0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #120 -: Септември 30, 2011, 10:58:48 am »
 Имам два чая за лека нощ, на Hip i Blevit. Не ги давам, но и на двата пише как се приготвят и да не се надвишава дневната доза. Не мисля, че билките могат да се  дават в неограничено количество...
 Нашия Калоян също много точи лиги. До сега само веднъж е искал друго освен кърма...

 Когато спя в стая задушна и със сух въздух, доста ожаднявам... Предполагам, че и при децата /бебетата е така
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #121 -: Септември 30, 2011, 16:58:04 pm »
 Съжалявам, че два мои поста са един след друг, но вече не мога да редактирам.

 Отново по темата с пъшкането, газовете и не спането... Ние вече си заспиваме безпроблемно в 23ч. Спим най-малко до 5ч по корем. След събуждане и хранене, независимо дали е в 5ч, 5:30ч, 6ч или 6:30ч почти никога не се оригва, заспива си детето. Слагам го в леглото и точно след час започва пъшкането. Даже понякога се буди. Вдигам го, понякога цоква съвсем малко, а друг път направо заспива и спи още 2ч, нотрябва задължително да е в мен. Оставя ли го, започва да се гъне. Тази сутрин усещах с ръката си бълбукането в коремчето... Изцяло сме на кърма...
 Това колики ли са, сутрешни или какво? Дали да се опитвам да пропусна това хранене или трябва да дам нещо различно от кърма...или????
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #122 -: Септември 30, 2011, 17:26:36 pm »
При нас е така денонощно с шума в корема и спането само с гушкане иначе рев аз дълго време мислех че са колики но педиатъра ни каза рефлукс а гастроентеролог потвърди само че при нас има и постоянно и обилно повръщане. Въпреки всичко педиатъра ни казва че щом наддава вс. е ок и не са необходими мерки така че правя опити за справяне без неговата подкрепа. При нас с пропускане на хранене нямаше ефект.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #123 -: Септември 30, 2011, 18:38:49 pm »
При нас е така денонощно с шума в корема и спането само с гушкане иначе рев
И при нас е така и даже взех да си мисля,че вече е свикнала на ръце.Пък уж малка още.Но от друга срана пък,и на ръце да е,след по-малко от 5 мин.пак започва да плаче и търси да суче.Като я сложа на гърда и се успокоява.Не бих казала,че всеки път суче,а по-скоро се успокоява.И като заспи,оставя ли я да си легне,след няколко минути се започва едно лудо мятане на ръце и крака,рев и схемата с успокояването се повтаря отново и отново.И вече съм се видяла в чудо.
Гласа й от вчера е пресипнал и искрено се надявам да е от рев.При вас случвало ли се е подобно нещо?Не забелязвам гърлото да й създава някакъв дискомфорт,но пък и какво ли разбирам аз де.
[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #124 -: Септември 30, 2011, 23:09:37 pm »
От лентичката ти виждам че е на около 6 седмици на нас тогава ни започна повръщането, а за гърлото да я види доктора може и от рев да е при нас се случва да пресипва гласа когато не мога да го успокоя, но е за момента после вс. е наред. По принцип му е харесва на ръце но когато е спокоен си играе с ръцете или се върти из леглото когато е зле е залепен за мен и спим заедно даже, предполагам че ако не боли няма да е така и затова и аз нося  :oops:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #125 -: Октомври 01, 2011, 03:13:28 am »
краси, абсолютно ми се еслучвало да й е пресипнал гласа от плач или от викане. не че казвам да не си следиш бебето за други симптоми на настинка или нещо такова, но ми се е случвало.  пък и да е свикнала на ръце, нищо лошо не виждам в това, съвсем нормално ми се струва да ги успокоява когато ни усещат. аз я носих в слинг първите 2 месеца и половина и нямах никакви проблеми.

ади днес ни изкара ъкъла - плака 2 часа и кусур и нищо не я успокоява, дори отказа да суче, пък като видях и че се беше изринала, съвсем се притесних. защото тя почти не плаче, а особено пък така, то си личеше, че й има нещо. обадихме се на доктора, записахме час и тя се успокои, хапна малко, дремна и готово. макар, че изкара доста дълго време без да яде - почти 5 часа следобеда. сега и се изака, та се надявам да е минал зора, но е ужасно усещането да не можеш нищо да направиш да я облекчи.

някой да е намерил нещо, което работи за облекчаване на зъбоникненето?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #126 -: Октомври 01, 2011, 08:44:25 am »
Ели,благодаря ти за отговора,успокои ме.Че не бях чувала пресипнало бебе,ама вече чух ;)
А за свикването на ръце-всички ме плашат колко лошо било бебето да свикне на ръце,а в същото време самите те не я свалят от ръцете си,но както и да е.
Дидонче,и на теб благодаря за съвета,който ми даде без да искаш.Вчера и аз реших да сложа бебка да спи по корем и,о чудо-заспа блажено и спокойно.Даже и сега спи така :) Май малко ме е страх да я държа по корем,но пък за това съм постоянно покрай нея
[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. j
« Отговор #127 -: Октомври 01, 2011, 09:49:36 am »
Аз си мисля че няма да искат все на ръце той света става все по интересен за тях. А това със свикването и моята майка ме плашеше в началото, а все гледаше да го вземе :)
За никнене на зъби ние още не сме стигнали до там но нали продават в аптеките някакви охлаждащи гелове!?
« Последна редакция: Октомври 01, 2011, 09:51:38 am от м-и »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #128 -: Октомври 01, 2011, 12:16:09 pm »
Продават, да - аз ползвах Генгигел, по мое мнение вършеше работа, но аз до годинката нямах особени проблеми със зъбоникненето. При нас започнаха с кътниците... голям кошмар, да не ви плаша...
Елена, обърни внимание на изриването, не може да е от зъби. Може да е алергична реакция например към храна, лекарства, препарати и т.н. зависи в кои участъци е.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #129 -: Октомври 01, 2011, 13:39:53 pm »
 Красито,радвам се, че и аз съм била полезна с нещо :)

 Това положение за мен е много по-сигурна от позата настрани. Няма какво да му се следи на бебето. Главичката винаги е в страни, коремчето се топли ;) и му се прави масажче и бебо е спокоен... Единствено следя да няма играчка до него и под главичката да не е много меко, но те, бебчетата, нали спят директно на матрачето

 Всъщност, мисля си, чеима и още една причина бебчовците да спят спокойно по коремче, нали в ранните месеци има едно такова състояние, не съм сигурна дали тремор на мускулите се нарича :oops: , но събудят ли се веднага започват да махат крайници. За мен това им пречи да заспят спокойно отново. По-коремче това хаотично размахване и ритане посред нощите го няма :)
« Последна редакция: Октомври 01, 2011, 13:50:25 pm от didon »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #130 -: Октомври 02, 2011, 03:56:07 am »
дидон, и аз така мисля, но на няколко пъти я хващам да спи забила нос в матрака, а не с главата на страни, нищо страшно, но трябва да й обърна главата, да съм спокойна, че има въздух, щото това е проблема при спането по корем.
мими, мерси, генгигел, май беше това чудотворното. тя има залъгалки, но според мен от тях от един момент нататък започва повече да я боли и да плаче. аз съм сигурна, че обрива не е от зъби, първо реших, че е от жега, че тук ни завари топлото неподготвени, завехна, но не изчезва. лекарката го видя и също каза, че не е от вирус (защото няма температура), сигурно е от топлината. мисля си за праховете за пране, макар, че пера с бебешки еко-френдли прах и плакна два пъти. други идеи, само на кърма е, така че не е храни?

има друго, което ме тревожи повече - възможно ли е да се дави от лигите, които продуцира в значителни количества? на няколко пъти се закашля, но точно като задавяне (вчера гледа гърло и слуша дробове лекарката, не е от това, а и наистина звучи като задавяне?) някакви идеи какво може да помогне или просто трябва да изчакаме да мине от само себе си?
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #131 -: Октомври 02, 2011, 09:11:01 am »

има друго, което ме тревожи повече - възможно ли е да се дави от лигите, които продуцира в значителни количества? на няколко пъти се закашля, но точно като задавяне (вчера гледа гърло и слуша дробове лекарката, не е от това, а и наистина звучи като задавяне?) някакви идеи какво може да помогне или просто трябва да изчакаме да мине от само себе си?

Здравейте..Елена напълно е възможно да се закашля от лигите си.Ние сега сме във фаза сополи..И нали е малък и не знае как да ги изкара навън,и гледай какво става..Една кашлица едно чудо.Иначе гърдите са чисти ама заради носа хърка много.Вчера купих един сироп за кашлицата..
Моля някой с повече опит да ми каже как да "помогна" на сополите да поизлязат.Слагаме и физ.разтвор-предписан за изкарване на сополите ама бебо не иска да киха.Вчера съм го "малтретирала" е едно памуче :) само и само да кихне-не ще и не ще! благодаря предварително
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #132 -: Октомври 02, 2011, 09:33:12 am »
За сополите ние използваме помпичка за целта, която изглежда като две скачени меки сламки. Едната я пъхаш в ноздрата, от другата смучеш с уста. Няма опасност да нагълташ сополи :) защото между двете сламки има контейнерче, което не позволява това. При нас действа много добре, след това слагам капките /които са ни изписани/ и спим спокойно.


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #133 -: Октомври 02, 2011, 09:45:48 am »
Бебчо хапна в 5.30-6 и сега спи блаженно и  не показва признаци да  иска  да се събужда . Дали  да го събудя или да го чакам  ?  
Ако спи по-дълго и е дошъл часа за храна  , будите ли ?
« Последна редакция: Октомври 02, 2011, 10:02:53 am от nimika »


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #134 -: Октомври 02, 2011, 10:10:11 am »
Неее! :D Ако през нощта се събужда по късно от часа за хранене пак не будя ако не е на дни де, казват че съвсем малките се будят.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #135 -: Октомври 02, 2011, 12:18:09 pm »
 Не будя, а се възползвам да почистя или поспя :)
 И аз ползвам попмпичка, или по-скоро смукало за нослето .
 Калоян също  се дави от лигите си :)
 Елелнка, ако малкия човек има заякнало вратле и може само да върти главичката си, не мисля, че трябва да се притесняваме :)))))
« Последна редакция: Октомври 02, 2011, 12:32:10 pm от didon »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #136 -: Октомври 02, 2011, 12:21:02 pm »
Давенето със слюнка е често срещано, няма страшно, изкашлят се и не мисля че има опасност да се задавят защото това се и рефлекс да се изкашлят. Ние снощи за пръв път пробвахме аспираторче за нос, защото много хъркаше, но накрая изчистих носа, така както видях да го прави неонатоложката- с обикновена клечка за уши и физиологичен разтвор но внимателно без натиск.

Ние пак кофти нощ -напоследък става почти редовно но различно изпълнение- буди се около 4ч. (почти по часовник всяка нощ) но обикновено вода, биберон и евентуално намазване на венците и заспива пак до следващото будене  :( Обаче сега като се събуди и рев рев, за малко се успокои и започва пак.. и като го гушкам не се успокоява, само оглежда и съвсем се разбуди  :x Въобще не разбрахме какво му имаше, но нещо трябва да го боляло така да реве със сълзи  :( Случвало ли ви се е? Чудя се може ли нещо от храната, или да е гладен. Въпреки че като го сложих на гърда пак беше нервен и чак по-късно му дадох още и миряса.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #137 -: Октомври 02, 2011, 12:37:49 pm »
Не се дават "води" вечер

* става неприятен и много труден за изкореняване навик
* усилва нощните рефлукси
*излишни течности

Ако е гладен вечерта около 4- храним. Ако не искаме да храним в този час- мислим как да регулираме храненията пред 12 часа вечер.

Не се манипулира с клечки из нослетата -може допълнително да се замърси и инфектира. Помпичките са много добър избор. Или аспираторите.

Детето може да има отит- и затова да е така неспокойно.
Или уроинфекция и да го боли когато уринира вечер.
Може да го боли гърлото, или да има главоболие- също.

Прегледайте ушите на детето.
За деца над годинка, особено добро е това:
http://www.healthstorecy.com/index.php/tonimer-balsamic-soft-gel-15ml.html

"Тонимер Балсамик Софт" << назален гел ( всъщност е шпрей).

Много е добро, добре изчиства гъсти секрети и трае 4-5-6 часа ефекта.
Малко щипе обаче, но е много добро.
Не съдържа лекарствени средства, а само евкалипт и хиалуронова киселина и добавки.
« Последна редакция: Октомври 02, 2011, 12:46:15 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #138 -: Октомври 02, 2011, 18:35:08 pm »
не са ушите, водих го на лекар преди 3 дни, когато се буди с рев на 1,5ч. УНГ каза, обаче че гърлото било "леко сочно" и тогава доста кихаше. Дадох му молко вит.С, въпреки че нашата педиатърка не спомена да му има нещо на гърлото и мисля че е ОК, вече не киха. След това си спа сравнително добре и сега пак подобни изпълнения. Снощи му дадох 3 деления панадол против болка- незнам добре ли направих но не видяхме друг избор. За болка в гърло/ глава дава ли се нещо?

4ч. през нощта/сутринта ми се струва рано за ядене -обикновено яде към 6ч. но се питам дали да не увелича малко дозата на последното вечерно хранене  :? Вчера ака 3 пъти  8O но беше доста твърдо. Та затова и даваме повече вода, умеквало акото.. дали пък не го болял корем все пак :?
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част IV
« Отговор #139 -: Октомври 02, 2011, 23:38:11 pm »
Моля някой с повече опит да ми каже как да "помогна" на сополите да поизлязат.Слагаме и физ.разтвор-предписан за изкарване на сополите ама бебо не иска да киха.

Аз използвам ето това за сополките, беше на два месеца, когато ми се наложи за първи път и много му помогна. Капваш малко физиологичен разтвор преди това и после помпичката.