0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #560 -: Декември 02, 2011, 22:31:07 pm »
Здравей Денис,какво мислиш за моята графика.Благодаря предварително! :bighug:
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #561 -: Декември 03, 2011, 09:46:08 am »
Добро утро момичета  :) .Искам да помоля Денис или някой друг, който разбира да погледне отново моята графика, дали изобщо има шанс да не ми дойде лелката с този  спад на температурата днес. БТ е мерена анално с дигитален термометър Благодаря предварително
« Последна редакция: Декември 03, 2011, 10:18:00 am от gerrka »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #562 -: Декември 03, 2011, 10:05:26 am »
Здравейте, аз за първи път меря БТ, мерих я до сега с електронен термометър от първи я ден след спиране на кървенето, т.е от 6-ти ден, от тогава в продължение на 5 дена е винаги 36.6 струва ми се много странно, че не 5 дена е абсолютно еднаква. На 8мия ден бях на ФМ, на 10-тия ден(вчера) също имаше 17мм фоликул, днес е 11-ти ден и температурата се качи на 36.8 с електронния термометър, реших да проверя и с живачния той ми показа 37.1
Според вас нормално ли е това.Цикъла ми е м/у 26 и 30 дена, най-често 27.
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #563 -: Декември 03, 2011, 11:34:23 am »
Здравей Денис!Може ли да погледнеш графиката ми:)))
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #564 -: Декември 04, 2011, 11:25:41 am »
Денис, отдавна не съм те молила за помощ, но този месец се обърках, кога според теб е била овулацията, мисля, че я усетих на 15-ти ден, но бейбиплан и фертилити отбелязват 18-ти? Благодаря ти.
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #565 -: Декември 04, 2011, 12:49:52 pm »
Денис би ли погледнала графиката ми,моля те.Нещо ме притеснява че БТ ми е все около 37,трябва ли в първа фаза да е толкова висока?А днес трябва да съм в ОВУ според док,но тя изобщо не се променя,а чак утре съм пак на фоликулометрия и ми е много притеснено да не стане пак някоя киста.
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #566 -: Декември 04, 2011, 14:12:01 pm »
Здравейте, аз за първи път меря БТ, мерих я до сега с електронен термометър от първи я ден след спиране на кървенето, т.е от 6-ти ден, от тогава в продължение на 5 дена е винаги 36.6 струва ми се много странно, че не 5 дена е абсолютно еднаква. На 8мия ден бях на ФМ, на 10-тия ден(вчера) също имаше 17мм фоликул, днес е 11-ти ден и температурата се качи на 36.8 с електронния термометър, реших да проверя и с живачния той ми показа 37.1
Според вас нормално ли е това.Цикъла ми е м/у 26 и 30 дена, най-често 27.

Здравей, Свет, щом мериш с електронен термометър, трябва да го държиш поне 2 мин. след сигнала. В противен случай не показва реална температура.
Къде мериш Т.? Най-добре мери ректално. Но ако промениш нещо в начина на мерене, те съветвам да го направиш от началото на следващия цикъл, за да не ти се обърка съвсем графиката.
Надявам се да съм ти помогнала поне малко, понеже виждам, че Денис напоследък я няма. Успех от мен  :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #567 -: Декември 04, 2011, 16:55:33 pm »
Денис,здравей :DБи ли ми погледнала графиката?Този месец не правим опити,но от следващия мисля да ги подновим.Бейбиплана ми дава О на 12 ден,а фертилити на 9-я като я очерта с плътна червена линия(не с пунктир)и аз сякаш си я усетих на 9 ден,но все пак как мислиш?И дали изобщо е имало О?Другия месец ще взема и Ову тестове за да се ориентирам още по-добре.мерси!
« Последна редакция: Декември 04, 2011, 16:59:06 pm от malenagalena »
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #568 -: Декември 04, 2011, 19:55:01 pm »
Здравей, Свет, щом мериш с електронен термометър, трябва да го държиш поне 2 мин. след сигнала. В противен случай не показва реална температура.
Къде мериш Т.? Най-добре мери ректално. Но ако промениш нещо в начина на мерене, те съветвам да го направиш от началото на следващия цикъл, за да не ти се обърка съвсем графиката.
Надявам се да съм ти помогнала поне малко, понеже виждам, че Денис напоследък я няма. Успех от мен  :)

Благодаря за мнението, меря ректално, уж го държа 1-2 минути след сигнала, но ми се стори странно 5 дена да е все една и съща. Сега започна да се покачва, вчера 36.8, днес 36.9 (с електронния).
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #569 -: Декември 05, 2011, 17:42:36 pm »
Денис,здравей :DБи ли ми погледнала графиката?Този месец не правим опити,но от следващия мисля да ги подновим.Бейбиплана ми дава О на 12 ден,а фертилити на 9-я като я очерта с плътна червена линия(не с пунктир)и аз сякаш си я усетих на 9 ден,но все пак как мислиш?И дали изобщо е имало О?Другия месец ще взема и Ову тестове за да се ориентирам още по-добре.мерси!
Здрасти, Маленче!Радвам се, че подновявате опитите.Стискам силно палци и дано ни зарадвате с успех още от първия път!!!!
При мен обаче има проблем и много бих била благодарна на коментар от момичетата.Защо БТ не се покачва?Разбирам,че месеца може да е ановулаторен и ако е така трябва ли да ми дойде?Корема ме боли ниско долу все едно ще ми идва,а е едва 20 ден от цикъла.Как да разбера дали термометъра нещо не е наред - меря ректално с живачен Т и досега такова нещо не е имало.Моля ви погледнете ми и предната графика и споделете мнение.
Благодаря предварително и стискам палци на всички!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #570 -: Декември 05, 2011, 18:19:09 pm »
f_27
На 14 ден от МЦ може да е имало О. / ако МЦ е нормален и няма ПК/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #571 -: Декември 05, 2011, 18:22:09 pm »
Денис би ли погледнала графиката ми?Нормално ли е преди ОВУ температурата да се вдига до 37 и нагоре,при положение че махам тернометъра веднага след сигнала иначе се вдига още поне с 0,1?Дали това може да не е много реална БТ,понеже съм на стимулация с Клостилбегит?Благодаря ти предварително.... :D

Най-вероятно е от Стимулацията - когато има повече от 1 фоликул на графиката не може да и се вярва.
Когато се измерва с дидитален терм-р - държи се 2-3-4 мин след сигнала /това е вярната Т./

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #572 -: Декември 05, 2011, 18:24:45 pm »
Привет момичета и Денис .Бихте ли ми погледнали графиката .ФФ ми показва ову на 12 ДЦ а на БП на 14 ДЦ.Благодаря ви предварително .
Ако все още няма М. - направи тест утре сутринта - стискам палци :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #573 -: Декември 05, 2011, 18:27:44 pm »
Здравей Денис,какво мислиш за моята графика.Благодаря предварително! :bighug:

Ако Бт се задържи висока - О. може да е имало на 20/21 ден от МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #574 -: Декември 05, 2011, 18:31:01 pm »
Здравейте, аз за първи път меря БТ, мерих я до сега с електронен термометър от първи я ден след спиране на кървенето, т.е от 6-ти ден, от тогава в продължение на 5 дена е винаги 36.6 струва ми се много странно, че не 5 дена е абсолютно еднаква. На 8мия ден бях на ФМ, на 10-тия ден(вчера) също имаше 17мм фоликул, днес е 11-ти ден и температурата се качи на 36.8 с електронния термометър, реших да проверя и с живачния той ми показа 37.1
Според вас нормално ли е това.Цикъла ми е м/у 26 и 30 дена, най-често 27.
Дигиталния терм-р се държи 2-3-4 мин след сигнала.
Живачния 10 мин.

Според графиката ти - О. може да е била на 12 ден от МЦ

« Последна редакция: Декември 05, 2011, 18:33:03 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #575 -: Декември 05, 2011, 18:35:58 pm »
Здравей Денис!Може ли да погледнеш графиката ми:)))
Графиката ти е добре до тук
О. може да е била на 21 ден от МЦ
Добре е да правиш и тестове за О.- с тях и БТ О. се засича по-точно / а и ще знаеш кога да я очакваш/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #576 -: Декември 05, 2011, 18:38:49 pm »
Денис, отдавна не съм те молила за помощ, но този месец се обърках, кога според теб е била овулацията, мисля, че я усетих на 15-ти ден, но бейбиплан и фертилити отбелязват 18-ти? Благодаря ти.
О. според мен е била на 16/17 ден от МЦ.
Графиката ти е добре до тук.
БТ ти е малко висока - ако измерваш след 8.00 може да е от това

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #577 -: Декември 05, 2011, 18:42:23 pm »
Денис би ли погледнала графиката ми,моля те.Нещо ме притеснява че БТ ми е все около 37,трябва ли в първа фаза да е толкова висока?А днес трябва да съм в ОВУ според док,но тя изобщо не се променя,а чак утре съм пак на фоликулометрия и ми е много притеснено да не стане пак някоя киста.
Когато има повече от 1 фоликул - графиката не е показателна.
Утре ще разберш какво става
Ще чакам за новини.
Стискам палци да има О. и да стане чудото :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #578 -: Декември 05, 2011, 18:46:19 pm »
Денис,здравей :DБи ли ми погледнала графиката?Този месец не правим опити,но от следващия мисля да ги подновим.Бейбиплана ми дава О на 12 ден,а фертилити на 9-я като я очерта с плътна червена линия(не с пунктир)и аз сякаш си я усетих на 9 ден,но все пак как мислиш?И дали изобщо е имало О?Другия месец ще взема и Ову тестове за да се ориентирам още по-добре.мерси!

Според мен О. може да е била на 13/14 ден от МЦ
Графиката ти до тук е добре

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #579 -: Декември 05, 2011, 18:48:01 pm »
Днес бях пак на фоликулометрия.Ляв яйчник един фоликул 20,6мм. десен един фоликул 17мм.и маточна лигавица 7,7мм. това за 12ден от МЦ.Как ти се струва?Днес или утре да хващам мъжо на тясно според вас дами?