0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #220 -: Октомври 07, 2011, 19:14:48 pm »
Ние също вдигнахме температура 37,8 и нашата педиатърка ми каза да й дам Панадол.Според нея не е добре температурата да се качва над 37,5 и преди следващата ваксина профилактично пак да й дам Панадол.Всеки педиатър си има мнение различно от останалите.
Не се дават "профилактики" с антипиретици.
Няма доказателства че работи това, а и има данни, че намалява резултатността от ваксината.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #221 -: Октомври 07, 2011, 19:43:24 pm »


Не се слагат повече от един вид ваксина на визита- не е човешко, а и страничните ефекти са повече.

На нас всеки път ни слагат по две ваксини - направило ми е впечатление че всеки лекар си работи по негов модел.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #222 -: Октомври 07, 2011, 20:09:21 pm »
Попитайте правещият тези неща, дали той би се съгласил на него да направят две болезнени инжекции на една визита.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #223 -: Октомври 07, 2011, 22:27:16 pm »

Тези неща стават къде? САЩ? Германия?

Не се слагат повече от един вид ваксина на визита- не е човешко, а и страничните ефекти са повече.
САЩ май е това... .


При нас, в САЩ... Случвало ни се е да сложат на Тереза на двете крачета и в устата при едно посещение. Добре че детето ги понася сравнително леко.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #224 -: Октомври 07, 2011, 23:02:33 pm »
И при нас се засилват всеки път по две ваксини наведнъж да слагат. Не знам каква е тази практика, ама явно не е само БГ-патент като чета. Аз обаче съм проклета и не давам. :lol: Поцупиха се, подмятаха ми как интернет било лошо нещо и само глупости четем там, писани от неграмотни хора, ама като не мина номера - повече не си правиха устата да слагат две наведнъж. В крайна сметка - последната дума е моя, детето - също.

За температурата нашата педиатърка казва - доза Панадол, ако надвиши 38 и не защото е опасна за детето, а за да не му е некомфортно и да следя температурата 48 часа след поставяне на ваксината. Засега имам късмет де, защото Дани реагира добре и не сме имали "драми" с това. Честно казано и без лекарска "благословия" бих дала Панадол при температура 39. Вдигала съм толкова и е трудно за понасяне от дърта магарица като мен, какво да говорим за едно човече, дето "диша с акумулатори" още.  :? Лаишко мнение разбира се...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #225 -: Октомври 08, 2011, 02:04:04 am »
Аз преди на Ивана не давах да и бият повече от една инжекция, но този път на Андреа дадох да дадат 2 наведнъж, защото за да започне в градината искат да са и дадени първите ваксини и нямаше как да чакам. Вярно, че две инжекции на веднъж е доста, но пък един път отива, вместо на два пъти да я тормозят. Абе то и така и така не е хубаво.  Аз от съвсем други съображение не исках повече от една, че да не и претоварят имунната система, но явно децата нямат проблем с това.

Боби



  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #226 -: Октомври 08, 2011, 04:16:39 am »
за справка, в лондон съм, и за мой срам, хич не ми е хрумнало, че мога да ги разпределя по една на седмица или нещо такова. тя е добре, спа през по-голяма част от деня, но тя така си реагира на ваксините и предишния път. откарахме си днес по пижами и гушнати, щото мрънкаше. за щастие й остана само една ваксина до годинката, а и после май не са толкова много. много ми е жал за бебетата, но пък се надявам, че е за тяхно добро.

не мисля, че бих я оставила с висока температура без антипиретик, но кое се приема за висока температура при бебетата? тук казват 39?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #227 -: Октомври 08, 2011, 05:11:42 am »
за справка, в лондон съм, и за мой срам, хич не ми е хрумнало, че мога да ги разпределя по една на седмица или нещо такова. тя е добре, спа през по-голяма част от деня, но тя така си реагира на ваксините и предишния път. откарахме си днес по пижами и гушнати, щото мрънкаше. за щастие й остана само една ваксина до годинката, а и после май не са толкова много. много ми е жал за бебетата, но пък се надявам, че е за тяхно добро.

не мисля, че бих я оставила с висока температура без антипиретик, но кое се приема за висока температура при бебетата? тук казват 39?
И тук казват 39, но за водене на лекар. За да дадеш лекарство е от по-ниско. Ако детето се чувства некомфортно, аз бих му дала.

При нас, ако не ги дам наведнъж ваксините, ме карат да чакам цял месец, не може през седмица.

ПП Ивана снощи ми беше с 39.5 :-(.
« Последна редакция: Октомври 08, 2011, 05:15:21 am от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #228 -: Октомври 08, 2011, 11:00:44 am »
 Здравейте, имам един въпрос... това със сгъстяването на млякото с безмлечна каша - само за АМ ли се отнася или се прави и с изцедена кърма?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #229 -: Октомври 08, 2011, 11:02:14 am »
Само за АМ.
Кърмата "разтваря" всичко.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #230 -: Октомври 08, 2011, 11:09:46 am »
 Благодаря!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #231 -: Октомври 08, 2011, 12:29:09 pm »
Това за кърмата и оризовата каша не го схванах - означава ли че ако давам кърма с оризова каша няма да намали повръщанията при рефлукс и трябва да е с АМ разтворена?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #232 -: Октомври 08, 2011, 12:30:38 pm »
Ако се опитате да разтворите в кърма оризово брашно- кърмата няма да се сгъсти.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #233 -: Октомври 08, 2011, 12:35:42 pm »
Значи да разтварям с АМ или да изчакам още малко да порастне?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #234 -: Октомври 08, 2011, 12:39:14 pm »
За изключително кърмени деца, и под 5-6 месец, няма начин как да го дадете без да компрометирате кърменето или слагате биберони.
Но ако давате АМ като добавка- може да слагате вътре по мезурка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #235 -: Октомври 08, 2011, 12:47:17 pm »
Започнах да давам преди седмица защото не се издържаше-много повръщане денонощен рев и само носене - с фризовома намалихме повръщането въпреки че не го харесва и изяжда 15-20мл
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #236 -: Октомври 08, 2011, 12:49:11 pm »
Вземете добро антирефлуксно мляко- НАН АР или Хумана АР или Аптамил АР.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #237 -: Октомври 08, 2011, 12:53:17 pm »
ок. Благодаря
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #238 -: Октомври 08, 2011, 15:28:33 pm »
да се оплача и аз - вчера сложихме три ваксини - пневмококова, полиомиелитна и менингит ц и днес на ади й е криво на душата, но май и на телцето. мрънка, вдигна малко температура - 37.8, но е мерена с ушен термометър, пък нали казахме, че не са много точни. тук ми казват при температура под 39 нищо да не давам на детето, за да не се намали отговора на тялото към ваксините. така че ви остава само да й съчувствам, да се гушкаме и други по модела "ще го цункам да му мине". въпроса е кога да започна да се притеснявам, колко време може да държи температура, ако това е температура, без да това да е проблем?
И ние снощи трудно ги изкарахме, сложиха ни 2 те -комбинирана петкомпонентната и пневмококовата.
Дадох панадол веднага след приема, но вечерта вдигна Т - 38,3, бяха минали 6ч. от предния прием на панадола, затова му дадох отново. Но, Т не се смъкваше, едва към сутринта спадна на 37.5.

Въпросът ми е, след като панадола несваля Т, да му давам ли вообще, или да купя друго обезболяващо?
А, като си помисля още 2 приема имаме - ужас ако все така ги понася.
Другите мами ме съветват да взема нурофен. :?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #239 -: Октомври 08, 2011, 16:09:59 pm »
брейв, при нас не действаше панадолът и започнах да му давам нурофен. Но прочети внимателно листовката! Мисля, че не е подходящ за деца под 3 м. и 6 кг!