0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #240 -: Октомври 08, 2011, 17:16:51 pm »
Благодаря ти anichka.bs,но аз не съм боледувала

*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #241 -: Октомври 08, 2011, 23:17:58 pm »
аманда, според мен си ваксинирана. За съжаление, нямам си резултатите с конкретните стойности, за да мога да ги сравня, но щом не си боледувала, това е единственото обяснение. Не зная коя година си родена, но мисля, че вече не я правят тази ваксина или поне е имало период, в който всичко е било толкова хаотично, че не са я правили. А по мое време е била задължителна. Моите връстнички - около и малко над 30-те - всичките я имат. 

*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #242 -: Октомври 09, 2011, 12:18:24 pm »
Момичета, колко време преди трансфера почнахте да пиете вода?
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #243 -: Октомври 09, 2011, 12:24:40 pm »
Аз лично 30 минути преди трансфера започнах да пия вода.
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #244 -: Октомври 09, 2011, 12:44:55 pm »
Fi,аз изобщо не съм пила вода,никой не ми го изисквал.Аз си бях пила чай преди да тръгна и без това ми се пишкаше..
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #245 -: Октомври 09, 2011, 12:54:23 pm »
аманда, според мен си ваксинирана. За съжаление, нямам си резултатите с конкретните стойности, за да мога да ги сравня, но щом не си боледувала, това е единственото обяснение. Не зная коя година си родена, но мисля, че вече не я правят тази ваксина или поне е имало период, в който всичко е било толкова хаотично, че не са я правили. А по мое време е била задължителна. Моите връстнички - около и малко над 30-те - всичките я имат. 
На 25г съм,скоро не ми е правена ваксина освен за тетанус и дифтерия,може би е било като съм била по -малка и не си спомням.Благодаря ти че ми разянсни нещата. :D

*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #246 -: Октомври 09, 2011, 17:01:27 pm »
Аз лично 30 минути преди трансфера започнах да пия вода.

На мен ми казаха час и половина и ми се стори безумно. Не мисля, че ще устискам час и половина след литър и половина вода.
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #247 -: Октомври 09, 2011, 17:48:04 pm »
В моята клиника те приемат в стая,дават ти 1,5л минерална вода и ти казват да я изпиеш докато ти се припишка така доста.Аз започнах да се наливам с водичка от 9.30 ,и уж трябваше да ме вземат поне до 30 мин ,а се мъчих така почти до 12 часа ,като ми давах да пишкам по много малко,ама аз не мога да преценя и стоях постоянно в тоалетната,голямо стискане ,щото на док му изникнаха неотложни неща ..По принцип те вземат щом кажеш че вече много ти се пишка.Такъв кошмар,че сега си мисля че от цялата процедура това ми беше най ужасния момент. :)
Драгица,къде се загуби ,влизай да кажеш как си?
Кой сега е на ред да стискаме палци?Алана,Петя..Стискам ви палци момичета.Как сте?



Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #248 -: Октомври 09, 2011, 18:51:59 pm »
Здравейте момичета. И на мен това с пиенето на водата ми беше доста трудно. На мен ми казаха да почна да пия вода от 12,30   , като трансфера трябваше да ми е в 14часа. Казаха да пия толкова, че да мога да стискам. Е много се чудех, защото никога не съм засичала какво количество и за колко време мога да стискам. Та почнах от 12,30 с водата, като пункцията ми беше не в 14, а в 15 часа. Само аз си знам как съм стискала. Много ми се ходеше до тоалетна, но си мислех за бебенцата които ще ми върнат и това ме разсейваше малко. Бях изпила около литър вода. Успех момичета. Аз все още си чакам теста, но къде 19ти октомври. Аз вярвам,че Бог ще ни дари всички нас с така дълго чаканите рожби.  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:  :crossfingers: :bighug:
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #249 -: Октомври 09, 2011, 20:04:29 pm »
Какво е това нещо с водата? 8OКак така да пиеш докато едвам стискаш..?-В моята клиника следят изключително много точно колко е пълен пикочния мехур,обясниха че не трябва нито да е много празен,нито да е много  пълен ,защото когато бил много  пълен  притискал матката.1-вия трансфер ,щях да се пръсна,едвам устисках да мине,а мехура ми беше огромен на видеозона ,но доктора нищо не каза :?,на всичко отгоре лежах 30 минути след трансфера..след това хукнах веднага до тоалетната,изобщо целия трансфер мина с мисълта за това кога ще отида до тоалетна :oops: 2-рия трансфер в друга клиника ме караха да ходя да пишкам на няколко пъти по малко докато стане на нужното ниво :lol: защото аз в желанието си да отида с пълен мехур се бях оляла с водата,сега при този 3ти трансфер изпих 1/2 литър докато пътувахме към клиниката,докато ме подготвят и дойде доктора минаха 30 минути и бях на перфектното ниво,та не ме караха да ходя да пишкам :lol:Така че не прекалявайте с водата :lol:
Аз трябваше вече да съм направила моят тест,(днес ми е 15 ти ден след трансфер)но нещо ме хвана шубето и го отложих за другата седмица-аз съм от тия малкото луди дето не искат да правят тестове :lol:Гледам всички бързате да разберете резултата по рано,а аз наобратно :lol:Успех на всички в процедури и всички чакащи!!!
« Последна редакция: Октомври 09, 2011, 20:06:28 pm от Mikona »
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #250 -: Октомври 09, 2011, 20:17:42 pm »
Аз почнах в последния момент да пия вода, защото никой не ми каза кога точно да я пия, в крайна сметна пикочния ми мехур не беше много пълен, не ми се пишкаше изобщо, сестрата мрънка, а резултата е в лентичката ми.
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #251 -: Октомври 09, 2011, 22:11:18 pm »
На мен в "Щерев" никой не ме е карал да стискам, дори се бях изпишкала точно преди трансфера и преди пункцията и засега съм бременна :wink:
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #252 -: Октомври 09, 2011, 22:18:58 pm »
И мен изрично ме пратиха до тоалетната преди двата трансфера. Нищо, че бях ходила 15-20 минути преди това. Явно има разлика от клиника до клиника.

аманда
, и аз не помня какви ваксини са ми слагали като ученичка. Идваше сестрата и ни извеждаше под строй до лекарския кабинет. Ако си пазиш картона, можеш да провериш в него! Все пак не забравяй да коментираш резултата с лекаря!

Забравих да честитя на Драгица и роузи-анна. Много се радвам и за двете ви! Леки 9 месеца!
« Последна редакция: Октомври 09, 2011, 22:34:54 pm от blue_sky »

Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #253 -: Октомври 09, 2011, 22:23:18 pm »
а пък мен ме спряха на 1/3 от шишето с вода и ми направиха ЕТ с вагинален ехограф, то единия док. лежеше на пода, но резултата е на 3 год.
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #254 -: Октомври 10, 2011, 08:13:24 am »
Аз започнaх с водата 1час преди процедурата като пишках преди това.Изпих малко повече от 0.5л.Не обичам да пия вода и за мен беше кошмарно.Веднага след трансфера ми сложиха подлога.
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #255 -: Октомври 10, 2011, 09:20:47 am »
Добро утро момичета.Искам да ви пожелая успешна и напук на мрачното време много поводи за усмивки,много положителни тестчета.
Петя,Алана ,как се чувствате?
*
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #256 -: Октомври 10, 2011, 10:28:00 am »
Добро утро и от мен!При мен единственото ново е едно леко наболяване на корема и нищо повече...Много е рано още за каквото и да било,ама така ми се иска да открия някакъв симптом,какъвто и да е...
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #257 -: Октомври 10, 2011, 11:18:08 am »
Алана ,не се тормози в търсене на симптоми,защото при всеки е индивидуално.
При мен бяха все едно всеки миг лелката ще ме връхлети,с прокървяване на 11 ден от трансфера.Болезнани гърди.Но нали знаеш и е доказвано не веднъж че ПМС и бременните симптоми са еднакви.Занимавай се с приятни неща,и мисли положително,защото нали знаеш че си бременна до доказване на противното/
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #258 -: Октомври 10, 2011, 11:49:55 am »
Хей мацки,здравейте;-)
Аз бях уикенда малко на пътешествия из Бг. Мнго мрачно и кофти време е днес.....замръзнах.
Аз си чакам с нетърпение прегледа на 14.10. Иначе съм ок, абсолютно никакви симптоми нямам ( не,че знам какви трябва да са де). Съвсем нормално и като преди си се чувствам. Само лесна умора и болки чат пат в кръста.Това е
Успех и мн.положителни тетсчета от меееееееен;-)))))))) :bighug: :bighug: :goodluck:
Re: Ин витро/ИКСИ - септември, октомври, ноември 2011
« Отговор #259 -: Октомври 10, 2011, 11:56:11 am »
Алана, и аз като теб непрекъснато се вглеждам за някакви симптоми, я придърпвания я нещо друго, макар че днес ми е едва 4-ти ден от ЕТ. Знам, че е твърде рано и всеки организъм реагира различно, така че мисля да се стегна за една лека разходчица до Мола, защото навън е студено, а и гърбът ме заболя от търкаляне из леглото. На всички много късмет :goodluck:и дано да напълним темичката с :bfp:
Няма значение колко бавно вървиш, стига да не се отказваш от пътя си!