0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #260 -: Октомври 10, 2011, 20:51:10 pm »
Е, ясно е че колкото и оризово брашно да слагаме, детето не може да издържи до сутринта без едно междинно хранене :)
Изместете 21.30 към 22. Ако не може- оставете както е- 01 е по-добре от 04 :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #261 -: Октомври 10, 2011, 20:54:55 pm »
 Аз да питам нещо и за позата при държането на ръце. Едната ми ръка винаги прикрепя гръбчето от едната мишница до другата. Долната ръка обаче, не винаги е между краката му. Даже обикновено, бих казала, че е като столче. Нали се сещате, под цялото дупе. Това вредно ли е????
Ето така
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #262 -: Октомври 10, 2011, 20:55:49 pm »
И защо да е "вредно"?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #263 -: Октомври 10, 2011, 21:08:55 pm »
 ...малък бил, по думите на "мами с опит", които ми направиха забележка /така им казали ортопедите... 8O 8O 8O
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #264 -: Октомври 10, 2011, 21:12:45 pm »
Е, ясно е че колкото и оризово брашно да слагаме, детето не може да издържи до сутринта без едно междинно хранене :)
Изместете 21.30 към 22. Ако не може- оставете както е- 01 е по-добре от 04 :)

Благодаря Ви отново за отговора д-р Бърди!

И защо да е "вредно"?
Защото в БГ постоянно се чудят как излишно да ни стресират. Миналата седмица примерно в предаването "На кафе" обсъждаха вредата от проходилките  :lol:

Една мама обясняваше как се изкривявало детето стоейки там и видете ли нямало да пропълзи детето  :D А идва ли й на ума как след 6 месец ги слагат седнали? Там пак ли се товари гръбчето или натоварването е само в проходилката?!

Дидон не се връзвай на всичко казано от околните. Според свекърва ми пък й се схвана гръбчето на малката да я държа шест месеца в този кош за новородени  :wink: 
Угодия няма!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #265 -: Октомври 10, 2011, 21:26:34 pm »
...малък бил, по думите на "мами с опит", които ми направиха забележка /така им казали ортопедите... 8O 8O 8O
Разходка, чист въздух  и ... оставете детето на спокойствие.
Също и ортопедите... :)

Проходилката е подвижно столче. Единствената голяма опасност е от травми.
Проходилката по никакъв начин не влияе върху прохождането или върху гръбчето.
Забраниха я поради травми и падания от стълби и в басейни.
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 21:28:26 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #266 -: Октомври 10, 2011, 23:21:00 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Имам въпрос относно топленето на водата за АМ.
Ние минахме на АМ лятото в 7м и поради топлото време никога не съм топлила водата за АМ. Била е на стайна температура, най-ниска 22;23градуса. Дъщеря ми е на АМ сутрин в 6ч. и вечер в 21.30ч. Млякото сутрин го пие в просъница в кошарата, а ние спим зимата на 19; 20градуса. На нощното шкафче държа шишето с вода и млякото, само ги смесвам. Трябва ли да топля водата или може да си го пие със стайна т-ра?
Благодаря!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #267 -: Октомври 11, 2011, 10:15:47 am »
 Здравейте д-р Бърди
 Имаме страхотен проблем със заспиването,още от както стана на 3 седмици сега ве4е сме на по4ти 4 месеца  :( единственото което помагаше това беше да му дам да су4е и така заспиваше на гърда въпреки 4е в пове4то слу4ай е нахранен преди около 4ас сега си наложих и го залъгвам с бибката в на4алото беше зор но сега ве4е си я търси но кошмарното заспиване си е все още налице (викане ,нервне4ене ,мрънкане и запо4ва едно "дране" и мятане в леглото) ,на ръце се унася, но като го оставя обратно в леглото пак писва ,сега спи на ден по 2ч.и 30мин. някъде но рапокъсано това е за целия ден ,а и вси4ко се влоши още пове4е когато времето се развали и не можем да излизаме на разходки (навън спеше пове4е)в повечето случаи се приспиваме в рамките на час ,час и половина след което спи 30-40минути :? от викане и рев сега му хърка гърлото все едно има хра4ка ,страшно много се лигави докторката ни го слуша и каза 4е нямало нищо ,но мен ми е притеснено а и на всичкото това забравих да спомена 4е отдолу венците са подути и побелели още като ходихме на консултация док каза 4е ще имаме рано зъби, помислих 4е е така от тях но и след намазване на венците не се успокоява....дайте някакъв съвет ще съм благодарна !
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #268 -: Октомври 11, 2011, 10:21:58 am »
Рефлукс има.  >> "...сега му хърка гърлото все едно има хра4ка".
Затова е неспокоен.
Други възможности за обмисляне:

*уроинфекция
*отит
*газове, колики
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #269 -: Октомври 11, 2011, 11:20:52 am »
Докторката ни го гледа в4ера обстойно не откри при4ина освен това хърнане което не се 4ува постоянно никога не ми е връщал мляко,колики няма поне не виждам да е това спокоен е само като го държи някой ,сам в легло или шезлонг е спокоен 10 минути най много и то ако  не по4не рев докато усети 4е го оставям а хъркането според нея е от рев възможно ли е?До сега не съм имала подобен проблем,а и с баткото не съм имала по4ти никакви проблеми но все пак са две разли4ни деца по характер  и за това питам ....Видимо детето си е жизнено гука си, смее се но дойде ли време за сън е ужас или да го оствя в леглото или шезлонга
« Последна редакция: Октомври 11, 2011, 11:29:48 am от Виктория »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #270 -: Октомври 11, 2011, 11:24:17 am »
Ако чак толкова плаче през деня- може да е пресипнал.
Повръщането не е задължително при рефлукс.

Има и други причини детето да е неспокойно- би трябвало да се търси.
Ако изключително кърмите- някои Ваши храни може да го правят неспокоен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #271 -: Октомври 11, 2011, 15:58:15 pm »
 Вики, ние понякога имаме подобни състояния. Забелязала съм, че понякога, когато спи,изведнъж се намръщва, прави една кисела физиономия и преглъща. Явно му се връща, мляко ли, киселини ли, не знам... И доста често не иска да заспива в хоризонтално положение, иска да е в мен.Не бих казала, че е защото иска на  ръце, понеже, ако се излегна повечко, дори и да е в мен, отново започва да недоволства и да пъшка. Той е "изключително кърмено дете". Не знам кога се израства рефлукса, ако е това?
 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #272 -: Октомври 11, 2011, 16:00:45 pm »
Ами, типичен рефлукс описвате.
На кърмаче.
Писал съм много подробно за това в "Оценка на моториката".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #273 -: Октомври 11, 2011, 16:20:46 pm »
Благодаря,д-р Бърди!
Предполагам, че и за това първата част от нощния сън,му е спокойна, за разлика от втората. Имам предвид, че след последното хранене в 21:30ч, 22ч, дори и да заспи, го държа до 23ч в мен и после го слагам в леглото. Сложа ли го по-рано се събужда с пъшкане и рев. Докато през нощта, след нахранването почти веднага го връщам в леглото и след 1,5 задължително се буди. Вдигна ли го, заспива на момента...

 Отивам в другата тема, да се осведомя :)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #274 -: Октомври 11, 2011, 17:05:12 pm »
 Дидон ние нямаме проблеми през нощта заспива в 22-22:30 часа тогава яде и си заспива не се буди през нощта буди се чак към 7,7 и нещо сутринта да яде този проблем със заспиването го  имаме само  през деня което ме учудва още пове4е ,ина4е спи спокойно самото заспиване е голям зор(меко казано) ,може би и аз не се изразих правилно преди...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #275 -: Октомври 11, 2011, 19:42:00 pm »
На нощното шкафче държа шишето с вода и млякото, само ги смесвам. Трябва ли да топля водата или може да си го пие със стайна т-ра?
Благодаря!
Както го свикнеш, така ще я пие. Това по мое мнение си е твое решение, а не е медицински въпрос. А 2-3 градуса разлика няма и да ги усети.  Моята пие мляко или на стайна температура, или директно от хладилника студено. Бебето пък пие АМ на стайна температура, независимо колко е в стаята или навън (когато излизаме и носим вода). 

Боби


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #276 -: Октомври 11, 2011, 22:24:51 pm »
На нощното шкафче държа шишето с вода и млякото, само ги смесвам. Трябва ли да топля водата или може да си го пие със стайна т-ра?
Благодаря!
Както го свикнеш, така ще я пие. Това по мое мнение си е твое решение, а не е медицински въпрос. А 2-3 градуса разлика няма и да ги усети.  Моята пие мляко или на стайна температура, или директно от хладилника студено. Бебето пък пие АМ на стайна температура, независимо колко е в стаята или навън (когато излизаме и носим вода). 

Боби

Да и аз така си мисля, ама да не и идва студена за гърлото, знам ли. Тя го пие полуспяща и като е затоплена и студено мляко не знам... За това попитах :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #277 -: Октомври 11, 2011, 22:28:49 pm »
Спокойно можеш да си стоплиш 1 литър вода и да ти стои в термос в стаята. Като огладнее, само наливаш и готово. За мен така беше най-удобно през нощта.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #278 -: Октомври 11, 2011, 22:48:33 pm »
Да и аз така си мисля, ама да не и идва студена за гърлото, знам ли. Тя го пие полуспяща и като е затоплена и студено мляко не знам... За това попитах :)
Какво ще му стане на гърлото от студено? Това са бабини деветини. А и това са няколко градуса разлика. 19 градуса не е студено, хладилника е 4 градуса. Освен това никой не се е разболял от пиене на студено ( неазвисимо какво твърдят нашите капацитетни баби, майки и съседки). Тук в яслата вадят млякото от хладилника и им сипват директно от там, а майките слагат лед в сока на децата си от както започнат да пият сок. Топлото мляко и аз си го обичам, но това е защото така са ме научили. Сега го пия като студено питие и така го давам и на дъщеря ми или затоплям да е стайна температура, че да не стане пък много капризна. Сок задължително пие ледено студен.Също ако е с температура само студени питиета и давам докато не я смъкнем.
Както си решиш де, ама за мен е по-лесно да не си правя живота по-тежък да я уча да пие топли питиета, които освен това и аз намирам за блудкави. Като се сетя само как са ми давали топъл сок и лошо ми става :-). Ако имаше причина и вярвах, че това е по-добре за нея, бих го правила, но не знам за такава.



Б.
« Последна редакция: Октомври 11, 2011, 23:00:06 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #279 -: Октомври 11, 2011, 23:00:44 pm »
Неслучайно на упътването на АМ пише да се загрява водата преди разтваряне, не пише "сложете вода от хладилкика". Значи има причина... Не е въпрос според мен дали ще му стане нещо на детето, ако пие студено, а дали е правилно да се приготви АМ със студена вода или не.
Не се заяждам, не споря, изказвам мнение.