0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #820 -: Февруари 02, 2012, 18:26:22 pm »
Здравей, Денис :)След 3 неуспешни инсеменации минаваме към стимулирано инвитро. На 13ден бях на преглед и нямах доминантен фоликул, ендометриум 5мм.Д-р Персенска ми каза, че или ще имам късна овулация или ановулаторен цикъл.
Днес на 21 ден реших да видя как са нещата и се оказа, че ендометриума вече е 10,2мм и имам доминантен фоликул в дясно-21,8мм 8O. Описалала съм всичко в графиката. Сега се чудя дали да взема тестове за овулация да проверя дали ще има. Мисля другата седмица да отида пак да ме видят, дали се е спукал, че иначе ще пропуснем стимулацията osi_10. Моля за мнение!

Прави тестове и мери БТ - няма да са много показателни, но е по-добре от нищо.
Нормално фоликулите се пукат при 22-24мм , може и при 26мм
Фоликула расте средно с 2мм - до др. седмица може и да се е спукал.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #821 -: Февруари 02, 2012, 18:30:34 pm »
ZDRAVEI  DENIS,ISKAM  DA POPITAM,DALI  DYFASTONA VLIQE  NA  TEMPERATYRATA?

Пиши на кирилица / и с малки букви :)/

Графиката ти е много хубава до тук - О. според мен е била на 14/15 ден от МЦ.

Дуфастона или не повишава Бт или я повишава много малко - мах. 0,1 до 0,2 градуса

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #822 -: Февруари 02, 2012, 19:24:01 pm »
blagodarq za    barziq  otgovor,pi6a  na  latinica,za6toto  lap topa koito izpolzvam  prez denq  nqma  kirilica.molq da   bada izvinena za tova :D
<br /><br /><br /><br /><br /><br />  в о4акване на  третото  мишле!!!<br /><br
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #823 -: Февруари 03, 2012, 19:29:48 pm »
Здравей Денис. Може ли коментар и по моята графика. Този месец БТ направо ме побърква. Надвям се да се дължи на грипа, който прекарах... Вчера изследвах прогестерона, но е много нисък. Нанесла съм резлутата като коментар в графиката. И това зацапване този месец...
Предварително ти благодаря :)
  
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #824 -: Февруари 04, 2012, 15:29:14 pm »
Момичета, вече четвърти пореден ден тестът ми за овулация е положителен.Вчера имах колебания дали не е отрицателен, но днес резултатът отново е +. Това май не е много добре, а и БТ не ми харесва. Моля ви, кажете къде може да е проблемът? Благодаря!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #825 -: Февруари 04, 2012, 16:31:08 pm »
Денис,моля те виж гнафиккта ми.Вчера теста за ову показа положителен,днес също,но вчера чертата беше много наситена,но нямахме възможност за,сърце моля те кажп ми че днес вече не е късно
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #826 -: Февруари 06, 2012, 00:32:28 am »
Здравейте момичета! :) Аз съм нова тук, но бързам да покажа графиката, за да ми кажете Вашето мнение за нея. Опитвам се да забременея от 9 месеца, но без резултат. Оказах се с поликистозни яйчници и без овулация. След изследвания на хормоните (които са ок), спермограма(също Ок) и цветна снимка за проходимост на тръбите(проходими са), ми беше изписан Клостилбегит в доза 1/2 сутрин и 1 вечер от 5-ти до 9-ти ден на цикъла+Герикапс 2х2. Не съм гледана на УЗ през това време. Моля, кажете си мнението за графиката ми този месец след стимулацията.


http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=alice85

Явно не мога да направя така, че графиката ми да се отвори, въпреки, е отбелязах всички полета. :( Някакви идеи как да я покажа?
« Последна редакция: Февруари 06, 2012, 00:45:31 am от Ivelina_85_Kt »
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #827 -: Февруари 06, 2012, 09:08:18 am »
Ивелина,трябва да ходиш и на фоликулометрия докато си на стимулация.Не искам да те плаша но големи бели прави тоя Клостилбегит.На мен ми ставаха по 5 см.кисти за два дни.Направилиа си всички изследвания защо тогава не те гледат на УЗ?
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #828 -: Февруари 06, 2012, 13:43:25 pm »
Здравейте може ли за съвет... при поставен Прегнил (5000) кога е най-добре да се започне със сърцата. Доки каза до 48 часа. Какви са ви наблюденията и опита. Много благодаря!!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #829 -: Февруари 06, 2012, 14:49:27 pm »
На мен ми се пукаше много по-рано.Според мен още от днес правете сърца,утре и вдругиден също ако можете.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #830 -: Февруари 06, 2012, 14:55:59 pm »
На мен ми се пукаше много по-рано.Според мен още от днес правете сърца,утре и вдругиден също ако можете.

 :good_post:


Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #831 -: Февруари 06, 2012, 15:00:00 pm »
На мен ми се пукаше много по-рано.Според мен още от днес правете сърца,утре и вдругиден също ако можете.
Благодаря за бързия отговор Вале:)Ще правим...дано усетя и пукането за да съм по - спокойна, защото док. не ме вика тези дни пак,а чак три дни преди да ми дойде. Ти какво усещаше при пукането?
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #832 -: Февруари 06, 2012, 16:32:15 pm »
Ами мен много ме болеше ниско долу корема и кръста също ме болеше,но съм имала случай когато ме е боляло а фоликула не се беше спукал а беше станал на киста и тогава пак така ме болеше,затова те питах защо не ходиш на УЗ.Според мен трябва да отидеш да видиш дали фоликула се е спукал.Мен ме викаха 2 дни след Прегнила да видят дали се е спукал.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #833 -: Февруари 06, 2012, 20:47:51 pm »
Здравей Денис. Може ли коментар и по моята графика. Този месец БТ направо ме побърква. Надвям се да се дължи на грипа, който прекарах... Вчера изследвах прогестерона, но е много нисък. Нанесла съм резлутата като коментар в графиката. И това зацапване този месец...
Предварително ти благодаря :)
Ако е имало О.- тя е била на 19 ден от МЦ
Прогестерон се пуска на 7 ден след О. - или това при теб е 26 ден от МЦ
Прогестерона е нисък, защото не си го изследвала когато трябва.
Ако имаш възможност повтори го на 26 ден от МЦ
Графиката за сега е добре /до тук/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #834 -: Февруари 06, 2012, 20:48:56 pm »
Момичета, вече четвърти пореден ден тестът ми за овулация е положителен.Вчера имах колебания дали не е отрицателен, но днес резултатът отново е +. Това май не е много добре, а и БТ не ми харесва. Моля ви, кажете къде може да е проблемът? Благодаря!
Може да има повече от 1 фоликул - добре е да те видят на УЗ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #835 -: Февруари 06, 2012, 20:51:31 pm »
Денис,моля те виж гнафиккта ми.Вчера теста за ову показа положителен,днес също,но вчера чертата беше много наситена,но нямахме възможност за,сърце моля те кажп ми че днес вече не е късно

Имаш повече от 1 фоликул - нито на графиката нито на тестовете може да се вярва
Най-сигурно е да те видят на УЗ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    dida771

  • *****
  • 1165
  • Да ни върви по вода! Дай Боже!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #836 -: Февруари 06, 2012, 20:56:17 pm »
Денисче как ти се вижда графиката ми!? Благодаря ти предварително!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #837 -: Февруари 06, 2012, 21:07:07 pm »
Ииам само един фоликул,днес бях на УЗ в клиника Щерев,резултата е ДЯ-спукан фоликул,МЛ-10.4мм. и имаше течност зад матката,сега аи остава само да чакам май.Но тази ниска БТ малко ме притесни,явно преди е била по-висока от Дуфастона.Благодаря ти Денис.
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #838 -: Февруари 06, 2012, 21:23:23 pm »
Денис, благодаря ти за отговора :)
Имам и следното питане:
Бях на преглед на 16-ти и 19-ти ден от МЦ като и на двата прегледа док. не виждаше фоликули. Възможно ли е при ановулаторен цикъл да има двуфазност в графиката? Първо си мислех, че това зацапване може да се дължи на овулация, но тъй като на УЗ не се видя дом.фоликул, според теб, възможно ли е да се дължи на ниския прогестерон? Резултатът от прегестерона на 21-ви ден е отразен в лутеалната фаза само защото е изследван на 21-ви ден или защото наистина ми е предстояла овулация?
Ох, май станаха доста питания, но се опитвам да си подредя картинката в главата :D
Благодяра ти още веднъж.
  
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #839 -: Февруари 06, 2012, 22:11:11 pm »
Ивелина,трябва да ходиш и на фоликулометрия докато си на стимулация.Не искам да те плаша но големи бели прави тоя Клостилбегит.На мен ми ставаха по 5 см.кисти за два дни.Направилиа си всички изследвания защо тогава не те гледат на УЗ?

Здравей, valentina todorova  :) На много места във форумите прочетох, че трябва да се прави фоликулометрия по време на стимулацията, но защо не ми правят не знам  :( Лекарката ми ми каза да пия хапчетата 2 месеца и ако не забременея, чак тогава да отида на УЗ и да обсъдим увеличаване на дозата (това ми звучи малко несериозно). Следя си БТ, но не съм сигурна дали съм имала овулация  :ask: Сериозно се замислям да поискам и второ мнение от лекар.

P.S. Оправих си графиката...вече е видима  :)