0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #540 -: Октомври 29, 2011, 00:44:54 am »
Ами Боби беше писала някъде по въпроса с АР-млеката, че едни се сгъстявали с оризово брашно, други с клей от рожкови /опитвам се да се сетя къде, ама... :oops:/, дано тя се включи и да ти каже по-подробно. Аз като давах АР-мляко - не съм се интересувала подробно, защото на него му понесе чудесно и не съм ровила "кое и как" в детайли.
Лично аз, когато се убедих, че определено АМ - не му понася на Дани и бях сигурна, че дискомфортът идва именно от него - просто го спрях и смених с друго. Постоянната смяна на АМ определено не е препоръчителна практика, но пък ако виждаш, че от дадено АМ детето се чувства зле "по-малкото зло" е да опиташ друго вместо да мъчиш детето. Но все пак трябва да си убедена, че точно от млякото е дискомфортът и няма някакъв друг източник. Иначе се влиза в един омагьосан кръг на смяна на АМ до безкрай и все е зле...
Ти си у вас с детето си, наблюдаваш го постоянно, щом виждаш пряка връзка между нейното гърчене и писъци и млякото което даваш и нищо друго за състоянието й няма като причина...може би просто това не е "нейното" АМ. Ама кое Е...не бих могла да кажа.  :? Ако ще пробваш с друго АМ, взимай кутията на Аптамила и избирай такова, чиито състав има по-различни компоненти от неговите.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #541 -: Октомври 29, 2011, 09:02:55 am »
С гума от рожкови пише, че е Хумана АР. И аз давам Аптамил АР има го това напъване, но ние и преди си бяхме така и не знам дали е от млякото. При нас се засили повръщането и съм поръчала Хумана АР та онзи ден я разглеждах.
Jbrul Лактана био има ли АР?
Smaraidi страхувам се да храня на поискване, защото с това повръщане се въртим в омагьосан кръг така - не мисля че мога да давам АМ при всяко хранене на поискване, а ако не дам връща. Ще видим до ден-два дали няма да се нормализират нещата.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #542 -: Октомври 29, 2011, 10:03:28 am »
Деси, единият ми син също беше на Аптамил АР, но и на него не му понесе, в смисъл, че изпражненията ставаха твърди като пластелин и доста се мъчеше детето. Купих му Фризо вом и сега няма никакви проблеми. НАН също имат АР мляко и май с това се изчерпва асортимента в България.


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #543 -: Октомври 29, 2011, 10:38:54 am »
Веси, ами той   фризовома не е ли пак с този клей? Май всички са с това, само НАН е с картофено или царевично нишасте, но пък някъде четох че можело да се получат алергични реакции към тях. Както и да е, на мен проблемът ми беше да не би от този клей да я боли коремчето, нали се сещате като сте яли нещо което не е наред как ви става гадно на корема  и затова питах дали някое бебче е имало същия проблем с Аптамила АР, защото знам ли може пък да си е от рефлукса това викане и извиване. Но преди да започна с Ар-то трябваше да давам Аптамил ХА, заради фамилна обремененост според гастрото и й го сгъстявах с оризова каша и като че ли не правеше такива изълнения. Та за това си мисля ако само гъстотата е лечебния ефект на АР млеката, а не някоя съставка която да облекчава примерно състоянието на бебето, да си сгъстявам обикновенно АМ с оризова каша
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #544 -: Октомври 29, 2011, 11:02:08 am »
м-и Лактана-Био АР не съм виждала, нито на живо, нито из сайтовете, нито съм чувала/чела някой да е ползвал такова поради което си мисля, че просто няма. Аз давах Хумана-АР и на Дани му понасяше отлично. Лактана-Био съм пробвала, след като спряхме Хумана-АР /вече беше по-голям/, защото тук я няма Хумана-АР и като ми свърши докато ми донесат нова все с нещо трябваше да храня... Абе голяма гадост беше в един момент, точно каквото ти трябва за детето да не можеш да го купиш  :? и оттам нататък ща не ща съм сменяла едно АМ с друго.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #545 -: Октомври 29, 2011, 11:17:47 am »
Лично мое мнение може и да не съм права - тия АМ са пълни с толкова глупости, че не би трябвало да се отразяват на акането, то и пробиотици и вс. съдържат. Някъде четох, че са нужни 2 седмици за адаптация към млякото и аз затова поне толкова го мъча детето, въпреки че не хареса вкуса на Фризовома, ефект имаше. Сега с Аптамил май не помага за повръщането, но пък е по-спокоен в смисъл не реве, а не напъва се, и искам да пробвам и Хумана ако с нея уцелим златната среда тя ще е.
Jbrul и ние сме в БГ поръчвам на роднини да ми пратят, но ако има вариант да купувам тук нещо ще пробвам, че да не ги ангажирам, а и не ми е удобно, защото сега започва един спор ще плащам-няма да плащаш, а не искам да товаря никой с мои разходи.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #546 -: Октомври 29, 2011, 11:47:24 am »
Момичета, искам да задам 1 въпрос. Моля да ме извините ако не съм на правилното място. Става въпрос за моя приятелка с бебе на 1 месец, което страда от колики. Казва, че е изпробвала различни неща, но все още не могат да се справят с тях. Пита ме за някакъв чай, който се приготвял от копър и анасон, но аз изобщо не съм запозната :oops:. Тя е в Щатите и нашите марки чайoве едва ли ги има там, но ако можете да препоръчате нещо ще съм благодарна.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #547 -: Октомври 29, 2011, 12:02:03 pm »
Гергана, ако намери твоята приятелка лек за коликите, сподели тук, моля те! При нас нищо не помогна. И чаят от копър не помогна. И капките не помогнаха. Чак като стана на 3 м. детето, тогава си минаха от само себе си.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #548 -: Октомври 29, 2011, 12:21:04 pm »
Има такъв чай на Хип, но и при нас не помогна, а и той не го пиеше. Започнахме Биогайя и сякаш от нея малко облекчи.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #549 -: Октомври 29, 2011, 12:42:49 pm »
Аз ходих на 1 лекция и там ни препоръчаха някакъв чай Blevit Degest, но като не съм пробвала нещо лично не посмях да й препоръчам.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #550 -: Октомври 29, 2011, 14:29:22 pm »
Преди време писах, че малкият ми син хърка докторката ни го определи 4е това е от рев, но хъркането продължи и ходихме при уж специалист ,казаха ни 4е е със задна хрема назначи инхалации и капки за нос Коларгол ,  :? чисти са му гърдичките ,няма сополи ,хъркането не е постоянно,не се дави, не кашля,а нощно време изобщо не се 4ува това хъркане,през деня на моменти е много силно и като се храни но не всеки път  :? Някой ако е имал такъв проблем нека изкаже мнение ,а ако може да се включи и д-р Бърди ще съм много благодарна! :wink:
« Последна редакция: Октомври 29, 2011, 14:35:15 pm от Виктория »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #551 -: Октомври 29, 2011, 18:27:37 pm »
 Вики, Калоян има нещо такова. Изглежда ми "мокро" хъркане,ако мога така да се изразя. Хърка, но не като спи. Аз мисля, поне при нас, че е от млякото,  когато му се връща... Не знам дали съм права
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #552 -: Октомври 29, 2011, 19:00:23 pm »
Момичета, искам да задам 1 въпрос. Моля да ме извините ако не съм на правилното място. Става въпрос за моя приятелка с бебе на 1 месец, което страда от колики. Казва, че е изпробвала различни неща, но все още не могат да се справят с тях. Пита ме за някакъв чай, който се приготвял от копър и анасон, но аз изобщо не съм запозната :oops:. Тя е в Щатите и нашите марки чайoве едва ли ги има там, но ако можете да препоръчате нещо ще съм благодарна.
В САЩ се нарича gripe water, но според мен не върши работа. Въобще за колики нищо не върши работа освен разжохдане, шъшкане,притискане към теб и това е. Иначе това е точно чай от анасон, копър и май още нещо беше. Тя може да си направи и сама, ако иска.

Това хъркане го имаха и двете ми дъщери. Лекарката каза,че било нормално. Но нашето е през нощта.

Б.


  
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #553 -: Октомври 29, 2011, 19:05:39 pm »
Благодаря ви, момичета! Bobbie, точно за такъв чай питаше. Ще й кажа за всичките, които ми споменахте пък дано все някой помогне.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #554 -: Октомври 29, 2011, 19:18:04 pm »
Вики, Калоян има нещо такова. Изглежда ми "мокро" хъркане,ако мога така да се изразя. Хърка, но не като спи. Аз мисля, поне при нас, че е от млякото,  когато му се връща... Не знам дали съм права
точно мокро хъркане е и при нас забравих да спомена 4е страшно много се лигави от зъбките 6 зъб4ета отдолу са на път венците са бели и страшно го дразнят
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #555 -: Октомври 29, 2011, 19:51:59 pm »
Момичета, искам да задам 1 въпрос. Моля да ме извините ако не съм на правилното място. Става въпрос за моя приятелка с бебе на 1 месец, което страда от колики. Казва, че е изпробвала различни неща, но все още не могат да се справят с тях. Пита ме за някакъв чай, който се приготвял от копър и анасон, но аз изобщо не съм запозната :oops:. Тя е в Щатите и нашите марки чайoве едва ли ги има там, но ако можете да препоръчате нещо ще съм благодарна.
В САЩ се нарича gripe water, но според мен не върши работа. Въобще за колики нищо не върши работа освен разжохдане, шъшкане,притискане към теб и това е. Иначе това е точно чай от анасон, копър и май още нещо беше. Тя може да си направи и сама, ако иска.

Това хъркане го имаха и двете ми дъщери. Лекарката каза,че било нормално. Но нашето е през нощта.

Б.
Не, не е нормално. Дължи се на няколко възможни причини:

* инфекция
* висок рефлукс
* АБКМ

Първо се прави посявка. Ако не е положителна , понякога може да се наложи пробен Антибиотик- например Амоксицилин. Особено ако има анамнеза, че хъркането е било след инфекциозен епизод ( вирусно заболяване, грип и т.н.).
За рефлукс се мисли винаги и опит с едно АР АМ, особено вечер, САМО, често МНОГО ограничава симптомите ( силата и мощта на хъркането от нослето), защото редуцира силно секрецията.

За АБКМ се преценява комплексно и е много трудно да се реши, по принцип, без изследвания, или без наличие И на други симптоми.
« Последна редакция: Октомври 30, 2011, 00:54:00 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #556 -: Октомври 29, 2011, 21:38:35 pm »
От 2 дни сме пуснали отоплението вкъщи. Оттогава Тереза също издава сумтящи звуци от нослето и се буди нощем. Възможно ли е да е от прекалено сух въздух? Знам, че не се препоръчва овлажнител за въздух, но по какъв начин повишавате влажността?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #557 -: Октомври 29, 2011, 22:10:59 pm »
Не, не е нормално. Дължи се на няколко възможни причини:

* инфекция
* висок рефлукс
* АБКМ

Ами тя каза,ако нямаме проблеми да я оставя и ще си мине и така и стана. Ивана нямаше нито едно от изброените и само си отшумя след 4тия месец. При посявка на нослето излизаше само нормална флора ( вече не помня кои 2 бактерии излезнаха), нямала е рефлукс, а за АБКМ е изледвана от алерголог. Изследванията сме ги правили по други причини, не заради хъркането. Сега Андреа има рефлукс, но хъркането вече почти изчезна, а е още на 3 месеца.

Боби
« Последна редакция: Октомври 29, 2011, 22:18:24 pm от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #558 -: Октомври 29, 2011, 22:27:34 pm »
Не, не е нормално. Дължи се на няколко възможни причини: * инфекция * висок рефлукс * АБКМ
Ами тя каза,ако нямаме проблеми да я оставя и ще си мине и така и стана. Ивана нямаше нито едно от изброените и само си отшумя след 4тия месец. При посявка на нослето излизаше само нормална флора ( вече не помня кои 2 бактерии излезнаха), нямала е рефлукс, а за АБКМ е изледвана от алерголог. Изследванията сме ги правили по други причини, не заради хъркането. Сега Андреа има рефлукс, но хъркането вече почти изчезна, а е още на 3 месеца. Боби


Миналия месец правихме изследвания но док. не видя причина и за това не назна4и нищо аз настоях да даде направление за мое успокоение какво друго да предприема ако трябва пак да пусна изследвания и ако трябва да търся друг доктор  :? за тези инхалации и за капките какво ще кажете ,д-р Бърди?!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #559 -: Октомври 30, 2011, 00:57:04 am »
Не, не е нормално. Дължи се на няколко възможни причини:

* инфекция
* висок рефлукс
* АБКМ

Ами тя каза,ако нямаме проблеми да я оставя и ще си мине и така и стана. Ивана нямаше нито едно от изброените и само си отшумя след 4тия месец. При посявка на нослето излизаше само нормална флора ( вече не помня кои 2 бактерии излезнаха), нямала е рефлукс, а за АБКМ е изледвана от алерголог. Изследванията сме ги правили по други причини, не заради хъркането. Сега Андреа има рефлукс, но хъркането вече почти изчезна, а е още на 3 месеца.

Боби
Може. Може и така.

Просто в Гърция 4 месеца никой няма да Ви чака да не правите нещо... " Една хрема не може да оправи" и т.н. . "неща" от сорта.
Не че трябва обезателно винаги да се прави нещо без нужда- но в много случаи, подходите, за които Ви пиша помагат, защото хъркането е с причина. А е изчезнало след 4 месец, защото рефлуксът е изчезнал тогава.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.