0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #560 -: Октомври 30, 2011, 03:35:18 am »
Може. Може и така.

Просто в Гърция 4 месеца никой няма да Ви чака да не правите нещо... " Една хрема не може да оправи" и т.н. . "неща" от сорта.
Не че трябва обезателно винаги да се прави нещо без нужда- но в много случаи, подходите, за които Ви пиша помагат, защото хъркането е с причина. А е изчезнало след 4 месец, защото рефлуксът е изчезнал тогава.
Да вярно, че така се получава. Аз когато попитах предимно кърмех , така че сигурно е сметнала, че няма какво да направя, без да спра да кърмя и затова, знам ли.
Те тук по принцип не правят много неща, ако не е необходимо.. или поне така е моята педиатърка.
« Последна редакция: Октомври 30, 2011, 03:42:13 am от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #561 -: Октомври 30, 2011, 10:50:34 am »
Всяко нещо, което се случва, си има причини.
В този смисъл- винаги трябва да се прави нужното.
Зад всеки симптом в Педиатрията стои реален проблем. Това, междувпрочем всеки божи ден се опитвам да го внуша на Гръцките си колеги. Винаги- безуспешно.
« Последна редакция: Октомври 30, 2011, 12:58:01 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #562 -: Октомври 30, 2011, 12:10:28 pm »
Нашето хъркане си беше стафилокок. Поне секрет е добре да се пусне. И нашата педиатърка не препоръча изследване. Поради прочетеното от Д-р Бърди го направихме.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #563 -: Октомври 30, 2011, 12:51:28 pm »
Нашето хъркане си беше стафилокок
И нашето.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #564 -: Октомври 30, 2011, 12:56:32 pm »
Понякога е много трудно при бебешки хреми да се реши какво да се прави, особено, ако посявките са отрицателни, и детето е добре. Много трудно- да се даде АБ няма гаранция че симптомите ще изчезнат напълно. Да се сменя АМ с АР пак е доста рискован подход, макар че е пръв като тактика.

Този въпрос с бебешките носове има много проекции.
Нормално бебета не хъркат от нослетата. Точка.
И дори това да мине от само себе си, минава,защото, причината за това изчезва. А не защото стават "чудеса".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #565 -: Октомври 30, 2011, 13:38:42 pm »
 Боби, аз също си мислех, че Калоян няма рефлукс. Първите три месеца не ми е връщал изобщо, а сега много рядко.
 Първото,което ме наведе на мисълта, че има, беше плюнченето, особено на мехурчета. Прекалено рано за да е от зъбки и за ми се стори най-логично да са киселините, които се връщат. После се появи това с желанието му най-вече нощем да го вържа вертикално, а от два три дни това странно влажно изхъркване...
 Та си мисля, че може Ивана наистина да е имала рефлукс и да е отшумял.
 
 Да попитам д-р Бърди, понеже ние сме от "изключително кърмените", да предприемам ли нещо за рефлукса или да изчакам? При нас смятам, че не е много силно изразен. Имаме дискомфорт не всеки ден
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #566 -: Октомври 30, 2011, 14:30:09 pm »
Момичета, на вашите деца кога излязоха зъбчетата, има ли много, на които са излезли доста късно?

На малките племенничета, на една година са, все още не са излезли, от два-три месеца венчетата са твърди, но още не излизат.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #567 -: Октомври 30, 2011, 15:45:39 pm »
Дидон, ако е имала, не я е притеснявал или поне не си е личало. Д-р Бърди, може би лекарката е имала предвид, че често се среща и не го лекуват, освен ако не причинява проблеми. silvanchence , на Ивана първият зъб изби на 11 месеца и до сега има само 6 предни и 2 кътника ( само от едната страна горе и долу)


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #568 -: Октомври 30, 2011, 19:35:16 pm »
Понякога е много трудно при бебешки хреми да се реши какво да се прави, особено, ако посявките са отрицателни, и детето е добре. Много трудно- да се даде АБ няма гаранция че симптомите ще изчезнат напълно. Да се сменя АМ с АР пак е доста рискован подход, макар че е пръв като тактика.

Този въпрос с бебешките носове има много проекции.
Нормално бебета не хъркат от нослетата. Точка.
И дори това да мине от само себе си, минава,защото, причината за това изчезва. А не защото стават "чудеса".
Ами точно там е въпросът 4е при нас не излезе нищо в изследванията и за това питам какво да предприема тези инхалации и капките за нос изобщо има ли смисъл да ги прилагам....за рефлукс не ми се вижда да е това тъй като това хъркане е от 2 седмици  :?
При нас за зъбките да кажа 4е на големия ми син първото зъб4е изби  на 3 мес.сега с малкия ни мъ4ат много и определено в скоро време ще избие поне така мисля като глрдам  :?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #569 -: Октомври 30, 2011, 21:25:31 pm »
Аз пък все си мисля,че малката има рефлукс-и тя е с такова хъркане,и тя се плюнчи на мехурчета,понякога пъшка,ръмжи,на някои от кърменията суче неспокойно като мята ръце и крака и прискимтява.Питала съм няколко лекари тук,но всички ми казват,че щом не повръща-няма рефлукс.Аз знам,че не е така,ама...
[/url]
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #570 -: Октомври 30, 2011, 21:39:17 pm »
Аз не получих отговор, но да продължа да нахалствам  :D. Възможно ли е сумтенето да е причинено от изсушаване на въздуха? Случва ни се само нощно време, когато отоплителната инсталация се включва...
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #571 -: Октомври 30, 2011, 22:46:35 pm »
Момичета, на вашите деца кога излязоха зъбчетата, има ли много, на които са излезли доста късно?

На малките племенничета, на една година са, все още не са излезли, от два-три месеца венчетата са твърди, но още не излизат.

Силванче, на моята племенница също първото зъбче изби като навърши годинка. Доста се притеснявахме но сега всички зъбки са на място.  :D

Хриси все още няма, доста си чеше венчетата, изглеждат подути но няма избили.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #572 -: Октомври 31, 2011, 09:34:49 am »
Здравейте,
София има секрети в носа, които не мога да изтегля. Слагам физиологичен разтвор и някаква част излизат, но има остатъци. Остават си някак си назад. Как го обясних.
Не е имала хрема. Отдавах го на въздуха, който сигурно се изсушава от парното. Ама като ви чета, де да знам, може и нещо друго да е.

Д-р Birdie, бихте ли дали съвет?
Дали и аз да не пусна посявка?
И ако да, къде в София да го направя?(този въпрос е към момичетата от София :D)


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #573 -: Октомври 31, 2011, 10:15:57 am »
Тези секрети течни или като мокри корички са? При нас има корички но след баня се придвижват навън и ги почиствам с пръст, а ако са навътре пръскам Стеримар той киха и ги няма. Като беше малък майка ми му слагаше свинска мас малко в нослето преди баня тогава спря хъркането и коричките излизаха като го извади от коритото.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #574 -: Октомври 31, 2011, 10:18:20 am »
Ники, аз ги пуснах в Токуда (още беше много малък, на месец). Много хъркаше, затова ме насочиха на такова изследване. При Кай отмина само - антибиотичните капки, които изписаха след посявката не помагнаха изобщо и аз спрях да му ги давам: не ми изглеждаше достатъчно зле за антибиотик, пък било то и на капки.
А и друго си мисля - ако не си силно убедена, че е наложително и точно в това е проблема, баш в този грипав сезон София сигурно ще е най-добре далеч от всякакви болнични и лабораторни чакални, пълни с хриптящи люде :-)
Ел, не знам на какви отоплителни тела сте, но аз имам същия проблем в къщата на свекърва ми - камината прави много топло, но и много сухо; не само Кай, а и аз много страдам от това. Мятам върху радиатора (ребрата) една голяма и силно мокра кърпа и се оправяме моментално; до сутринта е изсъхнала, нищо, че още капе при слагането  :wink:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #575 -: Октомври 31, 2011, 14:06:26 pm »
На централна климатична система сме в цялата къща. Въздухът толкова се изсушава, че започна да ми се напуква кожата. Вчера преди лягане отворих всички прозорци, но съвсем скоро тук ще стане -20С  :lol:.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #576 -: Октомври 31, 2011, 15:59:30 pm »
Е тука влизаме в страшна приказка - при вас бели мечки могат да се разхождат по улиците, а ти ще се оплакваш от пустинна сухота :-) Идея нямам значи за помощ, ама аз лично си мисля, че по-добре неизвестните злини на овлажнителя за въздух, отколкото съвсем известните на сухотата...
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #577 -: Октомври 31, 2011, 17:01:55 pm »
elle22Като го прочетох това за -20 и си представих Лапландия  :D
Nadine Какво значи неизвестните на овлажнителя? Влагата не способства ли за астма и др. заболявания на белите дробове? Освен това си мисля, че ще се създаде благоприятна среда за развитие на бактерии  :balk_144:
Моето дете днес е неспокойно мрънка постоянно, много се плюнчи, доста спа и го приспивам прав и се буди пак с музика. А шума в корема му е силен и оригва много.
От Аптамил АР пък сякаш съм доволна (въпреки лошите коментари които срещам тук че е прехвален) - акането стана всеки ден след 10 дни, повръщане 3-ти ден няма или е минимално по 1-2 капчици. Идеи какво може да му успокои корема?
« Последна редакция: Октомври 31, 2011, 17:03:26 pm от м-и »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #578 -: Октомври 31, 2011, 18:27:34 pm »
И ние все още сме на аптамил АР.От около 2 седмици почти не повръщаме.
Иначе за коремче може да се пие биогая.
Наскоро изкарахме вирус с разтройство и повръщане и няколко дни имахме доста въздух в коремчето и педиатъра ни каза да давам на Максим 3 по 5 капки.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #579 -: Октомври 31, 2011, 18:29:01 pm »
Никаква Биогая!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.