0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #580 -: Октомври 31, 2011, 18:35:56 pm »
аз имам нужда от помощ, от вече почти седмица на ади дупето е в окаяно състояние - силно зачервено. мажех го със судокрем и бепанатен, от които червенината отмина, но пък кожата стана много суха - на места изглеждаше сякаш се белеше. под червенината се усещат пъпчици - кожата стои грапава. намазах с хидратантен крем на клоран, и сухотата отмина, но пък отново е червена много. оставям я без памперс известно време когато я сменям и спрях да ползвам мокри кърпи, а само вода. питанията ми са:

1 на 5 месеца е, мога ли да й направя отвара от лайка и дали това ще помогне за зачервяването и обрива
2 да я къпя ли с измиващи средства - пак на клоран й е шампоана
3 да продължавам ли да я мажа - в момента я мажа с крем за подсичане на хип, в него има цинк, пантенол, органично бадемово масло или да я оставя без да я мажа с нищо?

не зная дали си въобразявам, но мисля, че я дразни, защото като й слагам памперса се върти и вика, та ще съм много благодарна на всякакви идеи, които биха могли да я облекчат.

а за спането - нали преди по темите имаше препоръка за съд вода върху радиатора? не зная това доколко е приложимо при всички и дали няма по-добри варианти?

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #581 -: Октомври 31, 2011, 18:38:36 pm »
Защо докторе?
Благодаря предварително за отговора.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #582 -: Октомври 31, 2011, 18:55:56 pm »
i na nas doktorkata ni kaza biogai da davam, za6toto sinyt mi e s razstroistvo.To i ka6lq, no ot v4era ima rqdko ako.Neznam kakvo da pravq.Doktore pomognete
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #583 -: Октомври 31, 2011, 19:25:12 pm »
И аз имам нужда от помощ и съвет.

От 2-3 дни имаме проблем с храненето - синът ми отказва да суче или започва да суче и се отдръпва от гърдата ревейки. АМ отказва, но аз с 300 зора успявам да му дам около 60 мл. Няма температура, коремчето е меко на пипане, изхожда се редовно, с изключение на 2 пъти за този месец, в който направи паузи от 3 дни и 2 дни. Проблемът с храненето е придружен и с неспане. От 3 дни през нощта спи по 2 часа и се събужда с пищене и не знам какво да правя. Гърда - отказва, а преди заспиваше на гърдите ми, дори и на ръце като го взема продължава да пищи, просто няма успокояване.

Какво може да провокира тези проблеми и дали това е "кърмаческа стачка"?
Ще се радвам ако и д-р Бърди се включи.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #584 -: Октомври 31, 2011, 19:40:48 pm »
Елена, най-добре заведи детето на дерматолог, според мен. Добре е да се установи от какъв произход е подсичането. Дъщеря ми беше така, като я изписаха от родилното /престоя в неонатология 28 дни и не ми се мисли как са се грижили за нея в тоя аспект/, беше в ужасно състояние, направо на рани. По същия начин пъпчици, отгоре кожата суха и грапава, сякаш се бели. Мазах с какви ли не кремове, които педиатърката ми каза, включително с един, който се приготвя в аптеката - нямаше ефект. Накрая я заведох на дерматолог. Жената ми каза, че е гъбично. Посъветва ме да я мия с шампоана на A-DERMA, синята серия, имат и лосион, който също ми каза да ползвам за дупето, съвсем мъничко се слага. Когато сменях памперса почиствах с термална вода и два пъти дневно за 2 седмици мазах с Имазол /антимикотик/. На 2-ия ден имаше огромен ефект, почти всичко изчезна. Продължих да мажа 2 седмици, за всеки случай, както и продължих с гореописаните неща. Досега си ползвам само A-DERMA. Оттогава не ми се е подсичала.
Държа да подчертая, че не те съветвам да мажеш със същото, просто описвам при нас как беше. Заведи я на лекар, който да прецени какво е положението и как да действате.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #585 -: Октомври 31, 2011, 19:47:08 pm »
@ Elena B: опитай с Цинкова мас, изписа ми го детски хирург когато на дупето на Боби се появяваха пъпчици, които се пукаха и ставаха червени рани, опитах какво ли не, но тази пастичка му помогна след второто намазване. Трябва мястото да е абсолютно сухо и да не се мокри и кисне с нищо.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #586 -: Октомври 31, 2011, 19:51:12 pm »
Аннниа, цинкът по принцип изсушава кожата и не съм сигурна дали е подходящ в случая на Елена, защото тя казва, че кожичката на дупето се лющи и е доста суха. Сега погледнах опаковката на Имазола, не видях да има цинк. Но все пак, нека някой компетентен да се изкаже, например д-р Бърди :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #587 -: Октомври 31, 2011, 20:16:42 pm »
Nadine Какво значи неизвестните на овлажнителя? Влагата не способства ли за астма и др. заболявания на белите дробове? Освен това си мисля, че ще се създаде благоприятна среда за развитие на бактерии  :balk_144:
Ами възможно е да се сдобиеш с бактерии, но само ако оставиш да стане толкова влажно, че да завъдиш мухъл, например. Колко по-точно ще способства за астмата, недай боже други заболявания на белите дробове (какви?), ако го включваш например за малко вечер и поддържаш една нормална влажност?
За мен лично крайностите са неприемливи.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #588 -: Октомври 31, 2011, 20:32:23 pm »
sixsense, аз също си мислех да я заведа на лекар, ако си от софия би ли ми пратила на лични името на дерматолога, при който си си водила детето. не познавам дерматолози и не ми се рискува със случаен човек. благодаря ти. но въпреки това, дано и д-р Бърди каже нещо, защото предполагам да организираме прегледа ще отнеме време.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #589 -: Октомври 31, 2011, 22:00:14 pm »
Защо не пробваш за зачервеното дупе в лиген с преварена тетра( на някой места използват името смрадлика).Много помага и е доста лековита.При моят син беше зачервена пишката и му правих бани от тертра и много му помогна.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #590 -: Октомври 31, 2011, 22:25:32 pm »
иван, благодаря ти,

затова си мислех и за лайка, защото знам, че заедно със смрадликата са много ефективни при подобни кожни проблеми. единственото ми чудене за смрадликата е, че когато я ползвах за себе си, лекар ми каза, че смрадликата изсушавала кожата, та затова и попитах и за лайката.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #591 -: Октомври 31, 2011, 22:43:50 pm »
Elena B пробвай с лайка моята свекърва ми обясняваше как е къпала мъжа ми от бебе с лайка и много било полезно за кожата. Мисля че няма да навреди, може да пробваш и да почистваш с памучен тампон пак напоен с лайка вместо мокри кърпи или миене. А нашият тати приспа бебчо наакан и после 2 седмици борба с червенината, тя отмина, но станаха корички които приличат на мехурчета и още се белят. Аз като решение сега мажа смело с огромни количества крем, от миене и неползване на мокри кърпи не видях ефект, а педиатъра ми каза да сваря смрадлика.
Голямото мрънкане днес приключи с 3 фонтата.
За биогайя и аз бих искала да разбера защо не я препоръчва д-р Бърди, аз пих Лимекс и съм много доволна(е не съм бебе но...)
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #592 -: Октомври 31, 2011, 22:51:28 pm »
@ Elena B, този крем на Клоран е много добър, има рибено масло и оставя кожата с мазнен филтър, бързо възстановява. Все пак, първо направи консултация с лекар, за да си спокойна.
http://klorane.bg/product_info.php?catid=24&prodid=39&type=bebe



@Мечи, това е доста често срещано поведение сред бебетата. Хриси така отказа да я кърмя в скута ми, близо месец отказваше, плаче и не иска, дърпа се от гърдата. Смених позата, започнахме само в легнало положение кърменето се нормализира, така започна да пие и АМ. Вече успявам да я кърмя в скута си но само ако се наложи и не съм в къщи. Другото, което забелязах, че вече много по-бързо изсуква гърдите ми, в началото се притеснявах дали се храни достатъчно но ми се наложи да се изцеждам и да я храня само с АМ за 4 дни и видях, че всъщност си изяжда дозата  почти на всяко ядене. Реших, че няма да се притеснявам, след като на консултацията беше наддала достатъчно. Сега приготвям за дохранване АМ но повечето го изхвърлям, така съм спокойна, че яде колкото иска но изобщо не я насилвам.
« Последна редакция: Октомври 31, 2011, 22:58:23 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #593 -: Октомври 31, 2011, 23:10:03 pm »
И аз искам да знам за Биогаята защо не. Доста изследвания намерих на PubMed, според които има добър ефект.

Б.


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #594 -: Октомври 31, 2011, 23:11:57 pm »
Елена ако искаш пробвай комбинация от лайка и смрадлика, но задължително е да се правят т.н."мокри бани"(не само със памук),за да няма допир с други неща, който да дразнят дупето.Трябва поне 5 мин да седни и няколко пъти на ден.Но тъй като вече е по-студено ще си прецениш дали по-малко да я държиш или да затоплиш добре стаята.Смрадликата помага за всичко.Моята свекърва ми беше набрала от една поляна и я беше изсушила, но спокойно може да си купиш от всяка аптека.А и друго трябва поне 5 минути да я оствавиш да ври.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #595 -: Октомври 31, 2011, 23:25:52 pm »
Благодаря, Дари  :) Явно ние вървим по вашия път.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #596 -: Октомври 31, 2011, 23:44:07 pm »
м-и, deep, иван, много благодаря, ще си взема и трите неща утре и ще направя няколко вани, да се надяваме, че ще я успокои.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #597 -: Ноември 01, 2011, 00:11:53 am »
Еленка, заведи детето на кожен. Самолечения и експерименти могат само да влошат нещата. Не знаеш какъв е проблемът всъщност и да приложиш "по принцип добри неща", когато не са подходящи за нейния проблем - или няма да има ефект, или може да стане по-зле.
Аз допреди 2 седмици не бях виждала проблем с кожата на Дани. Никога и никакъв. Появиха му се едни червени пъпчици, които не го дразнеха очевидно, нито ставаха повече, нито по-малко, нито се променяха... На 3-я ден си го заведох на кожен, изписаха ми "имазол", мазах 6 дни и всичко изчезна като с магия. Това са си гъбични истории най-често и ако не се третират правилно и навреме - после става по-трудно и бавно лечението.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #598 -: Ноември 01, 2011, 01:27:30 am »
Ами аз тогава пробвах с тетра /смрадлика/, но нямаше изобщо ефект.
Елена, не съм от София и за съжаление не мога да ти помогна с контакт на дерматолог там. Нека някое от момичетата в София се включи, ако има опит.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #599 -: Ноември 01, 2011, 04:13:21 am »
Елена, според мен в София ако отидеш в кожно-венерическия, на който и да попаднеш все са добри.

Боби