0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #140 -: Октомври 03, 2011, 10:44:19 am »
Тъкмо бях почнала да ровя за снимка на тази помпичка, когато видях, че Натали ми е спестила труда :-) Много ни помогна тази изминала седмица, според мен е много по-ефикасна от помпичките със стискане. Явно за късмет не намерих в празничната неделя от онези, дето се връзват с прахосмукачката: обсъждайки с познати после, децата много се стресират от тях; не че от тази не пищеше, но поне не се плаши и от самата прахосмукачка :-)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #141 -: Октомври 03, 2011, 10:46:18 am »
И ето- няма нужда вече от Коларгол и всичко останало.

За деца над 2-3 годинки, имайте пред вид и "Синус-Ринз".
За над 1 годинка - "Тонимер Бласамик Софт"- назален гел.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #142 -: Октомври 03, 2011, 11:53:18 am »
 8O какви са тези прахосмукачки? Аз купих същата помпичка тази седмица, така и не се наложи да я ползвам. Иначе изкарахме кошмарна седмица с висока темп. :(

Д-р Бърди бях Ви писала на лични,оказа се алергия към антибиотика. Наложи се да викам лекар в събота, тъй като обрива покри цялото тяло. Чак лекарката се стресна като видя детето. Спрях антибиотика и на другия ден нямаше помен от обрива. Кошмарна седмица както писах по-горе...

Тази започва малко по-добре. Без температура и зачервено гърло, но Ники не спира да киха  :( Незная вече какво да правя. Пак сме на лекар следобед.

Искам да попитам за надежден термометър, че тези дни в чудо се видях. Парите не са толкова от значение, важното е да съм сигурна в резултата. С живачен е мисия невъзможна дори и при 39градуса.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #143 -: Октомври 03, 2011, 12:12:33 pm »
Този е добър
http://www.microlife.com/WebTools/ProductDB/pdf/IB%20MT%20200%20V12%200410.pdf

Мери за 10 секунди.

Реакции към Азитромицин ( Сумамед) са сравнително редки.
Но не е изключено.

« Последна редакция: Октомври 03, 2011, 12:15:15 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #144 -: Октомври 03, 2011, 12:24:25 pm »
За съжаление вероятно сме от редките случаи. Аз също имам доста алергии към лекарства, явно и детето ще е същото  :(

Подхвърлих варианта за розеола, каза че обрива бил по-различен. Това че отшумя за два дни също ме навежда на мисълта, че може да е било и това, а спирането на АБ да е съвпадение... Или поне ми се иска да е така.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #145 -: Октомври 03, 2011, 12:34:15 pm »
За два дни отшумяват температурните екзантеми ( понякога и за малко повече).
АБ реакции - за часове.

Ако на мястото на обривите остана леко жълтеникаво оцветяване, то това е температурен екзантем... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #146 -: Октомври 03, 2011, 12:48:55 pm »
Антибиотика го изписаха в сряда. Първи прием в 17ч. Температурата спадна в четвъртък. Обрива се появи в петък сутрин. Последен пием на АБ петък следобед, тъй като в събота положението беше доста зле. В неделя сутрин обрива вече го нямаше(поне по гърба и корема). Имаше нов на едната бузка, но мн слабо изразен. Днес няма и помен, няма и жълтеникаво оцветяване. Ще я прегледам пак де, само да се наспинка  :)

Това кихане обаче ме притеснява, през десетина минутки киха  :( От сутринта е така.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #147 -: Октомври 03, 2011, 12:55:48 pm »
Добре.
Може кихането да е в рамките на алергичната реакция.
Освен ако т-та пак не се повиши... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #148 -: Октомври 04, 2011, 09:01:24 am »
Добро утро д-р Бърди!
От вчера вече сме и с лека хрема. Не изпитва дискомфорт детето, храни се нормално, но нослето сълзи. Няма температура. Много е жизнена, даже повече от обикновено. Явно наваксва пропуснатото  :lol:
Днес ще я водя пак при лекуващата. Смятате ли, че е нужно да се назначават някакви изследвания? Как според Вас трябва да се процедира? Влачим се с различни симптоми повече от седмица.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #149 -: Октомври 04, 2011, 11:03:37 am »
Здравейте д-р Бърди
от доста време акото на бебето е зелено без слуз,детето ака в повечето случай през ден ,има ли място за притеснение.
И още един въпрос какво ще кажете за ротавирусната ваксина, дали да я сложа, много се двуомя.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #150 -: Октомври 04, 2011, 11:23:00 am »
chuspito нашия педиатър ни предложи тази ваксина много рано и аз малко се постреснах, но мъжът ми изкарва поне едно такова повръщане и разстройство всяко лято и реших че е по-дорбе да я имаме макар и да не действа на всички вируси. Не знам какво ще те посъветва д-р Бърди.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #151 -: Октомври 04, 2011, 13:20:15 pm »
имам нужда от съвет за моето бебче на 4 месеца: за 35 дни от предния преглед сме наддали само 300 грама и сега тежим 6,700. освен това, от около 1 седмица, започна да ака по-често - по 2-3 пъти дневно, докато преди се случваше 1 път на два дни, а акото е по-редичко, с кисела миризма (и преди си беше така). не съм забелязала да има слуз, но не съм и гледала специално за това. чудя се какво предизвика тази промяна и дали има връзка с теглото?! как моята храна оказва влияние на акото на бебчо? изцяло на кърма сме, през 2-3 часа, от двете гърди всеки път, с нощна пауза от около 6-7 часа.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #152 -: Октомври 04, 2011, 13:37:45 pm »
Д-р Бърди, благодаря за термометъра, моля, някой ако го види в бг да каже къде, защото аз имам един, който над 35.7 не вдига.

да питам нещо - какво мислите за използването на органични масла като масло от чаено дърво (слагам по една-три капки в купичката вода, с която я почиствам при смяна на памперса, когато има обрив) зная, че е естествен антисептик и според мен доста помага за обриви, но все се каня да питам дали не правя грешка.

по същия начин - масло от шипки, много ми помогна когато й се белеше кожата в първите  седмици след раждането по гънките на китките и глезените. по тази логика дали би помогнало на кожата да се възстанови от обрив например.

толкова съм се вторачила в тези обриви, защото последните няколко дни се беше изринала, сега гледам че има обрив по дупето. мажа със судокрем или бепантен, но повече ми харесва идеята за етеричните масла? ще съм благодарна за мнение.

пис - ади е на 4 мес и половина и откакто започна да се лигави сериозно заради зъбите също започна да ака по-често, понякога си връща стария режим - на всяко хранене. и е по-рядко, съответно пак се перем няколко пъти на ден :) дали не е от зъбите и при теб това акане. доколкото прочетох това ставало защото се променял състава на слюнката, дано не греша. какво казват за наддаването - в рамките на нормалното ли е или е причина за притеснение?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #153 -: Октомври 04, 2011, 13:45:01 pm »
наистина имаме периоди на лигавене, но се редуват - два дни се слюнчи повече, после пак си е нормално... не се виждат зъбки още - нищо не белее, но си пъха ръцете в устата по-често в "лигавите дни".
педиатърката каза, че може следващия месец да компенсира с наддаването и тогава ще решим какво да се прави. бебо е здрав, има добър вид на по-скоро шишкаво дете, не плаче, не изглежда да е гладен и да не му стига при кърменията.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #154 -: Октомври 04, 2011, 14:43:57 pm »
имам нужда от съвет за моето бебче на 4 месеца: за 35 дни от предния преглед сме наддали само 300 грама и сега тежим 6,700. освен това, от около 1 седмица, започна да ака по-често - по 2-3 пъти дневно, докато преди се случваше 1 път на два дни, а акото е по-редичко, с кисела миризма (и преди си беше така). не съм забелязала да има слуз, но не съм и гледала специално за това. чудя се какво предизвика тази промяна и дали има връзка с теглото?! как моята храна оказва влияние на акото на бебчо? изцяло на кърма сме, през 2-3 часа, от двете гърди всеки път, с нощна пауза от около 6-7 часа.

Синът ми в 4-тия месец качи само 250 грама. Преди това качваше минимум по килограм на месец. Педиатърът никак не беше притеснен. Успокои ме, като ми каза, че за последните 2 месеца е качил общо 1,3 кг.  Следващия месец качи 600г.

Много е важно какво е било теглото при раждане как е наддавал предните месеци колко е висок и т.н. За акото не знам. При нас също имаше промяна понякога, но не съм се притеснявала за това. Сега сме със запек след захранването и това много повече ме притеснява  :?
« Последна редакция: Октомври 04, 2011, 15:04:54 pm от loriane »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #155 -: Октомври 04, 2011, 14:58:56 pm »
Д-р Бърди, благодаря за термометъра, моля, някой ако го види в бг да каже къде, защото аз имам един, който над 35.7 не вдига.  
ето :

http://apteka.framar.bg/30014610/%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BD-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D1%84-200
 

   http://www.microlife-bg.com/index.php?id=4&mid=2&sid=1#

Понеже  и аз търся термометър  , дали имате мнение за ето този на Омрон - струва ли си парите или  горния  вариант е  по- добър избор:
http://family-bg.com/prX_1171.htm
или  на  Микролайф за чело или за ухо ?:

http://www.microlife-bg.com/index.php?id=4&mid=2&sid=2#
« Последна редакция: Октомври 04, 2011, 15:06:06 pm от nimika »


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #156 -: Октомври 04, 2011, 15:00:21 pm »
Д-р Бърди, благодаря за термометъра, моля, някой ако го види в бг да каже къде, защото аз имам един, който над 35.7 не вдига.

Елена, аз си го купих преди около половин година от аптеката до нас (Варна). Те поддържат всякакви апарати на въпросната фирма и ако искаш мога да проверя, да го купя и да ти го изпратя:)
Ако не се лъжа струваше около 20 лв. но ще питам за да съм сигурна.
И аз съм доволна от него но сега ще купувам и за ухо, че никак не искат да стоят и е една борба като се наложи да меря температура:)

с Нимика сме писали заедно:)
« Последна редакция: Октомври 04, 2011, 15:01:58 pm от Lisko »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #157 -: Октомври 04, 2011, 15:04:39 pm »
Лисе , да заедно.
Ами аз май да купувам наведнъж и двата  :D - и  обикновенния и за чело или ухо  ще е по- удобен ?


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #158 -: Октомври 04, 2011, 15:11:06 pm »
Лисе , да заедно.
Ами аз май да купувам наведнъж и двата  :D - и  обикновенния и за чело или ухо  ще е по- удобен ?

Нимика, аз ползвах сензорен на Чико за чело. Много бях доволна и мереше наистина точно. Особено докато бяха малки децата и спяха ми вършеше прекрасна работа. Незнайно как обаче Алекс го беше взел един ден и след като го разглоби и блъсна 3 пъти в земята му нямам много доверие. За ухо не съм ползвала досега.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #159 -: Октомври 04, 2011, 17:08:16 pm »
Лиско, а като казваш, че е точен, колко точен? Защото аз имам един електронен, който дава отклонение -1 градус от живачния. По принцип, ако имам съмнения за температура меря с него и ако вече мине там 37, тогава меря и с живачния, за да разбера каква е температурата точно. Та при този електронен нормалната температура е около 35.6 (с живачен 36.6).