0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #340 -: Октомври 24, 2011, 13:04:29 pm »
Не е задължително това. Много момичета имат такова зацапване и успешна бременност. Щом нямаш никаква възможност да отидеш преди четвъртък поне увеличи дозата на Утрогестан-а. Аз слагах до 14г.с. по 3*2. Също но-шпа може да включиш.

Когато ми изписваха Утрогестана, не ми казаха дали да си го слагам вагинално или да го приемам орално. Четох в листовката, че е по-добре вагинално. Вие какво бихт6е ме посъветвали? Много благодаря на всички за подкрепата. Имам чувството, че се намирам между живота и смъртта. Знам, че на някои ще им се стори прекалено лигаво, но аз съм си такава - много емеоционална, понякога излишно!



*
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #341 -: Октомври 24, 2011, 13:07:36 pm »
Мила недей да се притесняваш. Още нищо не означава. Аз в края на 7 г.с станах през ноща до тоалетна и имах не само зацапване а същинска кръв! И аз толкова се оплаших че веднага тичах при доктора сутринта. Погледнахме плода и всичко си беше наред! Но лекаря ми забрани изрично да ходя на работа, да се стресирам и т.н. Каза ми да си сменя тотално начина на живот и да лежа и да си почивам. Кафяво зацапване имах още 1 ден и престана. Мой съвет ти е - никаква работа, само си лежи вкъщи пред телевизора или с книга в ръка!
Само недей излишно да се притесняваш, и тичай при лекаря да ти изпише каквото трябва. Ако не можеш - на мен ми изписаха прогестеронов препарат и някакъв от типа на Нош-па и вече ги пия 1 месец всеки ден.
« Последна редакция: Октомври 24, 2011, 13:09:24 pm от Krisi88 »


*
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #342 -: Октомври 24, 2011, 13:11:15 pm »
Когато ми изписваха Утрогестана, не ми казаха дали да си го слагам вагинално или да го приемам орално. Четох в листовката, че е по-добре вагинално. Вие какво бихт6е ме посъветвали?
На мен ми каза да го приемам орално, но ако ми става лошо или усешам че не ми е добре на стомаха от него - тогава вагинално. Аз го приемам орално вече месец.


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #343 -: Октомври 24, 2011, 13:25:43 pm »
На мен ми казаха да го слагам вагинално. В случая е по-важна дозата отколкото начина на приемане. А но-шпа пия всеки ден от самото начало на бременността.
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #344 -: Октомври 24, 2011, 14:22:23 pm »
Момичета, много сте мили. наистина вашата помощ и подкрепа е много важна и ценна за мен. Само да дойде четвъртък - на този ден всичко ще стане ясно. Мъчи ме неизвестността повече. Да идва и ако има нещо лошо да минава вече!



Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #345 -: Октомври 24, 2011, 14:32:22 pm »
Момичета, много сте мили. наистина вашата помощ и подкрепа е много важна и ценна за мен. Само да дойде четвъртък - на този ден всичко ще стане ясно. Мъчи ме неизвестността повече. Да идва и ако има нещо лошо да минава вече!

Мила, не се притеснявай, всичко ще е наред - ще видиш :D Първо такова зацапване е нормално в начална бременност (и на мен ми се е случвало).Второ изхвърляне на плода е съпроводено с кървене,а не със зацапване и трето - както и да приемаш утрогестана,няма да сбъркаш,но наистина е по-добре вагинално ( по-добра и бърза резорбция).Стискам палци най-накрая в четвъртък да напишеш хубавите новини,да се успокоиш и пълноценно да се радваш на бременността си! :bighug:
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #346 -: Октомври 24, 2011, 16:15:22 pm »
Kris, стикам ти палци всичко да е наред с бебо. Ако можеш си почивай, лежи си, защото може да се се пренатоварила. Ако влизаш пак, задължително ни пиши как си. Не се притеснявай, всичко ще се оправи.
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #347 -: Октомври 24, 2011, 16:17:12 pm »
Kris, стикам ти палци всичко да е наред с бебо. Ако можеш си почивай, лежи си, защото може да се се пренатоварила. Ако влизаш пак, задължително ни пиши как си. Не се притеснявай, всичко ще се оправи.


Наистина може да съм се преуморила. Имам доста работа в службата, а и с ремонта вкъщи е ужас. Но не знам. Дано да е от това, а да не е предвестник на нещо друго.



Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #348 -: Октомври 24, 2011, 16:38:19 pm »
Kris, как се справяш изобщо- хем работа, хем ремонт вкъщи? Аз например нямам сили за това, зарязала съм всичко и във всеки свободен миг си почивам.
Не можеш ли да вземеш отпуска, болничен?
Сигурна съм, че знаеш, но все пак ще кажа - всички лакове, лепила,препарати, бои и миризми  са много опасни. Пази се и те прегръщам!
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #349 -: Октомври 24, 2011, 17:02:21 pm »
Kris, как се справяш изобщо- хем работа, хем ремонт вкъщи? Аз например нямам сили за това, зарязала съм всичко и във всеки свободен миг си почивам.
Не можеш ли да вземеш отпуска, болничен?
Сигурна съм, че знаеш, но все пак ще кажа - всички лакове, лепила,препарати, бои и миризми  са много опасни. Пази се и те прегръщам!


И аз те прегръщам, мила. Ще си взема болничен (само да дойде новият кмет), че сега е малко неудобно. Аз също след работа си почивам малко и после свършвам по нещо. Иначе за миризмите и лепилата знам - там милото се разправя. На мен работата ми доставя усоволствие (не и сега по изборите, защото напрежението е голямо). Но иначе не е много тежка работа.



Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #350 -: Октомври 24, 2011, 17:11:54 pm »
Криска,не се тревожи сладка.Ти защо се товариш бе момиченце,в това състояние :balk_77:? Хайде  оставяй ги вкъщи да си гледат ремонтите .Ти имаш по-важна задача preggo. А на работа също се щади колкото е възможно ,а ако не направо спри. Няма да се убиваш я. Знам ,че всички имаме нужда,но първо си износи бебчо и го поотгледай малко пък ще работиш цял живот :balk_48:. Не ми се сърди миличка,но аз заради такава глупост си изгубих бебето преди 2 години и ще съжалявам цял живот. Много цунки от мен и се пази много :bighug: :bighug: :bighug: :balk_21:.
*
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #351 -: Октомври 25, 2011, 11:58:44 am »
Крис надявам се да почиваш и всичко да е наред с теб. Намерих малко инфо за развитието на ембриончето за всяка седмица, та като видят твоето в четвъртък да се ореантираш коя седмица си  :wink:
Това е големината на ембриончето не на сакчето, да знаеш. Спрях се на 12та че ги преписвам от една книга на ръка и отнема време.

Седмица  Големина   Тегло
   5 г.с             2мм         0гр
   6 г.с             6мм         0.2гр
   7 г.с            1.3см       0.5гр
   8 г.с            1.6см       1гр
   9 г.с            2.3 см      2гр
   10 г.с          3.1см       4гр
   11г.с           4.1см       7гр
   12г.с           5.4см       14гр

Стискам палци за четвъртък :) :wink: :wink: :wink:


Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #352 -: Октомври 25, 2011, 12:59:17 pm »
Криска, много ти благодаря за информацията. Аз някак си не мога да се ориентирам много много. Последния път чух, че размерът е 3.6 см. Но на кое?! Кой ти е знаел какво да пита!



*
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #353 -: Октомври 25, 2011, 13:36:00 pm »
Криска, миличка трябва много да си почиваш и да се пазиш, слънчице! И само позитивни мисли и всичко ще е наред! :bighug:
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #354 -: Октомври 25, 2011, 16:15:27 pm »
Аз се пазя, милички, но дали ще има полза. Имам чувството, че четвъртък е след 200 години и няма да мога да дочакам да дойде. Днес, когато ходих да пишкам, на тоалетната хартия имах едно съвсем леко петънце кръв. Не беше съвсем червено, малко кафеникаво-оранжево. От какво ли може да е?



Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #355 -: Октомври 25, 2011, 17:29:57 pm »
Криска,успокой се слънчице :bighug:.Много те моля. Ще видиш утре ,че всичко е наред. А за прокървяването казахме,че се случва в начална бременност.Стискам палчета утре доки да ти каже само хубави неща. Много цунки миличка :balk_21:
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #356 -: Октомври 25, 2011, 19:40:17 pm »
Криска,успокой се слънчице :bighug:.Много те моля. Ще видиш утре ,че всичко е наред. А за прокървяването казахме,че се случва в начална бременност.Стискам палчета утре доки да ти каже само хубави неща. Много цунки миличка :balk_21:


Марго, миличка, утре е сряда, а аз съм на преглед в четвъртък :) И на мен ми се иска да идва по-скоро, но уви. Благодаря на теб и на всички момичета тук за подкрепата.  :bighug: :bighug: :bighug:



Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #357 -: Октомври 25, 2011, 21:22:12 pm »
Криска, утре е Димитров ден и бързо ще мине денят! И след него е твоят ден!  :youwoman: Дръж се мила, с теб сме - виж колко много хора!  :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #358 -: Октомври 25, 2011, 22:26:47 pm »
И аз имах зацапване вчера миличка и веднага бях при док - нямаше за какво да се притеснявам.Случвало се,няма отлепяне ,,нищо притеснително,но ми казаха почивка поне 1 седмица / аз ще пропусна почивката поне засега /
Ще чакам най-накрая добри новини в четвъртък :)


Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #359 -: Октомври 25, 2011, 23:28:14 pm »
Kris,  аз сьщо имах едно петьнце крьв след пьрвия преглед. Случва се, но ако имаш притеснения, не се колебай и звьнни или отивай на д-р. Прегрьдки!