0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #840 -: Февруари 07, 2012, 08:37:13 am »
Ивелина,трябва да ходиш и на фоликулометрия докато си на стимулация.Не искам да те плаша но големи бели прави тоя Клостилбегит.На мен ми ставаха по 5 см.кисти за два дни.Направилиа си всички изследвания защо тогава не те гледат на УЗ?

Здравей, valentina todorova  :) На много места във форумите прочетох, че трябва да се прави фоликулометрия по време на стимулацията, но защо не ми правят не знам  :( Лекарката ми ми каза да пия хапчетата 2 месеца и ако не забременея, чак тогава да отида на УЗ и да обсъдим увеличаване на дозата (това ми звучи малко несериозно). Следя си БТ, но не съм сигурна дали съм имала овулация  :ask: Сериозно се замислям да поискам и второ мнение от лекар.

P.S. Оправих си графиката...вече е видима  :)
Изпратих ти на лични,получи ли го?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #841 -: Февруари 07, 2012, 13:35:52 pm »
Денисче как ти се вижда графиката ми!? Благодаря ти предварително!
До тук е добре :)
О. според мен  може да е била на 15 ден от МЦ
Добре е да правиш и тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #842 -: Февруари 07, 2012, 13:40:12 pm »
Ииам само един фоликул,днес бях на УЗ в клиника Щерев,резултата е ДЯ-спукан фоликул,МЛ-10.4мм. и имаше течност зад матката,сега аи остава само да чакам май.Но тази ниска БТ малко ме притесни,явно преди е била по-висока от Дуфастона.Благодаря ти Денис.

В началото на МЦ колко фоликула имаше - само 1 или повече /с какви размери/?
Това, че е имало О. - е най-важното
Дано да е станало

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #843 -: Февруари 07, 2012, 13:44:05 pm »
В началото на месеца на7 ден от МЦ имах два които като с магическа пръчка на 10 ден от МЦ вече ги нямаше.Имаше един нов на 10 ден 8мм.Още на 7 ден единия беше 20,8мм.Отидох на 16 ден и този който беше 8мм.беше станал 18мм.и два дни след това имах овулация.
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #844 -: Февруари 08, 2012, 09:07:36 am »
Здравейте, можете ли да ми кажете според БТ в графиката дали този месец е имало овулация или температурата е твърде ниска.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #845 -: Февруари 08, 2012, 20:00:17 pm »
В началото на месеца на7 ден от МЦ имах два които като с магическа пръчка на 10 ден от МЦ вече ги нямаше.Имаше един нов на 10 ден 8мм.Още на 7 ден единия беше 20,8мм.Отидох на 16 ден и този който беше 8мм.беше станал 18мм.и два дни след това имах овулация.
Това имах предвид, че не си имала само 1 фоликул от начало на МЦ до О.
Не става въпрос за примордиалните фоликули
Това, че има малки фоликули до към  8-12 ден на МЦ е нормално  - в зависимост от размера им - се наричат Примордиални фоликули - подпомагат нарастването на Граафововия фоликул - но, под действието на ФСХ , претърпяват  развитие в посока Преантрални фоликули



Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #846 -: Февруари 08, 2012, 20:03:09 pm »
Здравейте, можете ли да ми кажете според БТ в графиката дали този месец е имало овулация или температурата е твърде ниска.
На 17 ден от МЦ - теста за О. пак ли е бил (+)? Може да показва ПКЯ
Ако е имало О. може да е била на 16 ден от МЦ
С какъв тер-р мериш и колко време го държиш?
Дигитален 2-3-4 мин след сигнала
Живачен 10 мин.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #847 -: Февруари 08, 2012, 20:44:55 pm »
В началото на месеца на7 ден от МЦ имах два които като с магическа пръчка на 10 ден от МЦ вече ги нямаше.Имаше един нов на 10 ден 8мм.Още на 7 ден единия беше 20,8мм.Отидох на 16 ден и този който беше 8мм.беше станал 18мм.и два дни след това имах овулация.
Това имах предвид, че не си имала само 1 фоликул от начало на МЦ до О.
Не става въпрос за примордиалните фоликули
Това, че има малки фоликули до към  8-12 ден на МЦ е нормално  - в зависимост от размера им - се наричат Примордиални фоликули - подпомагат нарастването на Граафововия фоликул - но, под действието на ФСХ , претърпяват  развитие в посока Преантрални фоликули



Значи този фоликул който на 10 ден беше 8,4мм.е бил преантрален фоликул и след това е нараснал и на 18 ден се е спукал ако те разбрах правилно.Но в него също би трябвало да има яйцеклетка,нали?Май много тъп въпрос зададох,но с тези термини много не ми стана ясно.Важното е че е имало овулация и ми остава само сега да се надявам яйцеклетката да е била хубава и да сме улучили момента:):):)Благодаря ти Денис!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #848 -: Февруари 08, 2012, 21:35:39 pm »
Здравейте, можете ли да ми кажете според БТ в графиката дали този месец е имало овулация или температурата е твърде ниска.
На 17 ден от МЦ - теста за О. пак ли е бил (+)? Може да показва ПКЯ
Ако е имало О. може да е била на 16 ден от МЦ
С какъв тер-р мериш и колко време го държиш?
Дигитален 2-3-4 мин след сигнала
Живачен 10 мин.

Меря сутрин в 6.30 с живачен термометър в продължение на минимум десет минути, както бях посъветвана. Проблемът с теста за овулация е , че в 4 поредни дни беше положителен. Денис, ти предположи, че може да е имало два фоликула, но аз се притеснявам дали все пак е имало овулация, защото ми се струва малка разликата в БТ от преди предполагаемата овулация. А иначе на преглед в края на ноември не се наблюдаваха никакви проблеми, а и съм нямала съмнения за кисти.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #849 -: Февруари 10, 2012, 14:02:36 pm »
Мили момичета, пиша в тази тема защото няма как да прегледам темите с графиките на всички ви.
Моля ви, ползвайте темите за графиките си по предназначение и не ги обръщайте на чат.
Бременните момичета могат да пишат в подфорум "дългоочаквана бременност".

Успех на всички ви.
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #850 -: Февруари 10, 2012, 18:06:35 pm »
Денис,би ли погледнала?Според теб кога е била О?Почнах да съжалявам,че този месец не взех тестове за О.
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #851 -: Февруари 10, 2012, 18:31:04 pm »
 valentina todorova

Ако е имало повече от 1 фоликул - или е имало О. или - не. По графика и според тестовете за О. - не може да сме сигурни какво е станало
Може да е имало О. - но, другия фоликул най-вероятно е претърпял обратно развитие. Вероятността да е имало 2 О. е много малка / и трябва да се случи в рамките на 24 часа/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #852 -: Февруари 10, 2012, 18:34:50 pm »
Денис,би ли погледнала?Според теб кога е била О?Почнах да съжалявам,че този месец не взех тестове за О.
Може да е имало О. на 12/13 ден от МЦ
Кой ти назначи толкова рано Утрогестан?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #853 -: Февруари 10, 2012, 18:44:54 pm »
Денис,би ли погледнала?Според теб кога е била О?Почнах да съжалявам,че този месец не взех тестове за О.
Може да е имало О. на 12/13 ден от МЦ
Кой ти назначи толкова рано Утрогестан?
Лекаря ми го назначи.Още преди да забременея лятото,правихме няколко фм и се оказа,че О е много късно(към 18 ден)при 23-24 дневен цикъл..Тогава той ми изписа утрогестана от 10 ден.Спомена за две фази(но не бяха ФФ и ЛФ),че едната е много дълга или нещо от сорта. Два месеца го пих така,като на втория забременях(неуспешно)И сега пак ми е изписан така.Каза ми,че не може да потисне овулацията.Мисля да мине и този цикъл и после пак хуквам на фоликуметрия,защото както съм ти се оплаквала нито графики,нито тестове могат да ме убедят,че е имало О.
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 18:56:23 pm от malenagalena »
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #854 -: Февруари 12, 2012, 07:37:17 am »
Здравйте, бихте ли ми погледнали графиката? Тази сутрин получих зацапване,досега никога не ми се е случвало, имам още 6 дена до новия цикъл.
Благодаря предварително.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #855 -: Февруари 12, 2012, 08:50:09 am »
Здравйте, бихте ли ми погледнали графиката? Тази сутрин получих зацапване,досега никога не ми се е случвало, имам още 6 дена до новия цикъл.
Благодаря предварително.
Не съм сигурна / според графиката ти до тук/ дали е имало О.
Може да има повече от 1 фоликул
На естествен МЦ ли си?

Добре е да правиш и тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #856 -: Февруари 12, 2012, 10:51:21 am »
Да, цикъла ми е абсолютно редовен 27 дни. И аз си мислех според графиката, че не е имало овулация, затова това прокървяване днес много ме озадачи. Никога не ми се е случвало досега. Купила съм си тестове за О и от другия месец ги започвам.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #857 -: Февруари 12, 2012, 12:12:48 pm »
Денис,как мислиш,може ли да се каже вече дали е имало О?ЦС вчера и онзи ден беше прозрачна и разтеглива,днес вече я няма.Съжалявам,че не взех тестове... :BangHead:Мерси предварително




*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #858 -: Февруари 12, 2012, 15:54:41 pm »
Да, цикъла ми е абсолютно редовен 27 дни. И аз си мислех според графиката, че не е имало овулация, затова това прокървяване днес много ме озадачи. Никога не ми се е случвало досега. Купила съм си тестове за О и от другия месец ги започвам.

Ako e имало О./ и БТ се задържи висока/ може да е била на 17 ден от МЦ
МЦ може да е 30-31 дни, т.е късна О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #859 -: Февруари 12, 2012, 15:56:44 pm »
Денис,как мислиш,може ли да се каже вече дали е имало О?ЦС вчера и онзи ден беше прозрачна и разтеглива,днес вече я няма.Съжалявам,че не взех тестове... :BangHead:Мерси предварително

О. може да е била на 17 ден от МЦ, ако Бт се повиши още и се задържи висока

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум