се дехидратира детето :ask:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #243 -: Октомври 08, 2011, 23:11:08 pm »
Нурофен и групата не се дава до 6м възраст!

Как е положението с АР АМ?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #244 -: Октомври 09, 2011, 07:13:46 am »
В листовката на Нурофена пише, че е за над 3-месечни бебета.
Хубаво де, аз ти казвам тук как е. Не съм оспорвала, че в България го дават на по-малка възраст. На моят ibuprofen в къщи пише дози за над 6м възраст, а и в детската болница ми казаха същото.

Б
« Последна редакция: Октомври 09, 2011, 07:15:31 am от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #245 -: Октомври 09, 2011, 11:23:49 am »
Аз пак да се допитам тук.
От няколко дни акото на малката е много рядко-понякога е като рядка каша,понякога е воднисто.Дупенцето й се подсече,предполагам от акито.
При всяка смяна памперса й е изцапан,но защото като пръцка и пуска аки.Иначе хубаво наакани памперси имаме около 3-4 дневно.И вече не знам колко притеснително е това рядко аки.Видимо детето е добре,жизнено,няма температура.Само на кърма сме.Дали е възможно да е от инфакол-а за коликите?
И още един въпрос.От доста време сутрин около 4 часа се започва едно пъшкане,ръмжене,мятане,припръцква,чак се припотява от напрежение.И така около 2-3 часа,после се насуче и заспива.Нослето й също хърка,но то май е почти през целия ден.Чува се,че има секрет(най-вероятно в носоглътката),но не може да излезе.Слагам физиологичен р-р,мъча с назален аспиратор,но рядко изкарвам нещо.
п.п.Рядко повръща,даже по-скоро само връща-стича се малко по бузката й,но не е много често.
[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #246 -: Октомври 09, 2011, 12:28:09 pm »
и аз да попитам, дали около средата на 4тия месец, сте имали период, в който бебо отново да е искал да се храни на по-малко от два часа... Нашият Калоян от няколко дни си иска на през 1:30ч. Нощно време спи от 23ч до към 4ч или 5ч, а преди седмица правеше паузи до 6ч, 6:30ч... Мисля, че имам мляко.Последни месец е качил 960гр /това отчетено на 4 октомври/. Това дали не е някакъв скок в растежа или да търся другаде причина?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #247 -: Октомври 09, 2011, 15:40:47 pm »
Нурофен и групата не се дава до 6м възраст!

Как е положението с АР АМ?
:)Положението е добре, давам НАН АР, повръща 1-2 пъти на ден, но не на фонтан, а когато вземе да мята ръце и крака, или когато се оригва.

Друго ме притеснява сега, че трудно се храним. Уж реве гладен, а когато му дам шишето с млякото незасуква, а продължава да реве, дърпа се, пъне се,реве, давам залъгалка да се успокои малко, лъжа го, пея, и пак давам шишето, и така докато започне да яде :? голяма мъка....млякото ли не му харесва, консистенцията ли, или прави някаква асоциация, че ще го боли.
Нямаме никакви изследвания за рефлукса, освен преглед с ръка по коремчето за пилорна стеноза, няма....как разбра незнам :wink:, и каза че лигавицата на гърлото е разранена от повръщането, нямаме назначена терапия.
Досто неща изчетох за рефлукса....и като го чуя да се закашля ме обзема параноя :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #248 -: Октомври 09, 2011, 18:02:53 pm »
Разширете леко дупките на биберона... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #249 -: Октомври 10, 2011, 11:09:57 am »
Краси, още е малко бебе и мисля че е съвсем нормално това което описваш. Ние първите два месеца (а може и малко повече) винаги бяхме с течни акита и аз дори незнам по колко пъти на ден е изкарвал, но само мокър памперс не бях виждала :) С кърмените бебета обикновено е така, и неонатоложката ми потвърди, помня че ми каза че ще започне да пропуска акане на някои хранения от края на втори месец и точно тогава стана така. Освен това нослетата постоянно хъркат в началото(много са тесни каналчетата- както пишеше в една книга в началото вишат като Дарт вейдър  :lol:) и въобще не са ме съветвали да тегля с помпата освен ако не се вижда сопол и не излиза, само физиологичен разтвор слагахме.

Аз да се оплача обаче, че напоследък съвсем се обърках с това спане - аз ли не съм свикнала, но сега като се замисля от 2-3 седмици всяка нощ различна изненада- тази нощ май рева за нещо различно от зъби, защото като го преместихме в нашето легло спа до сутринта.. Никак не ми понася този режим, още повече че се бях настроила за точно обратното- като заменим една хранене да спи по-добре, защото има такава зависимост понякога, и при нас беше така няколко нощи. Сега разбирам, че преди време когато се будеше към 4-5ч. е бил леко гладен. Обаче сега пък друго го мъчи :(
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #250 -: Октомври 10, 2011, 16:09:37 pm »
дидон, и при нас беше така, ади си върна нощното хранене, че сега (не искам да те плаша), но и нощем си яде на през 3 часа. мисля, че просто са по-големи и им трябва повече и по-често хранене. сигурно ще е така до 6тия месец като започнем захранването.

бреив, може би го оставяш твърде дълго, както при кърменето, когато се разреват вече е твърде късно и пречи на кърменето. може би можеш да му даваш малко по-рано, за да не е толкова гладен и разстроен и да поеме биберона. с ади мисля, че на два пъти имах подобни случаи (решх да спя и да ги оставя да се гледат с баща й и резултата беше два часа рев :) зная, че с ам е по-трудно, докато го приготвиш и стане нужната температура, но това, което ми описваш, много ми прилича на "глад и яд". успех

краси, а ако й дадеш да посуче когато почне да прави така, а не след 2-3 часа какво става?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #251 -: Октомври 10, 2011, 16:16:15 pm »
и аз да попитам, дали около средата на 4тия месец, сте имали период, в който бебо отново да е искал да се храни на по-малко от два часа... Нашият Калоян от няколко дни си иска на през 1:30ч. Нощно време спи от 23ч до към 4ч или 5ч, а преди седмица правеше паузи до 6ч, 6:30ч... Мисля, че имам мляко.Последни месец е качил 960гр /това отчетено на 4 октомври/. Това дали не е някакъв скок в растежа или да търся другаде причина?

Дидон наддаването последния месец не е от значение, щом проблема е започнал от няколко дни. Най-вероятно не му стига кърмата на детето. Пробва ли да дохранваш?

Брейв правилно решение си взела да сте изцяло на АР мляко. Аз пуста му упоритост се мъчих с кърмене и дохранване до петия месец. Ами повръщането спря едва когато преминах изцяло на АР. Сега се ядосвам на себе си защо съм тормозила детето толкова време.

Та като е тръгнало да си говорим за нощно хранене...  :lol:
При нас последното хранене е в 21.00 - 21.30ч. Изпива не повече от 180мл. От няколко седмици обаче се буди към 1.00-1.30 гладна  :? Изпива още 180 и така до 10,00ч. сутрин.
Пробвах с оризова каша - няма ефект.
Д-р Бърди смятате ли, че млякото не я засища? Храним се с НАН АР. Нужно ли е вече да минем на друго мляко или да изчакаме годинката?
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 16:27:40 pm от ileini »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #252 -: Октомври 10, 2011, 16:21:37 pm »
И ние да се присламчим към ставането нощем, не ни се беше случвало от 4 седмична възраст. При нас причината не е в гладът - прави нощна пауза от по 8 часа, а в това, че последното хранене ни е най - късно в 20 часа... Това се получи, защото започна да се храни на по - големи интервали и всичко се обърка. Сега мъчим да си изместим режима.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #253 -: Октомври 10, 2011, 16:50:50 pm »
 Ние снощи си спахме от 23 до 6:54ч  :lol:
 Към 4:30ч имаше някакво неспокойство, но не се събуди. Само се повъртя и попъшка.. Аз започвам да си мисля, че просто още го мъчат някакви стомашни неразположения, я газове, я колики
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #254 -: Октомври 10, 2011, 16:57:37 pm »
краси, а ако й дадеш да посуче когато почне да прави така, а не след 2-3 часа какво става?
Еленка,ами тя и гърдата отказва тогава.Тя вечер спи при нас и "манджата" й е под носа,но като започне така нищо не я успокоява.Нито да я сложа по корем,нито да я гушна-нищо.Като се успокои детенцето,тогава търси да суче и после си заспива.
Ние имаме и друг "проблем",но за него май няма решение сега.Откакто разбра,че може да вижда и през деня не иска да спи.Или по-точно заспива с рев,докато съня успее да я надвие :lol:
[/url]
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #255 -: Октомври 10, 2011, 17:40:17 pm »
като сте заговорили за режим и ядене  , от няколко дни и аз не знам какво става с моя малък мъж:
Ние си имахме до съвсем скоро нощно хранене   /в  интервала 3-4-5ч  -когато си поиска  / и после сутринта , след което малко  поспиваше .

Ние изместихме последното вечерно хранене  малко по-късно   и постепенно  той почна да се буди към 6-6.30-7 .НО  - след това сутрешно хапване  , заспива  и  то чак до 10.30-11 , че и повече  . Нормално ли е това  ?  Аз го будя  и не чакам , защото стават много дълги интервали и няма как да вместим храненията. А през деня почти не иска да спи -прави някакви кратки дрямки  .  Всъщност броя хранения за него  колко трябва да бъдат  , да не би сам да ги  разрежда ?


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #256 -: Октомври 10, 2011, 17:47:20 pm »
Ние имаме и друг "проблем",но за него май няма решение сега.Откакто разбра,че може да вижда и през деня не иска да спи.Или по-точно заспива с рев,докато съня успее да я надвие :lol:
Ивана също не искаше да спи през деня. С мъка успявахме да вържем две спанета за по час. Сега товапък бебе все още спи по 18-20 часа на денонощие. Децата са различни, някои спят повече, други по-малко. Не мисля, че можеш да я накараш да спи повече. Ако успееш да въведеш режим поне да знаеш кога ще спи, пак е нещо.

Нимика, това са само 4 часа, защо се притесняваш? Андреа е на 2 месеца и от един месец вече яде на 4 часа. Като хапне сутрин в 6:00-7:00 не се храни до 10:00, а понякога и до 11:30 е изкарвала, ако спи дълбоко.  Нарочно започнах да я събуждам в 10:30, че да направи някакъв режим и сега сама си огладнява още в 10:00.
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 17:50:20 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #257 -: Октомври 10, 2011, 17:54:43 pm »
Нимика, София често заради сън прави пауза от 4 ч.между хранения през деня. Аз не будя за ядене. Когато стане тогава.
Нашата мома през деня спи доста, а през нощта се буди по 1-2 пъти за ядене.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #258 -: Октомври 10, 2011, 17:55:54 pm »
и аз да попитам, дали около средата на 4тия месец, сте имали период, в който бебо отново да е искал да се храни на по-малко от два часа... Нашият Калоян от няколко дни си иска на през 1:30ч. Нощно време спи от 23ч до към 4ч или 5ч, а преди седмица правеше паузи до 6ч, 6:30ч... Мисля, че имам мляко.Последни месец е качил 960гр /това отчетено на 4 октомври/. Това дали не е някакъв скок в растежа или да търся другаде причина?

Дидон наддаването последния месец не е от значение, щом проблема е започнал от няколко дни. Най-вероятно не му стига кърмата на детето. Пробва ли да дохранваш?

Брейв правилно решение си взела да сте изцяло на АР мляко. Аз пуста му упоритост се мъчих с кърмене и дохранване до петия месец. Ами повръщането спря едва когато преминах изцяло на АР. Сега се ядосвам на себе си защо съм тормозила детето толкова време.

Та като е тръгнало да си говорим за нощно хранене...  :lol:
При нас последното хранене е в 21.00 - 21.30ч. Изпива не повече от 180мл. От няколко седмици обаче се буди към 1.00-1.30 гладна  :? Изпива още 180 и така до 10,00ч. сутрин.
Пробвах с оризова каша - няма ефект.
Д-р Бърди смятате ли, че млякото не я засища? Храним се с НАН АР. Нужно ли е вече да минем на друго мляко или да изчакаме годинката?
Колко оризова каша и в кой час?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #259 -: Октомври 10, 2011, 20:34:15 pm »
Преди лягане в 21,00-21,30 на 180мл вода 6 мезурки АМ и 2мезурки оризова каша на Милупа