0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #320 -: Октомври 16, 2011, 10:41:37 am »
Вземате 100 гр зехтин (добър).
Вземате стъклен съд, малък, с дебели стени, и широко отворен отгоре.
Поставяте в джезве (чисто, никелирано) зехтина и затопляте.
Щом като стане горещ зехтина, ПОСТЕПЕННО разтопявате восъка в него, разбърквайки непрекъснато, така че да се получи гъста хомогенна смес. Количеството восък е толкова, колкото да се получи гъста хомогенна смес, способна да се втвърди.
Бързо изливате готовата смес (преди да се е втвърдила) в стъкления съд.
Получава се крем, както козметичен крем.

Д-р Бърди позволявам си да Ви цитирам.
При нас проблема е, че дупето става много червено след изхождане, независимо че я сменям веднага. Няма обриви. Мислите ли, че е подходящо в този случай кремчето?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #321 -: Октомври 16, 2011, 14:06:34 pm »
Минахме през здраве-бебе,судокрем,бипантен,ползвах и един правен крем с ланолин ,цинк,вазелин,който ми донесе една приятелка акушерка...докато не попаднах случайно(подарък ни е) на мустрела.Ето този вариант
http://kokoni.net/shop-by-category/meditsinska-kozmetika/mustela-stelaktiv-krem-75-ml.html

Оказа се,че действието му е също толкова добро както и на крем здраве,който много уважажам :D
Препоръчвам крем здраве,ако няма проблем,за ежедневна употреба и мустрелата,ако има зачервяване.
« Последна редакция: Октомври 16, 2011, 14:09:10 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #322 -: Октомври 16, 2011, 14:43:14 pm »
Илейни, не веднъж съм препоръчвала крем против подсичане, който се прави в една аптека тук във Варна. По препоръка на нашата педиатърка го ползвам от раждането на децата. След второто намазване (когато сме имали силно подсичане) когата е само леко розова. Много е ефикасен. Аптеката си ги прави всеки ден и се ползват до 3 месеца (има си указания отзат) Не ми е проблем да ти купя и изпратя. Струва около 3 лв.
Ползвала съм Бюбхен, Мустела, Судокрем и още няколко вида, но този беше с най-добър и бърз ефект.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #323 -: Октомври 16, 2011, 15:55:16 pm »
 Момичета, обсъждал ли сте Ротарикс ваксинат?
 Ще слагате ли на вашите бебоцо?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #324 -: Октомври 16, 2011, 16:08:27 pm »
Момичета, обсъждал ли сте Ротарикс ваксинат?
 Ще слагате ли на вашите бебоцо?
:) Дидон,можеш да прочетеш в темата за ваксините, пак е в този раздел педиатрични грижи.
Въпреки противоречивите мнения за тази ваксина, ние слажихме 1вия прием.

Илейни, и в Шумен в аптека Санита смесват този крем. Ако искаш ще ти дам рецептата. На нас много ни помогна при зачервено дупе и пъпки, които бяха станали на ранички.
« Последна редакция: Октомври 16, 2011, 16:10:59 pm от Breiv »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #325 -: Октомври 16, 2011, 16:10:47 pm »
Благодаря!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #326 -: Октомври 17, 2011, 01:14:33 am »
Здравейте, Докторе!

Момиченцето ми цяло лято се поти по главичката (само) докато суче. Отдавах го на горещото време и това, че е гушната в мен. Сега, обаче, потенето продължава. Споменах го на педиатъра като попитах дали не е рахит, но тя измрънка нещо от рода, че след 6 месечна възраст рахита се отразява не на главата, а на гръдния кош. Така и не ми каза това потене притеснително ли е или не.
Освен това преди месец и половина бебето преболедува от бронхит. Тогава лечението беше с Медоклор. Сега отново имаше бронхит и бяхме на Клацид, Проспан и Фенистил. Не е имала температура. Рядко се закашляше - 3-4 пъти за деня. Кашлицата й обаче беше със спазми.
Тази кашлица ме накара да я заведа на лекар. При първия преглед педиатъра каза, че й няма нищо, но да направим контролен след 3 дни. При втория преглед установи бронхит. Общото състояние не се бе променило.
Сега няма кашлица,нито хрема и апетита й се подобри. Понякога, само понякога, за няколко секунди диша като Дарт Вейдър (е, малко по-тихо). Да си призная не съм давала съвсем редовно фенистила.
Този петък трябваше за сме отново на преглед, но за съжаление мъжът на лекарката почина внезапно и не се знае тя кога ще се върне на работа. При заместващата я лекарка не бих си завела децата.
Има ли връзка между тези симптоми и притеснителни ли са те? Трябва ли да направя някакви изследвания?
« Последна редакция: Октомври 17, 2011, 01:16:48 am от Abloy »

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #327 -: Октомври 17, 2011, 01:28:32 am »
изследваме за

* Анемия, железен недоимък
* кръвни нива на 1,25 OH Vit.D, Калциеви нива.

От "Фенестил"-полза никаква в случая- може би да се наложи Фликсотайд, ако се прецени, че има остатъчна кашлица, и че шумовете наистина са с белодробен произход, а не от нослето, например.
« Последна редакция: Октомври 17, 2011, 02:06:06 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #328 -: Октомври 17, 2011, 01:50:51 am »
Благодаря Ви, Докторе! Още утре ще заведа детето в лабораторията.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #329 -: Октомври 17, 2011, 10:31:45 am »
Момичета, обсъждал ли сте Ротарикс ваксинат?
 Ще слагате ли на вашите бебоцо?
Аз вече сложих на Кай и двата приема. Не знам дали има връзка, но: в края на лятото аз, баща му, баба му, леля му и чичо му (от които почна всичко)си отнесохме по един "морски" вирус - разстройство, повръщане, температура и т.н. Кай му нямаше нищо, освен мъъъничко температура за ден; братовчед му (който си беше с родителите още от морето) - малко повръщане и температура, но несравнимо по-добре от родителите си. И двете лапета са ваксинирани с Ротарикс.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #330 -: Октомври 17, 2011, 14:54:40 pm »
Здравейте Д-ре и всички момичета, които се включват и помагат. Искам да попитам при хирургично отстраняване на половината нокът на пръста на крака и последвало мазане с Йодасепт има ли проблем да се кърми. Притеснението ми е от съдържанието на йод в мехлема, дали не влияе , защото минава през кърмата. Според педиатъра и личния лекар няма проблем да се кърми, но искам да чуя и Вас, ако някой друг също е ползвал този мехлем и е кърмил , също може да ми каже има ли риск. Благодаря предварително.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #331 -: Октомври 17, 2011, 17:01:52 pm »
Ще може ли да погледнете нашите изследвания,още не сме ги показали на педиатъра но май хемоглобина ни е нисък

RBC-4.56
MCV-75.9
HCT-L-0.35
PLT-309
MPV-8.0
WBC-H-11.4
HGB-L-112
MCH-L-24.6
MCHC-324

Благодаря ви предварително

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #332 -: Октомври 17, 2011, 18:30:42 pm »
 Надинка, а микробиология правихте ли преди ваксинирането?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #333 -: Октомври 17, 2011, 18:39:28 pm »
Д-р Бърди, дъщеря ми ( на 2.5 месеца) има рефлукс от както се е родила, но не е прекалено силен и до сега просто изчаквахме да го израсте. Вчера обаче вечерта повърна страшно много и то 2 часа след като е хранена. През  нощта я дадох 90мл в 3:30 и за сутрешното хранене в 7:00 отказа да яде и пак върна мъничко храна и яде чак до 8:30. Освен това е увеличила броя на изпражненията. До тук за 24 часа има 3, които приличат на разтройство и са жълтеникави, при положение, че никога от както се е родила не е имала повече от 1  и преди дори не беше всеки ден. Това увеличение на повръщането в комбинация с разтройство ме притеснява. Бебето е на АМ и додавам по 90мл кърма на ден, която съм замразила. Ние се храним през 4 часа по 120мл и през нощта по 90мл ако се събуди по-рано. Вчера пропусна нощното хранене, но днес понеже повърна вечерта и я храних и през нощта, макар че не беше заплакала.
 Няма температура и видимо изглежда добре, усмихва се, „бърбори“ и въобще няма признаци да се чувства зле. Фонтанелата не е хлътнала. Много ме е страх да не вземе да се обезводни каквато е мъничка.  Нещо друго трябва ли да направя?



  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #334 -: Октомври 17, 2011, 18:44:09 pm »
Може да започва гастрентерит, или друго заболяване.
Това със "замразената кърма" не ми харесва ... . Не може ли без това?
« Последна редакция: Октомври 18, 2011, 11:16:41 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #335 -: Октомври 17, 2011, 18:58:07 pm »
Може да започв гастрентерит, или друго заболяване.
Това със "замразената кърма" не ми харесва ... . Не може ли без това?
Може, не е зор. Уж за по-добро го правя, че казват, че и 50мл били достатъчни за имунитета. Замразих я като още кърмех, за да има за по дозичка на ден поне още един месец заради имунните фактори, че от 2 седмици е в детска градина и ме е страх да не се разболее ( то май това е станало).

Ще спра замразената кърма. Ако започва гатроенетерит какво да правя? Да я водя ли на лекар веднага или да чакам до утре да видя как ще е?


П.П. ТОку що звъннах в градината и ми казаха, че сутрешното ядене е яла само 90мл при положение, че обикновено яде по 120мл.
 
« Последна редакция: Октомври 17, 2011, 19:16:14 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #336 -: Октомври 17, 2011, 19:06:58 pm »
Надинка, а микробиология правихте ли преди ваксинирането?
Не, и при двата бебока. Да сме точни, нито една от двете им лекарки не е упоменавала за необходимост от микробиология. Не че това значи нещо :-)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #337 -: Октомври 18, 2011, 00:19:06 am »
И аз с едно питане за противогрипните ваксини конкретно. Аз си се ваксинирам редовно /с Инфлувак/ и съм доволна. Естествено - ще ми се и бебето да мога да ваксинирам, но педиатрите ме отрязаха категорично. Един казва за деца под годинката - абсурд, друг за деца под 2 години - дума да не ставало...  Дани е на 8 месеца и противогрипна ваксина ми се каза, че не може да се поставя. От четеното в нета - не мога да се ориентирам доколко е резонно това мнение, а и не съм лекар...

По принцип в "болнавия сезон" - залагам на класическо пазене: ограничени контакти, несъбиране с много хора, избягване на места където се събират много хора... Да, ама ако мога да осигуря това за мен и бебето и тази зима, няма как да изолирам тати. А неговата работа е свързана с много контакти и винаги довлича нещо... :(

Та Д-р Бърди, според Вас как би следвало да постъпя в случая? Наистина ли е такъв проблем да се сложи противогрипна ваксина на 8 месечно бебе, или просто "пак нашите педиатри"?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #338 -: Октомври 18, 2011, 10:53:47 am »
Ваксината има показание над 6м възраст.
Може да изберете например "Ваксигрип" - 0.25мл ( детската).

Не виждам нищо за "отрязване".
http://www.immunize.org/catg.d/p2010.pdf

"..Vaccinate all children and teens age 6m through 18yrs."
Даваме с образователна цел на "отрязващите" някого... .
« Последна редакция: Октомври 18, 2011, 10:55:55 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #339 -: Октомври 18, 2011, 11:15:09 am »
Много благодаря Д-р Бърди! :D Ами...не знам как да обясня отношението на педиатрите, които попитах за противогрипна ваксина, освен като "отрязване". Питам може ли да се постави - отговаря ми се, че категорично не можело, защото бил малък и точка по въпроса.  :? При такава реакция, не беше възможно да опитам дори да обсъждам каква ваксина точно да се сложи, каква да купувам, кога да я слагаме...

Ще правя "втори опит" очевидно.
Хубав ден!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!