0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #880 -: Февруари 25, 2012, 15:12:28 pm »
Денис,днес ходих на преглед във Щерев,резултата е:десен яйчник няма доминантни фоликули,ляв яйчник един доминантен 17,6мм. маточна лигавица 6,2мм.Докторката ми каза да си броя за цикъл и дните със слабо кървене които аз бях отбелязала в графиката като неменструално течение защото не е прекъсвало а само се е усилило след два дни което значи че днес ми е 10 ден от МЦ,а не осми както съм писала в графиката.Е,моля ви кажете ми как ви се струват тези резултати за 10 ден от МЦ,предвид че според мен и според лекарката до 3-4 дни ще има овулация.За 30-31 дневен цикъл нормално ли е овулацията да е да кажем 14ден.

Ще има по-ранна О. - това не е проблем.
Радвай се, че всичко е наред и че ще има О.

ПП. Колкото до О. - ранна, късна- няма значение - важното е да я има :)

ППП. Продължавай да мериш БТ и да правиш тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #881 -: Февруари 25, 2012, 15:17:03 pm »
би ли хвьрлила едно око  и на моята графика?благодаря предварително :D
Според мен О. е била на 12/13 ден от МЦ
Графиката ти е добре до тук
Дано да е станало

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #882 -: Февруари 26, 2012, 20:15:25 pm »
Здравей отново Денис!Много ти благодаря за бързия отговор.Моля те да ми дадеш мнение, защото ще се побъркам....нещо странно се случва с тялото ми този месец...Днес сутринта се събудих със страшни болки в корема и по скоро в областта на айчниците.Точно такива болки имах когато миналия месец на 13 ден теста за овулация ми показа + (тогава тестовата черта беше по-наситена от контролната) и днес сутринта имах прозрачна лепкава ЦС по бельото и незнам просто днес се прибрах към 7 часа от път и не бях пила течности и ходила до 00 около 3 часа и реших да си направя тест за О като бях 99% сигурна, че ще е + и точно така и беше, втората чертичка стана еднаква като контролната още на 3-тата минута а после стана дори по-наситена от контроната и бях направо  8O ....Какво се случва?!В събота бях на изследвания за прогестерон и резултата беше:
Progesteron   2.63   nmol/l   
референтни стойности:М(0.7-4.3) Ж(фол 0.6-4.7, овул. 2.4-9.4, лут 5.3-86, мен. до 2.5)
Съответно като си видях резултата беше много по-нисък от допустимата долна граница (лут 5.3-86), но вече не съм сигурна?!Как може да имам толкова късна О като по-принцип на 03.03 трябва да ми доиде МЦ, т.е. след 6 дни?!Аз по принцип не бях сигурна дали на 15 ден теста за О беше +, но бяха почти еднакви двете черти, може би тестовата беше една идея по-светла, но днешния съм сигурна че е +.Какво става?!Денис моля те дай някакво мнение защото до 03.03 ще се побъркам!Утре ще си взема пак тестове за О и ще продължа да ги правя още 1-2 дни, макар че мисля че О е днес и утре едва ли тест аще бъде пак +.Предваритело ти благодаря!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #883 -: Февруари 26, 2012, 20:30:32 pm »
slanceto87

Може да е късна О.
Направи тест за О. и утре и мери БТ
Нямаш стойности до сега, но да се надяваме да разберм какво става и дали ще има О.
Дори да е късна О. няма проблем
Ако утре или в други ден е О. - следващата М. си я изчисли +14 дни от деня на О.
Стискам палци да има О. и да се стане чудото :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #884 -: Февруари 27, 2012, 09:21:49 am »
Много благодаря Денис и аз това мисля и да направя.Днес ще си взема пак тестове за О и ще си направя пак днес вечерта и предполагам ако теста е -, значи О е била вчера както си мисля.Но дали не трябва на 05.03 да си направя пак прогестерона, защото ако МЦ ми закъснее до 05.03 може би ще е заради късната О, а дай Боже да е станало чудото де, но може би ще е добре да пусна пак изследвания защото не знам тези до колко са верни?!Благодаря Денис  :bighug:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #885 -: Февруари 27, 2012, 13:28:48 pm »
Здравей, Денис!Отдавна не съм те занимавала,но ето че пак имам нужда от помощ.Въпроса ми е ИМАЛО ЛИ Е ОВ??И ако да,кога според теб?!Много объркана графика и с това 28-38 дни цикъл,немога много,много да се ориентирам.
Благодаря ти!!
« Последна редакция: Февруари 27, 2012, 14:15:32 pm от TITKO »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #886 -: Февруари 27, 2012, 13:59:28 pm »
Много благодаря Денис и аз това мисля и да направя.Днес ще си взема пак тестове за О и ще си направя пак днес вечерта и предполагам ако теста е -, значи О е била вчера както си мисля.Но дали не трябва на 05.03 да си направя пак прогестерона, защото ако МЦ ми закъснее до 05.03 може би ще е заради късната О, а дай Боже да е станало чудото де, но може би ще е добре да пусна пак изследвания защото не знам тези до колко са верни?!Благодаря Денис  :bighug:

Започни да мериш от утре БТ
Ще определим О. и ще си пуснеш изследване за прогестерон. / много правилно решение/
Ще чакам за новини :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #887 -: Февруари 27, 2012, 16:18:38 pm »
Здравей, Денис!Отдавна не съм те занимавала,но ето че пак имам нужда от помощ.Въпроса ми е ИМАЛО ЛИ Е ОВ??И ако да,кога според теб?!Много объркана графика и с това 28-38 дни цикъл,немога много,много да се ориентирам.
Благодаря ти!!
Според мене - ако Бт се задържи висока -  имало О. на 23/24 ден от МЦ
МЦ ще е 37-38 дни
За сега графиката ти е добре.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #888 -: Февруари 28, 2012, 09:57:49 am »
Здравей отново Денис!Много ти благодаря за помощта и съдействието с моята графика!Както обещах направих и вчера един тест за О и беше отново + според мен, тестовата не беше толкова наситена както предходния, но все пак чертичките ми се струва, че бяха еднакви.Започнах да меря от днес и БТ и беше 37.3 днес сутринта, мерих я към 04:30, когато ставах до 00 и после не съм я мерила защото спах около 2 часа още, но много неспокойно и се въртях.Според мен О е била или на на 26.02 или на 27.02, но според мен си беше на 26.02, въпреки че ние си сложихме едно  :heartbeat: за всеки случай и вчера дано пък този месец имаме късмет.Денис момичетата смятат, че тези тестчета може да означават и много ранна бременност ти мислиш ли че е възможно при толкова нисък прогестерон да има ранна бременност или по скоро просто е късна О, както си мисля аз?!Много ти благодаря за съдействието.Сега остава само да чакам и.... дай боже за 8-ми март да видя така очакваните  :bfp:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #889 -: Февруари 28, 2012, 19:50:42 pm »
Според тестовете за О. - тя трябва да е била на 22 ден от МЦ
Не може при този прогестерон /2.63/ да има бременност
Дано теста  да показва О.

След 3-4 дни ще коментираме отново графиката - ти мери редовно БТ


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #890 -: Февруари 29, 2012, 09:24:54 am »
Денис би ли погледнала графиката ми,според теб възможно ли е вече овулацията да е минала и защо не се повишава БТ?В понеделник бях на лекар и имах един дом.фоликул 22,9мм. и МЛ-М-9,2мм.Болките в яйчниците и кръста вече спряха,остана само болката в гърдите,но БТ не се покачва и не знам дали да продължавам с тестовете?Вчера теста за ову беше +,възможно ли е преди това да се е спукал фоликула и теста пак да е показал + или веднага след като се спука вече трябва да е -?Благодаря ти предварително.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #891 -: Февруари 29, 2012, 17:37:37 pm »
Денис би ли погледнала графиката ми,според теб възможно ли е вече овулацията да е минала и защо не се повишава БТ?В понеделник бях на лекар и имах един дом.фоликул 22,9мм. и МЛ-М-9,2мм.Болките в яйчниците и кръста вече спряха,остана само болката в гърдите,но БТ не се покачва и не знам дали да продължавам с тестовете?Вчера теста за ову беше +,възможно ли е преди това да се е спукал фоликула и теста пак да е показал + или веднага след като се спука вече трябва да е -?Благодаря ти предварително.

О. може още да не е минала.
Добре е тестовете за О. да се правят от (-) до (-).
Напр. теста за О. може да е (+) и днес?! - и пика на ЛХ да е по средата
О. натъпва 12 до 48 час след пика на ЛХ


« Последна редакция: Февруари 29, 2012, 17:39:42 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #892 -: Февруари 29, 2012, 18:06:17 pm »
Денив и днес теста.ми е положителен значи да продължавам съа сърцата???
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #893 -: Февруари 29, 2012, 19:53:47 pm »
Денив и днес теста.ми е положителен значи да продължавам съа сърцата???

Да, продължавай - О. може да е днес, утре или вдругиден

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #894 -: Март 01, 2012, 17:14:59 pm »
Denis, въпроса ми може би е малко of, но ти си компетентна по тези въпроси.
Ако има друга тема, преместете ми въпроса там :)
Родих преди 4 месеца и половина, кърмата свърши преди 3 месеца и малко. Кога се очаква да се възстанови хормоналният баланс и да дойде МЦ? И след колко време ако не се появи мога да кажа че има проблем?
Питам, защото преди да забременея цикъла ми почти никакъв го нямаше, предизвиквах го с медикаменти след 40тияден, а казват че след раждане нещата се нормализирали.
Опитах да следя БТ, но се оказа че с бебе/та няма как  :) Благодаря предварително!
П.П. Все още не ми се е скрила линеа негра, предполагам това също е показател за хормоните  :?
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #895 -: Март 02, 2012, 09:22:41 am »
Denis здравей отново.Извинявам се че пак те занимавам, но нещо ми се струва странна моята БТ?!Днес сутринта измерих преди да стана от леглото и Т беше 37.6, а след като минах през 00 отново я измерих и вече беше 37.4...не би ли трябвало след като се пораздвижа Т да се покачва, а не да пада?!А и тази постоянно висока Т ме притеснява...По принцип както ще видиш и в графиката Т не я меря по едно и също време просто защото се будя през нощта за да ходя до 00 и след това не заспивам или доста се въртя...Трябва ли да я меря и през нощта като се сабуждам и сутрин като ставам за работа (т.е. след 1-2 часа)?Мисля утре сутринта да я измеря и с дигиталния термометър и с обикновен и да видя какво ще покажат, защото може пък дигиталния термометър нещо да е развален (макар че е нов)...А пък може тази постоянно висока Т да говори за някакъв друг проблем...?!Извинявай, че те занимавам с глупости може би, но наистина имам нужда от мнение и съвет... :)
*

    petianikolova1981

  • *
  • 46
  • Което не ме убива, ме прави по-силна
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #896 -: Март 02, 2012, 09:43:28 am »
Здравей, denis!
Би ли погледнала отново графиката ми  :) Вчера бях на фоликулометрия и докторката каза, че не вижда доминантен фоликул или пък следи от пукнат такъв. Видя само задържан от миналия месец фоликул 2,5 см. - направо каза, че е фоликуларна киста. Въпросът ми е дали е възможно докторката да не е забелязала жълтото тяло. Освен това миналия месец на 17 ден БТ все още не се беше качила, както и този и се чудя дали ако БТ се покачи, ще има О.
Благодаря ти предварително!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #897 -: Март 02, 2012, 16:36:57 pm »
Здравейте от мен!!!Аз съм нова в това начинание в меренето на БТ,моля да погледнете моята графика и да споделите мнението си!!!!Предварително ви благодаря!!!


*

    petianikolova1981

  • *
  • 46
  • Което не ме убива, ме прави по-силна
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #898 -: Март 02, 2012, 20:18:55 pm »
Здравей, jana stef. !
Оправи си настройките на графиките, защото не се виждат  :wink:
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #899 -: Март 03, 2012, 00:20:52 am »
Здравей Денис би ли ми погледнала графиката,какво мислиш за О,според мен не е минала...Благодаря