0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #80 -: Септември 27, 2011, 15:40:12 pm »
Първо се дава АР АМ.
Ако кърмите, и се прецени че рефлукса е за лечение, и при положение че детето е на 2м възраст, без спиране на кърменето е почти невъзможно да се овладее рефлукса.

Да, има практика да се дават тези лекарства при рефлукс.
Но АР млякото е по-добро решение в 99% от случаите.
Лекарствата никога не са първа стъпка в лечение на бебешките рефлукси, освен по МНОГО редки  и специални случаи.

Имайте пред вид че рефлуксът може да се дължи на АБКМ, макар и рядко.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #81 -: Септември 27, 2011, 16:08:48 pm »
Д-р Birdie  аз съм нова тук, но се надявам да ми помогнете. според нашия педиатър бебчето е с рефлукс и нищо не може да се направи, на своя глава съм записала час за гастроентеролог и не съм го уведомила но ме притеснява друго. От известно време е разредил акането-през3-4 дни и последните 3 пъти забелязвам тъмни ивички в акото. Днес се обадих на педиатъра и му обясних той твърди че не е притеснително и е от храната - на 3м и половина сме и изцяло на кърма. От какво може да е?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #82 -: Септември 27, 2011, 17:44:45 pm »
Не знам- зависи как изглежда това в изпражненията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #83 -: Септември 27, 2011, 18:25:53 pm »
Най-много ми прилича на балончета - продълговати с размери до 3-4мм  като се опитам да ги размажа се вижда цвета лилаво-кафяв. Прибрала съм памперса и утре ще го нося да го разгледат, но ми е много притеснено.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #84 -: Септември 27, 2011, 21:36:10 pm »
Първо се дава АР АМ.
Ако кърмите, и се прецени че рефлукса е за лечение, и при положение че детето е на 2м възраст, без спиране на кърменето е почти невъзможно да се овладее рефлукса.

Да, има практика да се дават тези лекарства при рефлукс.
Но АР млякото е по-добро решение в 99% от случаите.
Лекарствата никога не са първа стъпка в лечение на бебешките рефлукси, освен по МНОГО редки  и специални случаи.

Имайте пред вид че рефлуксът може да се дължи на АБКМ, макар и рядко.
Да кърмя, но и дохранвам с  Лактана био, но д-ра каза да купя Фризовом. А, по ваш съвет ще купя Хумана АР :)
Дано има подобрение, и аз неискам да давам тези прахчета :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #85 -: Септември 27, 2011, 21:54:50 pm »
Хумана АР.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #86 -: Септември 27, 2011, 23:58:12 pm »
Eлена, аз чета още от бременността www.babycenter.com като след това доктор от Токуда също го препоръча като един от сайтовете с надеждна информация (а лекари които искат пациентите да са наясно от друг източник освен от самите тях са малцина от младата школа  :wink:) Намирала съм инфо за най-различни теми които въобще не се засягат на други места, мисля че има и англо версия.

На мен не ми стана ясно как бебе на 4-5 месеца ще стои изправено, но все пак да попитам за друго подобно нещо. Ние въобще нямаме напъни да седим, но малчо се върти нонстоп по корем след което обаче не се връща сам по гръб и като се умори почва да пъшка и стене и аз трябва да го обърна. Това добре през деня, но нощем също го прави и вече става супер изморително за мен. Струва ми се, че го прави защото не спи спокойно и някак не си намира място.. дали е някакъв период който преминава или заради пустите зъби (които определено ни мъчат и двамата  :oops:)?? Чудя се дали да не пробвам чайчето на ХИП "лека нощ" -само билково е, някои има ли отзиви за него?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #87 -: Септември 28, 2011, 00:10:25 am »
Има рефлукс вечер- може да вземете мерки, и ще спи  спокойно вечер.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #88 -: Септември 28, 2011, 00:13:50 am »
sami123 Дани от въпросното чайче пие и по 800мл. в денонощие. Не съм забелязала да го успива, дори да го кротва малко, но...той си е диване. Давам му го, защото явно го харесва на вкус, както и чаят от копър. Не пречи да опиташ де, няма да навреди със сигурност.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #89 -: Септември 28, 2011, 00:20:02 am »
Jbrul, мисля че имаше някакво ограничение от млл на денонощие - върти ми се около 200млл. А го харесва, защото е сладко  :wink:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #90 -: Септември 28, 2011, 00:28:35 am »
Jbrul, мисля че имаше някакво ограничение от млл на денонощие - върти ми се около 200млл. А го харесва, защото е сладко  :wink:

Не е сладко, пробвах го. Съдържа екстрат от липов цвят, маточина и лайка, а го пие - просто защото е течност. Същото е, ако пие чиста вода, или друг чай, дай му течности на него :lol: За ограничение в количеството - никъде не пише нищо по въпроса. Но мисълта ми беше, че ефект "лека нощ" - не забелязвам дори при такива количества, поради което смятам занапред да си спестя разходите за точно тази напитка ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #91 -: Септември 28, 2011, 00:38:27 am »
Пишеше го на опаковката, но може да са ги сменили вече. И аз го бях опитвала, за мен е по-сладко от водата.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #92 -: Септември 28, 2011, 00:54:48 am »
Jbrul, мисля че имаше някакво ограничение от млл на денонощие - върти ми се около 200млл. А го харесва, защото е сладко  :wink:

Не е сладко, пробвах го. Съдържа екстрат от липов цвят, маточина и лайка, а го пие - просто защото е течност. Същото е, ако пие чиста вода, или друг чай, дай му течности на него :lol: За ограничение в количеството - никъде не пише нищо по въпроса. Но мисълта ми беше, че ефект "лека нощ" - не забелязвам дори при такива количества, поради което смятам занапред да си спестя разходите за точно тази напитка ;)
800 мл? не е правилно това.
Не са нужни просто толкова течности дневно... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #93 -: Септември 28, 2011, 00:55:41 am »
Пишеше го на опаковката, но може да са ги сменили вече. И аз го бях опитвала, за мен е по-сладко от водата.
Много ме радва че сте придобили точните рефлекси.
Ако аз имам и 1/1000 дял в това, това би ме зарадвало много.
Просто това е признак на един нов подход към децата, както се прави навсякъде по света, а не Бг глупости, безкрайно тиражирани.
Много се зарадвах, че реагирахте така - да знаете :)
« Последна редакция: Септември 28, 2011, 00:57:22 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #94 -: Септември 28, 2011, 09:47:15 am »
Пишеше го на опаковката, но може да са ги сменили вече. И аз го бях опитвала, за мен е по-сладко от водата.
Много ме радва че сте придобили точните рефлекси.
Ако аз имам и 1/1000 дял в това, това би ме зарадвало много.
Просто това е признак на един нов подход към децата, както се прави навсякъде по света, а не Бг глупости, безкрайно тиражирани.
Много се зарадвах, че реагирахте така - да знаете :)
О, Докторе, имате много по-голям дял от 1/1000, може би 999/1000  :wink: другата една малка частица е моята съвест  :D
Безкрайно благодарна съм и се радвам, че макар и виртуално Ви познавам и разчитам на вашата помощ и подкрепа. Бих искала някога, ако живота позволи и наживо да Ви стисна ръката и да Ви благодаря...
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #95 -: Септември 28, 2011, 11:05:33 am »
mimi26, чета внимателно указанията на всичко, което давам на бебето. Не пише на кутията за подобно ограничение, изрових я от кофата за боклук специално...ами няма такава инструкция. :? Може би преди го е пишело, не споря, само казвам че сега подобно указание няма. Пише дори, до годината детето да бъде научено да пие от чаша и каквото се сетиш от вида, но не и да не се дават повече от 200 мл. на ден.

Д-р Бърди, уважвам ви и ценя мненията ви. Сега бебето е в период на зъбоникнене и отделя слюнка в някакви безумни количества. Дори с лигавник с найлонова подложка, се случва да го преобличам по 2-3 пъти на ден, защото и панталоните си мокри с лиги, такава река е  :lol: При такъв разход на течности, той постоянно е жаден и аз давам течности толкова, колкото той пожелае, не мога да го държа жаден и не виждам причина да го правя в тази ситуация, а и сам разбирате, че ако не желае да пие - няма как насила да го наливам все пак.
Относно чайчетата, според моя скромен опит - няма никакъв смисъл да се дават на бебето. Нито за коликите помогнаха, нито пък го "приспиват", виж да спомогнат за появата на кариеси - вероятно могат, така че приключих с този тип експерименти и си му давам само чиста вода вече. За количеството - колкото детето пожелае, толкова давам. Той вече ползва преходна чаша, аз я пълня с вода, той когато иска си пие и така. Определено не намирам за правилно да му налагам ограничения в този аспект.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #96 -: Септември 28, 2011, 11:10:57 am »
Не се дават 800 мл чайчета дневно. Не е нужно.
Останалите храни и АМ също съдържат вода.

За да е постоянно жаден -има причина. Отстранете я- и няма да е постоянно жаден.
Откъснете се от събитието "зъбоникнене" като събитие, причиняващо каквото и да е било негативно.
Повечето деца могат да пият течности безспир, особено ако са сладки. Което е за сметка на храните, общо взето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #97 -: Септември 28, 2011, 11:33:07 am »
Докторе, 800мл чайче "за приспиване" беше инцидентно, уточних вече. Чайчета вече не давам, а само вода. Количеството е според неговото желание, не е заковано на 800мл дневно. Постоянно жаден е, когато точи литри слюнка, което става когато му избива зъб, в другите дни си поема вода в съвсем нормални количества така, че от "събитието зъбоникнене" - няма как да се откъсна.
Друга причина за жаждата му - не се откри. Под натиска на педиатри и роднини, как детето имало диабет защото охотно пие вода, изследвахме 2 пъти кръвна захар - всичко е в норми. Аз самата от дете пия много вода, не помня колко пъти ме бодоха и изследваха по тази причина от страх, че имам диабет. Е, нямам диабет и до ден днешен пия поне 3 литра вода дневно, дори като бременна кръвната ми захар не надвиши 4,7. Не мога да забравя тормоза, който отнесох като дете по повод моето пиене на вода, което определено се отразява и на поведението ми в момента спрямо бебето и неговото пиене на вода.

Би било адски тъпо да споря с вас, кое е правилно и неправилно при децата и няма да го направя. Синът ми е напълно здрав, развива се добре, като иска да пие вода - да пие. Ако на мен някой ми вземе бутилката с вода и не ми дава да пия когато искам, защото не било нормално и нямало нужда - няма да ми е особено драго, поради което не се отнасям по този начин и към детето си. Не претендирам за правота и "научност" на мнението си, само споделям аргументите си. И разбира се - не агитирам другите майки да постъпват като мен.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #98 -: Септември 28, 2011, 11:35:19 am »
Jbrul, далеч съм от мисълта, че не внимаваш какво даваш, написах го точно, защото е възможно да са го махнали от БГ етикета това ограничение. Все пак аз преди 2 години ги купувах, те смениха опаковките като цяло за това време. Но от снощи като си мисля, все по-ясно си спомням, че времето през което давах (точно поради причината, че се надявах да ги успокои и да спят през нощта) гледах да им правя 2 пъти дневно по 100млл най-много 1 час поне преди храненето преди сън. Но немалко хора знаят кога спряхме да се будим, значи ефекта е бил никакъв.
Правилно си стигнала до извода, че друго освен вода не му е нужно, то просто друго няма да му утоли жаждата.
А за лигите и на мен би ми било интересно каква може да бъде причината. Аз такъв проблем не съм имала с децата, но масово съм виждала деца на разходка с лигавници мокри от лиги. Чисто любопитство за момента, а и знае ли човек, може някоя година пак да гледам бебе  :wink:
П.С.Писали сме едновременно.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #99 -: Септември 28, 2011, 11:46:23 am »
@Jbrul
Изследвайте относително тегло на урина с цел изключване на Diabetes Insipidus

http://en.wikipedia.org/wiki/Diabetes_insipidus

Не разбирам защо да е " адски тъпо да...".
Не говорим да "вземете бутилката", а да постъпвате логично.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.