0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #200 -: Октомври 05, 2011, 18:15:17 pm »
За този- 1 до 2 пъти дневно, за не повече от 2-3 дена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #201 -: Октомври 05, 2011, 18:18:31 pm »
Отново благодарности  :).....и за бързия отговор.


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #202 -: Октомври 06, 2011, 12:47:03 pm »
Здравейте, чета ви редовно, но пиша за първи път, ще се радвам, ако ме посъветвате и мен. Синът ми Боян е на 2 м. и 4 дни, откакто се е родил има проблем с акането. Т.е. консистенцията е рядка, няма запек, но напъните са силни, постоянни, мъчителни, все едно е запечен. На смесено хранене е: кърма + Аптамил имунофортис, после Аптамил комфорт 1, сега сме на Лактана Био ( определено понамаляха пъшканията и времетраенето им). Бяхме на детски гастроентеролог, диагноза аеро колия и "лек" рефлукс. Лечение: Нан сензитив (започнахме го вчера), парафин 5 мл., Протексин рестор - по 1 саше. Доцентката каза - "ваксини след 6-ия месец"?!?. Към момента не виждам съществено подобрение, освен че парафина го разхлабва на сутрешното акане. Предстоят изследвания на акото. Моля, споделете вашето мнение.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #203 -: Октомври 06, 2011, 13:09:25 pm »
Простете, но за какво ще давате парафин?  Моля да го спрете НЕЗАБАВНО!
Моля също да спрете всичко останало от това, което пишете, освен кърма/АМ.

Оставете детето само на кърма + НАН Сензитив.
Правете масаж на гърдите и изваждайте по около 5-10 ина мл преди началото на кърменето.
Това, което описвате, е горе-долу нормално явление.
Може да направите посявка, разбра се.

Напъването и пъшкането при  дефекация е нормално при бебета на тази възраст.
Ако се счете че има рефлукс, тогава може би ще се наложи да дохранвате с Антирефлуксно мляко, вместо с НАН Сензитив.
Имайте пред вид че, нещата които описвате може да се дължат и на прехранване.
« Последна редакция: Октомври 06, 2011, 13:53:34 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #204 -: Октомври 06, 2011, 13:20:32 pm »
Благодаря за бързия коментар. Преди да ми изпишат парафин, бяхме на дуфалак. Не беше акал от 3 дни и не ядеше и педиатърката предписа дуфалак. От силните и непрекъснати напъни получи херния на пъпчето и ситни мехурчета на дупето, които след пукване се превръщаха в рани, но след консултация с хируг и едно обикновено кремче с цинк се оправиха, сега сме с лепенка за пъпче постоянно. Ще рискувам и ще спра парафина, но доста майки се оплакват, че бебенцата им се запичат от Нан сензитив и ме е страх да не се повтори стария сценарий. А кърмата ми е не по - вече от 30-40 грама на хранене + АМ (вечер е само на кърма - т.е. - гладува си:).
Поздрави.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #205 -: Октомври 06, 2011, 13:31:37 pm »
Главната причина за запек при кърмачета е недостиг на АМ/кърма.
Следователно- може да опитате с Хумана 1 като нормално АМ за дохранване.
В някои от часовете следобед, може да давате изцяло биберон с АМ, така че да увеличите разстоянието между две кърмения, да има повече време за гърдата, и така на следващото кърмене да имате само за кърмене и с минимална добавка.

Има много подходи.
Никой и никъде не дава парафин на кърмачета- ако има истински запек- изследват се причините.
Освен това сте сменили много АМ, и смяната с Хумана 1 ми е тежко на сърце да препоръчам. Но мисля е добро решение- от там нататък ще се види дали ще е НАН сензитив или Хумана 1.

Ако със Сензитив сте добре- оставете го. Важно е детето да пие достатъчно количество  кърма/АМ на ВСЯКО хранене.

Естествено, за никакви отлагания на ваксини по причините, за които пишете, и реч не може да става!
Ако има други причини, налагащи отлагане- моля, напишете.
« Последна редакция: Октомври 06, 2011, 13:34:12 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #206 -: Октомври 06, 2011, 13:40:53 pm »
Благодаря още веднъж, дано не се налага смяна и на това мляко. Но при условие, че с Лактана Био успя да ака без парафин и дуфалак два пъти дневно (преди прегледа от доцентката), не е ли по-уместно да си продължа с него?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #207 -: Октомври 06, 2011, 13:41:59 pm »
Да, разбира се. Стига да няма колики от това, налагащи употребата на Сензитив.
Моля да спрете незабавно всичко друго, освен АМ/кърма.

Ще мине седмица,две, докато детето се възстанови напълно от тези хаотични нонсенси.
СТЪПКА-СТЪПКА. Не всичко за ушите, и веднага. Не се действа така... .
« Последна редакция: Октомври 06, 2011, 13:44:01 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #208 -: Октомври 06, 2011, 13:46:50 pm »
Определено ме успокоихте:)))
Лек ден.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #209 -: Октомври 06, 2011, 13:48:17 pm »
Пишете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #210 -: Октомври 06, 2011, 16:53:44 pm »
Здравейте! Дъщеря ми е на 6 месеца при профилактичните изследвания,които правихме при навършването на 6 месеца се установи,че хемоглобинът й е 157 другата седмица ще пускаме отново за да видим как е. В урината също има проблем 15 левкоцита и следи от албумин. Видимо детето нищо му няма смее се, не плаче ,яде си единствено не пие  достатъчно вода. Моля за вашето мнение!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #211 -: Октомври 07, 2011, 08:36:23 am »
 д-р Birdie  , ще ви помоля за мнение за детето на приятели   :
- дете родено  3150 , през първи  и втори месец  е качвало малко над 1кг , не знам точно  колко , но  в третия  2 кг и  нарастване 7см.
За тези  7 см  , коментара на педиатъра е, че може да са по-малко   , да не е измерил точно  и предходния месец да са били повече...
Детето е на Хумана.
Това бурно израстване  признак ли е нещо , има ли къде , освен в прехранване , да се търси причина/ проблем?
Благодаря Ви.


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #212 -: Октомври 07, 2011, 08:55:32 am »
Здравейте д-р Birdie,

за първи път се осмелявам да пиша тук, досега само четях Вашите мнения. Но тъй като вече съм доста притеснена, а не вярвам личната лекарка да помогне много, се допитвам до Вас.

Синът ми е на 6 месеца без 1 седмица. Храни се с АМ Аптамил, от 4 месеца и половина по съвет на личната започнах да го захранвам с домашно зеленчуково пюре и досега е на такова. След това лекарката каза да започнем следобед плодово (давах 3 дни купешко и спрях), като отношението е 50%АМ и 50%плодово, по същото време включих и жълтък, както и малко сирене в пюрето на обяд (това стана преди 10 дни). И от една седмица започна проблема, оригва се непрекъснато, през деня не може и да спи повече от 30-40 минути, буди се често с плач и иска да се оригне, връща и на всяко второ оригване мляко.

Може ли да е рефлукс? Какво да правя, възможно ли е да е от прехранване, все още ядем по 6 пъти.

Благодаря Ви!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #213 -: Октомври 07, 2011, 09:41:48 am »
visokovisoko, по съвет на педиатъра ли си включила жълтък и сирене на толкова малко бебе?  8O
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #214 -: Октомври 07, 2011, 10:13:20 am »
д-р Birdie  , ще ви помоля за мнение за детето на приятели   :
- дете родено  3150 , през първи  и втори месец  е качвало малко над 1кг , не знам точно  колко , но  в третия  2 кг и  нарастване 7см.
За тези  7 см  , коментара на педиатъра е, че може да са по-малко   , да не е измерил точно  и предходния месец да са били повече...
Детето е на Хумана.
Това бурно израстване  признак ли е нещо , има ли къде , освен в прехранване , да се търси причина/ проблем?
Благодаря Ви.
Поставете резултатите в кривите на растежа.
Най-сигурният начин за да получите отговор.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #215 -: Октомври 07, 2011, 10:16:39 am »
Здравейте д-р Birdie,

за първи път се осмелявам да пиша тук, досега само четях Вашите мнения. Но тъй като вече съм доста притеснена, а не вярвам личната лекарка да помогне много, се допитвам до Вас.

Синът ми е на 6 месеца без 1 седмица. Храни се с АМ Аптамил, от 4 месеца и половина по съвет на личната започнах да го захранвам с домашно зеленчуково пюре и досега е на такова. След това лекарката каза да започнем следобед плодово (давах 3 дни купешко и спрях), като отношението е 50%АМ и 50%плодово, по същото време включих и жълтък, както и малко сирене в пюрето на обяд (това стана преди 10 дни). И от една седмица започна проблема, оригва се непрекъснато, през деня не може и да спи повече от 30-40 минути, буди се често с плач и иска да се оригне, връща и на всяко второ оригване мляко.

Може ли да е рефлукс? Какво да правя, възможно ли е да е от прехранване, все още ядем по 6 пъти.

Благодаря Ви!
За седмица оставете детето само на АМ/кърма.
След това въведете само плодове за около 2 седмици.
След това зеленчуци в 12-13-14 на обяд.

Жълтък се въвежда след 7.5-8 месец. Може и по-късно, ако има показания за това.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #216 -: Октомври 07, 2011, 15:40:58 pm »
да се оплача и аз - вчера сложихме три ваксини - пневмококова, полиомиелитна и менингит ц и днес на ади й е криво на душата, но май и на телцето. мрънка, вдигна малко температура - 37.8, но е мерена с ушен термометър, пък нали казахме, че не са много точни. тук ми казват при температура под 39 нищо да не давам на детето, за да не се намали отговора на тялото към ваксините. така че ви остава само да й съчувствам, да се гушкаме и други по модела "ще го цункам да му мине". въпроса е кога да започна да се притеснявам, колко време може да държи температура, ако това е температура, без да това да е проблем?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #217 -: Октомври 07, 2011, 16:40:00 pm »
 Еленка, ние не вдигнахме температура след ваксината, биха ни я във вторник, но все още сме кисели. Плачкаме при най-малкото неразположение...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #218 -: Октомври 07, 2011, 17:07:35 pm »
Ние също вдигнахме температура 37,8 и нашата педиатърка ми каза да й дам Панадол.Според нея не е добре температурата да се качва над 37,5 и преди следващата ваксина профилактично пак да й дам Панадол.Всеки педиатър си има мнение различно от останалите.
« Последна редакция: Октомври 07, 2011, 17:09:26 pm от toni_21_I »


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #219 -: Октомври 07, 2011, 19:13:41 pm »
да се оплача и аз - вчера сложихме три ваксини - пневмококова, полиомиелитна и менингит ц и днес на ади й е криво на душата, но май и на телцето. мрънка, вдигна малко температура - 37.8, но е мерена с ушен термометър, пък нали казахме, че не са много точни. тук ми казват при температура под 39 нищо да не давам на детето, за да не се намали отговора на тялото към ваксините. така че ви остава само да й съчувствам, да се гушкаме и други по модела "ще го цункам да му мине". въпроса е кога да започна да се притеснявам, колко време може да държи температура, ако това е температура, без да това да е проблем?
Тези неща стават къде? САЩ? Германия?

Не се слагат повече от един вид ваксина на визита- не е човешко, а и страничните ефекти са повече.
САЩ май е това... .

Под 39 не се давало антипиретик? Е, пресилено е. Никой не издържа с такава т-ра дълго- дори и препоръчващите го.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.