0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #500 -: Октомври 27, 2011, 12:32:47 pm »
Ако всички коментиращи толкова обичаха да четат - щяха да забележат всъщност, че разговорът между Боби и мен - се отнася до едно единствено нещо, а именно - да се оставя ли детето да реве, или да не се оставя. Толкова. По всички останали въпроси конкретно за съня - нямаме никакви особени различия. :wink:
Аз не съм казала да се оставя да реве по принцип, ако не се лигави. Моята съм я оставила след 4 часа безуспешни опити да я сложа да спи, при които при всяко излизане от стаята викаше като луда, а като седях там се усмихваше и искаше да си играе. Опитвах песни, гушкане, абе каквото се сетиш.  Просто беше решила, че през нощта ще си играе. Да я пусна да си играе през ношта, за да се измори, за мен не е вариант, понеже утре ще иска пак и създаваммного лош прецедент. Прии това положение ще я оставя разбира се, а не като някои деца да си играем посред нощ до 3-4 годишни. Сега се спря с 10 минутно реване,което не виждам да и е навредило, а след време щеше да е с дни и може би никога нямаше да успея и щях да пиша по форумите как трябвало човек да се примири ( не визирам теб, вие сте оше малки). Никога не съм казала да се оставя да реве по принцип, нито да се оставя малко бебе на 4-5 месеца да реве.
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 12:35:40 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #501 -: Октомври 27, 2011, 12:56:20 pm »
... разходки да не взема чувалче за количката... или одеалце е достатъчно и за под нулата? От друга страна, чувалчето си е като космонавтката, за какво да дублирам... А двете наведнъж вече изобщо не мога да си го представя. Готови решения има ли? :-)

Аз мисля да купя другата седмица чувалче за количката, за студовете ми се струва най-подходящо, а и най-лесно се сваля или разкопчава само като влезеш някъде на топло(в МОЛ-а примерно :wink:). Иначе космонавтче също мисля да купя, но само защото се надявам в Софето да има сняг, че ми се иска да купя шейна(просто лудата му майка обожава снега и детето надделява в мен :oops:).
Думата "MALL" не посмях да спомена, да не стане напечена дискусия ;-) Но понеже мама няма чувалче и космонавтка (и, да е честна, не и се излиза по ски-екип), все някъде трябва да се скрива отвреме на време :-)
А за шейна ние вече сме писали на дядо Коледа. Убеден е, че ще я получи - много е лесно да си добричък само половин година :-)
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 13:24:04 pm от Nadine »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #502 -: Октомври 27, 2011, 14:37:53 pm »
Аз искам да ви попитам,вашите бебчовци кога започнаха да разреждат аканията?Ние сме само на кърма,но бебка от 10-тина дни започна по-рядко да се изхожда.Прескача ден,а понякога даже и повече от 48 часа не се изхожда.Акото й стана по-кафяво,но си е с нормална консистенция-кашесто,без да има барабонки от запечено(ако мога така да се изразя).Казаха ми,че е започнала да усвоява по-добре кърмата,но нормално ли е за толкова малко бебче да ака толкова рядко?
[/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #503 -: Октомври 27, 2011, 14:41:58 pm »
Краси, казват че до 4 дена било нормално, но и на мен рядко ми се струва. Обаче нищо не можеш да направиш, а да даваш лекарства няма смисъл. При нас пък обратното - Андреа не ходеше по 4 дена като се роди, хем че бепе на кърма, а сега си ходи по един път на ден, а е на АМ +оризово брашно. Ивана пък си беше (и още е) посерка и като бебе ходеше по 4 пъти на ден минимум, а сега поне по 2, понякога 3.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #504 -: Октомври 27, 2011, 14:57:30 pm »
Боби, ако сега работиш и пускаш постове един след друг- горкият ти работодател
айде моля ти се, и ние работим- работила съм бременна с Преслава до последно, ако твоята работа е пред компютър, то аз зареждам стока
и със Стефания щях да работя, но прокървих в края на трети месец и бебето ми ми беше важно
никой не е казал, че не трябва да се създава режим, но режим с цената на какво
според мен за всяко нещо си има време- и храненето, и махането на памперса, прохождането, писането, проговарянето
защо трябва да си гледаме децата по книги, а не по своето вътрешно усещане за правилност
думите ти ни крещят- вие не ставате за майки
знаеш ли, едно е родиш дете, друго е да станеш родител

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #505 -: Октомври 27, 2011, 15:18:12 pm »
 Краси, ние сме само на кърма. Никога не сме пропускали ден, но до втория месец акаше на всяко хранене. Сега най- много три пъти, като едното  е с омазване до врата  :lol: , другите две са скромни...

 
 
 Това, което Боби сподели за фазите на съня при бебетата, не го знаех. Днес Калоян като заспа, реших да го наблюдавам. Първите 10 мин чуваше всичко и потрепваше, след това 40мин не го интересуваше нищо /аз гладех при него/. След това изведнъж се размърда, даже отвори очи. Спрях да гладя и да правя каквото и да е, продължи да спи и ето, сега е 14:50ч и той все още нунка...

 Да знаете, че понякога татковците откриват някои неща по-добре от мамите. Ей го, нашия татко онзи ден се измори да се занимава с Коко, за има-няма 1ч. Не искало детето никакви "атракциони", а тати имал работа и взел, че го оставил в леглото. Нашият говорил, говорил, по-едно време даже изглеждало, че ще се ядоса, но не плачел и изведнъж хоп - заспал... На другия ден аз го сложих в леглото по същото време -  резултата беше на лице отново.
 Плачът - опитаме ли се да разберем какво ни казва бебето чрез него, винаги ще имаме положителен резултат...

 

 
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #506 -: Октомври 27, 2011, 15:24:52 pm »
Боби, ако сега работиш и пускаш постове един след друг- горкият ти работодател
айде моля ти се, и ние работим- работила съм бременна с Преслава до последно, ако твоята работа е пред компютър, то аз зареждам стока
и със Стефания щях да работя, но прокървих в края на трети месец и бебето ми ми беше важно
никой не е казал, че не трябва да се създава режим, но режим с цената на какво
според мен за всяко нещо си има време- и храненето, и махането на памперса, прохождането, писането, проговарянето
защо трябва да си гледаме децата по книги, а не по своето вътрешно усещане за правилност
думите ти ни крещят- вие не ставате за майки
знаеш ли, едно е родиш дете, друго е да станеш родител


хе хе, аритметиката ни показва,че при мен е посред нощ,така че  не го мисли работодателя ми. седя си тук, държа си бебето и в момента се храним.... по режим, о ужас, горкото дете ще преяде, че не е ревнала още за ядене

Едно е да работиш бременна, друго като имаш 2 бебета. И аз съм кървяла с Ивана.
Каква цена според теб са платили децата ми с това че ги храня горе-долу по някакъв график и не съм ги оставила гладни, ако искат по-рано? не трябва да си гледаш децата по книги, но тук вечно някой се изтъква какъв е добър родител, защото ставал хиляда пъти и си играл в 2:00. А ние дето не ставаме сме си зарезали децата ева ли не.
 Ако това ти крещят думите ми, то на мен твоите думи ми крещят, че аз не ставам за майка. На мен ми е напълно безразлично ти за каква майка ме имаш, но все още не съм си позволила да обвиня някого, че си тормози детето, нещо което ти намекваш всеки път, а сега директно ми казваш, че не ставам за родител. така да е, хайде живи и здрави
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 15:29:33 pm от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #507 -: Октомври 27, 2011, 15:26:53 pm »
Това е,че наистина няма какво да направя.Докато на нея не й пречи,и аз не се притеснявам.Но има дни,когато с часове се мъчи и напъва и пак не се изхожда.Тогава правя масаж на коремчето и свивам крачетата,но няма никакъв ефект.За тези моменти исках да взема глицеринови свещички,но намерих само в една аптека и те отказаха да ми дадат,защото бебето било много малко.
Понеже аз съм с хроничен запек и докато червата ми припукват(доста грубо прозвуча,но не се сещам как да го опиша по друг начин) и докато излизат газове знам,че организма ми може сам да се "изходи",без чайчета или медикаменти.За малката разсъждавам по същия начин,но не съм много сигурна дали е правилно.Все пак тя е на 2 месеца,а аз съм на 25г.,има разлика ;)

Момичета,моля ви,стига вече.Всеки си има свои възгледи за отглеждане и възпитание на децата.И от тук никой нищо не може да наложи на никого.
Едни познати пък хранят и сменят памперса на малкия точно на три часа-нито по-рано,нито по-късно(а бебето е на месец и половина).Всичко се прави в точно определена минута.На мен това ми се вижда изключително крайно,но при тях има резултат.Но и този метод не отричм,щом при някои е ефективен.Това че аз например не мога,или по-точно не искам да си гледам детето по такъв начин(а и някои майки от тук пишещите),не озчава,че и другите родители не трябва да прилагат подобни методи.Всички родители и всички деца са различни.

Дидон,и ние акахме след всяко хранене.После,за около 2 седмици акаше 3 пъти дневно и после като че ли изведнъж взе да прескача дни :(
[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #508 -: Октомври 27, 2011, 15:32:18 pm »
Боби, прекалено заядлива си.Защо така?Няма тема в която да не си се намесила и да не се получи спор и конфликт.
сори за спама ама не издържах вече
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #509 -: Октомври 27, 2011, 15:33:08 pm »
Аз искам да ви попитам,вашите бебчовци кога започнаха да разреждат аканията?Ние сме само на кърма,но бебка от 10-тина дни започна по-рядко да се изхожда.Прескача ден,а понякога даже и повече от 48 часа не се изхожда.Акото й стана по-кафяво,но си е с нормална консистенция-кашесто,без да има барабонки от запечено(ако мога така да се изразя).Казаха ми,че е започнала да усвоява по-добре кърмата,но нормално ли е за толкова малко бебче да ака толкова рядко?
Ако детето се чувства добре, коремчето не е твърдо, не се напъва няма от какво да се притесняваш. И преди съм писала по темата. Моето дете, когато беше изцяло на кърма, правеше сериозни паузи между изхожданията. Най-дългата ни пауза беше 14 дни. Иначе акаше някъде на 4-5-6 дни веднъж. Но не е имало никакви признаци на дискомфорт или запек. Това започна, когато беше във възрастта на твоето дете, някъде на 2 месеца и нещо. Когато захраних нещата се нормализираха.
     
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #510 -: Октомври 27, 2011, 15:36:20 pm »
Ех, Танче, защото все някой трябва да е най-най-  :wink:
Боби, моля те стига с тази работа, в крайна сметка не само ти имаш 2 деца и да работиш с 2 бебета. Това дали ще работиш или не сама си го решаваш, няма смисъл да го натякваш всеки път като причина за едно или друго.
П.С. Аз когато ги хранех през нощта дремех, а не пишех на компютъра.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #511 -: Октомври 27, 2011, 15:40:45 pm »
Боби, прекалено заядлива си.Защо така?Няма тема в която да не си се намесила и да не се получи спор и конфликт.
сори за спама ама не издържах вече
може би защото мие писнало от забележки. а те не са спрели от както започнах да захранвам, после като си учех детето да пие от чаша,сега пък защо съм я учела да спи и в момента, в който някой попита нещо и друг даде съвет, веднага се намесват с коментари да си оставят детето на мира, все едно ние сме някакви изроди, които си тормозят децата.  няколко човека, по-малко заядливи от мен, напуснаха форума заради 2-3 личности, защото им писна пък аз съм решила да си пиша тук, защото има други хора,с които се разбирам.

мими26, не си го решавам сама, защото има сметки, а данъкоплатците не ми плащат да си седя у нас да си гледам децата. кофти е, не е редно, но това е положението. при всяко положени това го казах защо искам да има режим, не се оправдавам, защото мисля, че е правилно. и да не работех, пак така щях да го направя.Какво е П.С? какво общо има ти кога си дремала с това аз кога съм будна? Не вярваш че е било нощ ли какво ли, че се заяждаш?
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 15:51:27 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #512 -: Октомври 27, 2011, 15:44:16 pm »
Ееех,то за пореден път оплескахме темата...... :oops: :?
Наистина всеки си има подход и е най-правилния за неговото дете.Темата беше повдигната,с цел ако има нещо универсално като метод за приучване  ако въобще това може да се "научи".

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #513 -: Октомври 27, 2011, 16:38:53 pm »
Отново се намесвам макар да не мога да допринеса конкретно към темата. Моля да не измествате темата на лична основа. Всеки е свободен да споделя мнението си. Тази тема не е "конкурс за най-добър родител", а тема за помощ и съвети.

Има различни методи и всеки решава сам за себе си какво работи най-добре. Аз се поставям в ситуацията на Боби защото системата в която живея и работя е подобна - за мен нейните съвети са практични. Това не значи, че другите майки не гледат децата си по-правилно или по-неправилно. Просто има различни ситуации и характери. Разбира се има неписани правила, но не мисля че някой ги е прекрачил (от това което чета дотук).

За съжаление не мисля че има универсален метод, затова е толкова ценно споделянето на проблемите и разрешаването им от различните майки. И затова не редно да се съдим, чий метод е най-правилен.
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 16:40:35 pm от vaci »


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #514 -: Октомври 27, 2011, 16:47:24 pm »
Боби, аз те разбирам. Ти ходиш на работа с две бебета и естествено, че ще се опиташ да улесниш живота на семейството си. Тук по-голямата част от нас сме си в къщи с няколкомесечните си бебета и можем да си позволим среднощни приключения  :).
Учудих се от поста на Бърди, да се поучим от американците относно възпитанието (просто написах че, има много неща, от които можем да се поучим и които да вземем пред вид ) след като е твърдял, че детството не е казарма  8O! Хм, ми то тяхното спане, ядене, игра,  си е точно под час от тръгването на мама на работа и бебето на градина.
Американската педиатрия, може и да е за пример що се отнася до лечебната част, но педиатрия не е само болести  :wink:. Не мисля и че американците са и точно за пример в частта относно килограмите при децата, подрастващите, а и големите.

Американската елитна Педиатрия, всичко, което официално препоръчват и пишат, не само че е актуално, обмислено и разумно, но винаги си заслужава да се вземе пред вид. Те също разбират проблема с наднорменото тегло при децата си, и имат стратегия за това. Но това е повече социално-обществен проблем. Все пак, точно ние в Бг сме първенец по СС заболявания, а не те. Така че... .
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 17:35:46 pm от Birdie »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #515 -: Октомври 27, 2011, 16:48:47 pm »
Ако не спрете с личните нападки ще заключа темата.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #516 -: Октомври 27, 2011, 17:33:56 pm »
Цигу, аз ще се възползвам от линковете  :wink:. Не защото децата ми не спят, а защото обичам да си "сверявам часовника".
Когато задам въпрос, не очаквам всички изказани мнения да ми харесат, но уважавам труда, който хората са си направили да ми отговорят.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #517 -: Октомври 27, 2011, 17:39:14 pm »
Спокойно.
Сдържайте се
Не е нужно някой да "напуска" темите.

Този въпрос сме го разискавали вече- всеки си остава на своето мнение.
Нека така си и остане.

Продължаваме с други теми... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #518 -: Октомври 27, 2011, 17:49:50 pm »
Аз ви предлагам да направим Боби консултант по педиатричните теми, тя и без това е безкрайно осведомена по всякакви въпроси.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #519 -: Октомври 27, 2011, 18:28:51 pm »
Няма лошо човек да си изкаже мнението, а друг примерно да изрази несъгласие с него. Дотук всичко е в рамките на нормалното, не може всички да сме съгласни по всички въпроси, нали? Конфликтите, обаче, тръгват от момента, в който някой започне не само да изразява несъгласие, но и да размахва пръст и да си позволява да съди другия. Защо и кому е нужно това? Вече доста време се питам и имам някои подозрения, но ще ги запазя за себе си. Надявам се всеки участник в спора да си отговори честно на този въпрос и да се замисли следващия път, когато реши да напише нещо. Убедена съм, че дискусията би продължила в рамките на добрия тон и би била полезна за всички. Нека не разваляме хубавата тема, сигурна съм, че всеки четящ я намира полезни съвети и идеи.
Хубава вечер на всички!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!