0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Позволих си да си пусна и аз тема за коментар на графиката ми. Както съм написала в бележките към календара, предишната седмица не съм мерила температура, защото бяхме на море. А вчера и днес температурата ми падна много.Моля да я коментирате  :)
« Последна редакция: Август 29, 2011, 14:19:47 pm от kriss_and »



*
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #1 -: Август 30, 2011, 08:25:23 am »
Честита ти темичка Крис!!! :welcome: Дано много скоро ни зарадваш !
 :bighug:



Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #2 -: Август 30, 2011, 08:55:54 am »
 :welcome_1: Честита темичка, Крис! Дано скоро да се прехвърлиш в другата!
За начало може да споделиш как мериш температурата, в колко часа, приемаш ли медикаменти, била ли си на преглед при гинеколог? (между другото, да знаеш, че бележките към графиката ти са невидими, може да ги направиш видими от настройките)
« Последна редакция: Август 30, 2011, 09:03:54 am от rosefromstars »
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #3 -: Август 30, 2011, 09:03:11 am »
Температурата я меря ректално всяка сутрин в 7:10 с живачен термометър. Вчера последно бях на преглед - гинеколожката каза, че не вижда нищо смущаващо. Назначи ми изследване на пролактина, защото преди време имах проблем. В петък ще е готово и ще видим какво следва. Сега пия само Неофолик. Предната седмица не съм мерила температурата, защото бяхме на почивка. Притеснява ме, че последните три дни температурата ми е по-ниска от обикновено и не знам на какво се дължи.
Дано всички скоро време се преместим в темата с бременните графики.



Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #4 -: Август 30, 2011, 09:09:21 am »
Супер, че всичко е наред! Супер и че измерваш температурата ректално! Но с живачен термометър би трябвало да я мериш към 30 мин. за да ти покаже верния резултат. Бих ти препоръчала дигитален термометър, но не обикновен, а с бързо отчитане, при който има звуков сигнал, запис на температурата и не се налага да стоиш с него повече от 2-3 мин. (максимално 5 мин. след което той се изключва, а като го включиш ти показва измерената стойност). И не се притеснявай, тя температурата се мени почти всеки цикъл, така че може би е само нещо инцидентно. (и май е от живачния термометър)
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #5 -: Август 30, 2011, 09:21:19 am »
Благодаря за бързия отговор. Още днес ще си купя дигитален термометър.За температурата взех да се ориентирам вече. Само ЦС ми се опъва още.....И да ви призная започвам да си мисля, че при мен не настъпва овулация като гледам как се движи температурата ми :(
« Последна редакция: Август 30, 2011, 10:04:12 am от kriss_and »



Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #6 -: Август 30, 2011, 10:31:33 am »
Не мисля, че с живачен термометър трябва да мериш около 30 минути, коментирано е многократно във форума - дигитален 5 минути, живачен - 10 минути. И с двата вида става, но на мен лично живачния ми се струваше по-точен, само че вече не се произвеждат. Може да споделиш с нас и колко е дължината на цикъла ти, за да се ориентираме по-лесно. Успех
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #7 -: Август 30, 2011, 13:59:20 pm »
Не мисля, че с живачен термометър трябва да мериш около 30 минути, коментирано е многократно във форума - дигитален 5 минути, живачен - 10 минути. И с двата вида става, но на мен лично живачния ми се струваше по-точен, само че вече не се произвеждат. Може да споделиш с нас и колко е дължината на цикъла ти, за да се ориентираме по-лесно. Успех

Цикълът ми си има свое мнение всеки месец. Предния беше 33 дни. Никога не е бил по малко от 28 или 28. Средно от 30 до 35, ако мога така да обобщя.



*
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #8 -: Август 30, 2011, 15:29:17 pm »
Ако цикълът ти е около 35 дни , е много вероятно на 18,19,20-ти ден да е била и ову и затова БТ да е по-ниска..


Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #9 -: Август 30, 2011, 16:06:29 pm »
Ако цикълът ти е около 35 дни , е много вероятно на 18,19,20-ти ден да е била и ову и затова БТ да е по-ниска..

Това май е добра новина за мен. Около тези дни се постарах да сложа сърчица. Без снощи, защото на милото му беше зле. Дано тази вечер се чувства по-добре. А ако съм уцелила момента, не би ли трябвало температурата да се покачва? Не мога още да ги разбера нещата. Дали е станало..........



*
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #10 -: Август 30, 2011, 16:17:19 pm »
Трябва да се покачи ,да - затова днес сложете още едно сърчице... :balk_68: и ще видим утре как е БТ


Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #11 -: Август 30, 2011, 16:23:28 pm »
Мога да те посъветвам освен температурата да си правиш и тест за овулация!В момента по аптеките има CLEAR CHOICE-7тест лентички,така ще хванеш овулацията двойно..,знаеш че при ову. следващите 24-48ч. са фетилните....!УСПЕХ.. :P
:
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #12 -: Август 30, 2011, 16:24:44 pm »
Трябва да се покачи ,да - затова днес сложете още едно сърчице... :balk_68: и ще видим утре как е БТ




Благодаря за съвета! Днес още като си дойде от работа го "хващам за ушите".  :D А за тестовете за овулация знам, но не мога и аз да ви кажа защо още не съм си купила  :?
« Последна редакция: Август 30, 2011, 16:26:18 pm от kriss_and »



Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #13 -: Август 30, 2011, 23:14:39 pm »
Успех със сърчицето! А за живачните термометри мога само да споделя личния си опит и това, че не ги обичам, заради точно живака в тях и дългото време на мерене на температурата. Случвало ми се е да чупя такъв и после ..... ад. В днешното време дори на инвитрото просто е ужасно да си помисля да използвам пак живачен термометър. Дигиталният измерва максимум 5 минути, писука и ако задремя не се притеснявам дали се е счупил, защото той вече се е изключил и даже запеметил стойността, така че като го включа пак ми показва измерената стойност, което е супер за мен!
А може би и за мнозина други ....
Успех и с измерването (каквото и да избереш) !!!  :goodluck: :bighug:
« Последна редакция: Август 30, 2011, 23:16:33 pm от rosefromstars »
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #14 -: Август 31, 2011, 08:19:44 am »
Добро утро! Влизам рано-рано да споделя, че днес температурата ми се повиши. Дано да е за добро. Мъжлето беше много зле и изпуснахме момента пак. Дано е станало предния път. Слънчев ден на всички!



Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #15 -: Август 31, 2011, 09:50:57 am »
Честита темичка и от мен. Стискам палци да сте успели  :crossfingers:
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #16 -: Август 31, 2011, 16:09:57 pm »
Дано наистина сме успели, че губя надежда........Ако започне да се покача, дали има шанс да е станало нещо или ......... пак няма....... :(



Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #17 -: Август 31, 2011, 17:50:03 pm »
Добре дошла и от мен kriss_and :balk_64:. И аз съм на мнение,че живачният термометър измерва по-точно. Аз меря с такъв и го държа винаги  10 мин. Пожелавам ти от все сърце скоро да се преместиш при бременлинките.Целувки :balk_602:
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #18 -: Август 31, 2011, 18:02:28 pm »
Добре дошла и от мен kriss_and :balk_64:. И аз съм на мнение,че живачният термометър измерва по-точно. Аз меря с такъв и го държа винаги  10 мин. Пожелавам ти от все сърце скоро да се преместиш при бременлинките.Целувки :balk_602:

Благодаря на всички за топлото посрещане. Дано всички се преместим в другата тема най-скоро. Искам да питам зеления чай, който е китайски (за отслабване) може ли да пречи на забременяването? Преди бях пила и мисля пак да започна, но ако пречи няма, естествено.



*
Re: Може ли коментар на графиката ми - kriss_and
« Отговор #19 -: Август 31, 2011, 19:59:45 pm »
Нямам идея,пих го преди години,не помогна и го спрях...:)