0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #300 -: Октомври 14, 2011, 16:42:38 pm »
. Но тренинга за сън, както го наричат на запад и в САЩ явно дава резултати- те смятат че бебто трябва да има 10 часов непрекъснат сън!!
Няма такова нещо... поне не в САЩ, не знам другаде как е. Тук казват да си щастлив, ако до 6тия месец започне да спи през нощта.

Б.


  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #301 -: Октомври 14, 2011, 17:37:00 pm »
. Но тренинга за сън, както го наричат на запад и в САЩ явно дава резултати- те смятат че бебто трябва да има 10 часов непрекъснат сън!!
Няма такова нещо... поне не в САЩ, не знам другаде как е. Тук казват да си щастлив, ако до 6тия месец започне да спи през нощта.

Б.

В нашия САЩ има  :lol:. Явно си зависи от педиатъра.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #302 -: Октомври 14, 2011, 18:12:33 pm »
. Но тренинга за сън, както го наричат на запад и в САЩ явно дава резултати- те смятат че бебто трябва да има 10 часов непрекъснат сън!!
Няма такова нещо... поне не в САЩ, не знам другаде как е. Тук казват да си щастлив, ако до 6тия месец започне да спи през нощта.

Б.

В нашия САЩ има  :lol:. Явно си зависи от педиатъра.
Хахаха
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #303 -: Октомври 14, 2011, 18:42:08 pm »
Момичета, какво е "тренинг за сън"?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #304 -: Октомври 14, 2011, 19:56:40 pm »
Здравейте Д-р Birdie,

имам притеснение и нужда от помощ и съвет.

В неделя 8.10. получих две малки пъпчици от страни до клепача на окото. Помислих, че би могло да да е херпес но нямаше типичната клинична картина, намазах профилактично само веднъж с ацикловир. Покрай грижите за бебето не обърнах много внимание, надявах се, че ще отшуми. За жалост до петък нещата не се оправиха и отидох на очен лекар, който установи, че имам херпес симплекс. В момента съм на лечение с маз Zovirax ophthalmic.

Ще съм Ви благодарна да ми кажете до каква степен е опасно за бебето ако евентуално е заразено и за какво да внимавам.

Бебето е на смесено хранене кърмене и дохранване но кърменето е по-голям процент. По време на  бременността поради стрес и снижена имунна система много често получавах генитален херпес.
Хриси е на 4 месеца и почти половина, само да вметна, че в понеделник и сложиха втората ваксина симфорикс и инфанрикс, пропуснахме един месец, защото личния ми лекар се оказа, че няма ваксините.

Благодаря предварително!

Хубава вечер Ви желая!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #305 -: Октомври 14, 2011, 23:16:47 pm »
Педиатърът ВИ е на мнение?
Добре би било да се посъветвате там първо.
Ако има проблемни неща, бих се включил и аз.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #306 -: Октомври 15, 2011, 08:37:42 am »
Д-р Birdie,

вчера заведохме Хриси на педиатъра, защото забелязах мъничък обрив под оченцето, според педиатъра и прилича на атопичен дерматит но днес сутринта обрива е по-голям и като, че ли се е появил на още едно място.
 За жалост педиатъра и личния лекар не отговарят на телефоните си но се свързах с кожния диспансер ( живея в Пловдив )и насрочих преглед за 9:30часа. Не съм мерила температура но на пипане не ми изглежда завишена но сега и това ще направя. На своя глава намазах лекичко със зовирак-са, с който третирам своя обрив, не съм замърсила тубичката, за намазване ползвам чист ушен тампон.

Много съм притеснена. Пишете ми моля, какви са рисковете при нея!

Благодаря много!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #307 -: Октомври 15, 2011, 11:34:21 am »
Здравейте Д-р Birdie,

Пиша новините след прегледа на кожния специалист.

Според кожния лекар не е херпес а по-скоро бактериално замърсяване, по всяка вероятност от мен, защото бях получила никакъв обрив преди 10 дни, който упорито се повтаряше въпреки третирането с дипрогента продължава да избива а тя също имаше една пъпчица на бузката.

 Изписа ми бактробан кремче да я мажа вечер, след като го почистя с физиологичен разтвор. С бактробан-а ще третирам и моя обрив.

Това е от нас, моля се всичко да е наред и да отмине максимално бързо. Хубавото е, че при мен херпеса на окото видимо се оправя.

Поздрави!
« Последна редакция: Октомври 15, 2011, 11:37:52 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #308 -: Октомври 15, 2011, 12:14:17 pm »
 Хубав ден на всички от мен!
 Искам да ви питам, кога започнахте да повдигате детенцето от легнало положение за ръчичките, до седнало?
 Вчера вдигнах Калоян няколко пъти така и днес като го сложа в скута ми да гледа напред, отлепя плешките и главата от мен и иска да е в положение сякаш седи...
 Мога ли да го поощрявам или е рано?

 
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #309 -: Октомври 15, 2011, 15:14:29 pm »
Хубав ден на всички от мен!
 Искам да ви питам, кога започнахте да повдигате детенцето от легнало положение за ръчичките, до седнало?
 Вчера вдигнах Калоян няколко пъти така и днес като го сложа в скута ми да гледа напред, отлепя плешките и главата от мен и иска да е в положение сякаш седи...
 Мога ли да го поощрявам или е рано?

 
Води се по детето, то ще ти покаже, ако е готово. И аз на същата възраст запонах, а след 4 месеца я слагах в бебешко столче точно за тази цел. Тук всички деца ги държат от тази възраст и нищо им няма, а от България като видеха снимка и само ми правеха забележки. Добре че са далече, та игнориането беше много лесно :-).

Боби


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #310 -: Октомври 15, 2011, 21:41:19 pm »
Хубав ден на всички от мен!
 Искам да ви питам, кога започнахте да повдигате детенцето от легнало положение за ръчичките, до седнало?
 Вчера вдигнах Калоян няколко пъти така и днес като го сложа в скута ми да гледа напред, отлепя плешките и главата от мен и иска да е в положение сякаш седи...
 Мога ли да го поощрявам или е рано?
Дидонче, с Кай това го тренираме от 1-месечен (педиатърката така каза:-); от поне месец си се вдига съвсем сам. Оттогава го слагам и да седи, в мен, или го придържам седнал на пода, а той се опира с ръчички пред себе си (между крачетата). Сам решава кога му е писнало и или се опъва като дъга, че не иска повече (като е в мен) или си ляга директно (като е на пода). Не се притеснявай, той Кало сам си знае, както казва Боби :-)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #311 -: Октомври 15, 2011, 22:28:32 pm »
Мен още ме е страх да го сложа да седи само му подавам ръце и го повдигам, а седенето в мен той си се намества.
Да ви питам с какво мажете дупетата? Мазах с какво ли не от време на време много се зачервява и не мога да го оправя-в момента вече 3-4 дни е така.
И задължително ли е мазането след беня? Аз не мажа кожата е гладка не суха няма пъпчици и зачервявания, но една приятелка твърди, че ще го увредя и до живот ще е със суха кожа трябвало задължителлно бебешко олио?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #312 -: Октомври 15, 2011, 22:41:29 pm »
Мен още ме е страх да го сложа да седи само му подавам ръце и го повдигам, а седенето в мен той си се намества.
Да ви питам с какво мажете дупетата? Мазах с какво ли не от време на време много се зачервява и не мога да го оправя-в момента вече 3-4 дни е така.
И задължително ли е мазането след беня? Аз не мажа кожата е гладка не суха няма пъпчици и зачервявания, но една приятелка твърди, че ще го увредя и до живот ще е със суха кожа трябвало задължителлно бебешко олио?

Дупето мажа със Судокрем, но в момента е подсечена и няма ефект от него. Четох рецептата на д-р Бърди за дом. приготвено кремче с восък и зехтин, но вчера не открих в Шумен восък  8O
Друго много ефикасно за което съм чувала е от момичетата от Варна. Приготвяли го в аптека до х-л Черно море. "Попова" ако не се лъжа е аптеката  :oops: Много добри отзиви имаше за него.
Ако някой ми прати ще съм му мн. благодарна  :wink:

Колкото до приятелката ти кажи й да си маже нейното дете и да не дава такива нелепи съвети.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #313 -: Октомври 15, 2011, 23:27:46 pm »
ileini този крем на Попова и на мен ми го похвалиха, но не знам кога ще ходя и дали ще имам време да купя - не ми казаха какво е съдържанието му на нас педиатъра ни изписа правен крем вазелин и ланолин и не става с него, той е по-зле и от Бочко (по мое мнение). Ще потърся рецептата на д-р Бърди. Благодаря за мазането, аз не съм се трогнала от твърдението, но ми стана странно.
А нормално ли е да има корички(мекички почти излезли сами) в нослето всеки ден-не тече, рядко през нощта се чува изхъркване?
« Последна редакция: Октомври 15, 2011, 23:31:34 pm от м-и »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #314 -: Октомври 16, 2011, 00:38:05 am »
ileini този крем на Попова и на мен ми го похвалиха, но не знам кога ще ходя и дали ще имам време да купя - не ми казаха какво е съдържанието му на нас педиатъра ни изписа правен крем вазелин и ланолин и не става с него, той е по-зле и от Бочко (по мое мнение). Ще потърся рецептата на д-р Бърди. Благодаря за мазането, аз не съм се трогнала от твърдението, но ми стана странно.
А нормално ли е да има корички(мекички почти излезли сами) в нослето всеки ден-не тече, рядко през нощта се чува изхъркване?

И ние сме така с нослето, всеки ден си 4истим "пипитата":)по скоро са люспи4ки при нас поне де
За дупето мажа със "Здраве" или "Судокрем" доволна съм и от този на "Саносан"
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #315 -: Октомври 16, 2011, 01:36:14 am »
за дупето пробвах и бепантен и съм много доволна - слагам само ако има нужда, но на няколко пъти беше зачервена сложих вечерта и на сутринта беше съвсем наред. може ли някой да ми даде линк или да каже къде е рецептата на д-р бърди да я пробвам, че сега се е подсякла в гънките между краката и ми се ще да пробвам.

а за спането, както и за кърменето и за яденето и за движението им и те са хора и както спи, така. за щастие последните две нощи си спи съвсем добре, явно е било епизодично нещо, или поне така се надявам заради мене си.

дидонче, ади много обича да прави "коремни преси", както и да я държим изправена  - да стъпва на с краката си, това е един от сигурните начини да ти се усмихне. така че аз хич не ги мисля тези работи с "не й разрешавай да..."дори ми подариха едно столче, което прилича на гърне, с място за краката им отпред. т.е. те са седнали и имат опора отвсякъде и много се кефят. тъй като са високи тези столчета, казват че може в тях да се слага бебето от новородено.

аз да ви кажа, вече реших, че ще пробвам да не й давам пюрета, а направо нормална храна и ако ви е интересно ще ви пиша как върви, звучи ми много смислено и много зачитащо децата.

има ли някъде обобщение на препоръките на д-р бърди за екзема, че днес  бях при едно бебе с екземи по нея и ми се ще да "предам нататък" както се казва.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #316 -: Октомври 16, 2011, 01:49:19 am »
Рецептата е за поддържане на чиста област.
Не е за лекуване на тежки обриви- ако има подсичане, първо се лекува медикаментозно. След като кожата е спокойна, тогава се ползва правеното кремче.
« Последна редакция: Октомври 16, 2011, 14:05:27 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #317 -: Октомври 16, 2011, 06:10:24 am »
Аз не мажа кожата е гладка не суха няма пъпчици и зачервявания, но една приятелка твърди, че ще го увредя и до живот ще е със суха кожа трябвало задължителлно бебешко олио?
Никога не съм мазала. Ивана я мазах точно 2 седмици, защот така бях чувала и нали всички така правят... ама след това си зададох въпроса за какво да я мажа като кожата и е добре. Ами не съм я увредила. Андреа също не я мажа. На твоята приятелка и кажи, че точно обратното може да стане ( макар да не вярвам) - като му снабдяваш омазняването, кожата може да реши, че няма нуджа сама да го „върши“ това.



  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #318 -: Октомври 16, 2011, 08:53:35 am »
На нас скоро ни се беше подсякло дупето.Доста мазила пробвах,но не помогнаха.Дупето се оправи от Baby tan.Българско е кремчето и е много евтино-лев и нещо.
За мазането след баня-аз си я мажа.Но не защото трябва,а защото знам на мен колко ми е хубаво като се намажа с лосион.
Аз да ви попитам как да обясня на околните,че няма нищо лошо бебето да си смуче ръката,а не залъгалка.Една позната ми обясняваше,че нейния син като си смукал пръста и се бил изтънил и сега една борба-трябвало да я уча да смуче биберон.
А за заспиването-открих как да спи бебето дълго и спокойно,но много скъпо ще ми излезне.Петък бяхме на нощна сватба и това бебе му дръпна голям сън.Отначало я съжалих,че стои на тази шумотевица,ама тя пък много спокойно си спа.Сега ще трябва да я водим по дискотеки да спи :lol:
[/url]
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #319 -: Октомври 16, 2011, 09:20:43 am »
В момента ползвам крем на Клоран, мазен е, защото има рибено масло и наистина образува защитен слой върху кожата. Единствено не ми харесва миризмата му, точно заради това рибено масло.    http://klorane.bg/product_info.php?catid=24&prodid=39&type=bebe

Другия на клоран също е много хубав, има много приятна миризма на кокичета.

http://apteka.framar.bg/30061984/%D0%BA%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BD-%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D0%B7%D0%B0%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-75-%D0%BC%D0%BB-
« Последна редакция: Октомври 16, 2011, 09:49:05 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън