0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #400 -: Октомври 24, 2011, 13:42:45 pm »
Зависи от вида на АР млякото - в Аптамила е естествена гума полизахарид, във Фризовома - клей от рожкови, в НАН - ако не се лъжа е картофено нишесте, за оризово бращно не съм виждала.
В аптамил също има клей от рожкови аз затова казвам че той е сгъстителя, а и педиатъра така ми каза.
аз да попитам - от каква възраст може да се слага оризовото брашно в кърмата? И простете за глупавия въпрос, ама само в майчиното мляко се слага нали, за да се сгъсти? :oops:
В кърмата по принцип не е ефективно да слагаш оризово брашно(д-р Бърди казва че не сгъстява),а и е логично защото има нужда от 50 градусова температура за да сгъсти, а за възраста май всеки си решава.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #401 -: Октомври 24, 2011, 15:46:46 pm »
как мога да разбера дали са гъбички това в устата й, някой да е виждал из нета снимки на млечица, за да сравня?не искам да я водя на доктор, защото освен че аз ги забелязах, нищо й няма, а пък нали знаем намесите на лекарите какви са. ще трябва пак да сверявавм с вас. и на мен на гърдите нищо им няма, та ако мога да видя ще ми е по-спокойно. тя е напрекъснато с ръцете или нещо друго в устата, затова първата ми мисъл беше авта от нещо не особено чисто, но знае ли човек?

краси, дори и да няма зъби може да ги дразнят венците. при нас между 3.5-4 месеца беше доста напрегнато и давах и залъгалки, но най-й харесва пръста ми да дъвчи.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #402 -: Октомври 24, 2011, 17:07:03 pm »
Да питам: от каква възраст  се повдигат бебоците в количката под наклон ,първо положение след легнало?

Пп.после ще обясня защо питам,че съм ядосана.
Аз си го държа под наклон откак се е родил - в шезлонга. А в количката - от 4-месечен. Но там наклонът е същия като на шезлонга - аз просто ползвах първоначално другия кош, но по съвсем други причини.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #403 -: Октомври 24, 2011, 17:10:15 pm »
д-р Вirdiе, а може ли да се сгъстява АМ-то  на 4 месечно бебе с оризово брашно или е рано още да му се дават други храни освен мляко
И аз се присъединявам към това питане. Чудя се ако им добавя малко оризово брашно в последното мляко дали ще спят повече вечерта, че сега единия се буди за ядене в 1,4,7, а другия в 2 и в 5 и вече се е наспал, а аз не мога да им уеднаквя режима през нощта и време за сън не ми остава.
Не съм доктора :-) Но по негов съвет (препредаден) Кай е така от малко над 4 месеца. "Малко над", защото първоначално му "сгъстявах" вечерното мляко с допълнителни 2 лъжички от самото АМ; после стана ясно, че това не е ОК и минахме на оризова каша. И досега е така, а аз искрено блягославям спомената каша :-) Дано ти помогне, че изобщо не знам как пишеш!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #404 -: Октомври 24, 2011, 17:16:27 pm »
как мога да разбера дали са гъбички това в устата й, някой да е виждал из нета снимки на млечица, за да сравня?
по интернета има снимки, но те обикновено са на много по-тежки случаи и няма да ти свършат работа, защото изглеждат по-различно. пусни в гугъл thrush и ще видиш.
Цитат
не искам да я водя на доктор, защото освен че аз ги забелязах, нищо й няма, а пък нали знаем намесите на лекарите какви са. ще трябва пак да сверявавм с вас.
Какви са намесите на лекаря? Кандида с един поглед всеки лекар ще ти диагностицира. Ти какво искаш да и има? Те понякога сами си изчеват и някои лекари не ги лекуват, ако не притесняват детето. Иначе се дава Нистатин. Той не минава през лигавицата и не отива системно в огранизма, а само убива каквото е на повърхността. Ивана имаше и я лекувах и си мажех и гърдите. Нищо им нямаше на външен вид.

Не се прави с оризово брашно АР АМ а с пюре от ражкови.
тук се прави с оризово брашно - поне така пише на сайта на производителя-

http://www.enfamil.com/app/iwp/enf10/content.do?dm=enf&id=/Consumer_Home3/FeedingSolutions/EnfamilARLIPIL2&iwpst=B2C&ls=0&csred=1&r=3496918103
 Пише, че ползват оризови въглехидрати, което елиминирало нуждата да се слага оризово брашно...т.е. иначе се слага оризово берашно. Това и съветват майките на бебета,които са на соево мляко понеже соево АР АМ няма.

Боби
« Последна редакция: Октомври 24, 2011, 17:24:11 pm от Bobbie »


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #405 -: Октомври 24, 2011, 17:18:19 pm »
изтрито


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #406 -: Октомври 24, 2011, 17:38:39 pm »
д-р Вirdiе, а може ли да се сгъстява АМ-то  на 4 месечно бебе с оризово брашно или е рано още да му се дават други храни освен мляко
И аз се присъединявам към това питане. Чудя се ако им добавя малко оризово брашно в последното мляко дали ще спят повече вечерта, че сега единия се буди за ядене в 1,4,7, а другия в 2 и в 5 и вече се е наспал, а аз не мога да им уеднаквя режима през нощта и време за сън не ми остава.
Не че искам да ви стряскам,но при нас нито оризови брашна,нито пюрета"Лека нощ"  помагаха.До 2г. си се будеше през 15-30мин. и това е.Баткото ми беше абсолютно същият та така че...търпение и това е.Ще почнат да спят все някога :lol:.

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #407 -: Октомври 24, 2011, 17:49:41 pm »
Ще купя безмлечна оризова каша на Милупа и ще докладвам :D.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #408 -: Октомври 24, 2011, 17:59:40 pm »


Не се прави с оризово брашно АР АМ а с пюре от ражкови.
тук се прави с оризово брашно - поне така пише на сайта на производителя-

http://www.enfamil.com/app/iwp/enf10/content.do?dm=enf&id=/Consumer_Home3/FeedingSolutions/EnfamilARLIPIL2&iwpst=B2C&ls=0&csred=1&r=3496918103
 Пише, че ползват оризови въглехидрати, което елиминирало нуждата да се слага оризово брашно...т.е. иначе се слага оризово берашно. Това и съветват майките на бебета,които са на соево мляко понеже соево АР АМ няма.

Боби
Това не е Аптамил а Енфамил, а това  http://apteka.framar.bg/30014855/%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BB-ar-400-%D0%B3%D1%80-milupa  е Аптамир АР на Милупа. В описанието пише, че има някаква гума, но в съдържанието е клей от рожкови.
« Последна редакция: Октомври 24, 2011, 18:01:46 pm от м-и »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #409 -: Октомври 24, 2011, 20:59:50 pm »
Това не е Аптамил а Енфамил, .........
Вярно?
Да, знам много добре, че е Енфамил, нали аз слохих линка. Аз съм в САЩ, тук Аптамил няма. Аз написах,че АР АМ се прави с оризово брашно, не съм писала кой вид.  Ти ме поправи веднага след съобщението ми, че не било оризово брашно и аз ти давам линк, че е. От къде го взе този Аптамил в моите съобщения не знам, но аз не съм го споменавала въобще, че да ме поправяш чак. АМ означава Адаптирано Мляко.
  
Идеята(която се загуби в тези грешни поправки) е, че оризово брашно се дава и на съвсем малки бебета с АМ т.е. не би трябвало да е проблем да го дават тези майки,които питат.
« Последна редакция: Октомври 24, 2011, 21:02:42 pm от Bobbie »


  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #410 -: Октомври 24, 2011, 21:20:31 pm »
Ние току що се връщаме от спешен кабинет. Тереза ми направи остра алергична реакция и ми изкара акъла. Вчера следобед й дадох за пръв път пъпеш в кашата. Явно не беше много гладна, изяде половината и отказа. Вечерта очичките й се зачервиха леко, но го отдадох на това, че й се спеше и си ги търкаше продължително време.
Днес й дадох отново каша с пъпеш, която изяде. В рамките на 15-20 мин клепачите й отекоха и почервеняха, след тях и едната половина на главата й, започна да диша повърхностно, затвори си очите и се отпусна. Веднага я закарахме в болницата, където ни дадоха бенадрил и нещата видимо започнаха да се оправят.
Имам 2 въпроса - дали да отложа ваксинацията й за след седмица? Как да продължим храненето? Докторът каза, че трябва да изключа пъпеш за известно време, но дали да я храня само с АМ и кърма за няколко дни?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #411 -: Октомври 24, 2011, 23:34:01 pm »
Ако я храниш само с кърма или АМ няколко дни - със сигурност няма да й повлияе зле, знаеш го. За други храни - цял живот има да ги яде, та не е драма няколко дни да не й ги даваш.
Пъпеш /сега рових в моите записки/ - не съм давала, не ми е ясно защо де... Ама съм давала доста други неща, които се водят доста по-яки алергени от пъпеш и не е имало проблем. Пъпеш при нас май ще е догодина, поне да е пресен и без химия. :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #412 -: Октомври 24, 2011, 23:50:44 pm »
Питам, или по - скоро търся подкрепа. Докторът ме кара да продължа да въвеждам останалите храни, а на мен нещо не ми се вижда редно след алергичната реакция от днес.

Надявам се наистина проблемът да е в пъпеша, а не някъде другаде...
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #413 -: Октомври 25, 2011, 01:30:40 am »
За мен Тереза е направила силна алергична реакция и аз бих давала само мляко за 7-10 дни. По-нататък всяка нова храна бавноооо въвеждане, а за пъпеша ще забравя за дълго.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #414 -: Октомври 25, 2011, 01:46:24 am »
Питам, или по - скоро търся подкрепа. Докторът ме кара да продължа да въвеждам останалите храни, а на мен нещо не ми се вижда редно след алергичната реакция от днес.
Това е, защото доктрорът знае за какво говори :-). Алергията е нещо много специфично към точно определен протеин. Аз също не виждам логика да не се храни с други неща. Тази алергия не произлиза от червата или стомаха, та да ги почиваш тях.  От друга страна, ако ще ти е по-спокойно на теб, нищо не пречи да не я храниш. Според мен няма смисъл, но не виждам как може да навреди.
Ако това е алергия, по-добре я заведи на алерголог, за да ти предпишат поне писалката с епинефрин, защото това е доста силна реакция и не е добре да нямаш нищо под ръка.

И само да добавя, че този форум думата алерген се използва доста погрешно. Алерген е нещо, към което имаш алергия и в този смисъл всеки протеин може да бъде алерген ( въглехидратите не могат). Не е редно да се казва, че нещо е (или не е) алерген по принцип, а само в контекста на това дали някой има алергия към него.
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 02:00:42 am от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #415 -: Октомври 25, 2011, 02:20:06 am »
Боби, аз не съм от майките въвеждащи храни "внимателно" и не истерясвам по въпроса грам. Обикновено, другите майки с които говоря за храни ми седят истерично, но пък те си знаят децата, може да си имат основателни причини...
При всички случаи, ако Дани ми направи остра алергична реакция към нещо - бих го оставила на АМ няколко дни, ей така за лично спокойствие и за да дам време на дребния му "миши" :D организъм да си намести чакрите. Нищо няма да му навреди това, нито ще пропусне някакво ценно време за ядене на еди какво си.
Докторът може и да знае за какво говори, ама не може да гарантира, че към следващата въведена храна по лошо стечение на обстоятелствата /примерно/ Тереза не би направила подобна или същата реакция. В този смисъл - малко почивка със сигурност не вреди на нищо.

Иначе - съгласна с теб за всичко :)

П.П. Боби под "неща водещи се по-силен алерген от..." имах предвид храни, за които е споделяно, или съм чела, че в по-голям процент се случва някой да прояви алергия. Нищо само по себе си не е алерген, ако някой не е алергичен конкретно към него, моето изказване по-горе е неясно в този смисъл и затова се поправям.
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 02:29:15 am от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #416 -: Октомври 25, 2011, 03:30:09 am »
Много благодаря за отговорите! Какво да правя с ваксинацията? Едва ли е проблем да я отложа със седмица. Сигурно звуча доста глупаво, но за пръв път ми се случва подобно нещо и цял ден не мога да си намеря място...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #417 -: Октомври 25, 2011, 06:59:31 am »
Много благодаря за отговорите! Какво да правя с ваксинацията? Едва ли е проблем да я отложа със седмица. Сигурно звуча доста глупаво, но за пръв път ми се случва подобно нещо и цял ден не мога да си намеря място...
Аз на Ивана съм ги отлагала с до 2 месеца, понеже за 1 годинка за ваксинациите ходихме три пъти, защото казах, че няма да и дам 3 ваксини за общо 9 неща наведнъж. Но бяха първи ваксини, не знам как е, ако са серия, но предполагам, че пак може да се отлага поне един месец.
Според мен ваксината е добре да отложиш. В момента не ми минава през акъла какъв проблем е възможно да има и едва ли би имало такъв, ама за всеки случай.

Не че искам да ви стряскам,но при нас нито оризови брашна,нито пюрета"Лека нощ"  помагаха.До 2г. си се будеше през 15-30мин. и това е.
Е кога са спяли тези деца, ако през 15 минути са се будили?  При всяко положение не са се хранили през 15 минути.
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 07:11:59 am от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #418 -: Октомври 25, 2011, 09:52:41 am »
Според мен не е задължително да е само на мляко детето, просто давай храни, към които си убедена че не прави реакция. Отложи захранването поне за 10 дни до пълното изчезване на всички симптоми.
Боби, има и такива деца, които се будят често за различни неща. Снощи ставах 4 пъти, редки са нощите, когато никой няма да се събуди. Много добре разбирам Eille, но понякога наистина нищо не помага, докато просто детето не започне да си спи само. И ние бяхме с разминаващи се нощни хранения и си беше купон.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #419 -: Октомври 25, 2011, 12:05:17 pm »
Боби, има и такива деца, които се будят често за различни неща. Снощи ставах 4 пъти, редки са нощите, когато никой няма да се събуди. Много добре разбирам Eille, но понякога наистина нищо не помага, докато просто детето не започне да си спи само. И ние бяхме с разминаващи се нощни хранения и си беше купон.
То май всички са така, ако не им покажеш, че няма да стане. И Ивана се опитваше и сега чат пат се пробва по един път в месеца,но не и минава номера. Какви са тези „различни неща“, които е толкова спешно да се свършат през нощта? Ако не е жадна, мокра и не я боли нещо, значи може да почака - и трите могат да се проверят на едно ставане и да се елиминират. Няма начин да не седна да изпълнявам прищявки посред нощ.Ето тази нощ Ивана се събуди ( сигурно от лош сън) и се разплака. Успокои се веднага каот я вдигнах, смених и памперса и като видях, че и няма нищо я върнах в леглото. 15 минути по-късно се започва едно крещене( защото то не беше плач, а крясъци без сълзи)-явно вече не е сън, а не може да спи. Пак я вдигам, взимам я при нас в леглото - оказва се, че нищо и няма, върти се и се чуди върху кого от нас да се настани. Нито нещо я боли, нито е мокра,просто си иска внимание, но не иска да спи гушната, а ако може нас да ни държи будни. При това положение и казах лека нощ както вечер и казвам и обратно в леглото. Като ми се развика 3ти път въобще и не отидох, а гледах по часовник да не я оставя пък прекалено дълго. След точно 6 минути дране, ама дране ( сигурно и комшиите са чули) схвана, че никой няма да дойде и започна да си говори самичка нещо и след това заспа.  Може би се е събудила от някаква валидна причина, но след като елиминирахме проблема и и предложиме гушкане, няма никаква причина да ставам още няколко пъти, че на нея и е скимнало. Ако има сериозен проблем, няма да я оставя,но да иска да си играе, както ми е правила, просто няма начин дане стане. Мисля, че това отношение помогна много да започне да спи пез нощта, защото преди за първи път да я оставим така, ни побъркваше. Докато не я оставихме да се нареве сама, всяка вечер беше така. Сега я приспивам през ношта само когато е болна или и растат зъби, но това са си валидни причини.  Обаче всяка нощ не е реално да има валидна причина за моето будуване.
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 12:10:29 pm от Bobbie »