0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #160 -: Октомври 04, 2011, 17:27:45 pm »
здравейте докторе. бебето ми е на 2м и 10дни и от известно време има слуз в акото. храня я с адаптирано мляко хип комбиотик ,пие и чайче на хип "лека нощ". педиатърката каза че най-вероятно е от чая понеже отхрачвала от него 8O. беба като беше на 25 дни имаше много сополки и й пуснахме секрет от носа,оказа се че има златен стафилокок и лекувахме с коластра на аквасорс 20тина дни по 2 броя,за щастие отшумяха сополите. та мнението на докторката е ,че това са сополи в акото,макар че малката изобщо няма вече грам сопол,нито някакви признаци за хрема и т.н. кажете си мнението не трябва ли да се пусне изследване на акото и каква може да е причината за тази слуз ,че на мен изобщо не ми се вярва да са сополи или пък чая да е причина за това...леко притеснена съм :?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #161 -: Октомври 04, 2011, 18:34:06 pm »
Лиско, а като казваш, че е точен, колко точен? Защото аз имам един електронен, който дава отклонение -1 градус от живачния. По принцип, ако имам съмнения за температура меря с него и ако вече мине там 37, тогава меря и с живачния, за да разбера каква е температурата точно. Та при този електронен нормалната температура е около 35.6 (с живачен 36.6).
И аз това установих и  за това съм в голяма чуденка  сега какъв да купувам.Въпроса не е в парите. Изтървах живачния , а вече нали не се предлагат по аптеките.Един електронен на ЧИКО го върнах , след като го купих и видях колко е ''точен'' .Даже  в магазина имаха два модела на чико и двата даваха различна температура .


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #162 -: Октомври 04, 2011, 19:04:29 pm »
Елена,аз имам ето такъв термометърhttp://www.kolko.bg/bg/quiko-quiko-strict-bg/p/1257341
Много съм доволна и е изключително бърз.Има в аптеки Марешки.
[/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #163 -: Октомври 04, 2011, 19:56:19 pm »
здравейте докторе. бебето ми е на 2м и 10дни и от известно време има слуз в акото. храня я с адаптирано мляко хип комбиотик ,пие и чайче на хип "лека нощ". педиатърката каза че най-вероятно е от чая понеже отхрачвала от него 8O. беба като беше на 25 дни имаше много сополки и й пуснахме секрет от носа,оказа се че има златен стафилокок и лекувахме с коластра на аквасорс 20тина дни по 2 броя,за щастие отшумяха сополите. та мнението на докторката е ,че това са сополи в акото,макар че малката изобщо няма вече грам сопол,нито някакви признаци за хрема и т.н. кажете си мнението не трябва ли да се пусне изследване на акото и каква може да е причината за тази слуз ,че на мен изобщо не ми се вярва да са сополи или пък чая да е причина за това...леко притеснена съм :?

Това е вероятно следствие от вирусното заболяване, предизвикало хремата.
Може да пуснете посявки, разбира се.

"Коластра на"... къде ги намирате тези неща?? това не лекува Стафилокок... .

Естествено за никакви "сополки" не може да става и реч.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #164 -: Октомври 04, 2011, 19:57:57 pm »
Добро утро д-р Бърди!
От вчера вече сме и с лека хрема. Не изпитва дискомфорт детето, храни се нормално, но нослето сълзи. Няма температура. Много е жизнена, даже повече от обикновено. Явно наваксва пропуснатото  :lol:
Днес ще я водя пак при лекуващата. Смятате ли, че е нужно да се назначават някакви изследвания? Как според Вас трябва да се процедира? Влачим се с различни симптоми повече от седмица.
Да се следи с внимание.
И да поставите всички нужни ваксини- плюс Хиб ваксината и Превенар 13.
Само така може да следите спокойно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #165 -: Октомври 04, 2011, 19:58:31 pm »
Здравейте д-р Бърди
от доста време акото на бебето е зелено без слуз,детето ака в повечето случай през ден ,има ли място за притеснение.
И още един въпрос какво ще кажете за ротавирусната ваксина, дали да я сложа, много се двуомя.
С какво се храни детето?
Аз лично не ползвам ротавирусна ваксина. Страхувам се от нея. Но това е тясно лично мнение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #166 -: Октомври 04, 2011, 20:03:03 pm »
Д-р Бърди, благодаря за термометъра, моля, някой ако го види в бг да каже къде, защото аз имам един, който над 35.7 не вдига.

да питам нещо - какво мислите за използването на органични масла като масло от чаено дърво (слагам по една-три капки в купичката вода, с която я почиствам при смяна на памперса, когато има обрив) зная, че е естествен антисептик и според мен доста помага за обриви, но все се каня да питам дали не правя грешка.

по същия начин - масло от шипки, много ми помогна когато й се белеше кожата в първите  седмици след раждането по гънките на китките и глезените. по тази логика дали би помогнало на кожата да се възстанови от обрив например.

толкова съм се вторачила в тези обриви, защото последните няколко дни се беше изринала, сега гледам че има обрив по дупето. мажа със судокрем или бепантен, но повече ми харесва идеята за етеричните масла? ще съм благодарна за мнение.

пис - ади е на 4 мес и половина и откакто започна да се лигави сериозно заради зъбите също започна да ака по-често, понякога си връща стария режим - на всяко хранене. и е по-рядко, съответно пак се перем няколко пъти на ден :) дали не е от зъбите и при теб това акане. доколкото прочетох това ставало защото се променял състава на слюнката, дано не греша. какво казват за наддаването - в рамките на нормалното ли е или е причина за притеснение?

Може да ползвате маслата, стига детето да не е алергично към тях. Най-доброто за подсичане при бебета е восък в зехтин. Писал съм рецептата тук многократно, мисля.

За останалото-оставете детето на спокойствие. Само имайте пред вид че, упоритите подсичания могат да се дължат при бебета на уроинфекция. Диарията също може да е в този аспект интерпретирана.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #167 -: Октомври 04, 2011, 20:04:56 pm »
Д-р Бърди, благодаря за термометъра, моля, някой ако го види в бг да каже къде, защото аз имам един, който над 35.7 не вдига.

Елена, аз си го купих преди около половин година от аптеката до нас (Варна). Те поддържат всякакви апарати на въпросната фирма и ако искаш мога да проверя, да го купя и да ти го изпратя:)
Ако не се лъжа струваше около 20 лв. но ще питам за да съм сигурна.
И аз съм доволна от него но сега ще купувам и за ухо, че никак не искат да стоят и е една борба като се наложи да меря температура:)

с Нимика сме писали заедно:)
НЕ ушни- не са точни!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #168 -: Октомври 04, 2011, 21:00:58 pm »
Детето е на ампутирано мляко Аптамил Конфорт 1 и кърма.
А за ротавирусната ваксина защо не я харесвате?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #169 -: Октомври 04, 2011, 21:17:18 pm »
Адаптирано... не "ампутирано " :)

Защото причиняваше сериозни странични ефекти.
Освен това, се слага само до 6 месец.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #170 -: Октомври 04, 2011, 21:57:09 pm »
Грешка на езика, то от умора човек какви ли не глупости пише.Малко смях в залата :lol:

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #171 -: Октомври 04, 2011, 22:16:52 pm »
Лиско, а като казваш, че е точен, колко точен? Защото аз имам един електронен, който дава отклонение -1 градус от живачния. По принцип, ако имам съмнения за температура меря с него и ако вече мине там 37, тогава меря и с живачния, за да разбера каква е температурата точно. Та при този електронен нормалната температура е около 35.6 (с живачен 36.6).
Мими, за голяма моя изненада мереше като живачния с който винаги сравнявах в началото, и после го подарих, че се страхувах да не го счупим:)
Въпреки, че този на Чико не беше никак евтин, нямах много време да избирам като се родиха децата и малко с риск го взех но имах късмет вероятно. И сега мери точно но не всеки път, затова и избягвам да го ползвам за децата.
Д-р Бърди, благодаря за мнението Ви за термометрите за ухо.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #172 -: Октомври 04, 2011, 22:22:02 pm »
Грешка на езика, то от умора човек какви ли не глупости пише.Малко смях в залата :lol:
Тази слуз вероятно е от АМ- то има синапено брашно ( ако не бъркам превода, че Бг съм го позабравил :(   ) .
Не мисля че е проблем, ако не става въпрос за чревна инфекция, разбира се.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #173 -: Октомври 04, 2011, 22:22:41 pm »
Лиско, а като казваш, че е точен, колко точен? Защото аз имам един електронен, който дава отклонение -1 градус от живачния. По принцип, ако имам съмнения за температура меря с него и ако вече мине там 37, тогава меря и с живачния, за да разбера каква е температурата точно. Та при този електронен нормалната температура е около 35.6 (с живачен 36.6).
Мими, за голяма моя изненада мереше като живачния с който винаги сравнявах в началото, и после го подарих, че се страхувах да не го счупим:)
Въпреки, че този на Чико не беше никак евтин, нямах много време да избирам като се родиха децата и малко с риск го взех но имах късмет вероятно. И сега мери точно но не всеки път, затова и избягвам да го ползвам за децата.
Д-р Бърди, благодаря за мнението Ви за термометрите за ухо.

Какво стана?

на л.с. ... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #174 -: Октомври 04, 2011, 22:51:24 pm »
За над 1 годинка - "Тонимер Бласамик Софт"- назален гел.

Д-р Бърди, точно мислех да купя такъв гел за сина ми и видях какво сте написал. Проблема е, че нослето му хърка по някой път нощно време, като не е запушен защото си диша през него. Така е от както беше на 2-3 месеца. Когато капна малко физиологичен разтвор обикновено кихва и изкарва това, което го е дразнило. :wink: Да продължа с физиологичния разтвор или има нещо друго, което мога да използвам?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #175 -: Октомври 04, 2011, 22:52:39 pm »
Кърмите? или?
Ако няма Стафилокок ( или друго) това е белег на рефлукс.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #176 -: Октомври 04, 2011, 23:01:04 pm »
Кърмите? или?
Ако няма Стафилокок ( или друго) това е белег на рефлукс.
Вече не кърмя, от 20 дни някъде. На Хумана 2 е.
Когато се прояви за първи път изследвахме носен секрет и беше чист, но това беше преди 4-5 месеца някъде.
Когато започнах захранването Ви бях писала за едно нощно неспокойство и проплакване и тогава казахте, че е рефлукс и да спра всичко в бурканчета. Направих го и за няколко дни всичко отшумя. Какво да направя сега? Мислех от утре да захранвам с месни пюрета.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #177 -: Октомври 04, 2011, 23:10:19 pm »
Д-р Бърди, може ли да кърмя докато взимам Амоксицилин ( 500мг 4х/ден, ако е от значение дозата) ? Предписа ми го зъболекар.

Боби


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #178 -: Октомври 04, 2011, 23:11:59 pm »
Здравейте д-р Бърди, незнам за кой път ви занимавам с проблема на моите деца (близнаци на почти 10 месеца), за което се извинявам. И двамата с рефлукс, незнам дали се сещате за историята ни, кърмени 2 месеца, третия  - смесено хранене (кърма и АР АМ), по съвет на гастроентеролог, защото положението беше страшно. Опитали сме всички АР млека, които са ни изписали /с изключение на Хумана, което не намерихме в БГ/,прахчета мотилиум, зантак, храненене полуизправени, повдигнати матраци, за съжаление без особен ефект.По ваша препоръка направихме УЗ, заключението беше и при двамата ГЕР + пилороспазъм, според докторката това не налага операция, каза ни, че ще се израстне, че след захранването нещата ще се подобрят и като започнат да ядат твърда храна, рефлукса ще намалее и постепенно ще спрат да повръщат, но при тях почти нямаше разлика, и особено откакто са по - активни, повръщането отново се увеличи много.
Вече незнам какво да правя, моля за съвет  :?
Благодаря Ви
Лека вечер
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #179 -: Октомври 04, 2011, 23:22:29 pm »
Кърмите? или?
Ако няма Стафилокок ( или друго) това е белег на рефлукс.
Вече не кърмя, от 20 дни някъде. На Хумана 2 е.
Когато се прояви за първи път изследвахме носен секрет и беше чист, но това беше преди 4-5 месеца някъде.
Когато започнах захранването Ви бях писала за едно нощно неспокойство и проплакване и тогава казахте, че е рефлукс и да спра всичко в бурканчета. Направих го и за няколко дни всичко отшумя. Какво да направя сега? Мислех от утре да захранвам с месни пюрета.


Сгъстете последното АМ с 1-2 мезурки оризово брашно ( бебешко, не от пазара!)
Захранете си с месни пюрета. НЕ бурканчета!
« Последна редакция: Октомври 04, 2011, 23:24:23 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.