0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #760 -: Януари 19, 2012, 10:22:32 am »
Благодаря ти Денис, както се казва, от твоята уста в Божите уши. :) Продължавам с тестовете, меренето и разбира се  :heartbeat: пък дано скоро има с какво да се хвалим :)

Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #761 -: Януари 19, 2012, 16:51:08 pm »
Момичета да Ви попитам, ако на теста за О. има бледа втора черта (т.е е отрицателен) означава ли че утре примерно (след около 12ч.) той ще е положителен. Има ли такава зависимост? Или просто може да е било случайност.  :ask: :ask: :bighug: :bighug: :bighug:

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #762 -: Януари 19, 2012, 21:45:57 pm »
lozenec_girl
Ако нивата на ЛХ се повишават - да, може на следвашия ден теста да е (+)
Спасваш ли правилата за тестване?
- 2-3-4 часа да не си пила вода и пишкала
- да се прави в един и същи час 15-18.00часа


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #763 -: Януари 19, 2012, 21:51:37 pm »
Да, спазвам всичко:) с оглед на отговора ти denis дано утре вече видя две равномерно червени черти:) много много ти благодаря:)  :bighug: :bighug:

Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #764 -: Януари 19, 2012, 22:52:32 pm »
Здравейте отново! Отдавна не съм писала, но сега реших да го направя. Този месец правих стимулация с костилбегит от 5 до 9 ден и след това изчаках малко с дуфастона (2х1) и го взех на 16 или 17 ден. 

zdrawej, dano sledwa6tiat mesec da se polu4i, za6to ne polzwa6 testowe za owulaciq,mnogo sa to4ni. i za6to pie6 klostil, kogato ne si isgurna dali ima6 O, i ne si prawila prowerka za prohodimost na trybite. mislq, 4e izbarwa6!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #765 -: Януари 20, 2012, 16:08:15 pm »
Момичеттааа, най-после положителен тест за О. Днес утре и в другиден се заемаме сериозно със  :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat: а вие стискайте много палци :) :bighug: :bighug: :bighug: :eggsperm: :eggsperm:

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #766 -: Януари 20, 2012, 17:19:05 pm »
lozenec_girl  

Tестовете за О. е добре да се правят от (-) до (-)  за да се улови пика на ЛХ

Стискам палци да се получи

ПП. О. настъпва 12 до 48 час след пика на ЛХ 
Виж ТУК

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #767 -: Януари 21, 2012, 08:42:05 am »
Денис, знам, че не е пълна графиката ми, но може ли все пак да те помоля да си кажеш мнението. :)



Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #768 -: Януари 21, 2012, 09:50:46 am »
Здравейте, правим опити за бебе от три месеца. Не съм и очаквала да стане от първия път, но вече започвам да се чудя след колко време трябва да си направя обстойни прегледи за евентуални проблеми (досега не сме имали съмнения за такива). Нямам графика от последния месец, но всичко сякаш беше наред - 28 дневен цикъл, овулация на 14-я ден, последва покачване на температурата само до 36.8, която се задържа така до МЦ. Не бях мерила температурата през първата фаза, но според наблюдения от предходния месец смятам, че съм имала разлика в температурата около 0.4.
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #769 -: Януари 21, 2012, 17:20:45 pm »
Денис, би ли ми погледнала графиката.Мисля, че Ову. е днес.2 поредни дни БТ е 36.3.Тази сутрин се събудих около 4.30ч и като я премерих беше 36.1.Изненадах се малко, защото никога БТ не е била толкова ниска.Както и да е отидох до WC и после заспах.В 7.00ч отново мерих БТ и тя беше вече 36.5.Дали това повишение може да значи, че днес е деня.Поинтересувах се в нета за връзката с БТ и пише, че О. е в деня с най-ниска БТ.
 

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #770 -: Януари 22, 2012, 16:04:33 pm »
Денис, знам, че не е пълна графиката ми, но може ли все пак да те помоля да си кажеш мнението. :)
Надявам се да е имало О.  друго по-конкректно не мога да кажа :)

Кога може да е била О. според теб?


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #771 -: Януари 22, 2012, 16:10:50 pm »
Здравейте, правим опити за бебе от три месеца. Не съм и очаквала да стане от първия път, но вече започвам да се чудя след колко време трябва да си направя обстойни прегледи за евентуални проблеми (досега не сме имали съмнения за такива). Нямам графика от последния месец, но всичко сякаш беше наред - 28 дневен цикъл, овулация на 14-я ден, последва покачване на температурата само до 36.8, която се задържа така до МЦ. Не бях мерила температурата през първата фаза, но според наблюдения от предходния месец смятам, че съм имала разлика в температурата около 0.4.
3 месеца е много малко време за опити
Ако си под 30 год. - и ако не се получи до 1 год. - тогава започваш да се притесняваш

За изследванията - ти решаваш. На твое място без знаение на колко съм год. първо бух излследвала хормони, след това ФМ поне 2 поредни МЦ и ако всичко е наред 1 год. опити /ако искаш с измерване на БТ + тестове за О. ако искаш без/
Ако разликата в БТ е малка причината може да е в терм-ра или продължителността на времето на измерване
С какъв терм-р мериш и колко го държиш?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #772 -: Януари 22, 2012, 16:14:13 pm »
Денис, би ли ми погледнала графиката.Мисля, че Ову. е днес.2 поредни дни БТ е 36.3.Тази сутрин се събудих около 4.30ч и като я премерих беше 36.1.Изненадах се малко, защото никога БТ не е била толкова ниска.Както и да е отидох до WC и после заспах.В 7.00ч отново мерих БТ и тя беше вече 36.5.Дали това повишение може да значи, че днес е деня.Поинтересувах се в нета за връзката с БТ и пише, че О. е в деня с най-ниска БТ.

По графика не може да се предположи кога ще е О.
Защо не правиш тестове за О.?
По принцип, ако БТ продължи да се покачва - О. може да е  в дните 18-19 ден от МЦ  /зависи какви ще са следващите стойности, а има различни варианти :) /

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #773 -: Януари 22, 2012, 20:44:02 pm »
Здравейте, правим опити за бебе от три месеца. Не съм и очаквала да стане от първия път, но вече започвам да се чудя след колко време трябва да си направя обстойни прегледи за евентуални проблеми (досега не сме имали съмнения за такива). Нямам графика от последния месец, но всичко сякаш беше наред - 28 дневен цикъл, овулация на 14-я ден, последва покачване на температурата само до 36.8, която се задържа така до МЦ. Не бях мерила температурата през първата фаза, но според наблюдения от предходния месец смятам, че съм имала разлика в температурата около 0.4.
3 месеца е много малко време за опити
Ако си под 30 год. - и ако не се получи до 1 год. - тогава започваш да се притесняваш

За изследванията - ти решаваш. На твое място без знаение на колко съм год. първо бух излследвала хормони, след това ФМ поне 2 поредни МЦ и ако всичко е наред 1 год. опити /ако искаш с измерване на БТ + тестове за О. ако искаш без/
Ако разликата в БТ е малка причината може да е в терм-ра или продължителността на времето на измерване
С какъв терм-р мериш и колко го държиш?
Здравей и благодаря за отговора,
термометърът е живачен, а времето на мерене е между пет и седем минути сутрин в 6.30 часа. (измервам ректално). 
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #774 -: Януари 23, 2012, 10:14:00 am »
Денис, знам, че не е пълна графиката ми, но може ли все пак да те помоля да си кажеш мнението. :)
Надявам се да е имало О.  друго по-конкректно не мога да кажа :)

Кога може да е била О. според теб?




Мисля, че може да е била на 31.12.2011. Не знам. Ще почакам да видим. То не че имам и друг избор. Благодаря ти, че винаги си толкова отзивчива!



*
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #775 -: Януари 23, 2012, 11:57:16 am »
 Денис,може ли коментарче за моята графика?Този месец  ми е първият без лекарства от шест месеца и три поредни стимулации.Благодаря предварително. :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #776 -: Януари 23, 2012, 12:19:26 pm »
gabriela-gr 
Графиката ти е добре до тук
БТ през ФФ е по-висока, причината може да са повече от 1 фоликул
Следят те на УЗ , нали?
О. предстои - добре е да правиш и тестове за О.

ПП. Оправи графиката
1 ден на МЦ е 1 ден на М.
Много благодаря, дано се сбъдне мечтата ми и на всички !
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #777 -: Януари 23, 2012, 19:46:17 pm »
sloverche  

Ако мериш анално - за МЦ 23/12/2011 БТ е малко ниска
Дръж терм-ра 10 мин /това е правилото при измерване с живачен терм-р./
Трябва ни най-високата БТ :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #778 -: Януари 23, 2012, 19:51:30 pm »

Мисля, че може да е била на 31.12.2011. Не знам. Ще почакам да видим. То не че имам и друг избор. Благодаря ти, че винаги си толкова отзивчива!

Тест за бременност не си ли правила до сега?
Днес е 23 ден след О. /ако си я определила правилно/

Направи утре един с първа сутрешна урина
Стискам палци и чакам новини :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 8 тема!
« Отговор #779 -: Януари 23, 2012, 19:54:30 pm »
Денис,може ли коментарче за моята графика?Този месец  ми е първият без лекарства от шест месеца и три поредни стимулации.Благодаря предварително. :)

Графиката ти е добре до тук
О. според мен е била на 14/15 ден от МЦ
Стискам палци :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум