0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноемвр
« Отговор #720 -: Ноември 20, 2011, 10:44:26 am »
Sisters forever аз имах изследване на хормони през два дена по 2 понякога по 3 хормона и смятам,че тези изследвания дават информация и възможност на лекаря да контрулира изцяло и адекватно стимулацията.Желая ти успех!Момичета дали може утре 5ти ден от трансфера(на 5 де)да се повозя 10-15 минути в колата?Искам да отида при мама да ме поглези :oops:но се притеснявам да не е противопоказно точно тези днида щъкам.Вие как мислите?

Що за щъкане е това...  :D Аз мисля, че направо си е задължително да си отидеш при мама да те поглези. Разбира се, най-важно е как се чувстваш, но иначе едно внимателно возене с кола не би трябвало да е проблем  :goodluck:
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #721 -: Ноември 20, 2011, 11:37:56 am »
МIrozlataka,не се депресирай така с излишно лежане-иди си при мама и се глези на воля :lol:Аз лично последните 2 опита лежах само първите 2 дена плътно,после си подхващах обичайните задължения, естествено се пазех повечко да не вдигам тежко и да не се разтягам,но в никакъв случай не се бях затворила у нас както първия опит го направих до побъркване :lol:,Е и в двата случая когато не се побърках от лежане имаше бременност..друг е въпроса че не успях да стигна успешно до финала,но това нямаше нищо общо с имплантация и задържането на плода.
SIsters_forever- :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: Следя те изкъсо да знаеш :lol:Чакам те с хубави новини в понеделник.
Момичета ,що се отнася до клиниките,да прави сте че е хубаво да има информация ,но лошото  е че се информиране тука една друга,никъде няма официялни данни коя клиника с колко опита е за една година,с какъв процент на успеваемост и тн..Когато трябваше да избирам клиника в България единственото място което ме ориентира беше именно форума,за съжаление правих опита малко на принципа като не мога да бъда в тази в която искам ,ще отида там където мога..Уви за Варна  е една единствена клиниката която има най голям успех,за съжаление тя не работи с фонда,а за мое съжаление почива лятото..
Спред мен трябва да  се започне да се води статистика за всяка клиника и то не от нас ,а от инстанция която следи и се занимава с това.Ето например как са решили проблема в Щатите- http://www.sart.org/affiliates/sart/default.aspx?id=2377 тук има въведена всяка клиника в даден щат, за всяка една има данни на успеваемост,брой случай,години на пациентите,изобщо всичко е описано и когато се наложи да си направиш избора къде е много по лесно.Ето например данните от две клиники :
https://www.sartcorsonline.com/rptCSR_PublicMultYear.aspx?ClinicPKID=2351
https://www.sartcorsonline.com/rptCSR_PublicMultYear.aspx?ClinicPKID=2178
Да не говоря че всеки месец почти всяка клиника прави семинар където всеки които се интересува може да отиде да разгледа самата база,оборудване,да се запознае с докторите и да поговори с тях...
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #722 -: Ноември 20, 2011, 12:23:02 pm »
и сега да се похваля 3 оплодени яйцеклетки които се делят на по 3-4,така ми казаха утре в 13ч. съм на трансфер,съжалявам че после няма да мога да ви пиша но ще съм на почивка до кръвния тест,след това веднага ще докладвам за резултата :crossfingers: :bfp:
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #723 -: Ноември 20, 2011, 12:27:54 pm »
shoni_s :crossfingers:, ще те чакаме  с хубава новина след кръвния тест . Успех!
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #724 -: Ноември 20, 2011, 12:49:31 pm »
за съжаление първият ни опит не се оказа успешен :(  - ЧХГ 1,14
 
продължавам да стискам палчета на всички момичета тук и пожелавам на всяка от вас подранил коледен подарък  :bfp: !! 
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #725 -: Ноември 20, 2011, 13:35:07 pm »
 little мила :bighug: толкова е мъчно и тъжно но така ни е писано!Господ ще се сети  за нас някой ден и дано този ден е скоро за всяка една от нас! shoni_s успех момиче!Mikona , silvianik благодаря ви момичета ще се разщъкам днес :wink:.
Няма начин да няма начин!
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #726 -: Ноември 20, 2011, 13:49:14 pm »
Елфи и Mikona благодаря за подкрепата :)
shoni_s успех ти желая :)
little d съжалявам за резултата. В такъв момент е трудно да се каже каквото и да било, но знай, че ние сме с теб и не губи вяра  :bighug:
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #727 -: Ноември 20, 2011, 16:38:31 pm »
little d,  съжалявам, мила :balk_144: Но трябва да бъдем силни - нали знаеш, че Господ никога не ни праща изпитания, които не можем да понесем. А само такива, които Той знае, че имаме сили да преодолеем. Вярвам, че всичко, което се случва в живота ни, е за наше добро. Аз доста се депресирах в четвъртък, но като се замислих за прекрасните хора, с които животът ме е срещнал и тяхната подкрепа, разбрах, че трябва наистина да ценя всяко нещо и да се радвам на всеки ден, защото всяка глътка въздух  е един подарък. Трябва да бъдем силни и да продължим да се радваме на живота си, макар понякга и през сълзи. Бъди смела, миличка  :bighug:
shoni_s, стискам палци за трансфера  :goodluck:
MIROZLATKA, я го удари на живот :D
elizza, аз самата не мога да коментирам резултатите ти, защото при мен фоликулите много бързо пораснаха и на 9 ден ми бяха вече 21-23 мм, но съм по-скоро изключение. Другите момичета може би ще са по-наясно. Стискам палци за прегледа в понеделник :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #728 -: Ноември 20, 2011, 16:54:04 pm »
Здравейте,момичета ,shoni_s успех на трансфера,моя мина туко що ,върнаха ми 2 оплодени яйцеклетки.
little d,много съжалявам :(
Успех на всички чакащи и успех на всички започващи :crossfingers: :crossfingers: и дано всички накрая да видим  :bfp:

Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #729 -: Ноември 21, 2011, 14:26:17 pm »
 little d :bighug:бъди силна !
Аманда,Шони хайде сега ваш ред е да провлачите крачета с хубави чхг :crossfingers:
Мирозлатка,как изкара при мама?Кога е тестчето?
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #730 -: Ноември 21, 2011, 16:55:41 pm »
rouzi-anna всъщност ходих при брат ми и при най-сладкото момченце на света моят двугодишен племенник.Иакарах супер,този малкия така ме забавлява, така ме успокоява обожавам го.А тестчето и аз незнам кога,сигурно ще го пусна на 30.11(15 ден от трансфера).
Няма начин да няма начин!
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #731 -: Ноември 21, 2011, 17:01:13 pm »
Здравейте, момичета, предварително се извинявам за дългия пост, но наистина имам нужда да споделя притесненията си някъде, а знам, че вие със сигурност ще ме разберете!  
Много ви благодаря за милите думи, някак успокоително е да знам, че някъде там има хора, които знаят точно как се чувствам. Вчера беше тотален кошмар и за двама ни, но държах днес да се върна на работа, за да не оставам самичка вкъщи, а и самосъжалението със сигурност не помага. Знам, че много от вас са минали през същото нееднократно и съм казвала колко много се възхищавам на всички ви за силата и борбеността!

Най-ужасното е, че категорично ни казаха, че не виждат никаква възможност при трето TESЕ (азооспермия) да намерят още сперматозоиди (този път го рязаха доста...) и именно затова толкова много се надявахме да се случат нещата. А пък знаете ли колко е хубав моят мъж :wink: и колко много исках дечицата ни да приличат на него...
т.е. остават ни две опции: донорска сперма или осиновяване. аз съм ОК и за двете, но все още не знам как да подходя към този разговор със Слънцето... дайте съвет или моля, насочете ме към подходяща темичка  

на момичетата, които все още чакат резултати - истински и от сърце ви желая успешен финал!!
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #732 -: Ноември 21, 2011, 17:45:08 pm »
Эдравейте момичета.Днес мина и моят преглед.4 фоликула с раэмери 18,20,21мм.Утре ще ми бият Ovitrelle и в четвъртък пункция.Лека вечер и успех на всички.
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #733 -: Ноември 21, 2011, 18:32:37 pm »
little d, :bighug:
Това което мога да те посъветвам е да пойзчакаш малко да се успокоите и двамата след този опит ,нека мине малко време за да ви се избистрят нещата и предполагам разговора ще тръгне от само себе си.И все пак -ама никаква надеждичка ли няма да се намери нещо при следващо Тесе?Все пак знаеш отнема 3 месеца за да се възпройзведат сперматозойди ..няма ли някакви добавки ,хормонална терапия която да се приложи в случая..Ох ,предполагам задавам глупави въпроси и неща през който сте минали,но и ние сме с мъжки фактор и това е най големия ми страх,особено след като последната спермограма казаха че не виждали нищо 8O,а бяхме стигнали до 1 милион на млл..,сега в петък сме на нова в друга лаборатория..Пфу ,трудна работа е всичко,но няма да се даваме-борба до дупка.Аз все още упорствам и си оставам луда оптимистка че чудото ще ни се случи на всички рано или късно. :lol:
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #734 -: Ноември 21, 2011, 21:07:54 pm »
little d,  :bighug: зная, че ви е много трудно сега да мислите за следващи действия, но както ти е казала Mikona с времето ще намерите сили за един такъв труден разгоор като вземането на решение за използване на донор. Не сме се сблъсквали пряко с този проблем, но ми се иска да вярвам, че има надежда. Кураж и много късмет.
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #735 -: Ноември 21, 2011, 21:36:53 pm »
За съжаление наистина препоръчаха вече да си го причиняваме... при първото TESE намериха около 400 и то с много, ама много лоша морфология. Много ме яд, че изобщо не бяхме подготвени тогава, иначе щях да съм направила стимулация и яйчицата да чакат резултата от операцията, ама като нямаше кой да ни каже    :BangHead:
От тези 400 нито едно не оцеля размразяването и затова в деня на пункцията правиха 2-ро TESE. При всички лекарства, които взима през тези 4 месеца, резултатът беше още по-зле - около стотина само (не говорим дори за хиляди, а за едва трицифрено число). Но за огромна наша радост цели 6 се оказаха добри, а 5 ембриончета бяха готови 2 дена по-късно. Та и затова ни е толкова мъчно - някак все на ръба, ама постигнатите резултати ни бяха много късметлийски и хубави.

Момичета, прави сте - ще поизчакам с този разговор. Просто точно сега много се опитвам да мисля позитивно и очакването на следващата стъпка ми дава стимул и сили в този момент. Добрата новина е, че при мен нещата са много добре (да чукна на дърво, до момента не сме открили абсолютно нищо обезпокояващо!), което ми дава надежда, че ще можем да пробваме и инсе-та.

Извинявам се, ако съм off topic с моите откровения в тази чудесна темичка!
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #736 -: Ноември 21, 2011, 21:51:44 pm »
Цитат
Момичета, прави сте - ще поизчакам с този разговор.
:good_post:
Хубаво е, че си позитивно настроена. Отчаянието на никой не е помогнало. Един ден ще гушнете вашето бебенце, макар и с цената на много компромиси и страдания.
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #737 -: Ноември 22, 2011, 11:33:23 am »
Здравейте момичета,аз съм добре,вие след трансфера освен утрогестана пиехте ли и нещо друго?На мен ми дадоха 1 торба лекарства:),аз бях склонна към свръхстимулация и някои от лекарствата са точно за това ,но другите са витамини ,фолиева киселина и други.Ама  пия и това е.Малко ме е страх да не е станало нещо ,че вчера 2-ри ден след трансфера докато се приберем от София бая попатувах,дано не се е отразило зле на двете ембриончета.Божа работа ,дано късмета да ни споходи всички.

*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #738 -: Ноември 22, 2011, 11:35:13 am »
Аманда не се притеснявай от пътуването! Аз на следващия ден след трансфера пропътувах 1600км! Правихме процедурата в Германия!
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #739 -: Ноември 22, 2011, 12:58:39 pm »
аманда,всички пием по много лекарства,така ще е до към 3 месец,тогава започват да ги намалят.Ама щом е за бебоците ще правим всичко.
Аз 3ч след трансфера пътувах с автобус 100км и мн се страхувах да не избягат бебоците ,ама слава богу .....Сега се пази .Сега ще се убедиш че чакането през тези 12-13 дни е най ужасно :wink:.
little d :bighug:засега се успокойте .Незнам какъв друг съвет да дам.Постепенно го предразполагай към разговора.Успех миличка.Стискам палци и знам че ще намерите верния път към вашето мъниче.
Елиза :crossfingers:.
Мирозлатка,вълнувам се заедно с теб ,и имам прекрасно усещане за теб.