0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #500 -: Ноември 03, 2011, 17:42:14 pm »
kari_bg ,добре дошла сред нас и успех.Аз съм при д-р Янакиева,но съм процедура Ин витро и не по фонда ,а самофинансиране.Кажи какво точно те интересува и другите момичета ,които правят или са правили ИКСИ ще ти кажат.


Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #501 -: Ноември 03, 2011, 18:03:29 pm »
ani_y, стискам палци утре да чуеш добри новини  :)
amanda , на теб успешен старт и най-вече  - щастлив финал на процедурата.  :goodluck:
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #502 -: Ноември 03, 2011, 18:18:15 pm »
Благодаря ти Туци,а на теб успех на пункцията и после да се отчетеш как е минало всичко.

Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #503 -: Ноември 03, 2011, 18:45:35 pm »
аманда,благодаря за отговора.нямам представа какво ми предстои.интересуват ме процедурите как протичат, в рамките на колко време се подготвя това икси.най-много ме интересува какво ще ни правят, звучи ми доста страшно,много съм уплашена.ами ти защо не си пуснала документите? д-р Янакиева не ти ли предложи, на мен веднага всичко ми задейства.това е много скъпо и казват,че при първи опит успеваемостта е едва 20 %,при втори и всеки следващ се увеличава.аз питам тук,момичета,защото докторите хич не информират,а мене такъв страх ме тресе.....искам да бъда подготвена- физически и психически,ако трябва упойки да приготвям,или други неща,които всъщност не знам и за това се обръщам към вас.моля ви,споделете как е минало при вас.поздрави и прегръдки
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #504 -: Ноември 03, 2011, 19:10:28 pm »
kari_bg, май доста си се стреснала  :) Не е страшна процедурата, не бой се  :wink: Преди началото й се правят някои изследвания - вирусология, микробиологии, цитонамазка, ПКК и хормони. Обикновено месец преди процедурата се пият противозачатъчни, за да няма задържани фоликули преди старта. Ако нещо пропускам, момичетата ще допълнят.
Продължителността на стимулацията зависи от избора на протокол, но лекарят ти по-добре ще те информира по въпроса, след като реши какъв подход ще приложи. Иначе самите инжекции никак не са страшни, поставянето им е лесно и безболезнено. Аз самата нямах никакви странични реакции от лекарствата, чувствам се прекрасно  :ywoohoo:
казват,че при първи опит успеваемостта е едва 20 %,при втори и всеки следващ се увеличава.
Не мисли за тези проценти, всичко е страшно индивидуално и отчасти въпрос на късмет. Много е важна и положителната нагласа като цяло. Успех и спокойно!

Момичета, извинете ме за дългичкия пост  :flower:
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #505 -: Ноември 03, 2011, 19:12:08 pm »
kari_bg ,тя веднага предложи по фонда ,но като разбрахме колко време се чака решихме да самофинансираме първия опит,но сме пуснали  и документи по фонда ,за да имаме преднина във времето ако не стане от първия път(дай Боже да стане).
Процедурата не е нищо страшно, мен ме подготвя от средата на м.Октомври първо с хапчета Примолут Нор и сега след като ги свърших чакам да дойде МЦ и на втория ден съм там ,за да започваме стимулацията,която предполагам че продължава 10-на дена ако не и повече,после предстои пункция на яйцеклетки,която разбрах от момичетата тук,че се прави с  упойка и не е нищо сложно и е за 20-30мин.,след което следва трансфера на вече оплодените яйцеклетки.
Аз не съм много навътре в нещата ,защото ми е за първи път,но всичко това съм го научила тук от страхотните момичета,които са минали по този път,за това ти нахвърлих  от горе от горе,дано си разбрала нещо,предполагам,че ИКСИ и Ин витро са почти сходни процедури,но нека и другите да допълнят ако не съм се изразила достатъчно.

Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #506 -: Ноември 03, 2011, 19:19:18 pm »
Всъщност за стимулацията е без значение дали процедурата ще е IVF или ICSI, защото разликата помежду им е в подхода на ембриолозите. При мен в последния момент се взе решение за ИКСИ, а не сме с мъжки фактор.
Аз също за пункцията знам, че е лека процедура, разбира се има някакъв дискомфорт след това за ден-два, но не е болка за умиране  :wink: Даже се чувства облекчение, защото фоликулите вече ги няма и коремът не е подут и тежък. Ще ви кажа със сигурност в събота след моята пункция.
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #507 -: Ноември 03, 2011, 19:23:57 pm »
Мен ме извинете за още по дългия пост.
Туци извинявай мила не съм видяла че ти си обяснила на бързо,сори

Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #508 -: Ноември 03, 2011, 19:27:20 pm »
amanda, нали знаеш какво казва мечо Пух - колкото повече, толкова повече  :lol: И ние с теб сме така в обясненията   :wink: :bighug:
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #509 -: Ноември 03, 2011, 19:34:15 pm »
Да Туци точно така
От мен за сега Лека вечер

Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #510 -: Ноември 03, 2011, 20:41:14 pm »
аманда,туци - толкова сте мили - много благодаря за подкрепата и инфото.вече съм на пред с няколко неща.ще поровя да видя какви са тези протоколи.ние също сме с мъжки фактор.освен това аз съм със запушена тръба и миома.ако Бог е с мен,въпреки всичко това - трябва да стане.силно желая същото и на вас.аманда, тъй като сме при един лекар с теб,ще пиша какво се случва при мен и ще продължавам да чета постовете тук.благодарение на вас съм доста по-спокойна и уверена.лека вечер и искам много скоро да прочета радостна новина от вас тук.
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #511 -: Ноември 03, 2011, 22:14:29 pm »
Ето момичета какво прочетох в нета относно ИКСИ и нормалното ин витро:
http://www.ivf-bg.com/index.php?option=com_content&view=article&id=74&Itemid=87&lang=bg
 а това са обяснения на Др Стаменов:
" Каква е разликата между ин витро и ИКСИ?
– Разликата е в работата на ембриолога. При ин витро сепарираните добри сперматозоиди се поставят в хранителната среда около яйцеклетката, така че да могат сами да я оплодят. Но ако сме преценили, че сперматозоидите са в недостатъчно количество, с помощта на микроигла хващаме само един от тях и го вкарваме вътре в яйцеклетката, т.е. оплождаме яйцеклетката под мощен микроскоп и под зоркия поглед на ембриолога. През това време жената е под наблюдение в клиниката и в случай че всичко е наред, с предписано медикаментозно лечение тя напуска клиниката и си отива вкъщи. Паралелно с тези процеси, нашите ембриолози неуморно се трудят да оплодят нейните яйцеклетки със сперматозоидите на партньора й. На другия ден сливането на сперматозоид с яйцеклетката е факт при процедурата ин витро или се вижда какъв е ефектът при направеното ИКСИ оплождане. "
« Последна редакция: Ноември 03, 2011, 22:17:47 pm от Mikona »
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #512 -: Ноември 04, 2011, 11:05:14 am »
Момичета,след първият ми тест на 11 ден - 24.30 днес резултата ми след 48 часа е 59.84!Другата седмица съм на преглед в клиниката и вече съм по-спокойна.
Успех на всички момичета!!!
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #513 -: Ноември 04, 2011, 11:25:47 am »
miraxi, браво момиче  :youwoman: :drunk: :cheerleader: :wave:
Разбира се, че ще си спокойна. Сега това е най-важно  :bighug:
Дано ти и всички момичета, които ни зарадваха с  :bfp:, сте ни на късмет  yahoo_17
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #514 -: Ноември 04, 2011, 11:40:53 am »
Браво miraxi,сега бъди много спокойна,позитивна и се радвай на бременноста си

*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #515 -: Ноември 04, 2011, 13:03:11 pm »
miraxi , честито! Дано тази темичка стане рекордьор по положителни тестове! На всички момичета, които чакат пожелавам  :bfp: На мен днес ми мина пункцията и сега тръпна в очакване дали Я са се оплодили  :oops:
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #516 -: Ноември 04, 2011, 13:29:25 pm »
corny, нали знаеш - само положителни мисли и много вяра, че магията се е получила :bighug:   :sunshine:     
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #517 -: Ноември 04, 2011, 15:50:32 pm »
corny , щом си в тая темичка...нали знаеш от ++++ няма да се отървеш;-)))
Успех ти желая
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #518 -: Ноември 04, 2011, 16:04:51 pm »
Миракси, честитоооооооооо, резултата си е чудесен. Да докладваш след прегледа какво става;-)
Успех
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #519 -: Ноември 04, 2011, 16:36:38 pm »
Corny,дано всичките ти Я да са се оплодили и скоро да видиш  :bfp:,защото както казва Dragica това е най-положителната тема и дано и за напред да е така :crossfingers: :crossfingers:
Момичета ,а аз утре сам за първа :needleani:за стимулация,ако знаете от ога го чакам този момент и много се радвам   mf_bounce8,така че ми стискайте палци да постигне добра реколта :lol: