0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #800 -: Януари 28, 2012, 23:07:50 pm »
denis, много благодаря за коментара!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #801 -: Януари 29, 2012, 11:27:49 am »
Здравей Денис!Би ли погледнала няколко от графиките ми.В две от тях съм пила М2ТОН,в други 3 не съм.Забелязвам,че когато пия Мтон температурата във ФФ е малко по-висока-36,9 ;36,8; Когато не го пия имам стойности като 36,6 ;36,5;Защо се получава така?Ето няколко графики:
Със Мтон:
25/05/11
08/12/11
Без Мтон:
14/06/11
14/11/11
31/12/11
Благодаря ти!
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #802 -: Януари 29, 2012, 14:10:33 pm »
благодаря
<br /><br /><br /><br /><br /><br />  в о4акване на  третото  мишле!!!<br /><br
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #803 -: Януари 29, 2012, 18:59:35 pm »
malenagalena
 
Със Мтон:
25/05/11 - Графиката ти е добре. Имало е О. споре мен 
08/12/11 - Графиката ти не показва да е имало О. 
Без Мтон:
14/06/11 - за този МЦ е ясно, имало е О.
14/11/11 - може да е имало О., но прилича и на задържан фоликул
31/12/11 - - имало е О. графиката е добре
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #804 -: Януари 29, 2012, 19:23:16 pm »
Благодаря Денис!Мисълта ми беше относно мтон-а.Определено има разлика в Т когато го пия и когато не.Не знам как ми действа и дали е по-добре да го пия или не,това имах предвид.Дали не ми пречи?Графиките бяха просто за да покажа,че има разлика във Т през ФФ.За сега съм спряла до го пия.Съвет?
« Последна редакция: Януари 29, 2012, 19:36:37 pm от malenagalena »
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #805 -: Януари 30, 2012, 19:30:41 pm »
Момичета нормално ли е да имам 37 температура на 2,3 ден от МЦ?
Приема се за инцидент - няма нищо притеснително
Спокойно :)
Много ти благодаря за отговора :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #806 -: Януари 31, 2012, 09:47:00 am »
Денис би ли погледнала графиката ми,моля те.Докторката каза че тези големи фоликули на 7 ден на 10 ден вече ги нямаше.Имаше един нов фоликул 8,4мм.на 10 ден нормално ли е при 30 дневен цикъл?На прегледа на 10 ден,нямаше старите фоликули,но и тя каза че нямало и течност зад матката.Може ли да са лутеинизирали и тогава БТ пак ли ще се повиши,че моята си е все ниска.Ако новия фоликул е пораснал трябва да имам овулация по-принцип след 2 дни(16 ден).Помогни ми Денис нещо се обърках вече 8O
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #807 -: Януари 31, 2012, 16:29:13 pm »
Направих тест за овулация има две черти като втората е по-бледа от тестовата,но все пак я има.Ако овулацията беше минала щеше ли пак да излизат две черти или трябва да има само една?Записах си час в клиника Щерев,вече не искам да се занимавам с доктори които нищо не разбират явно от проблеми със забременяването.Дано там попадна на добри специалисти.В четвъртък съм на преглед и ще нося всички изследвания
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #808 -: Февруари 01, 2012, 08:40:50 am »
Може ли да ми кажете имало ли е овулация, мисля че и този път не стана !
*

    dida771

  • *****
  • 1165
  • Да ни върви по вода! Дай Боже!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #809 -: Февруари 01, 2012, 10:02:41 am »
Здравей Денис! Според теб на кой ден ми е О?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #810 -: Февруари 01, 2012, 18:20:10 pm »
Благодаря Денис!Мисълта ми беше относно мтон-а.Определено има разлика в Т когато го пия и когато не.Не знам как ми действа и дали е по-добре да го пия или не,това имах предвид.Дали не ми пречи?Графиките бяха просто за да покажа,че има разлика във Т през ФФ.За сега съм спряла до го пия.Съвет?

Аз много разлика не видях и затова се въздържах от коментар
За мен е важно да има О. :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #811 -: Февруари 01, 2012, 18:29:59 pm »
Денис би ли погледнала графиката ми,моля те.Докторката каза че тези големи фоликули на 7 ден на 10 ден вече ги нямаше.Имаше един нов фоликул 8,4мм.на 10 ден нормално ли е при 30 дневен цикъл?На прегледа на 10 ден,нямаше старите фоликули,но и тя каза че нямало и течност зад матката.Може ли да са лутеинизирали и тогава БТ пак ли ще се повиши,че моята си е все ниска.Ако новия фоликул е пораснал трябва да имам овулация по-принцип след 2 дни(16 ден).Помогни ми Денис нещо се обърках вече 8O
Не зная какво да ти кажа - най-точно и правилно би ти обяснила лекарката / тя гледа с УЗ, а аз гледам една графика, която не е много вярна, не може да и се доверим - защото е имало повече от 1 фоликул/
А този фоликул -  8,4мм да не е някой намаляващ от големите?!
Пак трябва да те гледат на УЗ.
Графиката ти до тук не показва да е имало О.
Ще чакам да споделиш как е минал прегледа.
Поздравявам те за решението ти да посетиш клиника по стерилитет - поне няма да губиш време и нерви /дори и пари/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #812 -: Февруари 01, 2012, 18:31:53 pm »
Може ли да ми кажете имало ли е овулация, мисля че и този път не стана !

Графиката ти не е пълна
Не се разбира дори дали е имало О.
Добре е да мериш редовно и да правиш тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #813 -: Февруари 01, 2012, 18:34:05 pm »
Здравей Денис! Според теб на кой ден ми е О?
Според мен О. може да е била на 13-14 ден от МЦ


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #814 -: Февруари 01, 2012, 19:24:21 pm »
Благодаря Денис :D Аз май като стоя и нямам работа,почвам да мисля за глупости :wink:Все си мисля,че нещо не е наред.Да,най-важното е да има О,но не се ли докаже на УЗ за мен е винаги под съмнение,дори и графиката да го показва.Това най-ме притеснява-дали е имало О.Но аз съм си такава.Извини ме ако понякога имам странни питания :D
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #815 -: Февруари 02, 2012, 11:47:41 am »
Денис,сега се връщам от преглед в клиника Щерев и съм доволна от прегледа и от докторката която ме гледа.Без много да му мисли ми назначи изследванията за които мрънках на старата лекарка от 5 месеца и тя не ми ги назначи.Ще правя хормони,антифосфолипиден синдром и за вродена тромбофилия(като фамилна обремененост).Може ли да ми кажеш дали тези болести пречат на забременяването?Иначе резултата от прегледа е:16 ден от МЦ-ЛЯ няма дом.фоликули,ДЯ един фоликул 18.6мм.  МЛ.9,6мм. каза че до 2-3 дни ще имам овулация и от днес до понеделник   :heartbeat:през ден,тогава пак ще се видим за преглед и би трябвало до тогава да се е спукал.Ще продължавам с тестовете за овулация.
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #816 -: Февруари 02, 2012, 13:09:03 pm »
Здравей, Денис :)След 3 неуспешни инсеменации минаваме към стимулирано инвитро. На 13ден бях на преглед и нямах доминантен фоликул, ендометриум 5мм.Д-р Персенска ми каза, че или ще имам късна овулация или ановулаторен цикъл.
Днес на 21 ден реших да видя как са нещата и се оказа, че ендометриума вече е 10,2мм и имам доминантен фоликул в дясно-21,8мм 8O. Описалала съм всичко в графиката. Сега се чудя дали да взема тестове за овулация да проверя дали ще има. Мисля другата седмица да отида пак да ме видят, дали се е спукал, че иначе ще пропуснем стимулацията osi_10. Моля за мнение!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #817 -: Февруари 02, 2012, 17:44:09 pm »
Благодаря Денис :D Аз май като стоя и нямам работа,почвам да мисля за глупости :wink:Все си мисля,че нещо не е наред.Да,най-важното е да има О,но не се ли докаже на УЗ за мен е винаги под съмнение,дори и графиката да го показва.Това най-ме притеснява-дали е имало О.Но аз съм си такава.Извини ме ако понякога имам странни питания :D

За да си по-спокойна и да не се чудиш дали е имало О. - след като я определиш с тестове и БТ - може да пуснеш Прогестерон на 7 ден след О. - поне 2-3 поредни МЦ.
Ако нивата му са добри - всичко е наред


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #818 -: Февруари 02, 2012, 17:52:42 pm »
ZDRAVEI  DENIS,ISKAM  DA POPITAM,DALI  DYFASTONA VLIQE  NA  TEMPERATYRATA?
<br /><br /><br /><br /><br /><br />  в о4акване на  третото  мишле!!!<br /><br
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #819 -: Февруари 02, 2012, 18:13:45 pm »
Денис,сега се връщам от преглед в клиника Щерев и съм доволна от прегледа и от докторката която ме гледа.Без много да му мисли ми назначи изследванията за които мрънках на старата лекарка от 5 месеца и тя не ми ги назначи.Ще правя хормони,антифосфолипиден синдром и за вродена тромбофилия(като фамилна обремененост).Може ли да ми кажеш дали тези болести пречат на забременяването?Иначе резултата от прегледа е:16 ден от МЦ-ЛЯ няма дом.фоликули,ДЯ един фоликул 18.6мм.  МЛ.9,6мм. каза че до 2-3 дни ще имам овулация и от днес до понеделник   :heartbeat:през ден,тогава пак ще се видим за преглед и би трябвало до тогава да се е спукал.Ще продължавам с тестовете за овулация.

Не толкова за зачеване, колкото за износването. Добре е, ако има подобен проблем да се вземат превантивни мерки


Антифосфолипидният синдром е свързан с ИмС и се х-ра с: 
- прекомерно съсирване на кръвта -  което може да доведе до усложнения по време на бременност - преждевременно раждане, спонтанен аборт, внезапна необяснима ембрионална смърт и т.н.)
- наличие на антифосфолипидни антитела 
Антифосфолипидните антитела могат да бъдат открити и в кръвта на хора, които не страдат от никакво заболяване. Може и инцидентно да се появят - напр. при инфекциозен процес
 
Вродена тромбофилия - увеличена склонност на кръвта да се съсирва.
Кръвта на бременните жени се съсирва по-бързо, в сравнение с тази при небременни жени - затова е добре, ако има подобен проблем, който е генетично обусловен да е известен на лекарите за да вземат мерки

Не се притеснявай - това са рутинни неща и е редно да се изследват и отхвърлят като вероятност.

Браво за фоликула - стискам палци да има О. и да се получи
Прави тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум