0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #380 -: Октомври 21, 2011, 16:09:12 pm »
Да питам: от каква възраст  се повдигат бебоците в количката под наклон ,първо положение след легнало?

Пп.после ще обясня защо питам,че съм ядосана.
Като се има предвид какъв е наклона на столчетата за кола и люлките- от новородено. Аз никога не съм притежавла напълно легнала количка и въобще не знам дали продават такива тук, но не съм виждала.  Ако гръбчето е подпряно, няма значение, че има някакъв малък наклон. То в корема ти е било на кълбо :-)

Боби


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #381 -: Октомври 21, 2011, 16:33:05 pm »
 На Калоян вече му повдигам гръбчето. По-малко е от 45 градуса, нещо като в шезлонг е. Струва ми се, че му е по-удобно, поне забелязах, че не плаче в количката, което преди се случваше...

 Относно реакцията след ротарикса, притесни ме това, че не ми дава да го сложа по корем, което откакто се е родил, му е любимо. Също двете нощи след ваксината не е спал в леглото си спокойно, за повече от час. Започва се пъшкане. Трябва да го вдигна...

 Да споделя, че не можах да намеря  Хумана АР, някой намирал ли е в София?
 Аз взех Аптамил АР, като реших да пробвам храненето в 5ч сутринта, след което ни е най-големия дискомфорт / не от ваксината, а от новопоявилия се явно рефлукс/  да видя дали ще се подобри, но педиатърката категорично не одобри, "по-хубаво от кърмата няма. Да нямаш кърма, разбирам, а ти имаш. Не вярвам АР мляко да го подобри"
 Кажете моля ви, какво да направя според вас. Ако се включи и д-р Бърдни, ще съм много благодарна
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #382 -: Октомври 21, 2011, 17:33:23 pm »
Дидонка, Хумана АР няма в БГ.
София и след двата приема на Ротарикс нямаше реакция. педиатърът каза, че няма реакция от тази ваксина. Но знае ли човек.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #383 -: Октомври 21, 2011, 18:31:51 pm »
  Да споделя, че не можах да намеря  Хумана АР, някой намирал ли е в София?
 Аз взех Аптамил АР, като реших да пробвам храненето в 5ч сутринта, след което ни е най-големия дискомфорт / не от ваксината, а от новопоявилия се явно рефлукс/  да видя дали ще се подобри, но педиатърката категорично не одобри, "по-хубаво от кърмата няма. Да нямаш кърма, разбирам, а ти имаш. Не вярвам АР мляко да го подобри"
 Кажете моля ви, какво да направя според вас. Ако се включи и д-р Бърдни, ще съм много благодарна
Дидон, ние сме на НАН АР, т.то Хумана АР няма, спрях да давам кърма, бяхме на смесено хранене.
Мога да кажа, че при нас има подобрение, вече не повръща на фонтан, понякога има дни в които въобще не повръща, а понякога съвсем малко 1-2 и то като се оригва :)
Вечер вече спи спокойно от към 22 - 6.00, а преди това беше мисия невъзможна :)Събуждаше се по няколко пъти през ноща.

А, относно ротарикса, при нас 1ви прием мина леко.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #384 -: Октомври 21, 2011, 23:09:59 pm »
Значи всичко е наред и Д-р Бърди е доволен... :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #385 -: Октомври 22, 2011, 18:22:52 pm »
д-р Вirdiе, а може ли да се сгъстява АМ-то  на 4 месечно бебе с оризово брашно или е рано още да му се дават други храни освен мляко
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #386 -: Октомври 22, 2011, 19:31:14 pm »
Значи всичко е наред и Д-р Бърди е доволен... :)
:D ДА, БЛАГОДАРЯ ВИ ДОКТОРЕ!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #387 -: Октомври 22, 2011, 21:54:44 pm »
Момичета, дайте съвет.В края на осми месец съм, от няколко дни имам хрема и запушен нос, и д-р Сигридов каза да си взема нещо за впръскване, което става за бебета, но в аптеката не можаха да ми кажат какво е подходящо.

А вие какво впръсквате на вашите деца при запушен нос?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #388 -: Октомври 22, 2011, 22:23:35 pm »
Рум сис, Стеримар, Понимер, Хумер, търси морска вода за бебета и деца.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #389 -: Октомври 22, 2011, 22:51:34 pm »
да ви питам, мисля, че на ади са й излезнали авти в устата, може би от това дето все си лапа ръцете - изглеждат точна като авти - бели мехурчета от вътрешната страна на долната устна и мисля, че има едно и на кожата, която е между горното небце и горната устна. не е по-мрънкава от обикновено и си яде, та се чудя дали да правя нещо (мога ли да направя нещо да изчезнат по-бързо) или да оставя да видим дали и кога ще мине от само себе си. случвало ли ви се е?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #390 -: Октомври 23, 2011, 05:52:10 am »
да ви питам, мисля, че на ади са й излезнали авти в устата, може би от това дето все си лапа ръцете - изглеждат точна като авти - бели мехурчета от вътрешната страна на долната устна и мисля, че има едно и на кожата, която е между горното небце и горната устна. не е по-мрънкава от обикновено и си яде, та се чудя дали да правя нещо (мога ли да направя нещо да изчезнат по-бързо) или да оставя да видим дали и кога ще мине от само себе си. случвало ли ви се е?
да не е начало на Кандида?

Боби


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #391 -: Октомври 23, 2011, 10:21:55 am »
Значи всичко е наред и Д-р Бърди е доволен... :)
Това ми хареса  :) има кой да ни следи и успокоява.
Елена В аз си купувам една вода за уста Елудрил - червена е и на моя приятелка са и казали да маже зачервено гърло на детето с една клечка за уши, но то не беше бебе а на 2-3г.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #392 -: Октомври 23, 2011, 10:40:52 am »
Еленка,и на мен ми се струва,че може да е Кандида,или т.н. "млечница".И ние имаме малко налепи по езичето,но за сега не ги третирам с нищо.
Аз пак имам една чуденка.Втора сутрин подред,малката се събужда доста крива и плаче.Не си личи да я боли нещо,не е и гладна,но като й подам пръста си и започва да го дъвче,не да го смуче.Изключвам зъби,т.к. сме много малки.А и налепи от въпросните гъбички не отривам другаде,освен по езичето.Не че е някакъв проблем,просто ми е чудно защо дъвче.
« Последна редакция: Октомври 23, 2011, 10:42:37 am от krasi(ahiito) »
[/url]
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #393 -: Октомври 23, 2011, 17:29:04 pm »
Еленка,и на мен ми се струва,че може да е Кандида,или т.н. "млечница".И ние имаме малко налепи по езичето,но за сега не ги третирам с нищо.
Аз пак имам една чуденка.Втора сутрин подред,малката се събужда доста крива и плаче.Не си личи да я боли нещо,не е и гладна,но като й подам пръста си и започва да го дъвче,не да го смуче.Изключвам зъби,т.к. сме много малки.А и налепи от въпросните гъбички не отривам другаде,освен по езичето.Не че е някакъв проблем,просто ми е чудно защо дъвче.
Не 4е може да са зъбки при вас но само да споделя 4е при нас с баткото на 3 месеца имахме 2 избили зъб4ета отдолу  8O по то4но на консултацията бяхме ве4е с 2 първото изби няколко дни преди да направим 3 месеца докторката ни се хвана за главата!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #394 -: Октомври 23, 2011, 18:15:00 pm »
д-р Вirdiе, а може ли да се сгъстява АМ-то  на 4 месечно бебе с оризово брашно или е рано още да му се дават други храни освен мляко
И аз се присъединявам към това питане. Чудя се ако им добавя малко оризово брашно в последното мляко дали ще спят повече вечерта, че сега единия се буди за ядене в 1,4,7, а другия в 2 и в 5 и вече се е наспал, а аз не мога да им уеднаквя режима през нощта и време за сън не ми остава.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #395 -: Октомври 23, 2011, 18:38:07 pm »
д-р Вirdiе, а може ли да се сгъстява АМ-то  на 4 месечно бебе с оризово брашно или е рано още да му се дават други храни освен мляко
И аз се присъединявам към това питане. Чудя се ако им добавя малко оризово брашно в последното мляко дали ще спят повече вечерта, че сега единия се буди за ядене в 1,4,7, а другия в 2 и в 5 и вече се е наспал, а аз не мога да им уеднаквя режима през нощта и време за сън не ми остава.

Олелееее  8O , то за сън, наистина не остава минутка дори
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #396 -: Октомври 24, 2011, 05:43:14 am »
И аз се присъединявам към това питане. Чудя се ако им добавя малко оризово брашно в последното мляко дали ще спят повече вечерта, че сега единия се буди за ядене в 1,4,7, а другия в 2 и в 5 и вече се е наспал, а аз не мога да им уеднаквя режима през нощта и време за сън не ми остава.
Леле милата, наистина кога спиш? Аз на дъшеря ми и слагам по една лъжичка във всяко шише от 4 дена и снощи за първи път спа цяла нощ. Не съм го слагала за да спи, а защото има рефлукс, но и за спането явно помогна. Тя е малка, но не  съм направила нещо по-различно от това ако и бях купила специално АР АМ, защото то се прави също с оризово брашно.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #397 -: Октомври 24, 2011, 09:20:45 am »
Не се прави с оризово брашно АР АМ а с пюре от ражкови.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #398 -: Октомври 24, 2011, 13:00:26 pm »
Зависи от вида на АР млякото - в Аптамила е естествена гума полизахарид, във Фризовома - клей от рожкови, в НАН - ако не се лъжа е картофено нишесте, за оризово бращно не съм виждала.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #399 -: Октомври 24, 2011, 13:19:00 pm »
аз да попитам - от каква възраст може да се слага оризовото брашно в кърмата? И простете за глупавия въпрос, ама само в майчиното мляко се слага нали, за да се сгъсти? :oops: