0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #380 -: Октомври 21, 2011, 12:00:43 pm »
Благодаря ви :)
vesta  :bighug:

днес се видях с докторката
продължавама с нещата дето пия
и в понеделник да направя пикливия тест
дето ми го дадаха на трансфера,
все пак мисля утре да мина до щерев да си пусна още една кръв
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #381 -: Октомври 21, 2011, 13:18:38 pm »
Браво момичета!Честито!Скоро и аз ще се включа в тази късметлийска тема и се надявам да излеза от нея мнооооооооооооогооооооооооооо бременна :).Не можете да си представите как се зареждам като отворя темата и прочета за още и още успяли мами.Започвам да вярвам  още по силно,че и на мен ще се случи.Пажелавам много трицифрени ЧХГ-та на всички чакащи!
Няма начин да няма начин!
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #382 -: Октомври 21, 2011, 13:28:07 pm »
Miletka, радвам се, че се чувстваш по-добре! Наистина дните около цикъла са критични в течение бременноста.
По слънчевата страна на улицата
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #383 -: Октомври 21, 2011, 19:29:32 pm »
честито на всички с положителни тестове и много късмет за останалите  :D
имам един въпрос - с какви нива на ЛХ е добре да се стартира процудера по къс протокол и ако може вече миналите по пътя да споделят своите мнения.  :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #384 -: Октомври 22, 2011, 12:46:17 pm »
аз днес повторих кръвния - 113,56  :bighug:
в понеделник ще направя пикливия
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #385 -: Октомври 22, 2011, 16:19:16 pm »
браво мила,4естито :P
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #386 -: Октомври 22, 2011, 19:05:52 pm »
Анук,честито;-))) Умножаваме се в тая вълшебна темичка;-)))
Аз днес бях на 2-ри преглед след + тест. Чухме силно туптящите сърчица;-) Двете бебенца са си добре настанени в мезонета и така;-)))
Спирам Естрофема и продължавам с фолиевата и Утрогестана. Следващ преглед след 2 седмици.
Поздрави момичетааааааааа:-))) И успех и късмет на всички ви
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #387 -: Октомври 22, 2011, 19:19:34 pm »
Поздравления момичета!!! :bighug: :bighug: :bighug:
Дано цялата тема се напълни с положителни тестове!!!  :bfp:
Аз в момента съм в стимулация и минавам през темата да ме поръсите с вълшебния си прашец!
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #388 -: Октомври 23, 2011, 11:18:42 am »
честито на всички с положителни тестове и много късмет за останалите  :D
имам един въпрос - с какви нива на ЛХ е добре да се стартира процудера по къс протокол и ако може вече миналите по пътя да споделят своите мнения.  :wink:

Не е толкова важно какви са нивата на хормона, преди старт на стимулация.
Важно е с подаване на ФСХ инжекциите да започне да пада, не както обяснява една потребителка в синия форум на същия въпрос: 
Цитат
след като започне стимулация ЛХ почва да се качва от лекарствата,и за да влезе във норма ,последните 5-6 дни се слага цетротит или  оралгутран за да се регулира.
:lol: и тем подобни простоти, още как не трябва да е над 2 при старта, защото след инжекциите на другия ден ще се качи още :lol:
Ами, ако тръгне да скача - значи има проблем.


Лх е с пик преди овулация е отговорен за спукването на яйчниковия фоликул отделящ яйцеклетката.
Повишаването на Е2 дава сигнали за отделяне на ЛХ, който е необходим за активиране на овулация.
Зреенето на фоликулите се контролира при стимулация с УЗИ и изследване на кръвта. Когато фоликулите достигнат определен размер се прилага препарат за блокаж на хипофизата. Така ЛХ се държи ниско до доузряването на фоликулите и таймиране на овулацията.
Високите нива на ЛХ преди прегнил скапва качеството на яйцеклетките - пише го като се пусне търсачката :wink:
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #389 -: Октомври 23, 2011, 11:52:17 am »
Anuk_Anuk честито миличка.  :bighug:
Dragica честити ти сърчица.  :bighug:
galle74 пожелавам ти първо да видиш  :bfp:, после да чуеш сърчице/ца и после пожелавам на ВСИЧКИ НИ успешна и безпроблемна бременност и след 9 месеца щастлив финал. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: yahoo_17
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #390 -: Октомври 23, 2011, 13:57:27 pm »
Тара благодаря за включването. и аз след доста четене се убедих, че въпросът е да се почнат блокиращите навреме преди лх да е скочил до пика си, да се внимава с хормоните и прецизно да се следят узи, нивата на стимулация и отговора на пациетна. надявам се всичко да е нормално и да се похваля след време.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #391 -: Октомври 23, 2011, 14:01:34 pm »
Понякога е добре да сме информирани, но това е нож с две остриета. Целта е по време на стимулация да сме спокойни, а не да се съмняваме в резултатите, ама защо точно така го прави дадения лекар и прочие. Все пак отиваме в клиники по стерилитет. За да сме там сме гласували доверие на лекарите. Разсейвате се с нещо, докато сте в стимулация и успех :)
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #392 -: Октомври 23, 2011, 16:40:48 pm »
Драгица :bighug: много се радвам.Сега много се пази.
И моя беб4о си има сърчице,прекрасно е да го чуеш,една такава малка точица а как бие сърчицето му .Обаче радоста ми бе помра4ена в4ера от зацапване ,което не е много ,на моменти е ,светло кафяво ,а днес като лежа даже и из4езва,при пове4е движения зацапва мн леко светло кафяво.Дано вси4ко е наред,4е май ще отивам при док тези дни .
Ани4ка,ти как си?
Гале,стискам палци.Туци,успех .
Анук,4естито.
Мирозлатка,4акаме те скоро ,много скоро да стартираш.
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #393 -: Октомври 23, 2011, 17:01:50 pm »
rouzi-anna, лягай и почивай! Хоризонталното положение няколко поредни дни е най-доброто лекарство.
И разбира се отиди на лекар.
Честито и лика бременност! :)
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #394 -: Октомври 23, 2011, 18:07:44 pm »
Честито Анук Анук леки  :cloud9: месеца.И здраво(и) бебе(та) на финала :babyflips: :babyflips:
Драгица честити сърчица :bighug:
Роси на теб също честито сърчице на бебо :bighug:.Няма да го мислиш това зацапване нормално е.Аз на 10 ден имах и на 22 ден пак дори три четири -вечера подред беше това кафявото.Повече почивка докато спре и така ако се наложи и при доки ще идеш :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
На всички чакащи  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:здраво палци.И ви поръсвам с прашец :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1:Вярвайте покрай коледа стават чудеса :bighug: :bighug: :bighug:

*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #395 -: Октомври 23, 2011, 19:29:30 pm »
Момичета и аз вече втори ден съм с това зацапване,появи ми се след една дълга разходка,говорих с док и ми каза да си почивам и да не се шашкам много.На мен малко ми е трудно цял ден да съм на легло,а и кръвното ми май от това лежане пада и чак свят ми се вие..Направо не ми се мисли ако трябва да лежа по продължително..Другия понеделник съм на лекар и дано всичко е наред,веднъж да видя сърчице/а така ще ми олекне!
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #396 -: Октомври 23, 2011, 22:03:00 pm »
Ще лежиш щом трябва, аз също избягвам дългите разходки, защото след това получавам болки няколко дни и се е случвало да не мога от леглото да стана до тоалетната преди да са подействали обезболяващите.
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #397 -: Октомври 24, 2011, 10:27:59 am »
Здравейте момичета!Аз пак се вкарах в някакъв филм :x .Днес ми е 19 ден от блокажа и 9 ден от цикъла.От два дена имам болки в яйчниците все едно ще ми дойде всеки момент,пробождания ту от ляво ту от дясно,вчера имах и зацапване( за което сестрата ме предупреди и аз не му се шашкам много).Започвам да си мисля,че декапептила не ми действа и съм в овулация 8O.Моля ви кажете нормално ли е да имам болки или пак нещо се объркало?
Няма начин да няма начин!
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #398 -: Октомври 24, 2011, 15:12:44 pm »
Здравейте да се запиша и аз в темичката и да имам същия успех като вас момичета.На 15.10 ми беше пункцията на 18.10 ЕТ чувствам се добре за сега със съвсем минимални болки ниско в лявата страна и нещо усещам като придърпване.Чудя се дали на 26.10 да не пусна един кръвен да видя случва ли се нещо.Какво бихте ме посъветвали?
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #399 -: Октомври 24, 2011, 16:22:37 pm »
Здр. Мигра. Аз лично бих ти казала да изчакаш. Прави тестовете само когато те е посъветвал доктора ти. Знам, че е много трудно. Аз направо се възмутих, че два дни след трансфера не ме преглеждат да чуят сърчице  :lol:. Просто трябва време. При мен не се получи, но си мисля, че ако избързаш с теста може да излезе отрицателен ... а всъщност да си бременна и емоционалното ти състояние да прецака нещата. Лежи, мързелувай и ... чакай. Стискам ти палци. Надявам се да се похвалиш..