0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #360 -: Октомври 19, 2011, 14:52:28 pm »
Topsi, от лабораторията не са ли ви дали референтни стойности? По тях и сама може да прецениш дали са ви добре изследванията....


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #361 -: Октомври 19, 2011, 15:12:18 pm »
Илейни, благодаря за отговора, раждах в АГ - Варна, не са ми казвали нито какво са му поставяли, нито с какво мляко са го захранвали...
В тази връзка искам да споделя за всички мами, с бебенца с проблеми с изхождането, че ние започнахме с Аптамил и мисля, че оттам ни дойдоха и проблемите със стомахчето. Това ( лично мнение) е силно и тежко мляко за новородени, но много прехвалено по форумите (БГ-мама). Сега сме на Лактана Био и определено ще продължим с него. Разтваря се лесно, не става на "кристали", не разхлабва, не запича, имаме си чудесни, "слънчеви" акита:))).

Като те изписват ти дават Имунизационен паспорт, в който вписват ваксините. Аз раждах декември 2010 там и храниха бебчовците с Хип. От Аптамил и моята бонбонка се запича.

Аз да се похваля, вчера излишно са ме притеснили. Оказало се анемия, не хепатит. Въпреки всичко днес ще поръчам ваксини за мен и съпруга ми, а детето след навършване на 12мес.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #362 -: Октомври 19, 2011, 16:20:34 pm »
Няма миличка никакви релефни стойности,и дори незнам какво значат тези букви :?

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #363 -: Октомври 19, 2011, 16:36:02 pm »
Няма миличка никакви релефни стойности,и дори незнам какво значат тези букви :?
Заповядай, референтни стойности според възрастта:
http://babaznae.wordpress.com/2008/09/02/%d1%80%d0%b5%d1%84%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%bd%d1%82%d0%bd%d0%b8-%d1%81%d1%82%d0%be%d0%b9%d0%bd%d0%be%d1%81%d1%82%d0%b8-%d0%bd%d0%b0-%d0%b8%d0%b7%d1%81%d0%bb%d0%b5%d0%b4%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d1%8f/
RBC-Еритроцити
MCV-среден обем на еритроцита
HCT-L-хематокрит
PLT-тромбоцити
MPV-Среден обем на тромбоцитите
WBC-H-Левкоцити
HGB-L-Хемоглобин
MCH-L-Средна хемоглобинова концентрация в еритроцита
MCHC-Средна концентрация на хемоглобин в еритроцитите
« Последна редакция: Октомври 19, 2011, 16:46:00 pm от mimi26 »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #364 -: Октомври 19, 2011, 17:58:28 pm »
Мерси mimi26 златна си :)

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #365 -: Октомври 19, 2011, 21:12:09 pm »
MCH-L-Средна хемоглобинова концентрация в еритроцита
MCHC-Средна концентрация на хемоглобин в еритроцитите
Това, което пише тук е почти едно и също :-). Не че е много важно, но MCH е количество(грамаж) в един еритроцит, а не концентрация. MCHC  е концентрация в кръвта( гамаж на литър кръв). Какво е "L" идея си нямам :-).


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #366 -: Октомври 19, 2011, 21:33:57 pm »
Боби, не претендирам за компетентност, но едното е в единствено число, а другото в множествено, значи не е едно и също. Взела съм го от сайтове, не съм импровизирала.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #367 -: Октомври 19, 2011, 21:42:01 pm »
Боби, не претендирам за компетентност, но едното е в единствено число, а другото в множествено, значи не е едно и също. Взела съм го от сайтове, не съм импровизирала.
Поради което съм написала „почти“ ;-).

В сайта от който си го взела е грешно. Трябва да е средно количество на еритроцит, а не концентрация.  Просто не е вярно определението - грамаж и концентрация не е едно и също. Виж мерните единици и ще разбереш за какво говоря.
« Последна редакция: Октомври 19, 2011, 21:45:46 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #368 -: Октомври 20, 2011, 08:52:14 am »
Д-р Birdie,

ще съм благодарна да споделите мнение относно АМ - Gerber.

 http://bebemoe.bg/products/%D0%91%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%BE-%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BE-%D0%BC%D0%BB%D1%8F%D0%BA%D0%BE-Gerber-1.html#

Благодаря предварително!

Deep,  нашия д-р каза да купя Гербер, Крис е с рефлукс, т.то млякото, което се ползва било с по-къси ППвериги, и бързо се усвоявало от организма, и не се задържа дълго в стомаха.
Е, аз не го купих, а останах на НАН АР по съвет на д-р Бърди :wink:
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #369 -: Октомври 20, 2011, 17:55:11 pm »
Оказа се,че ние сме само с хрема.От нея са кашлицата и възпалените уши.Изписаха ни Виброцил(капки) и Низита(унгвент за нос).Нашата педиатърка ни изписа някакви антибиотични какпки за нос,но нямам намерение да ги взема.И въпреки хремата беше готова да й сложи ваксините 8O
Според нея обаче,главичката на малката е слесната от едната страна(аз не мога да преценя).Но бебка е такова "шило",че няма как да я накарам да лежи по определен начин.Дори вечер като спи при нас,успява даже и мен да избута,за да се намести,както на нея й е удобно.А уж подпирам гръбчето й с възглавница,но тя пак ляга по гръб и си върти главата,както си иска.И по корем да я сложа,пак си върти главата.Какво мога да направя,за да избегна това деформиране на черепа?
[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #370 -: Октомври 20, 2011, 18:16:55 pm »
 Аз си мисля, че щом беба си върти сама главичката, не трябва да имаш притеснения. Тя ще си сменя положението сама.             
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #371 -: Октомври 20, 2011, 18:35:59 pm »
През деня докато е будна можеш да я сложиш на една страна и някакви играчки, които и привличат вниманието да си гледа в тях. Също през деня, докато ти си будна, можеш да я следиш на коя страна спи и да я подпираш. Не е необходимо през цялото време да е на тази страна.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #372 -: Октомври 21, 2011, 09:36:03 am »
д-р Бърди здравейте,
пак ще си позволя да ви попитам за мнение и препоръки.
Синът ми е на 10м до сега не е боледувал,от почти два месеца е със сополки в началото воднисти,после бели после пак воднисти постоянно се променят,водя го на преглед всяка седмица няма нищо на гърдите нито зачервено гърло.Педиатърката твърди че са от зъбките които вади но положението е страшно не може да спи дави се ако ги смръкне и отидат в гърлото.Първо изписа капки тобрин после виброцил после два пъти черни капки мисля че се казваха Каралгол,сега изписа други пак правени но немога да разчета по рецептата не са черни,също и Ринитал таблетки и Лимфомизот за сливиците тъй като са големи.Най накрая взе секрет по мое настояване сега ще чакам резултата от микробиологията.Обаче не мога и ден да го гледам така нищо не помага нито спрейчета нито капки.Много моля да ме посъветвате какви други изследвания да пусна аз и как да облекча положението.Аз имам алергичен ринит който не е постоянен /не знам каква алергия имам/,а мъжът ми имаше бронхиална астма но от години няма пристъпи.Споменавам го но незнам дали има връзка.Моля и Мамите с подобни проблеми да дадат съвет дано да са по малко разбира се.Хубав ден на всички.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #373 -: Октомври 21, 2011, 09:53:17 am »
Според нея обаче,главичката на малката е слесната от едната страна(аз не мога да преценя).Но бебка е такова "шило",че няма как да я накарам да лежи по определен начин.Дори вечер като спи при нас,успява даже и мен да избута,за да се намести,както на нея й е удобно.А уж подпирам гръбчето й с възглавница,но тя пак ляга по гръб и си върти главата,както си иска.И по корем да я сложа,пак си върти главата.Какво мога да направя,за да избегна това деформиране на черепа?
Моето момче така се роди със сплесната главичка от едната страна( аз спях на ляво последните месеци -било му е тясно а той си беше и голям) и после само на нея искаше да спи наистина в неговото легло много трудно го намествах и все се обръщаше, но по принуда го взех да спи с мен и спи на ръката ми много силно притиснат в мен та като го кърмя през нощта и го премествам и така на всяко кърмене го въртя и аз се притеснявах но постепенно намаля и не се вижда.
Червеното ни дупе се пооправи мажа с Бюбхен сега според педиатъра не е чак толкова червено къде го намерих тоя спокойния човек не знам  :) каза ми да го мия с тетра.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #374 -: Октомври 21, 2011, 11:19:00 am »
 и аз да попитам, след ваксина Ротарикс сме. Дали сега е удачен момент да опитам едно нощно хранене с Хумана АР или НАН АР, или да изчакам известно време, да отшуми реакцията от ваксината?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #375 -: Октомври 21, 2011, 13:02:44 pm »
Да питам: от каква възраст  се повдигат бебоците в количката под наклон ,първо положение след легнало?

Пп.после ще обясня защо питам,че съм ядосана.
« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 13:04:58 pm от nimika »


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #376 -: Октомври 21, 2011, 13:10:24 pm »
Аз знам от навършени 4 месеца.Оттогава съм го правила и с двете си деца :).

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #377 -: Октомври 21, 2011, 13:42:57 pm »
Да питам: от каква възраст  се повдигат бебоците в количката под наклон ,първо положение след легнало?

Пп.после ще обясня защо питам,че съм ядосана.
Някой сигурно ти е казал, че се повдигат след 6-тия месец  :) според мен щом му е хубаво или се надига сам не е проблем да го повдигнеш, а и моето заради повръщането съм го повдигнала от 2-рия месец.
и аз да попитам, след ваксина Ротарикс сме. Дали сега е удачен момент да опитам едно нощно хранене с Хумана АР или НАН АР, или да изчакам известно време, да отшуми реакцията от ваксината?
След ваксината нямахме реакция като нервност, плач и температура, но тогава ни започнаха повръщанията (ориентировъчно около 6-та седмица), а диагнозата рефлукс ни я направиха още в трета седмица, не знам има ли връзка. Теб каква реакция те притеснява?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #378 -: Октомври 21, 2011, 15:05:45 pm »
Здравейте мами!Отдавна не съм писала.Аз имам една питанка -вашите бебоци спят ли нощно време?Тео ако спи спокойно два-три дни после 1 седмица е ад.И то под спокойно имам впредвид заспиване към 22.30  ,пробуждане в 5-6 и го местя при нас.Възможно ли е да е от никненето на зъби?Давам Дентокинд,но си има нощи, в които заспива и от едни път се събужда ,не плаче но стои буден до 6 сутринта.Тази нощ/сутрин/ например заспа в 5.00НЯма нужда да ви казвам колко зле се чувствам и изнервена.Дайте съвет как се справяте ,че понякога имам чувството ,че ще лудна  :oops: :(
Иначе си има апетит,но спането ни е мисия невъзможна :? Заспива в релаксата с люлеене и при преместването в леглото се буди и дотам  :?
Нимика,аз започнах да го повдигам към 4 месец.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #379 -: Октомври 21, 2011, 16:07:20 pm »
Здравейте мами!Отдавна не съм писала.Аз имам една питанка -вашите бебоци спят ли нощно време?Тео ако спи спокойно два-три дни после 1 седмица е ад.И то под спокойно имам впредвид заспиване към 22.30  ,пробуждане в 5-6 и го местя при нас.Възможно ли е да е от никненето на зъби?Давам Дентокинд,но си има нощи, в които заспива и от едни път се събужда ,не плаче но стои буден до 6 сутринта.Тази нощ/сутрин/ например заспа в 5.00НЯма нужда да ви казвам колко зле се чувствам и изнервена.Дайте съвет как се справяте ,че понякога имам чувството ,че ще лудна  :oops: :(
Иначе си има апетит,но спането ни е мисия невъзможна :? Заспива в релаксата с люлеене и при преместването в леглото се буди и дотам  :?
Нимика,аз започнах да го повдигам към 4 месец.

и ние сме така тази вечер от много вечер /вече не ги броя/ спа спокойно с 1 пробуждане към 4ч но бързо заспа.Не мисля че са зъби не знам какво но е ужас ако някой знае лек ще сме благодарни
« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 16:09:13 pm от marykol »